Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HAKKINIZI HELAL EDİN (3 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleyküm verahmetullahi ve berakatüh
Hayırlı Günler değerli kardeşlerim,
Son zamanlarda sitemizin içeriğine uymayan durumları üzülerek yaşadık,bu sizi olduğu gibi bu acizaneyide ziyadesiyle üzdü,düşündüğümüz zaman elimizde ne kaldı kardeşlerim birbirmizi incitmenin,hatrını yıkmanın dışında MÜMİNİN KALBİ ALLAHIN EVİDİR Hadisi şerifinin dışına çıkmanın verdiği zarardan başka ne geçti elimize,müminin kalbi Allahın evidir derken Allah Rasulu bir mümin kardeşinin kalbini kırmanın beytullahı yıkmaktan daha kötüdür anlamında söylemiştir.Çünkü beytullahı insan yapmıştır,ama bir müminin kalbini Allah yaratmıştır.
Can kardeşler bu siteye üye olduğum neredeyse 1 yıl olacak,bu zaman zarfında bir çok konu ile ilgili tatrışmalar yaşadık,bilgisayarımın başından ağlayarak kalktığım oldu,kalbimin kırıldığıda oldu,ama hiç bir zaman diğer bir kardeşimi kırdığımı hatırlamıyorum.Veyahutta kardeşimin fikirlerini rencide edici onu kırıcı bir uslupla konuya yorum yaptığımı hatırlamıyorum.
Bizim gayemiz Allah olmalı,sadece kendi doğrularımızı insanlara kabullendirmek yerine bir tek doğruyu bilip ve ona uygun yaşayıp gerçek manada mümin olmalıyız.
Müslümanın müslümana yaptığına bakıyoruz bugün,burası sanal ortam diye tabir dilen bir yer dahi olsa sonuçta yaşanlılan ve inkar edilemez gerçekler vardır,herhangi bir tartışma ortamında baktığımız zaman şeytan ve nefisler tam orta yerdedir.Buna birisi çıkıpta dur demezse kardeşini uyarmazsa oda şeytana yardım etmiş olur.Nefisleri ve şeytanı elimizle itelim,benim din kardeşim onlardan milyonlarca kerre değerlidir düşüncesiyle böyle ortamlrda daha sukunetli olmaya gayret edelim.
Bugün dünya geneline bibakın kardeşlerim bakmayada grek yoktur zaten hergün tv,gazeteler vb.yayın organlarında müslümanın müslümanı nasıl ve gerekçesiz nedenlerden dolayı öldürdüğünü büyük bir üzüntü ile ah vah diyerek seyreden bizler burda yüzünü dahi görmediğimiz din kardeşimizin kalbini kırıyoruz,müslüman müslümana bunu yaparmı peki,bu yazıyı okuyan kardeşlerim,ellerinizi kalbinizin üzerinde koyun,ortada haklı ve garip olan bir dava varken bizler bu davaya hakkı ile sahip çıkmamışken hangi gece bir teheccüd namazına kalkıp gözyaşları içinde bu durumun düzelmesi için dua etmemişken (eden vardır mutlaka bu kardeşlerimi ayırıyorum)maddi ve manevi değerlerimiz gözlerimizin önünde tahribata uğrarken bizlerin evlerinin içinde eşlerine çocuklarına dahi gücümüz yetmezken yapmayalım Allah aşkına şu güzel yerde iç alemimizi belkide bu kadar rahat paylaşamıyacağımız başka yer yokken neden gereksiz nedenlerden dolayı birbirimizi üzüyoruz,bu davada suçlu aramayalım,suçlu aynaya baktığımızda gördüğümüzdür,bu davanın buraya kadar gelmesinde rolü o aynadaki görüntüdür bugün resimlerini tartıştığımız kardeşlerim,ben o veya başka hanım kardeşlerim bizler tesettürmüzün hakkını tam verdikmi acaba yüce Allah bize örtünün derken hangi gaye ile örtünün demiştir.Bunun şuurundamıyız hangi hatamızdan dolayı yıllardır biz bu sorunu yaşamaktayız ben kendi nefsimle muhasebe yaptığım zaman kendimde çok hata bulmaktayım.Bu davada en büyük hatalı benim kimse kabul etmesede benim,bizler bu konuyu tartıştığımız kadar Sevgili Peygamber efendimize yapılan saygısızlığı tartışmadık,bu konudada en büyük hatalı benim,ben sevgili Peygamber efendimi hakkı ile savunamadım,yaşayışımla onun örnek hayatını insanlara aktaramadım ve onlar bugün benim kutsal değerlerime el uzattılar bizler bu şekilde gidersek dahda uzatacaklardır.Bugün bu hatadan dönmzesek birbirmizden özür dileyipte hellalleşmezsek Rabbim bizden ve yaptıklarımızdan hoşnut olmayacaktır bunu bilin kardeşlerim bir kul gece kaim gündüz saim olsa ama bir kulu incitse o yapmış olduğu ibadetlerin Aallah katında hiç bir değeri yoktur.Ben acizane kardeşiniz olarak bu bugüne kadar bilerek yada bilmeyerek kalbini kırdığım kardeşlerim varsa yalvararak gözyaşları içerisinde bana hakkınızı helal edin diye rica ediyorum.Eğer bir kardeşimin kalbi bana kırık olursa ben bir hiç olurum inanın yaşamamın bir anlamı yoktur,HAKKINIZI HELAL EDİN
Bugün bu yazıyı okuyupta birbirinden helallik almayan kardeşlerim incittiğinizi düşündüğünüz kardeşinizden helallik alın velevki sizde hata olmadığını düşünseniz dahi bu bir erdemdir.SELAM VE DUA İLE ALLAHA EMANET OLUN.acizane kardeşiniz

e_m_i_n

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HAKKINIZI HELAL EDİN

Ve alayküm selam ve rahmetüllahi ve bereketühü ;

Yadığınız yazıdan,gerek burada gereksede dünyada yaşanan bir takım olaylardan,bir kalbi ve bir vicdanı olan her insan gibi sizinde etkilenmiş olduğunuz anlaşılıyor...

Yazdığınız yazıyı okuduktan sonra,bu denli içten ve samimi duygularla yazan bir insan hiç kalp kırmış olabilirmi?? diye düşündüm ve bunun mümkün olamayacağı kanaatine vardim.

İletişim zor bir sanattır! insanlara duygu ve düşüncelerini anlatmak kadar bazen onları onlamakta zor olabilir,bu gayet doğal bişidir.Bence bizim iletişimizde dikkat etmemiz gereken 4 temel husus vardır,bunlar :

1)ZAMAN
2)MEKAN
3)MUHATTAP
4)YÖNTEM
bu 4 başlık altında özetlemeye çalıştığım hususlardan bir tanesine dahi riayet etmez onu gözden kaçırır isek iletişimizde muhakkak ufak yada buyuk bir sorun yaşanır.

Yöntemi belirleyen en önemli faktör muhattaptır! Bilgisayar ortamında bunu belirlemek çok zordur.Yazdığınız yazıyı kimee,hangi seviyeye,hangi ruh yapısındaki bir insana yazdığınızı tam olarak bilemezsiniz çünkü siz sadece bir kişiye değil aynı zamanda o yazıyı okuyacak olan herkese yazıyorsunuzdur.Dolayısı ile elbetteki zaman zaman yanlış anlaşılmalar olacaktır ,tabiiki tartışmalarda olacaktır .Bence bir yerde tartışma oluyorsa değil asıl tartışma olmuyorsa bir sorun vardır demektir.Ama bu gerçeklik bize karşımızdakinin kalbini kırma hakkı vermez elbette ki !! Seviyeli bir şekilde ,yapıcı ve kalp kırıcı olmayan bir uslupla yapıldıktan sonra tartışmanında bize fayda sağlayacağı kanaatindeyim .Yeter ki maksat bağcıyı dövmek değil üzüm yemek olsun .

Değerli kardeşim sözlerimi duygu ve düşüncelerinizi çok iyi anladığımı,bu husuta size katıldığımı ve inşallah bundan sonra kimsenin birbirine kırıcı davranışlarına şahit olmayacağımız sohbetler,paylaşımlar yaşama dileklerimi sunarak bitiriyorum .

Selamlar !

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

S.A. HAYRILI SABAHLAR,
ABLAM ÇOK GÜZEL BİR FORUM AÇMIŞSIN.
BENİMDE VARSA EĞER HAKKIM KIYAMETE KADAR KARDEŞLERİME HELAL OLSUN.
K.S.E.O.

HAYKIRIS_7

Kayıtlı Kullanıcı

o konulara bende yorum yapmıstım hakkım varsa eger helal olsun....

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm ablacım,

öncelikle yeni bir haftaya başladık inşaALLAH bu hafta ile birlikte geçen hafta yaşadığımız sıkıntıları geride bırakabilmek duası ile sözlerime başlamak istiyorum.Ailemize üye olduğumdan bu yana hayatım her geçen gün değişmeye başladı her gün yeni bilgiler öğrenmek bunları günlük hayatımda kullanmak dilimin döndüğünce çevremdeki insanlara aktarmaya başladım.Burda sizin vesileniz ile abilerimden,ablalarımdan ve çok kıymetli kardeşlerime teşekkürü bir borç biliyorum ALLAH-Ü TEALA (C.C) hepsinden ayrı ayrı razı olsun benim de bir hakkım var ise helali hoş olsun.
Bundan sonra inşaALLAH yaşadığımız tatsızlıkların olmayacağını ümit ediyorum.ALLAH-Ü TEALA (C.C) birliğimizi,dirliğimizi ve ağız tadımızı daim etmesi duası ile.

selamaünaleyküm

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

e_m_i_n yazdı:
Ve alayküm selam ve rahmetüllahi ve bereketühü ;

Yadığınız yazıdan,gerek burada gereksede dünyada yaşanan bir takım olaylardan,bir kalbi ve bir vicdanı olan her insan gibi sizinde etkilenmiş olduğunuz anlaşılıyor...

Yazdığınız yazıyı okuduktan sonra,bu denli içten ve samimi duygularla yazan bir insan hiç kalp kırmış olabilirmi?? diye düşündüm ve bunun mümkün olamayacağı kanaatine vardim.

İletişim zor bir sanattır! insanlara duygu ve düşüncelerini anlatmak kadar bazen onları onlamakta zor olabilir,bu gayet doğal bişidir.Bence bizim iletişimizde dikkat etmemiz gereken 4 temel husus vardır,bunlar :

1)ZAMAN
2)MEKAN
3)MUHATTAP
4)YÖNTEM
bu 4 başlık altında özetlemeye çalıştığım hususlardan bir tanesine dahi riayet etmez onu gözden kaçırır isek iletişimizde muhakkak ufak yada buyuk bir sorun yaşanır.

Yöntemi belirleyen en önemli faktör muhattaptır! Bilgisayar ortamında bunu belirlemek çok zordur.Yazdığınız yazıyı kimee,hangi seviyeye,hangi ruh yapısındaki bir insana yazdığınızı tam olarak bilemezsiniz çünkü siz sadece bir kişiye değil aynı zamanda o yazıyı okuyacak olan herkese yazıyorsunuzdur.Dolayısı ile elbetteki zaman zaman yanlış anlaşılmalar olacaktır ,tabiiki tartışmalarda olacaktır .Bence bir yerde tartışma oluyorsa değil asıl tartışma olmuyorsa bir sorun vardır demektir.Ama bu gerçeklik bize karşımızdakinin kalbini kırma hakkı vermez elbette ki !! Seviyeli bir şekilde ,yapıcı ve kalp kırıcı olmayan bir uslupla yapıldıktan sonra tartışmanında bize fayda sağlayacağı kanaatindeyim .Yeter ki maksat bağcıyı dövmek değil üzüm yemek olsun .

Değerli kardeşim sözlerimi duygu ve düşüncelerinizi çok iyi anladığımı,bu husuta size katıldığımı ve inşallah bundan sonra kimsenin birbirine kırıcı davranışlarına şahit olmayacağımız sohbetler,paylaşımlar yaşama dileklerimi sunarak bitiriyorum .

Selamlar !
Rabbim razı olsun kardeşim,yorumunuz içinde çok tşk ediyorum.SELAM VE DUA İLE

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

mtekik yazdı:
S.A. HAYRILI SABAHLAR,
ABLAM ÇOK GÜZEL BİR FORUM AÇMIŞSIN.
BENİMDE VARSA EĞER HAKKIM KIYAMETE KADAR KARDEŞLERİME HELAL OLSUN.
K.S.E.O.
A.S.Abi
Rabbim razı olsun dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

evindar yazdı:
selamünaleyküm ablacım,

öncelikle yeni bir haftaya başladık inşaALLAH bu hafta ile birlikte geçen hafta yaşadığımız sıkıntıları geride bırakabilmek duası ile sözlerime başlamak istiyorum.Ailemize üye olduğumdan bu yana hayatım her geçen gün değişmeye başladı her gün yeni bilgiler öğrenmek bunları günlük hayatımda kullanmak dilimin döndüğünce çevremdeki insanlara aktarmaya başladım.Burda sizin vesileniz ile abilerimden,ablalarımdan ve çok kıymetli kardeşlerime teşekkürü bir borç biliyorum ALLAH-Ü TEALA (C.C) hepsinden ayrı ayrı razı olsun benim de bir hakkım var ise helali hoş olsun.
Bundan sonra inşaALLAH yaşadığımız tatsızlıkların olmayacağını ümit ediyorum.ALLAH-Ü TEALA (C.C) birliğimizi,dirliğimizi ve ağız tadımızı daim etmesi duası ile.

selamaünaleyküm
A.S.Kardeşim
Rabbim razı olsun senden bizimde temennimiz aynen sizin düşündüğünüz gibi biz hiç bir kardeşimizin birbilrerine dargın kalmalarını istemiyoruz inş öyle olur.
SELAM VE DUA İLE

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKUM..

ALLAH RAZI OLSUN ABLACIM ..BENDE SİLKELENMEK GEREKTİĞİ KANAATİNDEYİM..YOLUMUZ HAAYIRLI BİR YOL OLDUGUNU KALP KIRMAMAK GEREKTİĞİNİ UNUTMAYALIM İNŞ..BENIM HAKKIM VARSA BENIM KIDE KIYAMETE KADAR HELAL OLSUN HERKESE BİDAHA BU OLAYLARIN OLMAMASI DİLEĞİ İLE SELAMETLE...

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm.Allah razı olsun .yine eski huzurumuza dönmek umuduyla.Hakkınızı helal edin.bizden yanada helali hoş olsun.Allaha emanet olun

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

m_muaz yazdı:
SELAMUN ALEYKUM..

ALLAH RAZI OLSUN ABLACIM ..BENDE SİLKELENMEK GEREKTİĞİ KANAATİNDEYİM..YOLUMUZ HAAYIRLI BİR YOL OLDUGUNU KALP KIRMAMAK GEREKTİĞİNİ UNUTMAYALIM İNŞ..BENIM HAKKIM VARSA BENIM KIDE KIYAMETE KADAR HELAL OLSUN HERKESE BİDAHA BU OLAYLARIN OLMAMASI DİLEĞİ İLE SELAMETLE...
A.S.Kardeşim,Rabbim razı olsun,yorumunuzda çok haklısınız katılıyorum kurbanım silkelenmek ve bir daha aynı duruma düşmemek gerekli.
SELAM VE DUA İLE

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

Hayırdır yaa bugunlerde herkes helallık ıstıyor...Eğer bi yanlış yapıyorsak veya yaptıgımızı sanıyorsak o yanlısı yaptıgımız kısıye bunu idrak etmeliyiz.

benim sizde ne hakkım olabılırkı helal edıyım olacağını sanmıyorum ama varsaki helal hoş olsun.Allah razı olsun sizden daha sitedeki üylerin sizden faydalanacağı konular cok o yzuden burası bılgı alısverısı oldugu bı yer her turlu tartısmlara acık kımsenın kımseye kırılmayada hakkı yok...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

metfamu yazdı:
selamün aleyküm.Allah razı olsun .yine eski huzurumuza dönmek umuduyla.Hakkınızı helal edin.bizden yanada helali hoş olsun.Allaha emanet olun
A.S.Kardeşim Rabbim razı olsun.
SELAM VE DUA İLE

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

S.A ABLACIM AĞZINA SAĞLIK.ÇOK GÜZEL ANLATTIN VE İNAN DUYGULARIMA TERCÜMAN OLDUN ALLAH RAZI OLSUN.BENDE SABAH AYNI ŞEYLERİ DÜŞÜNDÜM.KALP KIRMAMALI BİR MÜSLÜMAN NE OLURSA OLSUN.İNŞALLAH BU OLAYLAR BİR DAHA YAŞANMAZ.RABBİM ŞEYTANI VE HİLELERİNİ BİZDEN UZAK TUTSUN.BENİM HAKKIM KİMSEDE YOK VARSADA HELAL OLSUN.AMA BENDE HAKKI OLANLAR VAR ONLARDA YUKARDA HAKLARINI HELAL ETTİKLERİNİ SÖYLEDİLER ALLAH RAZI OLSUN.SANAL ALEM OLABİLİR AMA BU SİTE VE SİTEDEKİLER GERÇEKTEN HAYATIMIN BİR PARÇASI OLDU.RABBİM HEPİMİZDEN RAZI OLUR İNŞALLAH.SELAMETLE.

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

Benimde hakkım varsa hakkım helal olsun...

AVEEM

Kayıtlı Kullanıcı

kardeş Allah razı olsun konuyu güzel özetlemişin.
müslümanım diyen =yalan söylemeyecek
=emanete riayet edecek
=sözünde duracak
=yapmadıgı işi tavsiye etmeyecek
bu hasletler müslümanda olmazsa olmazlardan olmalı değilmi?
Büğün zulum gören ve müslümanım diyen insanların tek sıkıntısı Allah'ın emirlerinden kaçıp
nehiyleri ragbet etmesinden diye düşünüyorum.Allah ve rasulune savaş açanlara,biz kucak açtık.şeytana uymayın dedi biz tepemizde taşıdık.nefsimizi hep ön plana çıkardık ve sonuçta bencilleştik.
C.Allah'a kul,Rasule ümmet,islama hadim birer kul olmayı niyaz ediyorum.
selam ve dua ile Allah'a emanet olun.

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm.
benim hakkım varsa bütün kardeşlerime helal olsun.

mustafa_46

Kayıtlı Kullanıcı

HAKKINI HELAL ET RAVZA NUR KARDEŞİM BU GÜLLER SİZİN İÇİN

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

s.a kardeşim ALLAH senden razı ve hoşnut olsun işl. B)
Kardeşim çok güzle düşünmüsün bilerek veyehuda bilmeyerek bir birimizi kırmış üzmüş
inçiltmiş olabiliriz bunun için arada bir böyle helalleşmek lazım ;) inanıyorum ki buradaki kardeşlerimizin kasıtlı olarak birin kırıp inçitiğini düşünmüyorum eğer birinizi kırdım inçiltim
veya üzdümse lütfen özür diliyorum lütfen hakkınızı helal edinin eğer bende haklarınız var ise benden yana helal olsun kardeşlerim ;) MEVLA hepinizden razı olsun B)

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun Aleyküm
Ablam sen ne kadar güzel bir insansın. Yüreği güzel kalbi güzel ablam.Benim bu sitede kimse üzerinde hakkım yoktur varsada helali hoş olsun. Canım ablam senin bizim üzerindeki hakkın çok. Rabbim seni Cennetinde en güzel yerlere koysun inşallah. Rabbim senden razı olsun Ablacım bizlere çok şey kattın. B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt