Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Genç Bir Kızın İbretlik Rüyası (1 Kullanıcı)

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı

(Bediüzzaman )

Genç Bir Kızın İbretlik Rüyası
Genç kızın son senesiydi okulun bitmesine bir sene kala başörtüsü yasağının polis nezaretinde uygulanmaya başlanmıştı. Yasağa karşı direniş zincirleri de yavaş yavaş aile ve bazı cemaatlerden gelen başınızı açın emeğinizi zay etmeyin, büyük hayırlar için küçük şerleri kabul edin, yasağa direnmeyin, islama hizmet için başka çare yok, zaten başörtüsü fer-i bir mesele olduğunu İslam'ın tek otoriter efendi hazretleri beyan etmeleriyle, çözülmeye başlamıştı, direniş zincirleri.

Genç kız bu fetvalar ve aile baskısı karşısında başını açıp taviz veren kervanına katılan kızların gitmesiyle artık iyice yalnız kalmıştı, kendisi gibi direnen birkaç kız kalmıştı yanı başında.Onun vicdanı bu fetvayı kabul etmiyordu bir türlü.başörtüsü farzdı nasıl farzı terk edebilirdi.ikna odalarına girmeden cemaat ağabeylerinin başınızı açın iknalarına maruz kalmıştı,nefsi aç diyordu,ama vicdanı rahatsız ediyordu onu açma diyordu.Bazı cemaatler ise haramdır başını açmak diyordu bazıları zaruret haramları helal eder diyordu.genç kız bu fikir ve fetva karmaşası karşısında bocalamaktan bıkmıştı.artık sadece medet umacağı ve güveneceği ALLAH kalmıştı.ONDAN YARDIM İSTEDİ.Rabbim işin hakikatini göster yardım et rabbim diye yaşlı gözlerle yalvarmıştı.

O gece rüyasında iki hakikat sineması görmüştü. O hakikat sinemasında mason vali Nevzat Tandoğan, Bediüzzaman hazretlerine: Hoca şu sarığı çıkarıp şapkayı başına geçireceksin. Kanunlarımıza riayet edeceksin diyordu. Bediüzzaman hiddetlenmişti bana bak Nevzat bu sarık bu baş ile çıkar saçlarım adedince başım olsa hakikati Kuraniyeye hepsini feda ederim diyordu. ikinci hakikat sinemasında şöyle nida ediyordu: Bediüzzaman :Ekmeksiz yaşarım ama hürriyetsiz asla,ve o BAŞÖRTÜSÜNÜ TEFEURAT GÖREN FETVA SAHİBİNİ minberden aşağı atıyordu.ŞÖYLE DiYORDU: Sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır diye haykırıyordu. Genç kız kan ter içinde rüyadan uyanmıştı, Rabbine şükür etti kendisine hakikati gösterdiği için. Kendisine kimin kötülük edip başlarını din namına İslam adına açtıranların gerçek yüzlerini anlamıştı artık .

Bediüzzaman sünnet olan sarığı için başını verirken, ben farz olan örtüm için hayatımı versem azdır diyordu niçin okulu bıraktın diyenlere.

NOT: Bu hikaye gerçektir.genç kızın gördükleri hakikattir. bir dergiden alıntıdır.

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel bi paylaşım olmuş kardeşim.
Emeğine sağlık,selam ve dua ile.
RABBİME EMANET OL.

merve09

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten güzel şu anda ağlıyorum ama o kız için değil ben ne yazıkki 3 ay önce başımı açtım 2 sene dayanabildim baskılara güzel kardeşim paylaşım için teşekkürler ALLAH herkese iman kuvveti versin

M

m.reşat

allah bayan din kardeşlerimize sabır versin..
güçlü bir imanın gölgesinde güçlü irade ihsan eylesin..
paylaşımın için teşekkürler..

_ahraz_

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğine ve güzel yüreğine sağık kardeşim...
Başörtüsüne uzanan eller kırılsın...
Selam ve dua ile...

gizli-modeste

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.sorularlaislamiyet.com
Güzelmiş gerçekten teşekkür. Bazen bizlere de yutturmaya çalışıyorlar kötü şeyleri. Rabbim cümlemize anlayacak hakikatleri gören gözler versin.

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
kız da gerçek bir inanç varmış ki herşeyi elinin tersiyle itip sadece onu yaratana yönelebiliyor.keşke o kızda ki o güzel imana sahip olabilsek.Rabbim çok razı olsun.Allah a emanet ol kardeşimmm

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
cümlemizden razı olsun rabbim inş bizede hakiki ilim nasib etsin rabbim hayırlı kapılarını acsın bizleri yanlış yollardan alı koysunb rabbim inş..
selam ve dua ile..

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel paylaşımdı
ALLAH razı olsun

medihaa

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten çok etkilendim ve allah kimseyi örtüsünden ayırmasın...

gelartık

Kayıtlı Kullanıcı
güzel kardeşim bnde okuyorum ve gidince başörtümü açmam gerkiyor çok çabaladım ama öyle okula almıyolr inş rabbim ahirette güzellik bahşeyler

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim

Kardeşim

Bende Tıp fakültesinde son sınıfta okuyan çok ama çok çok kıymetli bir kız kardeşimizin, başını açmamak için okulunu terk ettiğini okumuş vede ALLAH rızası için fedakarlığın en mükemmelini yapmış olduğunu takdir etmiştim,

YA biz bizler en ufak bir fedakarlığı bile yapamıyoruz ne mutlu dini bütün, nefsine hakim, kendi ışığı ile etrafıda aydınlatanlara mükemmel kişilere ne mutlu

ALLAHA muhabbet ve nuruna emanet olun bizlerde dua edin inşallah kardeşim.

nuuur

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim yüreğine sağlık ki bizimle bu gibi güzel konuları paylaşıyorsun.

ben çook etkilendim rabbim her müslüman kadınaörtünmeyi nasip etsin , tabiki banada inşallah bir gün örtünürüm ve sizlerle o mutlu anımı paylaşırım

har daim rabbim sizinle olsun :)

gökhan07

Kayıtlı Kullanıcı
Bütün dini otoriteler senin gibi düşünmüyor.Hocam saygılarımla eğer işimiz rüyalara kaldıysa çoktan hapı yutmuşuz hıristiyanlıktada ,museviliktede bu tür rüyalarla ilgili hikayeler var . Okursan sende çok şaşırırsın. (dinler tarihi ansiklopedisi) .. dediğin yanlış demiyorum ama yanlış olan kısmı doğru olan seyleri rüyalara dayamaktır. Saygılarımla eski şakirt eski öğretmen bir abi.....

leon.

Kayıtlı Kullanıcı
doktor hakim veya savcı olaydınız başınızı üsturuplu açıp
okumanız müslümanla daha faydalı olurdu şünkü müslümanların adelete ve sağlığa bakan insanlara çok ihtiyacı vardı diye düşünüyorum yine de fikrinize saygı duyuyorum allaha emanet olun

fatma3838

Kayıtlı Kullanıcı
Bende Tıp fakültesinde son sınıfta okuyan çok ama çok çok kıymetli bir kız kardeşimizin, başını açmamak için okulunu terk ettiğini okumuş vede ALLAH rızası için fedakarlığın en mükemmelini yapmış olduğunu takdir etmiştim,

YA biz bizler en ufak bir fedakarlığı bile yapamıyoruz ne mutlu dini bütün, nefsine hakim, kendi ışığı ile etrafıda aydınlatanlara mükemmel kişilere ne mutlu

ALLAHA muhabbet ve nuruna emanet olun bizlerde dua edin inşallah kardeşim.

çok güzel yazmışınız. Allah hepinizden razı olsun. bende kapalıyım ve okuyorum. okulda mecburen açıyorum. başıörtümü çıkartmak çok zoruma gidiyor fakat farklı düşüncelerim var. bizde bu toplumda yaşıyoruz ve okuldada olsa çalışma hayatındada olsa yer almalıyız. yoksa kapalılar eve hapsolur kalır ve toplulumumuzun baş örtüsünü kabullenmeleri imkansız hale gelir. ben geleceğimizi düşünerek başımı açıyorum okurken mecburen. açıyorumki bizim çocuklarımız torunlarımız okumak için açık gezmesinler. onlarda farzlarını yerine getirerek eğitimlerine devam etsinler. kapalılar eve hapsolur kalırlarsa erkekler bile zamanla yobaz gözüyle bakacaklar. biz kültürümüzü zekamızı ortaya koyalım. toplumda yerimizi alalım. sokakta utanmadan gezelim. yanlış düşünüyorsam söyleyin lütfen bende yanlışımdan kurtulayım.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt