Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Eskisi gibi Allah(c.c)'ye aşık olmak istiyorum lütfen yardım edin lütfenn!!!!!!!!!!!! (2 Kullanıcı)

Dejavu0107

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar ben bundan yaklaşık 1 sene öncesine kadar tam bir allah aşığıydım bazen Allah(c.c) aklıma geldiği zaman ağlıyordum sonra ne olduysa oldu diğer dinleride araştırdım ama yinede hak dinin islam olduğunu buldum.sonra internette gerzerken bir ateist sitesinde girdim ondan sonra Allah(c.c)nin varlığından şüphe duydum şimdi onun varlığın biliyorum ama bazen istemediğim halde yine şüpheye düşüyorum.mesal bilim adamlarının çoğu ateist .onlar okumuş adamlar bir şey biliyolardır o yüzden ateistlerdir diyorum.hep kendi kendime sorular soruyorum.Eskisi gibi Allah(c.c)'yew aşık olmak istiyorum şüpheye düşmeden önce çok mutluydumçdünya malında hi. gözüm yok sadece Allah(c.c)'ye aşık olmak istiyorum ama olmuoyr lütfen yardım edin ben eskisi gibi Allah aşkıyla yanmak istiyorum 5 vakit namazımı elhamdülillah kılıyorum ama Allah(c.c)'ye aşık olmak istiyorum.şüpheye düştüğüm zaman bile namazımı çok şükür bırakmadım sürekli Allah(c.c)'ye bana vvarlığını kanıtlaması için dua ediyorum.ne yapmam lazım eskisi gibi olmak istiyorum.lütfen benim için Allah(c.c)'ye dua edin müslümanın müslümana yaptığı dua geri çevrilmezmiş çbirde asimyıldırım.comdan yaşlı kadın fincan ve fincan hikayesini izlemiştim acaba ordaki durum gibi mi durumum diyorum Allah(c.c) sevdiğine sıkıntı verirmiş acaba benim daha ii olmam için mi sıkıntı veriyor lütfen yardım

Geceleri (nafile)namaza kalk,Allahı tesbih et mutlaka nasuh tevbesi yapmak için Allaha dua et.

_MOD_

Kayıtlı Kullanıcı
Asıl hayalperestlik yaratılanların hepsinin bir yaratıcı olmadan tesadüfen oluştuğuna inanmaktır bence. Yani bir etrafımıza ve kendimize bakalım. Kendimizden başlayacak olursak (bilimin kendine seçtiği yoldan gidelim) milyarlarca hücrelerden oluşuyoruz. Bu hücrelerin yaptığı binlerce işlev var. Bütün bu olaylar biz yaşarken bizim haberimiz olmadan meydana geliyor. Sanki bedenimiz bizim değilmiş gibi (ki bizim dinimizde bedenimiz bize emanettir). Biz sadece bedenimizi kullanmak istediğimizde gereken isteği ve çabayı gösteriyoruz. Arka planda en basitinden parmaklarımızı oynatalım diye bir sürü olay gerçekleşiyor ve bizim bu olaylara en ufak bir katkımız yok. Bu hücrelere ne oluyor da bu kadar planlı ve koordineli çalışıyorlar. Yoksa oturup bir yerde düşünüyorlar da öyle mi hareket ediyorlar? Ya da en başında iki üç element düşündü de "hadi birleşe birleşe karmaşık bir yapı ortaya çıkaralım öyle bir yapı olsun ki işin madde boyutunu yani bizi aşsın metafizik boyutuna kadar varsın(ruha kadar)" mı dediler. Peki bu iki üç element yokken nasıl var oldular? Yokluk "benim canım çok sıkıldı ben beni ortadan kaldıracak olan varlığa yerimi teslim edecem" mi dedi? Ama yokluk böyle birşey derse var olmuş olmaz mı? Kendisiyle çelişmez mi?

Bugün birçok bilim insanı olayları neden sonuç ilişkisiyle açıkladıklarında sanki bunlar Allah' ın ilmiyle olmamış gibi bir görüş ortaya çıkarıyorlar. Halbuki yaptıklarının büyük bir kısmı Allah' ın yarattıklarını kendi terimleriyle açıklamaya çalışmaktan başka birşey değildir.

Ki bilim aynı yolda devam ettiği sürece hiçbir zaman varlığın ötesine geçemez. Yani sadece var olan şeyleri açıklayabilir. O da sadece 5 duyu organının işlevleriyle sınırlıdır.

Eğer bilimin varlığın kaynağını açıklayabileceğini düşünen biri varsa o boş ümitler içindedir. Çünkü bu yokluğun var olmasında kasıt aramak demektir. Ama yokluğun kastı varsa o zaman yok olmazdı zaten. Kasıt buldukları şeyler hep varlıklar olacaktır.

Sonuç olarak bilim Allah' ın dini ışığında yürümediği sürece kendini sapıklık içinde bulacaktır. Aslında bu bilim için değil yaratılanlar için söz konusudur. Çünkü yaratılanlar acizdir. Kendi kendilerine bir yere ulaşmaya çalıştıklarında sapıklaşmaları çok muhtemeldir.

Asıl olan mükemmel olanı bulmak ve kendini ona teslim etmektir. O mükemmel olan da Allah' tır. O' nda acizlikten eser yoktur.

Rabbimizin bizi yaratmasının sebebi de budur zaten. Biz O' na kul olalım diye bizi yaratmış Rabbimiz. Yaratmış ki biz O' nun ne kadar mükemmel olduğuna şahit olalım ve ona kulluk edelim. Rabbimiz böyle yaparak bize çok büyük bir lütufta bulunmuştur doğrusu.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt