Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

EN SON OKUDUĞUMUZ KİTAP (3 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli kardeşler ,bu forumda sizden istediğim, en son okuduğumuz kitap.en son okuduğumuz kitaptan bahs edermisiniz.Bizlere tavsiye edermisiniz,kitanın içeriği ve yazarı kimdir?bilgi verirseniz kitap arayan ve faydalı güvenilir kitap okumak isteyen kardeşlerimize yardımcı olalım istiyorum.Şimdiden Rabbim razı olsun SELAM VE DUA İLE

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
RE: EN SON OKUDUĞUMUZ KİTAP

ya bu başlığı açmanıza çok sevindim ;) Allah razı olsun..ben kitaplarla ilgili pek br şey bulamamıştım bu forumda...çok teşekkür ediyorum size..ben 2 kitap birden okudum..İSLAMDA SOSYAL ADALET / SEYYİD KUTUB
MEHMET ALAGAŞ / DİVANE

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim razı olsun kardeşim kısaca içeriği nedir acaba biraz bahs ederseniz daha iyi olacaktır okumayı düşünecek olan kardeşler için selam ve dua ile

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

Selam, İbn-i Haldun'un MUKADDİME adlı eseri okuyorum en son elimdeki şu an ...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim razı olsun ne güzel kardeşim içeriği nedir acaba kısaca yazabilirmisiniz okumayı düşünecek olan kardeşlerimin kesin bir bilgiyle okumaları için istiyorum

HUZEYFE_26

Kayıtlı Kullanıcı

zerda hanım site görevlisi olduğunuz için bu soruyu size yöneltsem konunuzu dağıtmak istemiyorum özür de diliyorum multimedya bölümünde cübbeli hocanın olması sizce doğru mu dini bukadar istismar eden yalan söyleyen bir insanın topluma nasıl bir mesaj vermesi beklenilirki.peygamberi ve kuranı rehber edinidkten sonra bu tip kişilere takılmakk doğrumudur? ..hayırlı akşamlar..

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

MUSTAFA NECATİ BURSALI ALEMLERE RAHMET.HERKESE TAVSİYE EDERİM

Yazana değil, yazılanlara nazar edeceksiniz...

Yâni, Allah Sevgilisinin nûrunu yudumlayacaksınız... O ki, Âleme Rahmettir. O ki, Mahşerin Reisi, Âdemoğlunun Efendisidir. Hamd ü senâ bayrağı onun mukaddes elinde, Peygamberlerle beraber ümmetler onun gölgesindedir.

Salât onu, selâm ona...

sert

Kayıtlı Kullanıcı

İsrail'in Şifresi / Hakan Yılmaz Çebi

Kitapta İsrail'in kuruluşu,dünyadaki finansal kaynakları,siyonist İsrail yönetimlerinin tüm dünyadaki müslüman ülkeler ile ilgili planları ve tabii ki Türkiye ile ilgili sinsi planlarından bahsediyor.Kesinlikle komplo teorisi değil kaynaklara ve araştırmalara dayalı bir kitap.Tavsiye ederim.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

s.a zerda abla...
mehmet alagaşın divane isimli romanı biraz leyla ile mecnunun hikayesi gibi başlıyor..divane bir kızı seviyor, onu gözünde ok büyütmüş, ona aşık ama sadece bir kez görmüş..kızla konuşma imkanı buluyor..fakat kızın itici ve kaba bir konuşma tarzının olması, divaneyi hayal kırıklığına uğratıyor, divane o an kızdan uzaklaşıyor ve ona olan aşkı bir anda son buluyor..divanenin çok samimi olduğu bir can dostu var, o dostunun konuşmalarından o kadar çok etkileniyor ki , kıza duyduğu bireysel aşk, daha sonra allah aşkına dönüşüyor..tabi divane bu evreye gelene kadar, birçok acı olayı yaşıyor...kısaca kitapla verilmek istenen mesaj, kalbimizde Allahtan başka kimsenin sevgisi olmamalı..kulları sevmemiz gerektiği ölçüde sevmeliyiz..Allahtan başkasına, hak etmeyene, hak ediyormuşçasına değer vermek, geleceğini ona bağlamak, insanları hayal kırıklığına uğratabiliyor..ben bu kitabı tavsiye ediyorum....

seyyid kutub ise bahsettiğim kitabında, batıl hukuk sistemleriyle islamdaki hukuk ve adalet sisteminin farklarını, yine muhteşem bir şekilde ortaya koyuyor..günümüzdeki islam karşıtlarının, dinimiz hakkında ortaya attığı ''islam, kadınları eziyor'' kabilinden yürüttükleri olumsuz propagandalara (örnekler çoğaltılabilir) cevap niteliğinde...herkesin okumasını tavsiye ederim.islamda miras, boşanma, ekonomik ve sosyal hayat..gibi konularda ışık tutan bir kitap...selam ve dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

HUZEYFE_26 yazdı:
zerda hanım site görevlisi olduğunuz için bu soruyu size yöneltsem konunuzu dağıtmak istemiyorum özür de diliyorum multimedya bölümünde cübbeli hocanın olması sizce doğru mu dini bukadar istismar eden yalan söyleyen bir insanın topluma nasıl bir mesaj vermesi beklenilirki.peygamberi ve kuranı rehber edinidkten sonra bu tip kişilere takılmakk doğrumudur? ..hayırlı akşamlar..
değerli kardeşim öncelikle şunu belirtmeliyimki ekranlarda gördüğümüz herşeye inanmayalım ben kendi şahsımca hocaefendinin her türlü sohbetinide dinlerim ve kitabınıda okurum tavsiyede ederim bizler hiçmi hata yapmıyoruz bizler kusursuzmuyuz bize düşen düşene vurmak değil destek olup sahip çıkmaktır ki insanoğlu kim olursa olsun hayatının her devresinde hata yapabilir hatasını anlayıpta tövbede edebilir tövbeyi kabul edecek olan bizler değil rabbimizdir ben size hoca efendinin sohbetlerini dinlemenizde bir mahsur olmayacağını söylüyorum dinlemenizde fayda olacağını söylüyorum ama kardeşim tercih sizindir rabbim razı olsun

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
MUSTAFA NECATİ BURSALI ALEMLERE RAHMET.HERKESE TAVSİYE EDERİM

Yazana değil, yazılanlara nazar edeceksiniz...

Yâni, Allah Sevgilisinin nûrunu yudumlayacaksınız... O ki, Âleme Rahmettir. O ki, Mahşerin Reisi, Âdemoğlunun Efendisidir. Hamd ü senâ bayrağı onun mukaddes elinde, Peygamberlerle beraber ümmetler onun gölgesindedir.

Salât onu, selâm ona...
çok tşk kardeşim zaten bu yazarın kitapları çok güzeldir bende tüm kardeşlere okumalarını tavsiye ediyorum

HUZEYFE_26

Kayıtlı Kullanıcı

çok teşekkür ediyorum yorumunuz için ben göreceğemi gördüm allah razı olsun onların içinde çok gönül insanalrı varda o hocayla bir bağım olmaz yanlış anlamyın okuyanlara saygı duyuyorum sevenlerinede hiç bişekilde saygısızlık etmem ben site görevlisi olduğunuz için soru sordum bu sitenin tarfsız olmasını istiyorum çünkü ben bu siteye o kanıyla üye olmuştum zamanınız aldım hakknızı helal edin..hayırlı günler

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

:pZerdacım en son okuduğum kitap Halit Ertuğrul un ŞARK KIZI Halit Ertuğrulun kitaplarını okumanı tavsiye ederim :DB)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

HUZEYFE_26 yazdı:
çok teşekkür ediyorum yorumunuz için ben göreceğemi gördüm allah razı olsun onların içinde çok gönül insanalrı varda o hocayla bir bağım olmaz yanlış anlamyın okuyanlara saygı duyuyorum sevenlerinede hiç bişekilde saygısızlık etmem ben site görevlisi olduğunuz için soru sordum bu sitenin tarfsız olmasını istiyorum çünkü ben bu siteye o kanıyla üye olmuştum zamanınız aldım hakknızı helal edin..hayırlı günler
ben tşk ederim kardeşim soruyu sormanızda hiç bir mahsur yok kardeşim bende görevimi yaptım önemli olan birşeylerin öğrenilmesi ve paylaşılması siz dinleyeceğiniz sohbette kim olursa olsun birşeyler öğrenecekmisiniz buda doğru kaynakmı bunu bimek elbette hakkınız rabbim razı olsun

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
:pZerdacım en son okuduğum kitap Halit Ertuğrul un ŞARK KIZI Halit Ertuğrulun kitaplarını okumanı tavsiye ederim :DB)
oooo hafize anneme maşaallah halit ertuğrulda okunacak yazardır rabbim razı olsun tavsiyelerin için annem bende düzceli mehmet kendini arayan adam bunları okumuştum gençelere tavsiye ediyorum hürmetle ellerinizden öperim hayır dualarınızı eksik etmeyin aeo

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

abla müsait bi zamanda cevap verecem tam benlik bi soru

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. zerda abla allah razı olsun bu konuyu açtığın için ben dini içerikli pek kitap okumadım ama burdan notlarımı alıyorum inşallah okuyacağım
ama ben daha fazla dini öğrenmak için okumak isteyenlere yuduf tavaslının kitaplarını tavsiye ediyorum gerçekten güzel anlatımları var a.e.o.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

mustafa_xtar yazdı:
abla müsait bi zamanda cevap verecem tam benlik bi soru
valla şöyle ayrıntılı bir kitap listesi vereceksniz kardeşim tamamdır

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

fidan yazdı:
s.a. zerda abla allah razı olsun bu konuyu açtığın için ben dini içerikli pek kitap okumadım ama burdan notlarımı alıyorum inşallah okuyacağım
ama ben daha fazla dini öğrenmak için okumak isteyenlere yuduf tavaslının kitaplarını tavsiye ediyorum gerçekten güzel anlatımları var a.e.o.
a s canım kardeşim inş bundan sonra okursun bizlerde faydalı oluruz kardeşim selam ve dua ile

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı

EN SON BİTİRMİŞ OLDUĞUM KİTAP SEVGİ PEYGAMBERİ YAZARI PROF.DR.M.YAŞAR KANDEMİR ŞU ANDA OKUDUĞUM KİTAP SINIRSIZ GÜÇ YAZARI ANTHONY ROBBİNS :) PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER ALLAH RAZI OLSUN.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt