Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hafız Bir Genç!!! (2 Kullanıcı)

BRC

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KURAN-I KERİM OKUYAN GENÇİN HİKAYESİ

RE: KURAN-I KERİM OKUYAN GENÇİN HİKAYESİ

ALLAHÜ EKBER !!!

edaalican

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Kur'an okuyan genç

Paylaşımınız çok güzel. Anlamlı ve insanı biryerlere sürükleyen bir mesaj. Rabbim sizden razı olsun. ve KUr'an-ı hakkıyla yaşayan kullarından eylesin İnşallah.

celiski

Kayıtlı Kullanıcı
Kur'an okuyan genç

Kur'an okuyan genç

Bir genç hafızlığını tamamlarken her gün sabaha kadar Kur’an’ı hatmeder. Bundan dolayı da sabah derslerine yorgun ve bitkin olarak çıkar. Durumu öğrenen hocası Kur’an’ı bu şekilde okumasını arzu etmediği için bir gün onu karşısına alır ve: “Evladım! Biliyorsun Kur’an, indiği gibi okunmalıdır. Bu gece sen Kur’an’ı, karşında ben varmışım gibi oku.” tavsiyesinde bulunur.

Genç gider ve Kur’an’ı hocasına okuyormuş gibi okur. Sabah huzura geldiğinde: “Efendim, bu gece Kur’an’ı ancak yarısına kadar okuyabildim.” der. Bunun üzerine hocası: “Pekâla bu gece de Efendimiz’e okuyor gibi oku!” emrini verir. Talebe şaşkınlık ve heyecan içinde Nebîler Serveri’nin huzurunda olduğu düşüncesiyle o gece daha dikkatli okur. Ertesi gün de üstadına Kur’an’ın ancak dörtte birini okuyabildiğini söyler. Üstadı talebesindeki manevi yükselişi görünce: “Bugün de o emin melek Cebrail’in Efendimiz’e (sallallahu aleyhi vesellem) tebliğ ettiği anda dinliyor gibi oku!” der. Talebesi ertesi gün “vallahi üstadım, bugün ancak bir sure okuyabildim.” der.

Üstadı son adımı atar: “Evladım! Şimdi de onu binlerce hicabın verasında bulunan Yüce Rabbimiz’in huzurunda okuyor gibi oku! Düşün ki O seni dinliyor ve Kur’an’ı senle mukabele ediyor!” Talebe ertesi gün gözyaşları içinde üstadına gelir ve şöyle der: “Üstadım! Fatiha’dan başladım ilk ayetleri okudum; ama ‘İyyâke na’budu’ demeye bir türlü dilim varmadı. Çünkü ‘Sadece sana kulluk yaparım!’ diyemedim.

celiski

Kayıtlı Kullanıcı

bu çok güzel b,r kıssadır kimse begenmedimi

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

S.A. KARDEŞİM,
ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ. İNŞALLAH KURANİ AZÜMİŞANI RABBİMİZ HUZURUNDA OKUYORMUŞ HİSSİYLE VE ANLAYARAK OKUYANLARDAN OLURUZ.
O TALEBENİN KALDIĞI YERDE KALMAMAK İÇİN, ONA KULLUKTA KUSUR ETMEMLİYİZ. İNŞALLAH KURANİ HAKKI İLE ANLAYIP, HAYATINA GEÇİRENLERDEN OLURUZ.
K.S.E.O.

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

S.A.

ALLAH RAZI OLSUN PAYLAŞIMIN İÇİN..
RABBİM HAKKIYLE OKUYANLARDAN EYLESİN....

celiski

Kayıtlı Kullanıcı

Amin ecmain inşALLAH okuyan gözlerinize saglık

handan06

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Hafız Bir Genç!!!

ALLAH RAZI OLSUN

gecem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Hafız Bir Genç!!!

emegıne saglık ..

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
ELLERİNİZE SAGLIK ÇOK GÜZEL ALLAH RAZI OLSUN
ALLAH'A EMANET OLUN....

su misali

Kayıtlı Kullanıcı
Allahim bizleri sana kulluk edenlerden eyle
AMİN AMİN AMİN

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
sadece sana kulluk yaparim diyemedim...

sadece sana kulluk yaparim diyemedim...

Bir genç hafızlığını tamamlarken her gün sabaha kadar Kur'an'ı hatmeder. Bundan dolayı da sabah derslerine yorgun ve bitkin olarak çıkar. Durumu öğrenen hocası Kur'an'ı bu şekilde okumasını arzu etmediği için bir gün onu karşısına alır ve: "Evladım! Biliyorsun Kur'an, indiği gibi okunmalıdır.Bu gece sen Kur'an'ı, karşında ben varmışım gibi oku." tavsiyesinde bulunur.

Genç gider ve Kur'an'ı hocasına okuyormuş gibi okur. Sabah huzura geldiğinde: "Efendim, bu gece Kur'an'ı ancak yarısına kadar okuyabildim." der. Bunun üzerine hocası: "Pekâla bu gece de Efendimiz'e okuyor gibi oku!" emrini verir. Talebe şaşkınlık ve heyecan içinde Nebîler Serveri'nin huzurunda olduğu düşüncesiyle o gece daha dikkatli okur. Ertesi gün de üstadına Kur'an'ın ancak dörtte birini okuyabildiğini söyler. Üstadı talebesindeki manevi yükselişi görünce: "Bugün de o emin melek Cebrail'in Efendimiz'e (sallallahu aleyhi vesellem) tebliğ ettiği anda dinliyor gibi oku!" der. Talebesi ertesi gün "Vallahi üstadım, bugün ancak bir sure okuyabildim." der.

Üstadı son adımı atar: "Evladım! şimdi de onu binlerce hicabın verasında bulunan Yüce Rabbimiz'in huzurunda okuyor gibi oku! Düşün ki O seni dinliyor ve Kur'an'ı senle mukabele ediyor!"

Talebe ertesi gün gözyaşları içinde üstadına gelir ve şöyle der: "Üstadım! Fatiha'dan başladım ilk ayetleri okudum; ama 'ıyyâke na'budu' demeye bir türlü dilim varmadı. Çünkü 'Sadece sana kulluk yaparım!' diyemedim.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Kur'an okuyan gencin hikayesi

Kur'an okuyan gencin hikayesi

Bir genç hafızlığını tamamlarken her gün sabaha kadar Kur'an'ı hatmeder.Bundan dolayı da sabah derslerine yorgun ve bitkin olarak çıkar.Durumu öğrenen hocası Kur'an'ı bu şekilde okumasını arzu etmediği için bir gün onu karşısına alır ve:
-'' Evladım! Biliyorsun Kur'an ,indiği gibi okunmalıdır.Bu gece sen Kur'an'ı , karşında ben varmışım gibi oku.''der.
Genç gider ve Kuran'ı hocasına okuyormuş gibi okur.Sabah huzuruna geldiğinde :''Efendim ,bu gece Kur'an'ı ancak yarısına kadar okuyabildim.''' der.
Bunun üzerine hocası:
-''Pekela bu gecede Efendimiz'e okuyor gibi oku.'' der.Talebe şaşkınlık ve heyecan içinde Nebiler Serveri'nin huzurunda olduğu düşüncesiyle o gece dikkatli okur.Ertesi gün de üstadına Kur'an'ın ancak dörtte birini okuyabildiğini söyler.Üstadı talebesindeki manevi yükselişi görünce:
-'' Bugünde o emin melek Cebrail 'in Efendimize (sav)tebliğ ettiği anda dinliyor gibi oku .''der.Talebesi ertesi gün hocasına gelip:
-vallahi hocam bugün ancak bir süre okuyabildim.''der.
Üstadı son adımı atar:
-''Şimdi de onu binlerce hicabın verasında bulunan Yüce RABBİMİZ'İN huzurunda okuyor gibi oku.Düşün ki O seni dinliyor ve Kur'an'ı senle mukabele ediyor.''
Talebe ertesi gün gözyaşları içinde üstadına gelir ve şöyle der:

-Üstadım !Fatihadan başladım ilk ayetleri okudum! ama ''iyyake na'budu ''demeye bir türlü dilim varmadı.Çünkü 'SADECE SANA KULLUK YAPARIM !diyemedim.

<menekşe>

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun, güzel bir parlaşım

candadas26

Kayıtlı Kullanıcı
ah ne kadar dogru aceba gercrkten sadece allah ' a kul olabiliyozmu aceba

_nisanur_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun çooook güzel bi yazı :)Rabbim cümlemizden razı olsun inşAllah

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt