Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNÜN AYETİ (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: GÜNÜN AYETİ

Bakara Suresi 68. ayet (Toplam 286 ayet)

"Bizim adımıza Rabbine dua et, bize onun ne olduğunu açıklasın" dediler. Musa: Allah diyor ki: "O, ne yaşlı ne de körpe; ikisi arasında bir inek." Size emredileni hemen yapın, dedi.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Enam Suresi 104. ayet (Toplam 165 ayet)

(Doğrusu) size Rabbiniz tarafından basiretler (idrak kabiliyeti) verilmiştir. Artık kim hakkı görürse faydası kendisine, kim de kör olursa zararı kendinedir. Ben üzerinize bekçi değilim.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Araf Suresi 203. ayet (Toplam 206 ayet)

Onlara bir mucize getirmediğin zaman, (ötekiler gibi) onu da derleyip getirseydin ya! derler. De ki: Ben ancak Rabbimden bana vahyolunana uyarım. Bu (Kur'an), Rabbinizden gelen basiretlerdir (kalp gözlerini açan beyanlardır); inanan bir kavim için hidayet ve rahmettir

Halass

Kayıtlı Kullanıcı

Ölçüde ve tartıda hile yapanların vay haline! Onlar insanlardan (bir şey) ölçüp aldıkları zaman, tam ölçerler. Fakat, kendileri onlara bir şey ölçüp, yahut tartıp verdikleri zaman eksik ölçüp tartarlar.
Mutaffifîn, 83/1-3

sevil1

Kayıtlı Kullanıcı

MÜNAFİKUN/11
BİLİNKİ ALLAH HİÇBİR CANI ECELİ GELDİĞİ ZAMAN ASLA GERİ BIRAKMAZ.
ALLAH YAPTIKLARINIZDAN HAKKIYLA HABERİ OLANDIR..

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Yunus Suresi 43. ayet (Toplam 109 ayet)

Onlardan sana bakan da vardır. Fakat -hele (gerçeği) göremiyorlarsa- körleri sen mi doğru yola ileteceksin

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Yusuf Suresi 108. ayet (Toplam 111 ayet)

(Resulüm!) De ki: "İşte bu, benim yolumdur. Ben Allah'a çağırıyorum, ben ve bana uyanlar aydınlık bir yol üzerindeyiz. Allah'ı (ortaklardan) tenzih ederim! Ve ben ortak koşanlardan değilim."

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

İsra Suresi 102. ayet (Toplam 111 ayet)

(Musa Firavun'a:) "Pek ala biliyorsun ki, dedi, bunları, birer ibret olmak üzere, ancak, göklerin ve yerin Rabbi indirdi. Ey Firavun! Ben de senin hakikaten mahvolduğunu sanıyorum!"

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Casiye Suresi 20. ayet (Toplam 37 ayet)

Bu (Kur'an), insanlar için basiret nurları, kesin olarak inanan bir toplum için hidayet ve rahmettir.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Kaf Suresi 8. ayet (Toplam 45 ayet)

Allah'a yönelen her kula gönül gözünü açmak ve ibret vermek için (bütün bunları yaptık).

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Kıyamet Suresi 14. ayet (Toplam 40 ayet)

Artık insan, kendi kendinin şahididir.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

İçine ürperti düşen, öğüt alacaktır. okutacağız da artık unutmayacaksın. A'LA10

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Hucurat Suresi 11. ayet (Toplam 18 ayet)

Ey müminler! Bir topluluk diğer bir topluluğu alaya almasın. Belki de onlar, kendilerinden daha iyidirler. Kadınlar da kadınları alaya almasınlar. Belki onlar kendilerinden daha iyidirler. Kendi kendinizi ayıplamayın, birbirinizi kötü lakaplarla çağırmayın. İmandan sonra fasıklık ne kötü bir isimdir! Kim de tevbe etmezse işte onlar zalimlerdir.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Nur Suresi 36. ayet (Toplam 64 ayet)

(Bu kandil) birtakım evlerdedir ki, Allah (o evlerin) yücelmesine ve içlerinde isminin anılmasına izin vermiştir. Orada sabah akşam O'nu (öyle kimseler) tesbih eder ki;

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

İnsan, gerçekten tam bir hüsran içindedir!, İnanıp hayra ve barışa yönelik işler yapanlar, birbirlerine hakkı önerenler, birbirlerine sabrı önerenler müstesnadır. ASR 2-3

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Senin Rabbin, evet O'dur kendi yolundan kimin saptığını en iyi bilen. Ve O'dur kimin doğruya ve güzele kılavuzlandığını en iyi bilen. KALEM 7

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Al-i İmran Suresi 13. ayet (Toplam 200 ayet)

(Bedir'de) karşı karşıya gelen şu iki gurubun halinde sizin için büyük bir ibret vardır. Biri Allah yolunda çarpışan bir gurup, diğeri ise bunları apaçık kendilerinin iki misli gören kafir bir gurup. Allah dilediğini yardımı ile destekler. Elbette bunda basiret sahipleri için büyük bir ibret vardır

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Al-i İmran Suresi 110. ayet (Toplam 200 ayet)

Siz, insanların iyiliği için ortaya çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz; iyiliği emreder; kötülükten meneder ve Allah'a inanırsınız: Ehl-i kitap da inansaydı, elbet bu, kendileri için çok iyi olurdu. (Gerçi) içlerinde iman edenler var; (fakat) çoğu yoldan çıkmışlardır.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Al-i İmran Suresi 111. ayet (Toplam 200 ayet)

Onlar (ehl-i kitap) size, incitmekten başka bir zarar veremezler. Sizinle savaşa girecek olsalar, size arkalarını dönüp kaçarlar. Sonra kendilerine yardım da edilmez.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Al-i İmran Suresi 121. ayet (Toplam 200 ayet)

Hani sen, sabah erkenden müminleri savaş mevzilerine yerleştirmek için ailenden ayrılmıştın. . .-Allah, hakkıyle işiten ve bilendir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt