Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evlenecek gençlerin dikkatine! (1 Kullanıcı)

metin4u

Kayıtlı Kullanıcı
Ici disi guzel olsun ve sadece benim olsun :K

çltkç

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel konuya değinmişsiniz..emeğinize sağlıkk..

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
mevlam razı olsun inşaallah emeğine sağlık kardeşim

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım herkese hayırlı evlilikler versin (amin) doğru yolunda ayırmasın bizleri... (amin)

Zeki.42

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Allah rızası için evlenin ve islama göre yaşayın evlilik budur Kuran bize gerekenleri söylüyorlar.

dj_melisayaren

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun evlilik çok ciddi bi okadar da önemli bir olay ve karardır insanlar artık ne için niye evlendiğini bilmiyor insan önce ne için evlenmek istediğini kendine sormalıdır vaktim geldi herkes evleniyor diye insan evlenemz insan neden evlenmesi gerek bunun bi iki nedeni vardır insan hayat arkadaşına ihtiyacı vardır hayatı paylaşacak ortak yaşam sürecek iyiliğide kötülüğede beraber göğüs gerecek tutunacak güvenecek biri olmalı yanı başında hem arkadaşın hem sırdaşın hem dostun hem eşin hemde herşeyin olamalı evlilikte insan sen ben sözcüğünü kaldırmalı biz olmalı sen ben le evllik olmaz allahın takdiri olan evliliği evciliğe çevirmnesn kimse insanlar artık bu kurumdan uzak kalıyor ....

H

hanife977

arkadaşlar 10 yıllık evliliğm bitmek üzere 2 çocum var ama eşimle aramızda sevgiden öte saygı kalmadı hiç bir zaman benle ilgilenmedi hasta oldum neyin var demedi 1 ay hastanede yattım birkere bile ziyaret etmedi çalışyorum evin tüm yükü bende artık dayanamaz oldum yanlış mı yapyorum allah rızası için bana fikir verin

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Rabbim, Halis Mücahide ve Mücahidler Yetiştirecek bir Aile ortamı Nasip etsin Bizlere.

drmurat38

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten çok güzel bilgiler var dikkate almak lazım bu yazıyı

torressa

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun senden kardeşim gerçekten de güzel bir makale sergilemişsin herkesin okuyup uygulaması gereken bir yazı örneği diye düşünüyorum böyle güzel yazıların beni etkiliyor hayatıkdaki çizgiyi doğru bir şekilde ilerlemeye çalışmalıyız.

Zeki.42

Kayıtlı Kullanıcı
Eline sağlık güzel bir paylaşım olmuş

arifyavuz

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH Razı Olsun. Selam ve dua ile din kardeşlerim.

semih885

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun güzel paylaşım

burakg

Kayıtlı Kullanıcı
Bize ayrıcak 5 dakikanız varmı kısmında dua'daki sır-dua ettim kabul oldu bölümüne imkansız dediğiniz halde gerçekleşen dualarınızı/dileklerinizi paylaşır birbirimize ilham kaynağı olursak sevinirim.

hediyeözkaya

Kayıtlı Kullanıcı
selamın aleykum allah razı olsun şimdiki gençler aile dinlemior kendi istedikleryle evlenıyorlar ve sonra ben pişmanim diyorlar biraz büyüklerimizide dinleyelim kal saglıcakla

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
5) ''DEĞİŞTİRİRİM'' DİYE DÜŞÜNMEYİN
Bazı şeyleri içime katlarım, beğenmediğim huylarını değiştiririm diye düşünmeyin. O zaman evliliğiniz bir şeyleri değiştirme savaşına dönüşür. Sürekli ''Neden öyle yaptın? Niye böyle yapmıyorsun? Ben şundan hoşlanmıyorum. Ama sen yapmaya devam ediyorsun. Şu huyundan vazgeç.'' demekle geçer.

allah razı olsun kardeşim

alemra

Kayıtlı Kullanıcı
selamu aleyküm evlilik hayat arkadaşı seçimi ömür boyu bir yastığa baş koyacak eşin seçimi demek aslında insanlar bu denli ince düşünseler evlenmezler ama dışardan bir bütün olarak bakıldığı zaman hiç düşünülmüyor yaptırımları ve direk karar alınıyor.evlilik ömürlük anlaşma imzalamaktır.erkek ömür boyu senin ve çocuklarının maddi ve manevi sorumlulukları için imza atarken kadın erkeğin ve çocuklarının manevi ve hayatla ilgili bütün sorumluluklarını üzerine almayı üstleniyor bence.yani karşılıksız diil hiçbişi annelik hariç.

leyla-1

Altın Üye
6) İNANÇLARINIZA UYGUN OLANI SEÇİN
Kendi dini inançlarınıza uygun birisini tercih edin. Kadın namaz kılar kocası içki masası hazırlatırsa, ya da erkek namaz kılarken eşi tersini yaparsa mutluluk oranı o ölçüde azalır. Eşler sürekli ''sen yanlış yapıyorsun, ben doğru yapıyorum'' tartışması yapar.

7) HUY, AHLAK VE MİZACA DİKKAT!
Huy, ahlak, mizaç ve hatta zevklerde bile uyum içinde olan kişileri tercih etmek evlilikte mutluluğa bir adım atmış olmak demektir.

8) SEVGİ ÖNEMLİ
Aşık olmadan evlenmem demek ne kadar yanlışsa; sevginin sıfır olduğu bir evliliği de mantık evliliği yapıyorum diye yapmak yanlıştır. Sevmediğiniz, içinizin ısınmadığı komşunuzla bile yapamazken hayat arkadaşıyla hiç yapamazsınız.

9) AİLENİZİN GÖRÜŞÜNE ÖNEM VERİN
Sonradan ''Ben nerede yanlış yaptım?'' dememek için ilk anda yanlış yapmayın. Çünkü kimi gençler ailelerin denk görmediği eşlerle evleniyorlar. O an hisleri mantıklarını örtüp aileyi dinlemiyorlar.
Allah razı olsun kardeşim Allah herkese imamlı Allah korkusu olan birbirini mutlu edecek huzurlu yuva mutlu anlayışlı eşler nasip etsin Rabbim.
Allah her zaman iyi insanlarla karşılaşmak nasip etsin Rabbim.
Selam ve dua ile selametle kalınız

abdullah80

Kayıtlı Kullanıcı
Emegıne saglık.gercekten dıkkat edılmesı noktalar.
yalnız sunuda unutmamak gerekır.bu kadar teferrauta bakılırsa evlenmek cok zor olur.sevdıkten sonra gerısı teferruat olur bence.aşılması zor olan hiçbir konu yoktur cunku :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt