Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Eşimi seviyorum ama aramızda sorunlar var tavsiyelerinize ihtiyacım var arkadaşlar (1 Kullanıcı)

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba ben iki yıllık evliyim 10 aylık oğlum var eşimle severek evlendik eşim başka memleketten bende başka yerdeyim eşim benim yaşadığım yerde iş buldu evlendik başta çok güzeldi herşey ama tartışmalarımız oluyor ben çok kırılgan bir yapıya sahibim eşimde dediğim dedik inatçı bir insan hep istiyorki herşey bana sorulsun bana danışılsın benim istediğim olsun zaten yapmayada çalışıyorum ama bende bazen bir şey söylüyorum kabul etmiyor kendisi ortaya bir fikir atıyor böyle olsun diyor bende kızıyorum biraz sert konuşuyorum . Nasıl davranmam gerekiyor ne yapmam gerekiyor çözemedim . Açıktım kapandım eşimde istiyor diye ama hala mutlu olamıyorum yardım edin lütfen günaha girmek isyan etmek istemiyorum.

berat05

Yönetici
Değerli kardeşim

Eşinizin huyunu ancak siz bilebilirsiniz.
Sizin söylediğiniz ama onun kabul etmediği sebebleri düşünün...
Açıkca yazmanız ailenizin iç halini buraya dökecektir..Ancak bunun + yada - oluşunu siz gözlemleyebilirsiniz.
Evlilikte 2 yıl erken denilebilir.Anlayışınızın ve sabrınızın devam etmesi sizin birbirinizi daha iyi tanımanız açısından yeterli olacaktır.

Yumuşak huyluluk inanın bana hakkı aramamanız demek değildir.

Zaman geçtikçe yaşamı gördükçe tecrübeleriniz artacak ve eminim ki birbirinizin ne istediğini gözlerinizden anlayacaksınız..,
Sizin yapacağınız en güzel şey onu hoş karşılamak , tereddüt ya da isteklerinizi doğru bir zamanlamada konuşmaktır.

Bağırmak, sinirlenmek inanın bana kazanç getirisi olmayan huzuru bozan davranışlardır..

Dualarımız sizinle....

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkür ederim haklısınız dediklerinizi uygularım inşallah

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
CANIM hepimiz aynı yollardan geçiyoruz...
tek sorun ne biliyormusun.. sen diliyle konuşmak suçlamak.... ve anlamaya çalışmadan yargılamak... eşine sormaktan ne kaybedersin.. yada biraz orta yolu bulmaktan.. kaybettiğin şey huzurundan daha değerli olurmu.. sanmam..
bak bunu hep söylüyorum ne zaman evime islamı soktum ona göre yaşamaya başladık.. ozaman huzur geldi eve.. susmaya başladıkça onun da sustuğunu gördüm.. yada derdimi bağırarak,kızarak değilde bide şöle düşünelim diye söyledikçe anlaşıldığımı farkettim.. üzüyorsun demiyorum artık üzülüyorum diyorum.. anlaşılıyorum..

berat05

Yönetici
Buket zeynep kardeşim...yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. Şu bir gerçek ki...suçlamadan konuşabilmeyi öğrenmemiz gerek..

İletişimsizlik en kötüsüdür..
.

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
saol ablacım... kendimden biliyorum hiç anlamayı denemedim.. hep anlaşılmak istedim suçladım... kendimize bakmamız lazım onu anladım.. evet ev iş çocuk yoruluyoruz ama hiç birşey huzurdan daha değerli değil.. yemek bekler ekmek peynir bile yeter, uyursun dinlenirsin.. çocuğunun başını okşaman yeter onla ilgilenmeye bazen.. ama huzur yoksa ne binbir çeşit sofranın ne saatlerce dinlenmenin anlamı yok..
dinlemek sadece dinlemek.. sakince gülümsemek belki.. anlaşılmak için en önemlisi bu

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
buket zeynep sizinle konuşmam mümkünmü

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
ben o kadar çok anlamayı deniyorum bana uygun gelmeyen çoğu şeyi tamam senin istediğin gibi olsun demeyi çok oldu öğreneli ama birtürlü tam olarak mutluğu yakalamıyorum namaz kılıyordum bıraktım

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
canım benim tabiki konuşalım memnuniyetle profilimde mail adresim var.............

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaş olarak ekliyorum seni ama görmen lazım bi bak arkadaşlık isteğimi kabul etmen lazım

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardesim

rabbim yuvana huzur sevgi anlayis versin yuregini ferahlatsin berat ablaminda dedigi gibi 2 yil cok erken daha yolun basi ayrica dinin icin yaptiklarini birileri icin degilde ALLAH rizasi icin yaparsan ozaman gercek huzura varabilirsin dinle kardesim anla icinde muhasebe et sonra dua et ve sabret inan rabbim yaninda yardimcin olacaktir pireyi deve yapmak icin firsat kollar olduk hayatin her asamasinda yimayalim yapalim ornek aramayalim kendimize ornek olmaya calisalim dua dua dua sabir sabir sabir elimizdekilerin kiymetini kaybettikten sonra anlamak icin ugrasmayalim sadece biran otur dusun evliliginin bitince huzuru bulacakmisin evladin var onu dusun anne babasiyla buyumesi icin ona firsat ver ................selametle dua ile...........

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
tusunami ben kapandım ama kendim istediğim içinde eşim vesile oldu kapanman hayırlıdır dedi ayrıca ayrılmayı düşünmedim düşünmemde ayrılmaya gidecek kadar sorun yok sadece belli problemler var çözemediğim evli arkadaşlardan tavsiye istedim evliliğimin daha iyi olabilmesi için

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Hakkını helal et kardesım ben yanlıs anlamısım ben ..........geceden uykusuzum ondandır benım kızın uyku duzenı degıstıde ondan gecelerı ayaktayız..........her evlılıkte sıkıntılı donemler olur onemlı olan boyle zamanlarda hem kendını hemde esını daha az yıpratarak yola daha emın adımlarla devam edebılmek bunun en guzel ve kesın cozumu bırıktırmemek yanı bır problem oldugunda oan makul bır cozum tabıkı taraf ıcın olan makul cozum bulmak ve problemı buyutmeden devam ettırmemek eger bırıktırırsen en olmadık zamanda karsında kocaman bır dag sana agır gelır ..........problemlerınız ne olursa olsun sevgı ve saygıdan ayrılmayın bol dua edın ve sabredın .............selametle dua ıle.......

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim şimdi görebilirsin mailimi msj atmanı bekliyorum...sevgilerle

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
tusunami önemli değil helal olsun tabi sadece yanlış anlaşılmak istemedim sen kusura bakma benimde on bir aylık bir oğlum var o yüzden anlayabilirim seni kardeşim

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
canım benim ya bilgisayar kapandı açıldı tekrar maili açamıyorum malum biraz kısıtlı bizim kurum 4 ten sonra girebilirim yazacam sana cevap kusura bakma olurmu....

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
hiç önemli değil ne zaman istesen canım müsait olduğunda sorun yaşamanı istemem

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
canım maile giremiyorum.. çok canım sıkıldı... yarın konuşuruz inşallah.. ama nolur bol bol la havle çek.. ya HALİM oku böle sinirlendiğin zaman sen ılımlı ol bak nasıl değişecek herşey... huzurun için yap bunu en çok

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt