Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Farz (2 Kullanıcı)

aşk çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
vay be temele bak sen demek 3milyon savaş esirini barındıracak yeri yokmuş
paylaşım için teşekkürler

Gülüşü Yaralı

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.facebook.com
Kurban kesemeyenler !!

Kurban kesemeyenler !!

Kurban mı kesemediniz ?
Canınız mı sıkkın ?

Durun üzülmeyinnn.......

"teşekkür butonu"na basın
olmadı yorum yazın
Gülüşü Yaralı size kurban olsun
yesil.gif
cheesy.gif

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
fıkra mızah bolumunde olmasını yanliş buldum acızane..
dusunduren tebessum ettıren bi hıkaye saolun...
ayrıca Bedîüzzaman her zamn kuran ı kerım ve efendımızı anlatmaya calişmiş.onu dınlemek onunla alakalı seylerı okum ak kuran ı kerımı anlamaya calişmak demektır...
selam ve dua ile..

nurani

Kayıtlı Kullanıcı
inşaallah ne demek istenildigini anlayıp istifade ederiz.daima yanlış yorumlayanrdan uzak durmalıyız,onlara en iyi cevap sukuttur,çünki konuştursan senide günaha sokuyorlar,anlayacagın niyetleri halis degil en iyisimi görmemezlikten gel.EMEGİNİZE SAĞLIK.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum herkese teşekkürler.Fıkra bölümünde açılmasında konunun kasıt yoktur.Muhtemelen yanlışlıkladır.Hatırlamıyorum aradan uzun zaman geçmiş çünkü.Allaha emanet olunuzB)

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
Stajyer bir avukat, Eskişehir hapsindeki çalışması sırasında Bedîüzzaman'la görüşür ve "Takip ettiğim kadarıyla sizde herhangi harika bir hal görmedim. Eğer gerçekten varsa, bana da gösterir misiniz? Meselâ elinizdeki tesbihi yürütebilir misiniz?" der.

Bunun üzerine Bedîüzzaman Hazretleri tebessüm eder ve şu hikâyeyi anlatır:

"Bir adamın çok sevdiği bir çocuğu varmış. Ona çok değerli bir hediye almak için kuyumcu dükkânına götürmüş. "Elmas ve mücevherlerden hangisini istersen sana alayım.' demiş. Kuyumcu, dükkânının daha cazip olmasını temin için dükkânın tavanına çeşitli renkte balonlar asmış. Çocuk dükkâna girince gözü balonlara takılmış ve "Baba ben bu balonlardan istiyorum' deyince, babası "Oğlum ben sana daha kıymetli mücevherlerden almak istiyorum' dediyse de çocuk "Hayır ben balon istiyorum' diyerek ağlamaya başlamış."

Bedîüzzaman bu hikâyeyi anlattıktan sonra avukata dönüp; "Ben Kur'â'nın mücevherat dükkânının dellâlıyım, bekçisiyim. Ben baloncu değilim. Benim dükkânımda, benim pazarımda Kur-ân'ın ölümsüz elmasları var. Ben onları satıyorum, balon satmıyorum" diyerek Kur-ânî davasının hakikatini bir hikâyecikle anlatmış olur..."

selamün aleyküm..

hanımefendi kardeşim..

bu hikaye resmen enaniyet kokuyor.."bende neler var neler".. diyende hiç bir şey yoktur...

şahsen tanıdığım kemal ehli bir hocam vardı.. şu an gölcüktedir..
yaşını başını almış piri fani bir zattır.. efendi hz.lerinin vekillerinden dir..

muhterem'e bir gün talebeler keramet sordular ısrarcı bir vaziyetle.. hocam nasıl oluyor, siz gördünüzmü ve nihayet sizin kerametiniz varmı denildi.. hocam güldü var tabi dedi olmaz mı.. "bin bir türlü günahla mevladan gafil bir hayat yaşıyoruz.. yinede yerin dibine batmıyoruz.. bundan büyük kerametmi olur" dedi.. oysa ki ben kendisinde olağan üstü halleri daha önce görmüştüm daha sonrada gördüm.... ama hocaefendi bende neler neler var demedi..

aradaki farkı anlaya biliyorsunuz değil mi...?

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
ishakyakup bey kardeşim dediğinizden pek bişey anlamadım.neyi anlamam gerektiğini yani.allaha memanet olunuz

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
içi boş olanın sesi çıkar..bende ne sırlar var der durur..

sırlara vakıf olan'ın sesi çıkmaz.. bende ne sırlar var demez

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
içi boş olanın sesi çıkar..bende ne sırlar var der durur..

sırlara vakıf olan'ın sesi çıkmaz.. bende ne sırlar var demez
evet haklısınız.acaba bediüzzamana bir göndermemi yapıyorsunuz diye bir algılama içersindeydimde.Dün akşam tv5intde kısada olsa bediüzzamanın hayatınız izledim.Okadar çok eziyetler çekmişki izlerken bile rahatsız oldum.Selametle

lamia_melek

Kayıtlı Kullanıcı

:K:K

—Biz o kadar fakirdik ki; mahallemizde gökkuşağı bile siyah beyaz çıkardı

—biz o kadar fakirdik ki; masraf olmasın diye ben 7 yaşına kadar doğmadım. Ağabeyimi de gazete verdi.

—biz o kadar fakirdik ki; misafirliğe giderken bineceğimiz dolmuşun arkasından koşmak suretiyle takip ederdik

—biz o kadar fakirdik ki; eve gelen misafirleri yerdik

—biz o kadar fakirdik ki; peynirimiz yoktu her sabah tenekenin içine girer peynir taklidi yapardık

—biz o kadar fakirdik ki; biber çekirdeklerinden çorba yapardık

—biz o kadar fakirdik ki; ne sen sor ne ben söyleyeyim kuracak cümlemiz bile yoktu yani

—biz o kadar fakirdik ki; kasabı manavı geçtik köpeğe kemik borcumuz vardı

—biz o kadar fakirdik ki; dilencilerin paralarını çalar counter oynamaya giderdik

—biz o kadar fakirdik ki; Hint fakirleri dayanamayıp misyonlarını bize devrettiler.

—biz o kadar fakirdik ki; eskimesin diye aynaya bakmazdık

—biz o kadar fakirdik ki; Fakir BAYKURT bizim idolümüzdü duvara posterini asardık duvarda desteksizdi çiviyi çakınca yıkılmıştı zaten

—biz o kadar fakirdik ki; siyah beyaz televizyonumuz bile yoktu bizim televizyon sadece siyahtı bizim kadar fakir olan komşumuzun beyaz televizyonuyla yan yana koyar öyle seyrederdik ya.

—biz o kadar fakirdik ki; küçük kardeşimi acıkınca yemiştik ağabeyimde akşam gelip hani bana hani bana demişti. Rahmetli….

—biz o kadar fakirdik ki; meteliğe atacak kurşunumuz bile yoktu bizde taş atardık

—biz o kadar fakirdik ki; babamdan tokat yerdik başka şey yoktu bir tokadı 4 kişi paylaştığımız günler oldu

—biz o kadar fakirdik ki; sinekler bize değil biz sineklere konuyorduk.

—biz o kadar fakirdik ki; kelimelerimizi tartarak konuşurduk günlük kotayı aşınca babamız falakaya yatırırdı..

:K:K

çok komiklerdi canım emeğine sağlık...

lamia_melek

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten de üzücü, bu yazıyı okuyup da çöpü atmayacak olan kişi zaten hiç atmaz ki. bence bunları yazmak gereksiz...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt