Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Haftanın Konuğu Hanife Deniz (2 Kullanıcı)

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
Hanife Ablacım öncelikle bu gül senin için B)
Benim de bir tuzum bulunsun istedim çorbada izninle :)

1-Keşke...
2-İyiki...
3-Bursa...
4-Hayat...
5-Uyku..
6-Huzur..
7-İnternet..
8-Dua...
Bu kelimelerle başlayan cümleler kurmanı istesem neler yazardın ?

9-Seni en çok etkileyen kitap ?
10-Seni en çok etkileyen olay ?
11-Seni en çok etkileyen insan ?

12-Forumda en sevdiğin bölüm ?
13-Sana bi iyilik şansı verilse Türkiye için ne isterdin ?

Benim için güzel bir dua etmeni istesem senden ?

Kolay gelsin ablacım.

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Hanife Ablacım öncelikle bu gül senin için
Benim de bir tuzum bulunsun istedim çorbada izninle

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

1-Keşke... SÜREKLİ ÖĞRENEBİLEN ve ÖĞRENDİKLERİNİ AKTRMA FIRSATIMIN OLACAĞI BİR KONUM İÇİN ÇABALAYABİLSEYDİM
2-İyiki... BU SİTEDE VE SİZ GÜZÜDE KARDEŞLERİMLEYİM
3-Bursa... ULU CAMİ, YEŞİL,TÜRBELERİYLE TOPHANE,ULUDĞ
4-Hayat... İMTİHAN
5-Uyku.. ÖLÜMÜN YARISI
6-Huzur.. RAVZADA OLMAK
7-İnternet.. İSLAMİYET.GEN.TR
8-Dua... HAMD,ŞÜKÜR,NİYAZ ve HAYATIMIN LEZZETİ

9-Seni en çok etkileyen kitap ? TABİKİ KUR'AN-I KERİM (Diğer kişiler tarafından yazılanlardan,çocukluğumda Ömer Seyfettinin KAŞAĞI
isimli Romanı,)
10-Seni en çok etkileyen olay ? DEPREM
11-Seni en çok etkileyen insan ? EFENDİMİZ EN BŞTA TABİ,OKUDUĞUM SAHABELER,BÜYÜK BİR TESLİMİYETLE TEREDDÜTSÜZ İLK ŞAHADETİ GETİRMEK KENDİNE NASİP OLAN VE TÜM SERVETİNİ KARCAYABİLEN HZ.HATİCE
Ahir Zamanda da Said Nursi
12-Forumda en sevdiğin bölüm ? BEN EVİMİ BÜTÜNÜYLE SEVİYORUM,ORASIDA EVİM,BİLMEM AYIRAMIYORUM;ESMA OKUMAYI,DUA ETMEYİ,FIKHİ KONULRI..............
İNSANLARIN BİRBİRİNİ TAMAMLADIĞI,KOMŞUSU AÇ İKEN TOK KALAMAYAN BİR TOPLUM OLMASINI İSTERDİM

ALLAHIM; SEN KARDEŞİME VE BÜTÜN ÜMMETİ MUHAMMEDE;HİDAYET,METANET,SABIR,SELAMET,BEREKET NASİBEYLE.KARDEŞİMİN İBADET ve DUALARINI KABUL EYLE,KAZANCINI BOL;RIZKINI HELALİNDEN EYLE.NESLİNİ HAYIRLI BEREKETLİ;HANESİNİ HUZUR VE SAADET DOLU EYLE,KABEYİ TAVAF ETMEYİ,RAVZADA EFENDİMİZİN GÜL KOKUSUNU DUYMAYI NASİBEYLE.DÜNYDA ZEMZEM,AHİRETTE KEVSER SUYUNU İÇENLERDEN EYLE.KALBİNİ ALLAH AŞKI,PEYGAMBER SEVGİSİ VE İMAN NURUYLA DOLDUR.PEYGAMBER AHLAKIYLA AHLAKLANDIRDIĞIN KULLARINDAN EYLE.GEÇMİŞLERİNE RAHMET,BAKİDE KALANLARINA HİDAYET SELAMET ve MERHAMET EYLE,
İKİ CİHANDA AZİZ EYLE.İMANINI KEMALE ERDİR.ONDAN RAZI OL.EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL EYLE.
TÜM AFET;MUSİBET,BELA VE KÖTÜLÜKLERDEN MUHAFAZA EYLE;MADDİ MANEVİ TÜM SIKINTILARINI GİDER.
AMİN.

Kolay gelsin ablacım.

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
Hanife Ablacım öncelikle bu gül senin için
Benim de bir tuzum bulunsun istedim çorbada izninle

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

1-Keşke... SÜREKLİ ÖĞRENEBİLEN ve ÖĞRENDİKLERİNİ AKTRMA FIRSATIMIN OLACAĞI BİR KONUM İÇİN ÇABALAYABİLSEYDİM
2-İyiki... BU SİTEDE VE SİZ GÜZÜDE KARDEŞLERİMLEYİM
3-Bursa... ULU CAMİ, YEŞİL,TÜRBELERİYLE TOPHANE,ULUDĞ
4-Hayat... İMTİHAN
5-Uyku.. ÖLÜMÜN YARISI
6-Huzur.. RAVZADA OLMAK
7-İnternet.. İSLAMİYET.GEN.TR
8-Dua... HAMD,ŞÜKÜR,NİYAZ ve HAYATIMIN LEZZETİ

9-Seni en çok etkileyen kitap ? TABİKİ KUR'AN-I KERİM (Diğer kişiler tarafından yazılanlardan,çocukluğumda Ömer Seyfettinin KAŞAĞI
isimli Romanı,)
10-Seni en çok etkileyen olay ? DEPREM
11-Seni en çok etkileyen insan ? EFENDİMİZ EN BŞTA TABİ,OKUDUĞUM SAHABELER,BÜYÜK BİR TESLİMİYETLE TEREDDÜTSÜZ İLK ŞAHADETİ GETİRMEK KENDİNE NASİP OLAN VE TÜM SERVETİNİ KARCAYABİLEN HZ.HATİCE
Ahir Zamanda da Said Nursi
12-Forumda en sevdiğin bölüm ? BEN EVİMİ BÜTÜNÜYLE SEVİYORUM,ORASIDA EVİM,BİLMEM AYIRAMIYORUM;ESMA OKUMAYI,DUA ETMEYİ,FIKHİ KONULRI..............
İNSANLARIN BİRBİRİNİ TAMAMLADIĞI,KOMŞUSU AÇ İKEN TOK KALAMAYAN BİR TOPLUM OLMASINI İSTERDİM

ALLAHIM; SEN KARDEŞİME VE BÜTÜN ÜMMETİ MUHAMMEDE;HİDAYET,METANET,SABIR,SELAMET,BEREKET NASİBEYLE.KARDEŞİMİN İBADET ve DUALARINI KABUL EYLE,KAZANCINI BOL;RIZKINI HELALİNDEN EYLE.NESLİNİ HAYIRLI BEREKETLİ;HANESİNİ HUZUR VE SAADET DOLU EYLE,KABEYİ TAVAF ETMEYİ,RAVZADA EFENDİMİZİN GÜL KOKUSUNU DUYMAYI NASİBEYLE.DÜNYDA ZEMZEM,AHİRETTE KEVSER SUYUNU İÇENLERDEN EYLE.KALBİNİ ALLAH AŞKI,PEYGAMBER SEVGİSİ VE İMAN NURUYLA DOLDUR.PEYGAMBER AHLAKIYLA AHLAKLANDIRDIĞIN KULLARINDAN EYLE.GEÇMİŞLERİNE RAHMET,BAKİDE KALANLARINA HİDAYET SELAMET ve MERHAMET EYLE,
İKİ CİHANDA AZİZ EYLE.İMANINI KEMALE ERDİR.ONDAN RAZI OL.EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL EYLE.
TÜM AFET;MUSİBET,BELA VE KÖTÜLÜKLERDEN MUHAFAZA EYLE;MADDİ MANEVİ TÜM SIKINTILARINI GİDER.
AMİN.

Kolay gelsin ablacım.
Teşekkür ederim ablacım.
Güzel duan içinde Allah celle celaluhu razı olsun.
Hayırlı bereketli geceler,dualarında beni de unutma ablacım.

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm hanife abla
çok isteyip de başaramadığın şey nedir?
yokluğu seni en ç.ok üzen kişi kimdir?
bursa ya gelsek bizi misafir eder misin?:)

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm hanife abla

Ve Aleykum Selam Kardeşim

çok isteyip de başaramadığın şey nedir?

İnşaat Mühendisliği Ama şimdi iyiki olmamışım diyorum,Rabbim nasibetmediyse vardır bir hikmei

yokluğu seni en ç.ok üzen kişi kimdir?

EŞİMMMM

bursa ya gelsek bizi misafir eder misin?

Ne Demek Başım üstünde yeriniz var,seve seve misafir ederim.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Konukluğunuz HayırLı Uğurlu Olsun..HANİFE DENİZ
Allahu Teala, Ömrünüz boyunca mutluluk ve huzur verir insallah..
her şey gönlünüzce, dilediğiniz gibi olur

adszkahveaw3.png

OHHHHH mis misss ....Kıskanacak bişey yok lütfen kıskanmayın sırayla bu keyif...

Önce bi kahvenizi için rahatlayın

1- İslamiyet gen tr ailesi ile nasıl tanıştınız?
2-Keşke dediğin ve hala pişmanlık duyduğun bir olay varmı
3-İçinde şunu yapmayı çok isterim dediğin şey nedir?
4-Hayatınızda olmazsa olmaz dedikleriniz nelerdir?
5-En çok sevdiğin ve kendine daha ziyade yakın hissettiğin ilk üç sahabe Ve hangi sahabenin hayatını yaşamak isterdin ?
6-Okuyupta etkisinde kaldığın bir kitap varmı ?

Seni tanımaktan çok keyif aldık ve mutlu olduk güzel insan.

Hep burada ol emi

RABBİM size, Rızay-ı İLahiyi Kazanmış kullardan olmayı nasip etsin.Sırat-ı Müstakimden ayırmasın...

Efendimizin (S.A.V) O kutlu şefaatine nail olan mü'minLerden olmayı nasip buyursun...RABBİM ,ellerini sımsıkı tutsun ve hayatta nerede olmandan razı olacaksa ,hangi hizmette daha başarılı olacaksan seni oraya bıraksın usulca...

Hayırla kalın...RABBİM'e emanetsiniz...

Not.. iki gündür uğraşıyorum bu gün zor tamamladım pc de bazı arızalar oldu biraz geciktim özür dilerim :a32:

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleykum Selam Krdeşim,
Duaların ve Kahve için Allah Razı Olsun,ecmain olsun inşaALLAH.

İnternette sorulrıma cevap ararken denk geldi,hemen üye oldum,iyiki olmuşum,ogün bugündür buradayım.

Rabbime çok şükür bana çok güzel evlat nasibetti,ben razıyım Allahta onlardan Rzı Olsun.Şimdiki aklım olsaydı onlara daha fazla zaman ayırırdım.

Hacca gitmek,ve gönlümün arzuladığı nitelikte bir kul olabilmek

Ailem,İslamiyet.gen.tr. ikinci ailem,sağlık,birde ben sevgisiz olamam

5-En çok sevdiğin ve kendine daha ziyade yakın hissettiğin ilk üç sahabe Ve hangi sahabenin hayatını yaşamak isterdin ?

Hz.Ebu Bekir,Hz.Aişe ve Hz.Fatıma
Hz. Ebu Bekir'in hayatını yaşamak isterdim

Evet,Küçüm dünyam,birde yazarı Bursa İlahiyat Fkültesi emekli profösörlerinden biri olan ama ismini hatırlayamadığım bir yazar(kitabı okuması için birine verdim onuda hatırlamıyorum,birkez daha okumak istiyorum) Mürüvvet Hanim adlı Eseri

Allah Razı olsun Kardeşim,bende sizleri tanımaktan,sizlerle olmaktan çok mutluyum.İnşaAllah Rabbim bizleri Peygamber efendimizin sancağı altında da bir araya getirsin.
Selam ve Dua ile

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleykum Selam Krdeşim,
Duaların ve Kahve için Allah Razı Olsun,ecmain olsun inşaALLAH.

İnternette sorulrıma cevap ararken denk geldi,hemen üye oldum,iyiki olmuşum,ogün bugündür buradayım.

Rabbime çok şükür bana çok güzel evlat nasibetti,ben razıyım Allahta onlardan Rzı Olsun.Şimdiki aklım olsaydı onlara daha fazla zaman ayırırdım.

Hacca gitmek,ve gönlümün arzuladığı nitelikte bir kul olabilmek

Ailem,İslamiyet.gen.tr. ikinci ailem,sağlık,birde ben sevgisiz olamam

Hz.Ebu Bekir,Hz.Aişe ve Hz.Fatıma
Hz. Ebu Bekir'in hayatını yaşamak isterdim

Evet,Küçüm dünyam,birde yazarı Bursa İlahiyat Fkültesi emekli profösörlerinden biri olan ama ismini hatırlayamadığım bir yazar(kitabı okuması için birine verdim onuda hatırlamıyorum,birkez daha okumak istiyorum) Mürüvvet Hanim adlı Eseri

Allah Razı olsun Kardeşim,bende sizleri tanımaktan,sizlerle olmaktan çok mutluyum.İnşaAllah Rabbim bizleri Peygamber efendimizin sancağı altında da bir araya getirsin.
Selam ve Dua ile

Amin hanifeciğim inşaallah hep beraber:a21:

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
O kadar cok soru soran oluyor ki ablacigim vallahi sira bana geldiginde sormazsaniz isyan ederim :D

Benim de aklima birkac sey geldi sormak istedim..

Dinlemekten en cok hoslandigin muzik turleri, sanatcilar veya sarki isimleri neler mesela?

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum
KatrePare kardeşim,sanada sorarız hiç merak etme.
Yıllardır müzik dinlemiyorum desem,ama 14 lü yaşlarda türkü dinlemeyi çok severdim.Sevdiğim müzik türü Sanat müziği ve Halk müziği.17 yaşında evlenen biri ne kadar genç olduysa,gençmiliğimde Ümit Besen dinlemeyi seviyormuydum bilmiyorum ama dinliyordum.İlahi dinlemeyi seviyorum.
Selam ve Dua ile

**RaNa**

Kayıtlı Kullanıcı
Cok guzel gdıyor konuklugun abla sence sıradakı kisı km olmalı :)

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Çeşmi olmalı :D :)

maşaALLAH çok soru sorulmuş :)

**RaNa**

Kayıtlı Kullanıcı
Haklısın ıbra duşunmek lazm :D

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Kardeşlerim,

Konukluğumun son günlerinde sizlere kısaca kendimi tanıtmak istiyorum.
!966 Yılında Balıkesir İli Susurluk İlçesi Muradiye Köyünde ailemin ilk çocuğu olarak doğdum.Etnik köken olarak katışıksız Çerkezim.
İlkokulu ve Orta okulu köyümde okudum,ilkokuldan sonra yine köyümde 2 yıl Resmi Kur'an Kursun devam ettim Çocukluğumun en büyük zevki babannemi Kur'an okurken dinlemekti,babası polis olduğundan (osmanlı dönemi) Şamda yaşamış ve arapça biliyordu,tüm çabam Kur'anı Kerimi onun gibi okuyabilmekti.6 yaşında Rabbim öğrenmeyi nasibetti..Daha sonra orta okulu okudum.İdealim İnşaat mühendisliği olduğu için Tam Burslu Kazandığım,Florens Naytenger Kolejine gitmek yerine Balıkesir 100.Yıl Meslek lisesi Yapı Ressamlığı bölümünü tercih ettim.
1984 yılında evlendim. 26 yaşında oğlum Ömer,22 yaşında kızım Büşra ve 12 Yaşında manevi kızım Afranur olmak üzere iki biyolojik bir manevi evlat sahibiyim.
Evliliğimin ilk 4 yılında Balıkesirde eşimin ailesiyle birlikte yaşadım.1988 yılında eşimin tayini dolayısıyla >Çanakkale Bayramiç'e gittik.1990 yılında Bursa-Gemlik, 2005 yılında Bursa Nilüfer ilçesine taşındık ve hala burada ikamet etmekteyim.
Rabbime binlerce şükürler olsun ki,çetin sınavlara tabi olduğum bu imtihan dünyasında,yüzümün akıyla ayakta kalabilecek gücü verdi.
Çocukluğumdan beri enbüyük hayalim,40 yaşından önce Hacca gitmekti.Rabbim bana O mubarek yerleri umre olarak 40 yaşında görmeyi,ziyaret etmeyi nasibetti.
Kendimi öyle zengin hissediyorum ki,Rabbime ne kadar şükresem azdır.Çünkü sevmeyi çok seviyorum,hayataki en büyük mutluluğum insanların mutluluğunu görmek,en büyük üzüntüm derdi olanlar karşısında çarersiz kalmak.
Hayat felsefem,dürüstlük,saygı,sevgi ve hoşgörü üzerine kuruludur.En nefre eiğim şey (başka şekilde nefre duygusunu hissetmiyorum dersem abartmadığımdan emin olun.) YALAN.
En sevdiğim huyum,bana en büyük kötülüğü yapan insanlara bile hayır dua edebilmem.Allahım bana bunu nasibeti ne kadar hamdetsem azdır.
En büyük hayallerimden biride Hafız olabilmekti. Gemlikte bunu Allahın izni ile yaparım dedim ve başladım,Rabbim nasibetmedi,Allah ondan Razı Olsun.Bir hafız arkadaşım vardı,ona ders veriyordum,ev hanımlığı annelik ve yoğun bir misafir trafiği içinde tüm azmimle çalışıyor,derslerimi veriyordum,malesef geçirdiğim kalp krizi sonunda 3. sayfayı bitirirken bırakmak zorunda kaldım ve ogün bu gündür ezbere namaz sureleri dışında pek Kur'anı Kerim okuyamam.
Hobilerim,Kitap okumak,bulmaca çözmek,temizlik yapmak (her ne kadar sağlık sorunlarım nedeniyle istediğim gibi yapamıyorsamda arık) sorunlara çözüm bulmak,kendim dışındaki insanlara dua etmek,sitede olmk,yemek yapmak,bilgi alışverişinde bulunmak,yaşı küçük kişilerden birşeyler öğrenmek beni okadar mulu ediyor ki bunu kelimelerle ifade edemem.
Fobilerim,klasik ev gezmelerini çok sevmem,dedikodulu ortamda samimi söylüyorum enerjim düşer,midem bulanır,depremde enkaz altında kalmaktan çok korkuyorum.
Rabbimden en büyük dileğim,kendim,eşim, evlatlarım,ikinci ailem ve ümmeti Muhammed için,Hidayet,İhlaslı ibadet,sağlık,huzur,bereke,Kamil iman,son nefeste Kur'an ve Şahadetle Rabbime kavuşmak.Birde elden ayakan düşüp,kimseye muhaç olmamak.
Evet kardeşlerim,tüm açık yürekliliğimle ben buyum,burada sizlerle olmaktan çok mutluyum,sizleri çok seviyorum,Rabbim burada olduğu gibi,huzuru mahşerde de hepimizi Peygamber Efendimizin Sancağı altında oplasın.AMİN.
Selam Ve Dua ile

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum
KatrePare kardeşim,sanada sorarız hiç merak etme.
Yıllardır müzik dinlemiyorum desem,ama 14 lü yaşlarda türkü dinlemeyi çok severdim.Sevdiğim müzik türü Sanat müziği ve Halk müziği.17 yaşında evlenen biri ne kadar genç olduysa,gençmiliğimde Ümit Besen dinlemeyi seviyormuydum bilmiyorum ama dinliyordum.İlahi dinlemeyi seviyorum.
Selam ve Dua ile

Tesekkurler bu guzel cevap icin ablacigim :)

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Hayatini gordum ve dedigim tek sey "MASALLAH" !!!

Ne guzel, ne hayirli ve hala ne de candan suren bir omur...
Ben 15 yasindayim. Ve bende senin gibi olmayi isterdim. Bu omru yasamayi isterdim ama layik degilim.
Babaannenize o kadar ozendim ki..
Maalesef benim etrafimda boyleleri yok.
Ah !! Ah!!
Ne diyebilirim MASAALLAH !!

esraisra

Kayıtlı Kullanıcı
hafize teyze mükmmelsn maşallah :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt