Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Fâsık (4 Kullanıcı)

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
la Ilahe Illallah Muhammeden Resurullah

Allah Bu Sözle Cennete Gidilir Demiştir.

Bunu Söylemek Demek Bir Anlaşma Yapmak Demek Değilmidir Yani..

Hadiiii, "Muhammede Inanmak Bir Kemal Mertebesidir ,iman şarti Değildir" Diyenlerin Durumu Nedir Cevab Ver !

Bak Konuyu Kendin Açtin Bilgin Var...

Bekliyorum

Sorularima Net Cevab Lütfen

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
yoksa bu konuları ne için açıyorlar , kimler için ?

alexx20

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;682610' Alıntı:
Hadiiii, "Muhammede Inanmak Bir Kemal Mertebesidir ,iman şarti Değildir" Diyenlerin Durumu Nedir Cevab Ver !

Bekliyorum

şimdi arkadasım konuyu açan arkadas senin bu sorularına cevap vermek zorunda değidir olayı başka boyutlara çekme sen biliyorsan doğrusunu sen anlat onuda tartışalım

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
..............................................

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
şimdi arkadasım konuyu açan arkadas senin bu sorularına cevap vermek zorunda değidir olayı başka boyutlara çekme sen biliyorsan doğrusunu sen anlat onuda tartışalım

birincisi , konuyu açan arkadaş buraya aktardığı bilgiler açısından cevablasın, yoksa ne diye açıyor konuyu ? sadece teori olsun diye mi ?

ikincisi avukatlarla konuşmuyorum

alexx20

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;682619' Alıntı:
..............................................

ne oldu bi cevabın yok mu
............................................

hadi tartışalım ya adam ne demiş konu başında sen nereye çekmişsin

mustafa11

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.mobilyaonarim.com
نعىمة;682623' Alıntı:
birincisi , konuyu açan arkadaş buraya aktardığı bilgiler açısından cevablasın, yoksa ne diye açıyor konuyu ? sadece teori olsun diye mi ?

ikincisi avukatlarla konuşmuyorum

kardeşim boşuna bekleme onlar cevap yazamaz çünkü bilmezler onlar bilselerdi böyle hataya düşmezlerdi onlar yazar ve şair ler...

ha birde bizim oralarda şöyle bir söz vardır.
yağdı yağmur çaktı şimşek.....

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
ne Oldu Bi Cevabın Yok Mu
............................................

Hadi Tartışalım Ya Adam Ne Demiş Konu Başında Sen Nereye çekmişsin

Kendin Sor Kendin Cevabla ...

Biz Konuyu Açan Beyefendiye Sormuştuk

Sende Yazabilirsin Fikrini...

Ama Ben Konuyu Açan Osmanyusufun Cevabini Bekliyorum ...

Avukatim Hoşçakal :)

alexx20

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim boşuna bekleme onlar cevap yazamaz çünkü bilmezler onlar bilselerdi böyle hataya düşmezlerdi onlar yazar ve şair ler...

ha birde bizim oralarda şöyle bir söz vardır.
yağdı yağmur çaktı şimşek.....

نعىمة;682628' Alıntı:
Kendin Sor Kendin Cevabla ...

Biz Konuyu Açan Beyefendiye Sormuştuk

Sende Yazabilirsin Fikrini...

Ama Ben Konuyu Açan Osmanyusufun Cevabini Bekliyorum ...

Avukatim Hoşçakal :)

Arkadaşlar lütfen saygı ve sevgi cercevesinden ayrılmadan tartışalım kalp kırmaya gerek yok sanırım

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
cevab veremedi...

cevab veremedi...

Kuranın açık açık yasakladığı halde Ehli kitabla ittifaka girene ne denir ? ehli kitabı dost edinene, ehli kitabı savunana, "ehli kitabla amentüde ittifakımız var"

diyene ne denir ? lütfen açıkla

Haram işleyene, günah işlediği bilinene, açıktan günah işleyene fasık denir. Mesela namaz kılmayan, içki içen, kumar oynayan, yabancı kadınlara bakan, hanımını, kızını açık gezdiren fasıktır. İşlediği günaha da fısk denir. Küçük günaha devam eden de fasık olur. Fasıklar hakkında hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:
(Fasık övülünce, Rabbimiz gadaba gelir.) [Beyheki]

(Dinin afeti üçtür: Fasık âlim, zalim idareci, cahil sofu.) [Deylemi]

(Fıskı aşikâre olan fasıka lanet olsun.) [Deylemi]

(Fıskını ilan eden fasık, hürmeti kaybetmiştir.) [Deylemi]

Bir kadın, üç günlük sefere, ancak kocası ile, fasık olmayan ebedi mahrem akrabası ile veya [ihtiyaç halinde] mürahık erkek çocuğu ile gidebilir. Fasık olan mahremi ile sefere çıkamaz.

[Mürahık 12 yaşını doldurmuş, henüz balig olmamış çocuk demektir. Mahrem, kardeş, amca, dayı gibi yakın akraba demektir.]

Müslüman kadın, fasık kadınların yanında da saçı açık duramaz. Mürted amca ve dayının yanında da açık duramaz. Mürted ana-babanın yanında, başı açık durmak caiz ise de, ellerini öpmek caiz değildir.
Müslüman kadın, kâfir kadınla, zaruretsiz müsafeha edemez. Zaruret olunca, Hanbeli mezhebini taklit eder.

Fıskı yayılmış olmasa da, fasık erkek, saliha kızın, hatta salih kimsenin kızının küfvü [dengi] olamaz.

Hazret-i Azrail, fasık ve kâfirlerin ruhunu diğer meleklere emrederek aldırır.

Malını hayrata sarf edip, fasık olan çocuğuna miras bırakmamalıdır. Çünkü, günaha yardım etmek olur. Fasık çocuğa nafakadan fazla para, mal vermemelidir. (Bezzâziyye)

Kâfir ve fasık doktora muayene ve tedavi caiz; fakat bunların sözleri ile ibadet bozulmaz. Mesela (Orucu aç, bu hastalık oruç tutmana manidir. Gusletme, su sana zararlıdır) dese, salih bir doktora sormak gerekir. Mütehassıs ve salih doktorun sözü ile hareket edilir

:G

Allahın emri, farz olan başörtüsüne "teferruat" diyenler hangi grubtandır ?

müslüman kadını hristiyan erkekle evlendirenlerin hükmü nedir ?

ÇOK MU ZOR SORULAR SORDUM ?! 2 DAKİKADA CEVABLAR İNSAN BUNLARI HADİ BEKLİYORUM................

Bekliyorum

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
bakıyom fasıkların durumu buyken kafir olan ehli kitabla ittifakda neyin nesi ?!

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Ya göründüğün gibi ol yada olduğun gibi görün

Hz. Mevlana (ks)

alexx20

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm Allah dostları

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
İnsanı anlamak için alim olmaya gerek yok. Yazdığın tüm konular ; iletmek istediğin tüm mesajlarında değişik kategorizelerle empoze etmeye çalıştığın nifak tohumları gerçekten çok can sıkıcı.

Dini konuları tartışmak bidattır. Bu tip hassas konularda kendi kafana göre yaptığın mesnetsiz yorumların ; Bu tip internet sitelerinde samimi amaçlarla zaten ayan beyan belli olan bu dini daha iyi anlayabilmek ve anladığını Müslüman kardeşleriyle paylaşmak için çaba gösteren değerli insanların bu mütevazi gayretlerini ekarte edebilmek için çalışmalarda bulunuyor olman İslam aleminin yeni karşılaştığı bir mesele değil.

Sen Ya da bir başkası bu tip sorularıyla bir yerelere varılamayacagını ergeç anlayacaktır. Şahsıma karşı kullandığın kelimelere dikkat edersen senin için daha hayırlı olur kanaatinmdeyim.

Beni tartışma yaratarak yıprattığın insanlara benzetme hatasına sakın düşme ; şansını fazla zorlama ; pişman ederim..

BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ.....?

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
İnsanı anlamak için alim olmaya gerek yok. Yazdığın tüm konular ; iletmek istediğin tüm mesajlarında değişik kategorizelerle empoze etmeye çalıştığın nifak tohumları gerçekten çok can sıkıcı.

Dini konuları tartışmak bidattır. Bu tip hassas konularda kendi kafana göre yaptığın mesnetsiz yorumların ; Bu tip internet sitelerinde samimi amaçlarla zaten ayan beyan belli olan bu dini daha iyi anlayabilmek ve anladığını Müslüman kardeşleriyle paylaşmak için çaba gösteren değerli insanların bu mütevazi gayretlerini ekarte edebilmek için çalışmalarda bulunuyor olman İslam aleminin yeni karşılaştığı bir mesele değil.

Sen Ya da bir başkası bu tip sorularıyla bir yerelere varılamayacagını ergeç anlayacaktır. Şahsıma karşı kullandığın kelimelere dikkat edersen senin için daha hayırlı olur kanaatinmdeyim.

Beni tartışma yaratarak yıprattığın insanlara benzetme hatasına sakın düşme ; şansını fazla zorlama ; pişman ederim..

BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ.....?

birde kim nifaktan, empoze etmekten söz ediyor ?! delirtme adamı ! kelimelerin anlamını önce öğren sonra yaz gülünç duruma düşüyorsun...

"empoze, manipüle" eden sizsiniz...din şudur diye kendi kendine canlı örnek oluyorsun farkında mısın ???

Din konuları tartışmak bidatmış !!! DİNİ KONULARI TARTIŞAN KİM HA ?!!!

BU TİP SORULARLA HA ? BUNLARA ÖNCE CEVAB VERSENE VE ŞU YAZDIKLARINLA KIYASLA ...BAKALIM !!!

Kuranın açık açık yasakladığı halde Ehli kitabla ittifaka girene ne denir ? ehli kitabı dost edinene, ehli kitabı savunana, "ehli kitabla amentüde ittifakımız var"

Haram işleyene, günah işlediği bilinene, açıktan günah işleyene fasık denir. Mesela namaz kılmayan, içki içen, kumar oynayan, yabancı kadınlara bakan, hanımını, kızını açık gezdiren fasıktır. İşlediği günaha da fısk denir. Küçük günaha devam eden de fasık olur. Fasıklar hakkında hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:
(Fasık övülünce, Rabbimiz gadaba gelir.) [Beyheki]

(Dinin afeti üçtür: Fasık âlim, zalim idareci, cahil sofu.) [Deylemi]

(Fıskı aşikâre olan fasıka lanet olsun.) [Deylemi]

(Fıskını ilan eden fasık, hürmeti kaybetmiştir.) [Deylemi]

Bir kadın, üç günlük sefere, ancak kocası ile, fasık olmayan ebedi mahrem akrabası ile veya [ihtiyaç halinde] mürahık erkek çocuğu ile gidebilir. Fasık olan mahremi ile sefere çıkamaz.

[Mürahık 12 yaşını doldurmuş, henüz balig olmamış çocuk demektir. Mahrem, kardeş, amca, dayı gibi yakın akraba demektir.]

Müslüman kadın, fasık kadınların yanında da saçı açık duramaz. Mürted amca ve dayının yanında da açık duramaz. Mürted ana-babanın yanında, başı açık durmak caiz ise de, ellerini öpmek caiz değildir.
Müslüman kadın, kâfir kadınla, zaruretsiz müsafeha edemez. Zaruret olunca, Hanbeli mezhebini taklit eder.

Fıskı yayılmış olmasa da, fasık erkek, saliha kızın, hatta salih kimsenin kızının küfvü [dengi] olamaz.

Hazret-i Azrail, fasık ve kâfirlerin ruhunu diğer meleklere emrederek aldırır.

Malını hayrata sarf edip, fasık olan çocuğuna miras bırakmamalıdır. Çünkü, günaha yardım etmek olur. Fasık çocuğa nafakadan fazla para, mal vermemelidir. (Bezzâziyye)

Kâfir ve fasık doktora muayene ve tedavi caiz; fakat bunların sözleri ile ibadet bozulmaz. Mesela (Orucu aç, bu hastalık oruç tutmana manidir. Gusletme, su sana zararlıdır) dese, salih bir doktora sormak gerekir. Mütehassıs ve salih doktorun sözü ile hareket edilir

:G

ÇOK MU ZOR SORULAR SORDUM ?! 2 DAKİKADA CEVABLAR İNSAN BUNLARI HADİ BEKLİYORUM................

Bekliyorum

ASIL SEN ŞANSINI ZORLAMA ! ASIL BEN SENİ PİŞMAN EDERİM....

ALLAHIN RESULU (SAV) SAHABEYİ KİRAM (RA) BU DİNDEN ZERRE KADAR TAVİZ VERMEYEREK NE İŞKENCELER ÇEKTİ...İNSANLIĞA ALLAHIN DİNİNİ TEBLİĞİ ETMEK İÇİN

ŞİMDİ ŞUNLARA BAK ::Kuranın açık açık yasakladığı halde Ehli kitabla ittifaka girene ne denir ? ehli kitabı dost edinene, ehli kitabı savunana, "ehli kitabla amentüde ittifakımız var"

Hadiiii, "Muhammede Inanmak Bir Kemal Mertebesidir ,iman şarti Değildir"

Diyenlerin Durumu Nedir Cevab Ver !

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt