Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

god one

Kayıtlı Kullanıcı
RE: teşekkürederim kardeşim...

RE: teşekkürederim kardeşim...

guler yazdı:
god one yazdı:
kardeşim Allah razı olsun yine kalbini gördüm mısralarda öok güsel yazmışsın.selametle gönlü güzel gülüm....
canım sağolaısn..bak bu kalp senin için..selametle.
.
canım kardeşim benim ya seni çok seviyorum Allah ne muradın varsa versin inşallah canım benim....

konak

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ((BİR YUDUM UMUT))

Çok güzel dile getirmişsiniz umudu. Rabbim sizden razı olsun.
Umut yarındır.
Umut geçirilen iyi zamandır.
Umut Rabbe imanlı Kur'anlı ulaşmaktır.
Umut sevdadır.
Umut bütünlüktür.
Umut sabırdır.
Rabbim gönlünüze göre umudunuzu yok etmesin. Yok olan umutlarınız gerçek alemdeki sevaplarınız olsun.
Duada unutulmamak dileğiyle.

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

golge yazdı:
S.A İnanan insan moralsiz, karamsar, umutsuz olabilir mi? Allah razı olsun...son günlerde okuduğum en güzel yazılardan biri...ne kadar güzel ifade etmişsiniz.Umut var ve hep olacak inşaAllah Dualarda kalın...
a.s kardeşim.ecmain olsun inşAlah.beğendiğine çok sevindim kardeşim..çok sağolasın.ewet umut var ve hep olacak inşAllah..selam ve dua ile..

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

efsude yazdı:
Sevgılı gulercıgım canım kardesım ne guzel dıle getırmıssın o guzel yuregınden suzulen duygularını.Umutttt Umutttt ......ne guzel bır kelıme Rabbım bu kelımeyı dımagından ve yuregınden hıc sılmesın.umudu mavı kardesım.
Bu formun en cok benı sevındırdı.Rabbım yuregın gıbı guzel gunler gostersın sana ınsaallah.Rıcamı kırmadıgın ıcın TESEKKUR ederım....Yarbbım ınanan kullarının yar ve yardımcısı olsun ınsaallah.
canım ablacığım sağolasın..çok sağolasın ablam ya..ablam rabbim inşAllah cümlemize güzel günleri gösterir..çok teşekkür ederim çok mutlu oldum.B)mutlu oolmanada en çok mutlu oldumB)Allaha emanet ol ablam.selam ve dua ile..

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

konak yazdı:
Çok güzel dile getirmişsiniz umudu. Rabbim sizden razı olsun.
Umut yarındır.
Umut geçirilen iyi zamandır.
Umut Rabbe imanlı Kur'anlı ulaşmaktır.
Umut sevdadır.
Umut bütünlüktür.
Umut sabırdır.
Rabbim gönlünüze göre umudunuzu yok etmesin. Yok olan umutlarınız gerçek alemdeki sevaplarınız olsun.
Duada unutulmamak dileğiyle.
Allah(CC) razı olsun kardeşim.çok sağoalsın..kardeşim send eçok güzel ifade etmişsn umudu..yüreğine sağlık..amin kardeşim amin..kardeşelrim ya hepiniz benim için çok değerlisiniz..hep dualarımdasınız inşAllah..biliyorum sizde bana dua ediyorsunuz çünkü yaşamımda bun hissediyorum..dualarınız benim her an yanımda bir arkadaş gibi..bunu inanın çok iyi hissediyorum.Allah(CC) Razı olsun hepinizde..selametle...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: NEDİR AŞK DENİLEN ŞEY?

gurbetten kardeşim arada bizi bilgilendirirsen sevineceğiz merak ettik ömeri rabbima cil şifa versin dualarımız seninle aeo

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı

guler yazdı:
zerda yazdı:
canım kardeşim elbette sevginin en güzeli mevlaya olanıdır ama insana da olur bunuda konuşmak ve nasıl yaşanması gerektiğini paylaşmakta iyi olmazmı selam ve dua ile
yoo sevgi olur buna bir itirazım yok lakinn ben aşk denen olguya inanmıyorum yok öyle bir şeyy..sevgi var ama aşk yokkkkkkkkkkk...
s.a.
sevginin ve aşkın en güzeli elbetteki mevlaya ve resulune olandır.ama yanlızca onlara değildir.
sevgi ve aşk kelimeleri farklı anlamdadır.ama açıklamak zor çünkü göreceli kavram diye bişey var.açıklama yapması biraz güç hatta bazı durumlarda imkansız.imam-ı gazali aşk ve sevgiyi şöyle ayırt etmiş.
"sevgi:insanın lezzet aldığı şeye meyl etmesidir.aşk:bu meylin her geçen gün artarak devam etmesidir.aşk ,insanı maşuk uğrunda herşeyini feda edecek hale getirir.yani aşta vardır.sevgi de
ama aşkın kötü bi özelliğii var.kaybedince anlaşılıyor.acı çekmeden bir insanı sevdiğiniz yada aşık olduğunuzu anlamıyorsunuz.yada farkına tam manasıyla varamıyorsunuz.buna göre aşk acı çekmektir.
bu arada gurbetten kardeşim dualarımız ömerinle.allah acil şifalar versinB)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

çok tşk enise kardeşim güzel anlatmışsın allah razı olsun dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
HOŞ GELDİN RAMAZAN

HOŞ GELDİN RAMAZAN

Ona teravih namazına giderken rastladım.Sevinçten adeta uçr gibiydi aceleyle koşuşturup dururken hayr ola ömer dedim bene telaş böyle nefes nefese gülümsedi babam geliyormuş bayramı burada geçirecekmiş diye gülümsedi bayramı burda geçirecekmiş duyduğuma göre anne ve babası ömer henüz bebekken ayrılmıştı yavrucağızın yüzünü bile hatırlamadığı babası kısa süre sonra almanyaya gitmiş oraya yerleşmiş anneside çocuğa bakmak için bir işe girmek zorunda kalmıştı şimdi beş altı yaşlarında olan ömer yıllar boyu süren hasreti unutmuş görünürken babam geliyor diye tekrarladı herkes onun dönmesini bekliyor şimdiden hazırlığa başlamışlar tüy gibi vucudunu eğilip kucakladım kalbi yerinden fırlayacak gibi çarpıyordu bir öpücükten sonra ona anlayamadım dedim kimler bekliyormuş onu bakalım herkessss diye cevab verdi sağa sola bir çok yazı asmışlar bir taneside ileride duruyor meraka kaplımıştım saatime bir göz atıp namaza daha çok var dedim eğer uzak değilse bana gösterirmisin böyle bir teklifi beklediği için hiç nazlanmadı küçücük avucunu avucuma saklayıp ilerlemeye biraz sonrada onun zoruyla koşmaya başladık iki sokak aşıp caddeye çıktığımızda büyük bir gururla parmağını uzatarak bak işte hemde ne kocaman yazmışlar ömerin gösterdiği yere baktığımda o ana kadar yaşamadığım belkide yaşadığım halde unuttuğum duygularla sarsıldım gözlerini ayıramadığı yazıda babazının adı geçen ömer karşımızdaki muhteşem camiinin minareleri arasında gerilmiş olan mahyayı gösteriyordu ışıklı yazıları birlikte heceledik HOŞ GELDİN RAMAZAN

islamicforce

Kayıtlı Kullanıcı

Paylasim icin tesekkürler..
Henüz 9 gün olmasina ragmen baya ilgi görmüs bu konu..
Selam ve dua ile..

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

islamicforce yazdı:
Paylasim icin tesekkürler..
Henüz 9 gün olmasina ragmen baya ilgi görmüs bu konu..
Selam ve dua ile..
KONU AŞK OLUNCA İLGİ GÖRMEMESİ İMKANSIZ GİBİ BİZ HASSAS BİR TOPLUMUZ SEVMEYİDE SEVİLMEYİDE İYİ BİLİYORUZ SANIRIM AŞKA KAYITSIZ KALINAMIYOR RABBİM HERŞEYİN HAYIRLISINI VERSİN DUA İLE

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HOŞ GELDİN RAMAZAN

PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER ALLAH RAZI OLSUN

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

RABBİM CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN DUA İLE

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Güzel, özel ve üzerinde düşünülmesi gereken bir paylaşım.
Selam ve dua ile.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

çok tşk bende okuduğum zaman çok hoşuma gitti küçücük bir yüreğin hasret duyduğu baba sevgisinin heryerde nasıl cerayan ettiği

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

konak yazdı:
Güzel bir yazı. Rabbim sevgi ve aşkı hakkıyla yaşayan kullardan eylesin. Aşk güç ve kuvettir. Kısaca bir elmanın yarısıdır derim. Bittiği günü gelin hep beraber okuyalım:

"Fırat'ın bir yakasında yaşayan bir delikanlı ile öbür yakasında yaşayan güzel bir kadın varmış. Birbirlerine aşık olmuşlar.
Delikanlı her gece Fırat'ın sularında yüzerek karşı yakaya geçer sevgilisine ulaşırmış.

Şafak sökmesine yakın delikanlı sevgilisine öpücük kondurup Fırat'ın azgın sularına girip öbür yakaya geçermiş.
Bu gecelerce böyle sürüp gitmiş. Yine bir gece delikanlı Fırat'ı geçip sevgilisinin yanına gitmiş.
Şafak sökerken delikanlı veda öpücüğünü vermek üzere kadının yanına sokulmuş, kadına dikkatle bakarak;
Senin bir gözün ama mıydı? demiş.
Kadın o zaman delikanlıya bakarak;
Sen sen ol sakın ola bugün Fırat' a girme demiş.
Delikanlı kadından ayrılmış , Fırat'a girmiş ve azgın dalgalara karşı koyamayıp boğularak ölmüş.

Bizim delikanlı gerçekte çok iyi yüzme bilmiyormuş, duyduğu aşkmış onun dalgalar karşısında güçlü kılan aşkının gücü sayesinde Fırat'ı geçermiş.
O aşk bitince de...."
Selam ve dua ile...

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Peygamberimizi rüyasında görmek isteyenler

islamın usüllerini bizlerden öğrenin

sevvvdaa

Kayıtlı Kullanıcı

[marq]B)B)Bence ASK herseydirB)B)[/marq]

[marq]B)B)ister tarif et ister tarif edilmesinB)B)[/marq]

[marq][big]B)B) ASK sonsuzdur bu bir gercektirB)B)[/big][/marq]

eren emin

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. KARDEŞ HARİKASIN GÖNÜLLERİMİZİN SULTANI PEYGAMBER EFENDİMİZİ(S.A.S.) YÜCE RABBİM HEPİMİZE RÜYAMIZDA GÖRMEYİ NASİBEYLESİN İNŞALLAH.ALLAH RAZI OLSUN.ALLAH'A EMANET OL

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı

PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER ALLAH RAZI OLSUN . ALLAH A EMANET OLUN

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt