Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HAKKINIZI HELAL EDİN (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HAKKINIZI HELAL EDİN

Hafize annem ellerinizden öpüyorum sizde bu aciz için gereçkten çok özelsiniz bende Rabbime şükür ediyorum sizin gibi değerli bir annem oldu duanızda unutmayın Rabbim hayırlı uzun ömürler ihsan eylesin.SELAM VE DUA İLE

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

tevbekar yazdı:
Allah razı olsun ablacım çok güzel yazmışsın herşeyi... vaktiyle kırıldığım zamanlar oldu, belki benimde bilmeden de olsa kırdıklarım vardır... benden yana hakkım yoktur ama varsa herkese helal olsun... inşallah tüm kardeşlerimiz hakkını helal eder... sizlerin bana çok hakkı geçti helal edin ne olur... bilmediklerimi sayelerinde öğrendiğim herkesden Rabbim razı olsun inşallah

B)selam ve dua ile... Allah'a emanet olunB)

S.A.Bu kardeşimiz çok güzel ifade etmiş,ben de hazıra kondum.Aynen katılıyorum yazdıklarına.ALLAH razı olsun Ravzanur kardeşim.Dönem dönem böyle forum açarak helalleşelim.Gerçekten bazen kırıp kırılıyoruz.İnşaALLAH böyle forumlarla azalmış olur bunlar da.A.E.O.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:
tevbekar yazdı:
Allah razı olsun ablacım çok güzel yazmışsın herşeyi... vaktiyle kırıldığım zamanlar oldu, belki benimde bilmeden de olsa kırdıklarım vardır... benden yana hakkım yoktur ama varsa herkese helal olsun... inşallah tüm kardeşlerimiz hakkını helal eder... sizlerin bana çok hakkı geçti helal edin ne olur... bilmediklerimi sayelerinde öğrendiğim herkesden Rabbim razı olsun inşallah

B)selam ve dua ile... Allah'a emanet olunB)

S.A.Bu kardeşimiz çok güzel ifade etmiş,ben de hazıra kondum.Aynen katılıyorum yazdıklarına.ALLAH razı olsun Ravzanur kardeşim.Dönem dönem böyle forum açarak helalleşelim.Gerçekten bazen kırıp kırılıyoruz.İnşaALLAH böyle forumlarla azalmış olur bunlar da.A.E.O.
A.S.Kardeşim Rabbim cümlemizden razı olsun size katılıyorum bu durum bizleri çok üzüyor ve güncel hayatımızada yansıyor kardeşlerimizin bizden hoşnut olması manevi hayatımızda olduğu kadar dünyevi hayatımız içinde çok öönemli
SELAM VE DUA İLE

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com

S.A...KARDEŞİM ÇOK GÜZEL ANLATMIŞSINIZ...EMEĞİNİZE SAĞLIK...SİZLERİN HAKKI DAHA ÇOK BENDE. BİLDİĞİMEDİĞİM KONULARI ÖĞRENİYORUM.ALLAH C.C. SİZLERDEN RAZI OLSUN...SİZLER HAKKINIZI HELAL EDİN...BENİM BİR HAKKIM VARSA HELAL OLSUN...ALLAH'A EMANET OLUN...SELAM VE DUA İLE B)B)B)B)B)
DÜNYA FANİ...ÖLÜM GERÇEK...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

nihalim yazdı:
S.A...KARDEŞİM ÇOK GÜZEL ANLATMIŞSINIZ...EMEĞİNİZE SAĞLIK...SİZLERİN HAKKI DAHA ÇOK BENDE. BİLDİĞİMEDİĞİM KONULARI ÖĞRENİYORUM.ALLAH C.C. SİZLERDEN RAZI OLSUN...SİZLER HAKKINIZI HELAL EDİN...BENİM BİR HAKKIM VARSA HELAL OLSUN...ALLAH'A EMANET OLUN...SELAM VE DUA İLE B)B)B)B)B)
DÜNYA FANİ...ÖLÜM GERÇEK...
A.S.Kardeşim Rabbim sizden ve tüm kardeşlerimden razı olsun.
SELAM VE DUA İLE

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

S.A

ABLAM KENDİNİZE YAKIŞANI YAPTINIZ GENE...ALLAH C.C RAZI OLSUN...
BEN KENDİ ÜZERİME DÜŞENİ ALDIM..VE BURADAYIM...DİĞER KARDEŞLERİMİZEDE AÇIK DAVETTİR BU...KİMDE KALP KIRGINLIĞINA YOL AÇMIŞSAM HELALLİK İSTİYORUM ....KİMDEDE HAKKIM VARSA (OLMADIĞINI BİLEREK) HELAL EDİYORUM...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

-Esmani- yazdı:
S.A

ABLAM KENDİNİZE YAKIŞANI YAPTINIZ GENE...ALLAH C.C RAZI OLSUN...
BEN KENDİ ÜZERİME DÜŞENİ ALDIM..VE BURADAYIM...DİĞER KARDEŞLERİMİZEDE AÇIK DAVETTİR BU...KİMDE KALP KIRGINLIĞINA YOL AÇMIŞSAM HELALLİK İSTİYORUM ....KİMDEDE HAKKIM VARSA (OLMADIĞINI BİLEREK) HELAL EDİYORUM...
A.S.Kardeşim Rabbim cümlemizden razı olsun.SELAM VE DUA İLE

deren75

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. ALLAH RAZI OLSUN kimde zerre kadar hakkım var ise helal olsun.bilerek veya da bilmeyerek kırdığım hakkını aldığım kardeşlerimdende helallik istiyorum..selam ve dua ile.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

deren75 yazdı:
s.a. ALLAH RAZI OLSUN kimde zerre kadar hakkım var ise helal olsun.bilerek veya da bilmeyerek kırdığım hakkını aldığım kardeşlerimdende helallik istiyorum..selam ve dua ile.
A.S.Kardeşim,Rabbim cümlemizden razı olsun.
SELAM VE DUA İLE

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Birliğe Davet..

Birliğe Davet..

Esselamu Aleyküm verahmetullahi ve berakatüh

Hayırlı Günler değerli kardeşlerim,
Son zamanlarda sitemizin içeriğine uymayan durumları üzülerek yaşadık,bu sizi olduğu gibi bu acizaneyide ziyadesiyle üzdü,düşündüğümüz zaman elimizde ne kaldı kardeşlerim birbirmizi incitmenin,hatrını yıkmanın dışında MÜMİNİN KALBİ ALLAHIN EVİDİR Hadisi şerifinin dışına çıkmanın verdiği zarardan başka ne geçti elimize,müminin kalbi Allahın evidir derken Allah Rasulu bir mümin kardeşinin kalbini kırmanın beytullahı yıkmaktan daha kötüdür anlamında söylemiştir.Çünkü beytullahı insan yapmıştır,ama bir müminin kalbini Allah yaratmıştır.

Can kardeşler bu siteye üye olduğum neredeyse 1 yıl olacak,bu zaman zarfında bir çok konu ile ilgili tatrışmalar yaşadık,bilgisayarımın başından ağlayarak kalktığım oldu,kalbimin kırıldığıda oldu,ama hiç bir zaman diğer bir kardeşimi kırdığımı hatırlamıyorum.Veyahutta kardeşimin fikirlerini rencide edici onu kırıcı bir uslupla konuya yorum yaptığımı hatırlamıyorum.

Bizim gayemiz Allah olmalı,sadece kendi doğrularımızı insanlara kabullendirmek yerine bir tek doğruyu bilip ve ona uygun yaşayıp gerçek manada mümin olmalıyız.

Müslümanın müslümana yaptığına bakıyoruz bugün,burası sanal ortam diye tabir dilen bir yer dahi olsa sonuçta yaşanlılan ve inkar edilemez gerçekler vardır,herhangi bir tartışma ortamında baktığımız zaman şeytan ve nefisler tam orta yerdedir.Buna birisi çıkıpta dur demezse kardeşini uyarmazsa oda şeytana yardım etmiş olur.Nefisleri ve şeytanı elimizle itelim,benim din kardeşim onlardan milyonlarca kerre değerlidir düşüncesiyle böyle ortamlrda daha sukunetli olmaya gayret edelim.

Bugün dünya geneline bibakın kardeşlerim bakmayada grek yoktur zaten hergün tv,gazeteler vb.yayın organlarında müslümanın müslümanı nasıl ve gerekçesiz nedenlerden dolayı öldürdüğünü büyük bir üzüntü ile ah vah diyerek seyreden bizler burda yüzünü dahi görmediğimiz din kardeşimizin kalbini kırıyoruz,müslüman müslümana bunu yaparmı peki,bu yazıyı okuyan kardeşlerim,ellerinizi kalbinizin üzerinde koyun,ortada haklı ve garip olan bir dava varken bizler bu davaya hakkı ile sahip çıkmamışken hangi gece bir teheccüd namazına kalkıp gözyaşları içinde bu durumun düzelmesi için dua etmemişken (eden vardır mutlaka bu kardeşlerimi ayırıyorum)maddi ve manevi değerlerimiz gözlerimizin önünde tahribata uğrarken bizlerin evlerinin içinde eşlerine çocuklarına dahi gücümüz yetmezken yapmayalım Allah aşkına şu güzel yerde iç alemimizi belkide bu kadar rahat paylaşamıyacağımız başka yer yokken neden gereksiz nedenlerden dolayı birbirimizi üzüyoruz,bu davada suçlu aramayalım,suçlu aynaya baktığımızda gördüğümüzdür,bu davanın buraya kadar gelmesinde rolü o aynadaki görüntüdür bugün resimlerini tartıştığımız kardeşlerim,ben o veya başka hanım kardeşlerim bizler tesettürmüzün hakkını tam verdikmi acaba yüce Allah bize örtünün derken hangi gaye ile örtünün demiştir.Bunun şuurundamıyız hangi hatamızdan dolayı yıllardır biz bu sorunu yaşamaktayız ben kendi nefsimle muhasebe yaptığım zaman kendimde çok hata bulmaktayım.

Bu davada en büyük hatalı benim kimse kabul etmesede benim,bizler bu konuyu tartıştığımız kadar Sevgili Peygamber efendimize yapılan saygısızlığı tartışmadık,bu konudada en büyük hatalı benim,ben sevgili Peygamber efendimi hakkı ile savunamadım,yaşayışımla onun örnek hayatını insanlara aktaramadım ve onlar bugün benim kutsal değerlerime el uzattılar bizler bu şekilde gidersek dahda uzatacaklardır.Bugün bu hatadan dönmzesek birbirmizden özür dileyipte hellalleşmezsek Rabbim bizden ve yaptıklarımızdan hoşnut olmayacaktır bunu bilin kardeşlerim bir kul gece kaim gündüz saim olsa ama bir kulu incitse o yapmış olduğu ibadetlerin Aallah katında hiç bir değeri yoktur.Ben acizane kardeşiniz olarak bu bugüne kadar bilerek yada bilmeyerek kalbini kırdığım kardeşlerim varsa yalvararak gözyaşları içerisinde bana hakkınızı helal edin diye rica ediyorum.Eğer bir kardeşimin kalbi bana kırık olursa ben bir hiç olurum inanın yaşamamın bir anlamı yoktur,

HAKKINIZI HELAL EDİN

Bugün bu yazıyı okuyupta birbirinden helallik almayan kardeşlerim incittiğinizi düşündüğünüz kardeşinizden helallik alın velevki sizde hata olmadığını düşünseniz dahi bu bir erdemdir.SELAM VE DUA İLE ALLAHA EMANET OLUN.acizane kardeşiniz

VeAleynaAleykümSelamVeRahmetullahiVeBerekatuhu..

HELAL OLSUN

Yazıyı öne getirmemin nedeni ara-sıra demek ki bunlar yaşanıyor..Hiç olmasa daha güzel tabii de..ne var ki oluyor..
Mühim olan kırgınlıkların kalıcı ve yıkıcı olmaması değil mi ?
Haydi hep beraber kalbleri ısındırma operasyonuna..

"İnsan resmini düzeltince DÜNYA da düzelmiş oldu !.."

Konuyu çoğumuz okuduk sanırım..kendimize bakalım.. yapılan-yapılacak ve yapılması gereken işlere yönelelim..

"Bu gün Allah(CC) için ne yaptın ? "

Kendimizi murakabe sorumuzu hiç aklımızdan çıkarmayalım ne olur !..

Herkese en Kalbi sevgi ve saygılarımla..birliğe davet..

Selam ve baki dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt