Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hadis Bahçesi (TakeOne Tavsiyesidir...) (1 Kullanıcı)

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
resimlidualardiniresiml.jpg

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Ey Krmus sen ne güzel bir insansın...Bana Elazığ ....Harput'u // Malatya 'yı // Egil Diyarbakırı // Urfa 'yı // Konyayı // İSTANBUL 'u Hatırlatıyorsun... Selam olsun sana....

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
Ey Krmus sen ne güzel bir insansın...Bana Elazığ ....Harput'u // Malatya 'yı // Egil Diyarbakırı // Urfa 'yı // Konyayı // İSTANBUL 'u Hatırlatıyorsun... Selam olsun sana....

Teveccühünüz ağam.
Ben nacizane bu foruma katılıp sizin gibi işin piri şahısların yazdıklarından paylaştıklarından birşeyler öğrenmeye çalışan Allah' ın bir kuluyum. Sizlere sizin için önemli olan değeri olan yerleri hatırlattıysam ne mutlu bana.
Sizlere de selam olsun, Allah' ın rahmeti siizn ve tüm müminlerin üzerine olsun...

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Orta yolu tutunuz, amellerinizi mükemmelleştirmeye ve Allah’a yakın olmaya gayret ediniz. Sabahleyin, öğle ile akşam arası çalışınız. Bir parça da geceden faydalanınız. Aman acelesiz gidin, telaşsız gidin ki, menzilinize, varacağınız hedefe ulaşasınız.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Siz sağıra veya gâibe duâ etmiyorsunuz. Sizi işiten, size yakın ve beraberinizde olan (bir zâta) duâ ediyorsunuz.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“İnsanların en hayırlısı, insanlara en çok faydalı olandır.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Size iyilik yapanlara karşı iyilik yapmak, fenâlık yapanlara da fenâlık yapmak meziyet değildir. Asıl meziyet, size fenâlık yapanlara karşı aynı şekilde mukâbelede bulunmayıp iyilik yapabilmektedir.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Sizin en hayırlınız, âile fertlerine karşı hayırlı olandır...”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Allah’ım! Sana teslim oldum, ben sana inandım, sana dayandım. Yüzümü gönlümü sana çevirdim, senin yardımınla düşmanlara karşı mücâdele ettim.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Cehennemliklerden henüz görmediğim (daha sonra ortaya çıkacak) iki grup vardır: Bunlardan biri, sığır kuyrukları gibi kırbaçlarla insanları döven bir topluluktur. Diğeri, giyinmiş oldukları hâlde çıplak görünen, başkalarını da kendileri gibi giyinmeye zorlayan ve başları deve hörgücüne benzeyen kadınlardır. İşte bu kadınlar cennete giremezler. Hattâ, onun çok uzak mesâfeden hissedilen kokusunu dahî alamazlar.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
Gönderilen her peygambere, insanların îmâna gelmesine vesile olacak bir mûcize muhakkak verilmiştir. Bana verilen mûcize de Allah’ın gönderdiği Kur’ân-ı Kerîm’dir. Bu sebeple kıyâmet günü ümmetimin diğerlerinden daha çok olmasını ümîd ediyorum.

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Hayâ imandandır ve hayâlı olan kimse cennettedir! Hayâsızlık ise kalbin katılığındandır; kalbi katı olan da cehennemdedir!..”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Ey Rabbim! Bize Receb’i ve Şa’ban’ı mübârek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Allah Teâlâ’nın rızâsı, anne ve babayı hoşnut ederek kazanılır. Allah Teâlâ’nın gazabı da anne ve babayı öfkelendirmek sûretiyle celbedilir.”

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
“Allah Teâlâ’nın rızâsı, anne ve babayı hoşnut ederek kazanılır. Allah Teâlâ’nın gazabı da anne ve babayı öfkelendirmek sûretiyle celbedilir.”

Ey krmus senden KAMİL 'leşmiş CENNET kokuları geliyor...ne güzel insansın sen...Selam olsun sana .

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Cebrâil bana, dâimâ komşu hakkını tavsiye ederdi. Öyle ki ben, komşuları birbirine mirasçı kılacak zannetmiştim!”

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt