Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı
RE: NEDİR AŞK DENİLEN ŞEY?

Tayfun_Dokgoz yazdı:
Biliyor musunuz, hayat zaten kocaman bir yalan, bu kadar sahteligin içinde gerçek ve doğru olan tek guzellik AŞK.!! DEĞİL BENCE BENCE AŞK İNSANI YARALIYAN BIR HANÇER GIBIDIR O YUZDEN BEN SADECE ŞUNU SOYLEYIM ALLAH NE VERIRSE BIZLERE HAYIRLISINI VERSIN. KIMI INSANLAR VAR ZERDA KARDESIM INSANLARLA ALAY EDERCESINE BU DUYGUYU YASATIYOR.

evet bazı insanlar alay edercesine bu duyguyu yaşatıyor.tayfun beye katılıyorum.ama aşksız hayatta çok güzel

tuanacanta

Kayıtlı Kullanıcı

Aşkın zamanı yoktur, hep hazırlıksız yakalar insanı. Evli olmanız, sevgilinizin olması, bir ayrılığın taze yaralarını kurutmaya calışmanız,bağlılıktan korkmanız, ailenizden çekinmeniz, hatta sevilenin hapse girmesi bile onun hiç mi hiç umrunda değildir. İşte aşk bütün bunlara tek başınıza karşı gelebilme yurekliliğidir, belkide yeni hayata geçebilme yolu
bu yazı gercekten goruslerınızı mı yansıtıyor burda kı ask kısıye duyulan ask .bukadar herseyın uzerindemi olmalı.sankı hıc bır olcu tanımaz bır fıkır gıbı olmuz .kendı yasam seklımız bırazda onu kontrel etmezmı bır musluman daha kontrollu olmalı degılmı.goz gormez dıl konusmazsa kulak duymazsa yanı bıraz kontrollu olunursa yınede insan yınede boyle bı seyle karsılasırmı sızce

BU YAZININ İLK PARAGRAFI ZERDA HANIMIN YAZISINDAN ALINTI IKINCI KISIMDA BENİM MERAK ETTKLERİMİ ICEREN Bİ YAZI DEMIN KI GONDERIMDE FARKLI CIKMIS ANLASILMAZ BİSEY OLMUS KUSURA BAKMAYIN

cigdem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ((Ah Şu Korkularımız!!))

ALLLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.GÜZEL PAYLAŞIMLAR.

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

yaren_ebrar yazdı:
ALLAH RAZI OLSUN.BENCE YAŞAMAK BAŞLI BAŞINA BİR RİSK DEĞİL Mİ?YÜRÜMEK BİLE BİR RİSKTİR.BİZ BUNU RUTİN OLARAK YAPTIĞIMIZ İÇİN ARTIK KORKMUYORUZ.AMA YENİ YÜRÜYEN BİR ÇOCUK İÇİN BU BÖYLE MİDİR?ASLINDA RİSK ALMALI İNSAN HERŞEYE RAĞMEN SEVMELİ.ELLERİMİZE DİKEN BATACAK DİYE GÜLLERDEN MAHRUM KALMAK OLUR MU?SEVGİYLE KALIN
ECMAİN KARDEŞİM.YAŞAMAK EWET BELKİ RİSKLİDİR ÇOĞU ZAMAN..BEBEK ÖRNEĞİNİ VERMİŞSİN..GÜZEL BİR ÖRNEK VE UNUTMA KARDEŞİM.BİZ HER YAŞTA BİR BEBEĞİZ ELİMİZDEN İLLA BİR BÜYÜĞÜN TUTMASI GEREKMEZ..HER YAŞTA SEVGİLERİMİZ,UMUTLARIMIZ,HAYALLERİMİZ TUTAR ELLERİMİZDEN.BUNLARDIR BU YAŞTAKİ BEBEKLİĞİMİİZİN BÜYÜKLERİ..AMA ÇOK DOĞRU DEMİŞSİN"ELLERİMİZE DİKEN BATACAK DİYE GÜLLERDEN MAHRUM KALMAK OLUR MU?"HAKLISIN KARDEŞİM..SELAM VE DUA İLE..

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı

PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER GÜLER ABLA ALLAH RAZI OLSUN FAKAT BEN BIR SEY SOYLEMEK ISTIYORUM. BU W.shakespeare ' IN SOYLEDIK LERINE KATILIYORUM AMA BUNU YAPANLAR BIZ INSANLARIZ BIZLER INSANLARIN DUYGULARIYLA , HISLERIYLE , INANÇLARIYLA , NAMUSUYLA , VS. ALAY EDERSEK ELBETTEKI BU HAYATTAKI INSAN HAYATTAN BIRSEY ÖĞRENEMEZ VE BU INSAN AHIRET DUSUNCESINI TAMAMEN GERCEKLESTIREMEDIGI ICIN ÖLMEK TEN DE KORKAR.EĞER YALNIŞ BIR SEY SOYLUYORSAM LÜTFEN ÖZEL MESAJ YAZINIZ.

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

cigdem yazdı:
ALLLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.GÜZEL PAYLAŞIMLAR.
ECMAİN KARDEŞİM.SAĞOLASIN.SELAM VE DUA İLE.ALLAH(CC)'A EMANET OL.B)B).

suranur

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun güler kardeşim.Her zamanki gibi yine çok güzel bir paylaşımdı.Korkulardan uzak bir ömür geçiririz inşAllah.Rabbim yar ve yardımcın olsun,selam ve dua ileB)B)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

Tayfun_Dokgoz yazdı:
PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER GÜLER ABLA ALLAH RAZI OLSUN FAKAT BEN BIR SEY SOYLEMEK ISTIYORUM. BU W.shakespeare ' IN SOYLEDIK LERINE KATILIYORUM AMA BUNU YAPANLAR BIZ INSANLARIZ BIZLER INSANLARIN DUYGULARIYLA , HISLERIYLE , INANÇLARIYLA , NAMUSUYLA , VS. ALAY EDERSEK ELBETTEKI BU HAYATTAKI INSAN HAYATTAN BIRSEY ÖĞRENEMEZ VE BU INSAN AHIRET DUSUNCESINI TAMAMEN GERCEKLESTIREMEDIGI ICIN ÖLMEK TEN DE KORKAR.EĞER YALNIŞ BIR SEY SOYLUYORSAM LÜTFEN ÖZEL MESAJ YAZINIZ.
ECMAİN KARDEŞİM..SÖYLEDİKLERİNDE HAKLISIN KARDEŞİM.SÖYLEDİKLERİN İNSANLARIN KİŞİLİĞİNE KALMIŞ BİR ŞEY,YANİ İNSAN NE EKERSE ONU BİÇER MESELESİ...VE BİR ŞEYLER ÖĞRENİP ÖĞRENMEMEK İNSANA KALMIŞ BİR ŞEY..SELAM VE DUA İLE..

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

suranur yazdı:
Allah razı olsun güler kardeşim.Her zamanki gibi yine çok güzel bir paylaşımdı.Korkulardan uzak bir ömür geçiririz inşAllah.Rabbim yar ve yardımcın olsun,selam ve dua ileB)B)
ECMAİN KARDEŞİM.SAĞOLASIN..ALLAH(CC) RAZI OLSUN VE HEPİMİİZN YAR VE YARDIMCISI OLSUN KARDEŞİM.SELAM VE DUA İLE..

yaren_ebrar

Yasaklı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
Tayfun_Dokgoz yazdı:
Biliyor musunuz, hayat zaten kocaman bir yalan, bu kadar sahteligin içinde gerçek ve doğru olan tek guzellik AŞK.!! DEĞİL BENCE BENCE AŞK İNSANI YARALIYAN BIR HANÇER GIBIDIR O YUZDEN BEN SADECE ŞUNU SOYLEYIM ALLAH NE VERIRSE BIZLERE HAYIRLISINI VERSIN. KIMI INSANLAR VAR ZERDA KARDESIM INSANLARLA ALAY EDERCESINE BU DUYGUYU YASATIYOR.

evet bazı insanlar alay edercesine bu duyguyu yaşatıyor.tayfun beye katılıyorum.ama aşksız hayatta çok güzel
BENCE AŞK SADECE BİR KİŞİYLE SINIRLANMAMALI.AŞK HERŞEYE DUYULABİLİR.BİR ÇİÇEĞE,BİR BÖCEĞE VS.EĞER AŞK BİR BEŞERE VERİLİYORSA DOĞRU İNSANI BULMAK GEREKİR.AŞKINI HAKETMEYEN BİRİNE VERİRSEN O KİŞİ BUNU AYAKLARINA PASPAS YAPAR.AMA DOĞRU İNSAN BUNU YÜCELTİR.AŞK BİRKEN İKİ OLUR.A.EO

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. allah razı olsun çok güzel paylaylaşım ölüm korkusu bütün müslümanlarda olmalı bence çünkü kimse amelellerinin onun öbür düntyada rahat olması için yeterli olup olmadığını bilemez ve hazırlıksız ölmek istemez ama bişeyde varki her geçen gün cennetten biraz daha uzaklaşıyoruz sanki rabbim bunu tersine çevirip her gün bizi cennete yaklaştıran ameller işlemeyi nasip etsin inşallah a.e.o.

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

fidan yazdı:
s.a. allah razı olsun çok güzel paylaylaşım ölüm korkusu bütün müslümanlarda olmalı bence çünkü kimse amelellerinin onun öbür düntyada rahat olması için yeterli olup olmadığını bilemez ve hazırlıksız ölmek istemez ama bişeyde varki her geçen gün cennetten biraz daha uzaklaşıyoruz sanki rabbim bunu tersine çevirip her gün bizi cennete yaklaştıran ameller işlemeyi nasip etsin inşallah a.e.o.
ALEYKÜMSELAM KARDEŞİM.ECMAİN İNŞALLAH..SELAM VE DUA İLE..

beadgirl

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun ablacım senin bu paylaşımlarını sözlerini ve konularını çook beğeniyorum devamını beklerim teşekkürlerrr ;););)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

beadgirl yazdı:
allah razı olsun ablacım senin bu paylaşımlarını sözlerini ve konularını çook beğeniyorum devamını beklerim teşekkürlerrr ;););)
ecmain kardeşim.teşekkür ederim kardeşim.sağolasın..inşallah kardeşim.selam ve dua ile

tuanacanta

Kayıtlı Kullanıcı

aslında ask ALLAHA duyulandır yanı bılmekve akletmekle alakalıdır baska birdeyisle iradidir iradi baslar ama olgunluga erdiginde vazgecimez olur ugruna herseyı bıraktırır delı gıbı dolandırır
ama iradi baslamıyorsa onun icinde nefis vardır seytan vardır sehvet vardır
yanı bır erkek bır bayanı gormekle neyine asık olabılırkı fiziğinden baska.cunku gormekle bır insanın fıkrı ınancı anlasılabılırmı. her zaman saygı duyamayacagımız bir insana nasıl asık olabılırız yada onun adına ask denırmı.
ve saygıda fızıge degil fıkre duyulur.terch ettkleri ve vazgectıklerı ve bunları ne ugruna yaptıgı saygıyı gerklı kılar.Saygı olmazsada sevginin yada o manadakı bı askın ne derece kısa surede bıtıgıne cok sahıt oluyoruz.Y ANİ BENCE BIR İNSAN SAYGI DUYMADIGI BIR İNSANI GERCEKTEN SEVEMEZ VE ASK OLDUM DERSEDE O GERCEK BI ASK DEGİL BELKI BASKA BISEYDIR

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Tayfun_Dokgoz yazdı:
kardeşim bir olumsuzluk yaşamışsınzı herhalde o karşıdaki insanın basit bir kişi olduğunu gösterir aşk denilen duygu alaya alınamaz ancak saygı duyulur rabbim herşeyin hayırlısını versin dua ile

Daghan

Kayıtlı Kullanıcı

aşk çile çekmektir bana göre ancak yaşayan anlar yaşamayana ne kadar anlatsanda anlamaz

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

daghan kardeşim rabbim gönlünüze göre versin acı çektiirmesin inş dua ile

kumsal10

Kayıtlı Kullanıcı

B)slm sıze sonu muthıs bı hıkaye:
bır zamanlar bır prens varmıs savasa cıkmıs bır cok ulkeler ve ganımetler alıp gelmıs kral olan babası ona cok guzel bı kızla evlendırecegını soylemıs halk kıyafetı gıyıp kızı gormus babasına ben onca ulke gezdım boyle guzel kız gormedım demıs

kızı ıstemeye gıtmısler aynı gun baska guclu bı yıgıt varmıs oda kızı ıstemeye gıtmıs ıkısı dovusturmusler gunler surmus bırbırını yenememısler oranın butyuklerınden bırı bırınız doguya bırınız batıya gıdın hangınız en guzel hedıyeyı getırırse o alsın kız

aradan gunler gecmıs prens donmus ve kıza -ordularıma dagları deldırdım ve senın kapına en guzel suları getırdım .demıs O sırada dıyer delıkanlı gelmıs demıskı- sana ben daglarden daha sert kalbımden bır damla yas getırdım demıs kız hangısını secmı ona sız karar verın....

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Güzel bir öykü olmuş. Kime kısmet ise kız ona varmıştır. Ama aşkı yaşamak gerek sonunda ümitsizlik varsa bile. Çünkü bana göre aşk insanı insan yapan unusurlardandır.
Dua ile...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt