Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hadis Bahçesi (TakeOne Tavsiyesidir...) (1 Kullanıcı)

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Din kardeşini güler yüzle karşılamak gibi (tabiî) bir iyiliği bile sakın küçük görme!”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Size iki şey bıraktım. Onlara sımsıkı sarıldığınız sürece sapıklığa düşmezsiniz. Allah’ın Kitabı Kur’an ve Resûlü’nün sünneti.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Beş gece vardır ki, onlarda yapılan dualar geri çevrilmez: Bunlar: Recebin ilk Cuma gecesi, Şabanın on beşinci gecesi, Cuma geceleri, Ramazan Bayramı gecesi, Kurban bayramı gecesi.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Kalbinde zerre kadar kibir olan kimse cennete giremez”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
391723_382635125146845_1761026873_n.jpg

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Nerede ve nasıl olursan ol, Allah’dan kork. Kötülük işlersen, hemen arkasından iyilik yap ki, o kötülüğü silip süpürsün. İnsanlarla güzel geçin!”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Allah çocukça (lâubâlî) davranışları olmayan, hayra yönelip hevâ ve hevesi terk eden vakar sahibi olgun genci sever.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Her şaşılacak şey için Allâh’ı tesbih ederim!”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Her doğan mutlaka İslam fıtratı üzere doğar. Sonra anne-babası onu yahûdi, hristiyan ve mecûsî yapar…”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Namazı kasden terk eden inkâr etmiş olur”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Kim Allah için olursa, Allah da onun için olur”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Allah beni âlemlere rahmet ve hidâyet olarak gönderdi. Câhiliye işlerini ortadan kaldırmayı emretti. Rabbim izzetine yemin ederek şöyle buyurdu: “Kullarımdan biri kasden bir yudum içki içerse, ister bağışlanan isterse azap gören olsun, kıyâmet günü ona mutlaka o kadar irin içiririm. Fakat benden korkarak o yudumu içmeyi terk ederse, kıyâmet günü ona mukaddes havuzlarımdan içiririm.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Sizden birinizin yaratılışının başlangıcı, annesinin karnında kırk günde derlenir toplanır. Sonra ikinci kırk günlük süre içinde pıhtı hâline döner. Sonra da bir o kadar zaman içinde bir parça et olur. Daha sonra Allah bir melek gönderir ve melek, ona ruh üfler. Bu melek dört şeyle; anne rahmindeki canlının rızkını, ecelini, amelini, iyi biri mi, yoksa kötü biri mi olacağını yazmakla emrolunur.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
"Hamd, şükrün başıdır. Allâh’a şükretmeyen kul, O’na hamd etmiş sayılmaz.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Bir kul dünyâya karşı zâhid olduğu zaman Allah onun kalbinde hikmeti bitirir, diline hikmeti konuşturur, ona dünyanın ve nefsinin ayıplarını gösterir. Bir kardeşinizin zühd yolunu tuttuğunu görürseniz ona yakınlaşın ve onu dinleyin. Çünkü ona artık hikmet verilmiştir.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Mükâfâtın büyüklüğü, belânın şiddetine göredir. Allâh, sevdiği topluluğu belâya uğratır. Kim başına gelene rızâ gösterirse, Allâh ondan hoşnud olur. Kim de rızâ göstermezse, Allâh’ın gazabına uğrar.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Şayet insanlar ölüm meleğinin konumunu bir görseler ve sözünü işitselerdi, ölülerini unutur ve kendileri için ağlarlardı.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
Rasûlullah (sav) buyurdular:

“(O gece) göğe yükseltildim. Öyle bir makâma çıktım ki, orada kalemlerin gıcırtılarını duyuyordum.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı

“Cinlerin ve insanların isyankâr olanları dışında, yer ve gökte bulunan bütün varlıklar, benim, Allâh’ın Rasûlü olduğumu bilirler.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı

“Kul kırk yaşına ulaşır da hala hayrı şerrine gâlip gelmezse, şeytan onun iki gözünün arasından öper ve “Ebediyyen iflâh olmayacak bir yüze kurban olayım!”

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt