Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Esmaül Hüsna Dua Kardeşliği (Dua Almak İsteyenler Buraya!) (1 Kullanıcı)

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
100 Salavat ve 1 Esmaülhüsna okundu.Allah(CC) kabul etsin.
HAYIRLI GÜNLER DİLİYORUM.
ALLAH KABUL ETSİN.
SELAMETLE KALIN.

xislamiyetx

Kayıtlı Kullanıcı
100 Salavat ve 6 Esmaülhüsna okundu.Allah(CC) kabul etsin.

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
250 Salavat-ı Fatih,1000 Salavat ve 5 Esmaül Hüsna okundu.
Tüm kardeşlerimize hediye edildi.
Dua edildi.
Günahlarımızı affeyle,rızanı kazanmış kullarından eyle bizi,Peygamber efendimize (s.a.v) komşu olmayı nasip eyle,kötülüklerden koru bizi ya rab.
Amin.
Allah celle celaluhu kabul etsin.
Allah celle celaluhu razı olsun.
Selamun aleyküm,

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
100 selavat 1 esmaül hüsna alayım bende arkadaşlar.
Yalnız ben RABBİMİN O GÜZEL İSİMLERİNİ sıra ile sayamıyorum bir sakıncası varmıdır.

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
Yalnız ben RABBİMİN O GÜZEL İSİMLERİNİ sıra ile sayamıyorum bir sakıncası varmıdır.

Ahzab Suresi 56.ayet
Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber'e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selam edin.

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı

Değerli Kardeşim Seyren,

Öncelikle kardeşliğimize hoşgeldin.Seni kardeşlik zincirimize senin isminide ( zincirliğimizdeki isimler 1. sayfanın ilk mesajın en altında mevcut)ekliyoruz.Yüce Allah(CC) tüm dualarını kabul buyursun.
Tabiki RABBİMİN O GÜZEL İSİMLERİNİ sayman yeterli.
Sırasıyla saymak istersen 1.Sayfada ilk mesajın alt kısmında ESMAÜL HÜSNA mevcut.
Allah(CC) razı olsun.Aşağıda senin dualarınla birlikte tüm kardeşlerimizle okuduğumuz duaların toplamını bulabilirsin.

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı
100 Salavat ve 1 Esmaülhüsna okundu.Allah(CC) kabul etsin.
HAYIRLI GÜNLER DİLİYORUM.
ALLAH KABUL ETSİN.
SELAMETLE KALIN.

100 Salavat ve 6 Esmaülhüsna okundu.Allah(CC) kabul etsin.

250 Salavat-ı Fatih,1000 Salavat ve 5 Esmaül Hüsna okundu.
Dua edildi.
Günahlarımızı affeyle,rızanı kazanmış kullarından eyle bizi,Peygamber efendimize (s.a.v) komşu olmayı nasip eyle,kötülüklerden koru bizi ya rab.
Amin.
Selamun aleyküm,

Amin değerli kardeşim.Yüce Rabbim kabul buyursun İnşaallah.

30 Salavat-ı Fatih
300 Salavat
10 Esmaül Hüsna okudum.Allah(CC) kabul eylesin.

Yüce Allah(C.C) kardeşlerimizle zikrettiğimiz tüm salavatlar ve Esmaül Hüsnalar hürmetine dualarımızı kabul etsin, yar ve yardımcımız olsun, Peygamber Efendimiz Resulullah(S.A.V) şefaatçimiz olsun.

DUA:
Euzübillahimineş-şeytanırraciym Bismillahirrahmanirrahıym
Elhamdülillahi Rabbilalemin esselatü vesselamü alâ resulina Muhammedin ve alâ alihi ve sahbihi ecmain.
Estağfirullah, Estağfirullah, Estağfirullah, El'Azîm, El Kerim, Er Rahim,
ellezî lâ ilâhe illâ huv el-hayyel-kayyume ve etubü ileyh.
Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed,
Ya Zelcelali Vel İkram, Ya Erhamerrahimin, Sübhane rabbiyel aliyyil alel vehhab.
Lâ ilâhe illâ ente yâ hannân, yâ mennân, yâ bedias semâvâti vel ard ya zel-celâli vel-ikram.

Ya Men hüve bihavăyicil ibădi habir, Ey kullarının ihtiyaçlarından haberdar olan.
Ya Mufiye meni'stevfăh, Ey kendisinden her ihtiyacını yerine getirilmesini isteyenlerin, ihtiyaçlarına yeterli cevap veren.
Ya Mucib, Ya Mucib, Ya Mucib sen bütün dualara icabet edensin.Duamızı kabul buyur Ya Zel Celali Vel İkram.

Sonsuz Yücelik, Ululuk, kerem ve lütuf sahibi,merhameti bol, ihsanı bol, herşeye gücü yeten, her türlü noksan ve kusurlu sıfatlardan münezzeh olan,
kainatın ezeli ve ebedi tek sahibi, mutlak galip, her şeyi yaratan, hükmeden, görüp, gözetip, koruyan ve ayakta tutan Ya Allah, Ya Allah, Ya Allah!

Sen sadece ol dersin, herşey olur, senin gücün herşeye yeter, sen herşeye yetersin, sen istediğini yapar, istediğini zorla yaptırırsın,
herşeyde senin hükmün ve gücün geçerlidir, herşeyin takdiri senin elindedir, bizler hakkındada hüküm veren, herşeyi takdir eden sensin.Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Rabbi.

Bizlerse aciziz, zayıfız, kusurluyuz,ziyandayız, günahdayız , hiçbirşeye güç erdiremeyiz ve hakkımızda sen ne takdir edersen onun dışına çıkamayız Ya Rabbi !
Ya Erhamerrahimin, biz herşeyi senin tayin ve takdir ettiğine, herşeyin senden olduğuna iman ettik, sana boyun eydik, sana tevekkül ettik, günahlarımızı affeyle,
hakkımızda dünya ve ahiret hayatında hayırlar ihsan et, herşey senin takdirine bağlıdır, hakkımızda hayırları takdir et Ya Rabbi,

Bu okuduğumuz İsmi Şeriflerden hasıl olan sevabı, Peygamber Efendimiz(S.A.V)in Mübarek Ruhuna hediye eyledik kabul eyle Ya Rabbi.

Peygamber Efendimiz(S.A.V) hürmetine, İsmi Şeriflerinin hürmetine, kardeşlerimizle okuduğumuz bütün dualar ve salavatlar hürmetine bizlerden, anne, baba ve evlatlarımızdan, yakınlarımız ve bütün mümin kardeşlerimizden razı ol bizleri bağişla ve dünya ve ahret hayatında hayırlar ihsan eyle Ya Rabbi!

Ya Erhamerrahimin, O sonsuz yüce ve güzel İsimlerini zikretmek ve Sevgili Peygamber Efendimiz (S.A.V) e salat ve selam niyaz etmek için mümin kardeşlerimiz ile bir araya geldik.
Okuduğumuz tüm dualar, Salavatlar ve İsmi Şeriflerin hürmetine ve Sevgili Peygamber Efendimiz (S.A.V) hürmetine, bu amaç için bir araya gelmiş tüm Esmaül Hüsna kardeşlerimizden razı ol ve
katılan tüm kardeşlerimizin sıkıntılarını gider, dertlerine deva, hastalıklarına şifa ihsan et, bütün hayırlı dualarını kabul buyur.Rahmetini esirgeme üzerimizden.Ya Rabbil Alemin.

Katılan ve katılmayan tüm mümin kardeşlerimizin cümlesinden razı ol,
sıkıntıda olan kardeşlerimizin sıkıntılarını gider,
dertli kardeşlerimize deva, hasta kardeşlerimize şifa ihsan et
dünya ve ahiret arzularımıza hayırlarla ulaşmayı nasib eyle Ya Rabbi.
Şüphesiz senin gücün herşeye yeter, sen herşeye yetersin Ya Rabbi, Ya Rabbi Ya Rabbi.

Ya Mucib, Ya Mucib, Ya Mucib sen bütün dualara icabet edensin.Dualarımızı kabul eyle Ya Erhamerrahimin.
Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed.
Subhane Rabbike Rabbil-izzeti amma yesifun.Ve selamun alel-mürseliyn.Velhamdülillahi Rabbil alemiynel Fatihah ve messalavat

Şu an:
Toplam Salavat Adeti : 51.980
Toplam Esmaül Adeti: 594
Adetler konu kısmında güncellenmiştir.
Yüce Allah(C.C) katılan ve katılmayan tüm mümin kardeşlerimizden razı olsun ve cümlemizin dualarını kabul buyursun.

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
Amin değerli kardeşim.Yüce Rabbim kabul buyursun İnşaallah.

Yüce Allah(C.C) kardeşlerimizle zikrettiğimiz tüm salavatlar ve Esmaül Hüsnalar hürmetine dualarımızı kabul etsin, yar ve yardımcımız olsun, Peygamber Efendimiz Resulullah(S.A.V) şefaatçimiz olsun.

DUA:
Elhamdülillahi Rabbilalemin esselatü vesselamü alâ resulina Muhammedin ve alâ alihi ve sahbihi ecmain.
Ya Zelcelali Vel İkram, Ya Erhamerrahimin, Sübhane rabbiyel aliyyil alel vehhab.
Lâ ilâhe illâ ente yâ hannân, yâ mennân, yâ bedias semâvâti vel ard ya zel-celâli vel-ikram.

Ya Men hüve bihavăyicil ibădi habir, Ey kullarının ihtiyaçlarından haberdar olan.
Ya Mufiye meni'stevfăh, Ey kendisinden her ihtiyacını yerine getirilmesini isteyenlerin, ihtiyaçlarına yeterli cevap veren.
Ya Mucib, Ya Mucib, Ya Mucib sen bütün dualara icabet edensin.Duamızı kabul buyur Ya Zel Celali Vel İkram.

Sonsuz Yücelik, Ululuk, kerem ve lütuf sahibi,merhameti bol, ihsanı bol, herşeye gücü yeten, her türlü noksan ve kusurlu sıfatlardan münezzeh olan,
kainatın ezeli ve ebedi tek sahibi, mutlak galip, her şeyi yaratan, hükmeden, görüp, gözetip, koruyan ve ayakta tutan Ya Allah, Ya Allah, Ya Allah!

Sen sadece ol dersin, herşey olur, senin gücün herşeye yeter, sen herşeye yetersin, sen istediğini yapar, istediğini zorla yaptırırsın,
herşeyde senin hükmün ve gücün geçerlidir, herşeyin takdiri senin elindedir, bizler hakkındada hüküm veren, herşeyi takdir eden sensin.Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Rabbi.

Bizlerse aciziz, zayıfız, kusurluyuz,ziyandayız, günahdayız , hiçbirşeye güç erdiremeyiz ve hakkımızda sen ne takdir edersen onun dışına çıkamayız Ya Rabbi !
Ya Erhamerrahimin, biz herşeyi senin tayin ve takdir ettiğine, herşeyin senden olduğuna iman ettik, sana boyun eydik, sana tevekkül ettik, günahlarımızı affeyle,
hakkımızda dünya ve ahiret hayatında hayırlar ihsan et, herşey senin takdirine bağlıdır, hakkımızda hayırları takdir et Ya Rabbi,

Bu okuduğumuz İsmi Şeriflerden hasıl olan sevabı, Peygamber Efendimiz(S.A.V)in Mübarek Ruhuna hediye eyledik kabul eyle Ya Rabbi.

Peygamber Efendimiz(S.A.V) hürmetine, İsmi Şeriflerinin hürmetine, kardeşlerimizle okuduğumuz bütün dualar ve salavatlar hürmetine bizlerden, anne, baba ve evlatlarımızdan, yakınlarımız ve bütün mümin kardeşlerimizden razı ol bizleri bağişla ve dünya ve ahret hayatında hayırlar ihsan eyle Ya Rabbi!

Ya Erhamerrahimin, O sonsuz yüce ve güzel İsimlerini zikretmek ve Sevgili Peygamber Efendimiz (S.A.V) e salat ve selam niyaz etmek için mümin kardeşlerimiz ile bir araya geldik.
Okuduğumuz tüm dualar, Salavatlar ve İsmi Şeriflerin hürmetine ve Sevgili Peygamber Efendimiz (S.A.V) hürmetine, bu amaç için bir araya gelmiş tüm Esmaül Hüsna kardeşlerimizden razı ol ve
katılan tüm kardeşlerimizin sıkıntılarını gider, dertlerine deva, hastalıklarına şifa ihsan et, bütün hayırlı dualarını kabul buyur.Rahmetini esirgeme üzerimizden.Ya Rabbil Alemin.

Şüphesiz senin gücün herşeye yeter, sen herşeye yetersin Ya Rabbi, Ya Rabbi Ya Rabbi.

Ya Mucib, Ya Mucib, Ya Mucib sen bütün dualara icabet edensin.Dualarımızı kabul eyle Ya Erhamerrahimin.
Subhane Rabbike Rabbil-izzeti amma yesifun.Ve selamun alel-mürseliyn.Velhamdülillahi Rabbil alemiynel Fatihah ve messalavat

Şu an:
Toplam Salavat Adeti : 51.980
Toplam Esmaül Adeti: 594
Yüce Allah(C.C) katılan ve katılmayan tüm mümin kardeşlerimizden razı olsun ve cümlemizin dualarını kabul buyursun.
Değerli kardeşim dualarında yer bulmak ümidiyle.

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli kardeşim dualarında yer bulmak ümidiyle.

Nadas06 kardeşim,

Bu dua benim değil hepimizin.
Hepimiz yapıyoruz.
Özelliklede senin gibi değerli kardeşlerimizin okumasına daha fazla ihtiyacımız var.
Dualarımız tüm kardeşlerimiz için.
Yüce Rabbim seni ve senin gibi kardeşlerimizi başımızdan eksik etmesin.
Yüce Allah(c.c) razı olsun, iki cihandada yar ve yardımcın olsun.

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
Nadas06 kardeşim,

Bu dua benim değil hepimizin.
Hepimiz yapıyoruz.
Özelliklede senin gibi değerli kardeşlerimizin okumasına daha fazla ihtiyacımız var.
Dualarımız tüm kardeşlerimiz için.
Yüce Rabbim seni ve senin gibi kardeşlerimizi başımızdan eksik etmesin.
Yüce Allah(c.c) razı olsun, iki cihandada yar ve yardımcın olsun.

Allah celle celaluhu tüm kardeşlerimizden razı olsun.

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Aranızda olmaktan mutluyum Allah razı olsun kardeşlerim.Hoşbuldum.
Tuareg kardeşim açıklayıcı bilgilerin için ayrıca teşekkürler.Benide eklemiş olman bana mutluluk verdi.Bu yaptığımız duadan daha fazla bir mümin ne bekleyebilir.Rabbinin sevgisinden şefaatinden başka insana ne mutluluk verirki.Bu aralar aşırı derecede huzursuzum.Anlatamadığım birşeyler mevcut üzerimde bunun içinde ek olarak Rabbimden kalp ve gönül huzuru istiyorum.Eşimle iyi geçinmek çocuklarımla mutlu olmak istiyorum.Allhım herşeyin en güzelini bilendir.Allah razı olsun hepinizden.

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
Tuareg kardeşim açıklayıcı bilgilerin için ayrıca teşekkürler.Benide eklemiş olman bana mutluluk verdi.Bu yaptığımız duadan daha fazla bir mümin ne bekleyebilir.Rabbinin sevgisinden şefaatinden başka insana ne mutluluk verirki.Bu aralar aşırı derecede huzursuzum.Anlatamadığım birşeyler mevcut üzerimde bunun içinde ek olarak Rabbimden kalp ve gönül huzuru istiyorum.Eşimle iyi geçinmek çocuklarımla mutlu olmak istiyorum.Allhım herşeyin en güzelini bilendir.Allah razı olsun hepinizden.
ALLAHümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed

Tüm sıkıntılarınızı en kısa zamanda giderir rabbim inşAllah.
Ailenizle huzurlu mutlu bereketli hayırlı günler geçirmenizi nasip eylesin.
Elem ve zarar verecek şeyleri evinizden ve sizden uzak eylesin rabbim.
"el-Darr" : Elem ve zarar verecek şeyleri yaratan,hüsrana ugratan.
1000 tane ya Darr okuyacağım siz ve aileniz için inşAllah.

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Nadas ALLAH binlerce kez razı olsun arkadaşım.
Çok teşekkür ederim.

120 selavat 1 esma okundu.Esmaya daha çok ağırlık vereceğim inşallah arkadaşlar.

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı

Yüce Allah(CC)tan sıkıntılarınızı tez zamanda gidermesini niyaz ederiz.
Kardeşlerimiz için Yüce Rabbim güç ve izin verdiği sürece dua edeceğiz, biiznillah.

Ancak senin tarif ettiğin durumun nazar olabileceği düşüncesindeyim.
Nazar, insanlarda huzursuzluk, iç sıkıntı, bunalım, endişe, gerginlik, sinirlilik hali,
uyuşukluk ve uyku hali, aile içinde ise sebepsiz kavga, geçimsizlik, gerilim, huzursuzluk, hastalıklar vb.
gibi pek çok durumlara yol açabilir.
(Aman nazar boncuğundan uzak durun, varsa evinizdeki tüm nazar boncuklarını atın,
kurşun, murşun gibi safsatalara inanmayın)
ÇÖZÜM:
Hergün;
Fatiha, Âyet-el kürsi,Kâfirun, İhlas, Felak, Nas sureleri 3 er yada 7 şer defa okunması
değen kişilere ise bu duaların bu adetlerde okunup üflenmesi.
(Avuç içine üfleyip okuduğunuz kişinin sırtınada sürebilirsiniz)
KORUNMA:
Nazardan korunmak içinse aşağıda linkte bulunan duayı (okuyan kişi için geçerli) tüm ailenize ezberletin.
Detayları aşağıdaki linktedir;

http://forum.islamiyet.gen.tr/dua-b...ah-aksam-okuyana-hicbirsey-zarar-veremez.html
http://forum.islamiyet.gen.tr/dua-bolumu/106376-bu-duayi-sabah-aksam-okuyana-hicbirsey-zarar-veremez.html

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı

Tüm sıkıntılarınızı en kısa zamanda giderir rabbim inşAllah.
Ailenizle huzurlu mutlu bereketli hayırlı günler geçirmenizi nasip eylesin.
Elem ve zarar verecek şeyleri evinizden ve sizden uzak eylesin rabbim.
"el-Darr" : Elem ve zarar verecek şeyleri yaratan,hüsrana ugratan.
1000 tane ya Darr okuyacağım siz ve aileniz için inşAllah.

Yüce Allah(C.C) senden razı olsun.Seni ve tüm mümin kardeşlerimizi başımızdan eksik etmesin.

Nadas ALLAH binlerce kez razı olsun arkadaşım.
Çok teşekkür ederim.

120 selavat 1 esma okundu.Esmaya daha çok ağırlık vereceğim inşallah arkadaşlar.

10 Salavat,1 Esma-ül Hüsna okudum.
Rabbim,kabul etsin.

150 Salavat
4 Esmaül Hüsna okudum.
Allah(C.C) kabul etsin.

DUA:

Şu an:
Toplam Salavat Adeti : 52.260
Toplam Esmaül Adeti: 600

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
Yüce Allah(CC)tan sıkıntılarınızı tez zamanda gidermesini niyaz ederiz.
Kardeşlerimiz için Yüce Rabbim güç ve izin verdiği sürece dua edeceğiz, biiznillah.

Ancak senin tarif ettiğin durumun nazar olabileceği düşüncesindeyim.
Nazar, insanlarda huzursuzluk, iç sıkıntı, bunalım, endişe, gerginlik, sinirlilik hali,
uyuşukluk ve uyku hali, aile içinde ise sebepsiz kavga, geçimsizlik, gerilim, huzursuzluk, hastalıklar vb.
gibi pek çok durumlara yol açabilir.
(Aman nazar boncuğundan uzak durun, varsa evinizdeki tüm nazar boncuklarını atın,
kurşun, murşun gibi safsatalara inanmayın)
ÇÖZÜM:
Hergün;
Fatiha, Âyet-el kürsi,Kâfirun, İhlas, Felak, Nas sureleri 3 er yada 7 şer defa okunması
değen kişilere ise bu duaların bu adetlerde okunup üflenmesi.
(Avuç içine üfleyip okuduğunuz kişinin sırtınada sürebilirsiniz)
KORUNMA:
Nazardan korunmak içinse aşağıda linkte bulunan duayı (okuyan kişi için geçerli) tüm ailenize ezberletin.
Detayları aşağıdaki linktedir;

http://forum.islamiyet.gen.tr/dua-b...ah-aksam-okuyana-hicbirsey-zarar-veremez.html
http://forum.islamiyet.gen.tr/dua-bolumu/106376-bu-duayi-sabah-aksam-okuyana-hicbirsey-zarar-veremez.html
Ne güzel anlatmışsın değerli kardeşim,

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
800 Salavat okundu.
Dua edildi.
Amin.

valide

Kayıtlı Kullanıcı
400 Salavat
2 Esmülhüsna okudum.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt