Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜLERYÜZLÜLÜK (1 Kullanıcı)

pembeceylan

Kayıtlı Kullanıcı
RE: GÜLERYÜZLÜLÜK

çok güzel vede çok önemli bir konu herkezin bilipte en çok ihmal ettiği inşaAllah oşekilde yaşamayı HZ.Allah hepimize nasip eder. Allah razı olsunB)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

pembeceylan

Kayıtlı Kullanıcı

çok güzel vede çok önemli bir konu herkezin bilipte en çok ihmal ettiği inşaAllah oşekilde yaşamayı HZ.Allah hepimize nasip eder. Allah razı olsunB)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

pembeceylan yazdı:

amin inşallah kardeşim. Allah c.c sizden de razı olsun. selametle kalınB)B)B)

FEYZAADALI

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKUM KARDEŞİM İNŞAALLAH RABBİM BİZLEREDE BU GÜZEL HASLETLERİ BULUNDURMAYI NASİP EDER.A.E.O.B)B)B)B)B)B)B)

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı

"SADAKA VERMEYE GÜCÜNÜZ YETMİYORSA, BİRBİRLERİNİZE TEBESSÜM EDİNİZ"
(HADİS-İ ŞERİF- RİYAZÜS-SALİHİN)

ESSELAMÜN ALEYKÜM.

ALLAH"A EMANET OLUN.
SELAM VE DUA İLE.

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum

Rahman razı olsun..

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

efsude yazdı:
selamunaleykum canım kardesım Rabbım senden razı olsun ınsalllah.
cok guzel bır konu olmus ,bazen bazı seylerı bılsekte unuttugumuz seyler adına bır hatırlatma oluyor Allah(CC) razı olsun.guleryululuk ıle ılıglı bır konu oldugunda hep bu hıkeye gelır aklıma cokda severım gercı bu hıkeyeyı eskı bır forumumdada yazmıstım ama buda hatırlatma mahıyetınde olsun.

Resullaha(sav) efendımız ebu zerr (ra) e hıtaben soyle buyurmustur.

----dın kardesını guleryuzle karsılamak gıbı bır ıyılıgı bıle sakın kucuk gorme!

(hıkaye)kucuk bır tebessum

Bırgun genc kız uzgun gorunen bır yabancıya gulumsemıstı.adam once sasırmıs sonra kendını daha ıyı hıssetmıstıı.gecmıste bır arkadasının ona yapmıs oldugu bır ıyılıgı anımsamıstı bır an ve arkadasına bır tesekkur mektubu yazmıstı.
Bu mektubu alan arkadasının bu durum o kadar hosuna gıtmıstıkı,yemek yedıgı lokantaya ıyı bır bahsısı bırakmıstı.bu bahsısın mıktarına sasıran garson eve gıderken yolda gordugu fakıre bahsısın bır kısmını hedıye ettı.dılencı cok sevınmıstı cunku ıkı gundur bogazından tek lokma gecmemıstı.once guzel bır yemek yedı yemegını bıtırdıkten sonra kaldıgı eve gıtmek uzere yola cıktı ( o sırada basına bır felaket gelecegınden habersızdı ).
Yolda yururken soguktan tıtreyen bır kedıcık gordu ve kıyamadı ,vıcdanı onu sokakta bırakmaya razı gelmedı onuda beraberınde getırdı evıne.soguktan ,fırtınadan kurtulup sıcacakık kucaklarda olmaktan cok mutlu gorunuyordu kedıcık.
O gece bu evde yangın cıktı.kedıdıcık olaganca sesıyle mıyavlamaya basladı derken ev sahıbı adam ve aılesı uykusundan uyandı boylece yangından kurtulmus oldular..

Bunların tek sebebı kucucuk bır tebbessum du sadece....
selam ve dua ıle...B)B)B)

ve aleyküm selam canım ablacım.. paylaştığınız hikaye çok güzeldi..çok yerinde olmuş gerçekten. çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.. peygamberimizin (s.a.v)'in sünnetlerinden olan bu sünneti Allah rızası için uygulayalım inşallah.Allah'a emanet olun. selam ve dua ile.B)B)B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

FEYZAADALI yazdı:
SELAMUN ALEYKUM KARDEŞİM İNŞAALLAH RABBİM BİZLEREDE BU GÜZEL HASLETLERİ BULUNDURMAYI NASİP EDER.A.E.O.B)B)B)B)B)B)B)

ve aleyküm selam ablacım.

amin inşallah, rabbim cümlemize nasip etsin..Allah'a emanet olun inşallah. selam ve dua ile.B)B)B)B)B)B)B)B)B)

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"iman bakımından müminlerin en mükemmeli, ahlâkça en güzel olanlar ve ailesine en güzel davrananlardır."
Aişe radıyallahu anha. Tirmizî.

"Kıyamet günü, müminin terazisinde, güzel ahlâktan daha ağır bir şey yoktur. Allah teâlâ, çirkin konuşan ve ne konuştuğunu bilmeyenlerden nefret eder."
Ebû Derda radıyallahu anh. Tirmizî.

"içinizden en çok sevdiklerim ve kıyamet gününde mevki bakımından bana en yakın olanlarınız, ahlâkça en güzel olanlarınızdır.
En nefret ettiklerim ve kıyamet gününde benden en uzak olanlarınız ise, gevezeler, lafazanlar ve yüksekten atanlardır. Onlar büyüklük taslayan kimselerdir."
Câbir radıyallahu anh. Tirmizî.

"Haya îmandandır, îman ise cennettedir. Utanmazlık cefadandır, cefa ise cehennemdedir."
Ebû Hureyre radıyallahu anh. Tirmizî.

Selemun alayküm
İbret alınıp ders çıkarılması geren bir konu olmuş,Allah (cc) sizden razı olsun..

syk

Kayıtlı Kullanıcı

Durdum,,Düsündüm,,,Ve,, Sustum

Neden Sustun Dediler?

Yüregim Titredi,,Sanki Dedim

Neden? ? Dediler? ?

Bilmiyorum,, Dedim

Peki Gercegi,,

Nerde

Dediler? ?

Heryerde Dedim

Nasil Dediler? ?

Yüreginizi Acin Dedim

Yüregi,, Acmakmi? ?

Evet

Bir Tebessümle Bakin, Herseye Dedim

Tebessümlemi?

Tebessüm ,,,

Dediler

Her Kapinin; ;

Anahtari,,

Dedim ....
bir kuçuk tebessum en guzel sozlere bedeldir ...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

istikbal yazdı:
"iman bakımından müminlerin en mükemmeli, ahlâkça en güzel olanlar ve ailesine en güzel davrananlardır."
Aişe radıyallahu anha. Tirmizî.

"Kıyamet günü, müminin terazisinde, güzel ahlâktan daha ağır bir şey yoktur. Allah teâlâ, çirkin konuşan ve ne konuştuğunu bilmeyenlerden nefret eder."
Ebû Derda radıyallahu anh. Tirmizî.

"içinizden en çok sevdiklerim ve kıyamet gününde mevki bakımından bana en yakın olanlarınız, ahlâkça en güzel olanlarınızdır.
En nefret ettiklerim ve kıyamet gününde benden en uzak olanlarınız ise, gevezeler, lafazanlar ve yüksekten atanlardır. Onlar büyüklük taslayan kimselerdir."
Câbir radıyallahu anh. Tirmizî.

"Haya îmandandır, îman ise cennettedir. Utanmazlık cefadandır, cefa ise cehennemdedir."
Ebû Hureyre radıyallahu anh. Tirmizî.

Selemun alayküm
İbret alınıp ders çıkarılması geren bir konu olmuş,Allah (cc) sizden razı olsun..

ve aleyküm selam kardeşim.
eklediğiniz hadisler için çok teşekkür ederim. Allah c.c razı olsun. Rabbimiz ibret almayı nasip eylesin cümlemize. selam ve dua ile.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

syk yazdı:
Durdum,,Düsündüm,,,Ve,, Sustum

Neden Sustun Dediler?

Yüregim Titredi,,Sanki Dedim

Neden? ? Dediler? ?

Bilmiyorum,, Dedim

Peki Gercegi,,

Nerde

Dediler? ?

Heryerde Dedim

Nasil Dediler? ?

Yüreginizi Acin Dedim

Yüregi,, Acmakmi? ?

Evet

Bir Tebessümle Bakin, Herseye Dedim

Tebessümlemi?

Tebessüm ,,,

Dediler

Her Kapinin; ;

Anahtari,,

Dedim ....
bir kuçuk tebessum en guzel sozlere bedeldir ...

Allah c.c razı olsun kardeşim. çok güzeldi. sağolasınız. her daim mütebessim kullardan olmak duasıyla inşallah. selametle.

nesrin_77

Kayıtlı Kullanıcı

Selam aleyküm. Cenabı hak yüzümüzden tebessümü eksik etmesin inşallah. Allah ( cc ) razı olsun paylaşımın için . Allah' a ( cc ) ısmarladık.

ebe78

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN.GÜZEL BİR PAYLAŞIM.YARADANA EMANET..B)B)B)

ebe78

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN.GÜZEL BİR PAYLAŞIM.YARADANA EMANET..B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt