Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hadis pınarı (4 Kullanıcı)

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
1873. Egar el–Müzenî radıyallahu anh Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’in şöyle buyurduğunu nakletti:
“Bazan kalbimin perdelendiği olur. Ama ben Allah’a günde yüz defa istiğfâr ediyorum.”

1874. Ebû Hüreyre radıyallahu anh Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’i şöyle buyururken işittim, dedi:
"Vallahi ben günde yetmiş defadan fazla Allah'tan beni bağışlamasını diler, tövbe ederim."

1875. Yine Ebû Hüreyre radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
“Canımı kudretiyle elinde tutan Allah’a yemin ederim ki, siz hiç günah işlemeseydiniz, Allah sizi yok eder, yerinize, günah işledikten sonra Allah’tan af dileyecek bir millet getirir ve onları affederdi.”

* Bakara: 2/222’de belirtildiği üzere Allah tevbe edenleri sever. Allah’ı gazaplandıran şey kişinin Rabbını hatıra getirmemesidir. Çünkü Rabbi ona hatasını düzeltme yeteneği vermiştir. Bu yeteneği kullanmamak gafletin en büyüğüdür. Bütün insanlar böyle büyük gaflete düşerlerse, Allah’ı unuturlarsa Allah onların hepsini helak eder. Allah’tan bağışlanma isteyecek başka bir toplum getirir. Dolayısıyla insan günahtan değil, işlediği günahtan sonra tevbe ve istiğfar etmemekten korkmalıdır.

RİYAZÜS-SALİHİN

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
Kur'ân-ı Kerîm'den tek harf okuyana bile bir sevab vardır. Her hasene on misliyle (kayde geçer). Elif-Lâm-Mim bir harftir demiyorum. Aksine her biri ayrı harftir.

(Tirmizi, 2912)

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
116ln.png

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Bir baba çocuğuna güzel terbiyeden daha iyi bir miras bırakmaz.

Hadis-i Şerif

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Kim bildiği ile amel ederse,Allah Teala bilmediğini de ona öğretir.

Hadis-i Şerif

mehmet ercan

Kayıtlı Kullanıcı
''Zulümden sakının. Zira zulüm, kıyamette karanlıklardır. Cimrilikten de sakının. Zira cimrilik, sizden önceki ümmetleri helak etmiş, onları birbirlerinin kanlarını dökmeye ve haramları helal görmeye sürüklemiştir...''

(Hadis-i Şerif, Sahih-i Müslim)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt