Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Duadan Nasip Almak Isteyenler Buraya Tiklasin (1 Kullanıcı)

salih_43

Kayıtlı Kullanıcı
SelamunAleykum
ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN
imanla ölmeyi nasip eylesi
hayırlı işler ve hayırlı ölümler nasip eylesin
Selametle....

MAZLUMkul

Kayıtlı Kullanıcı
Amin
Benden önceki sonraki bütün kardeşlerim için dua ediyorum;

Değişik zorluklar içinde sıkıntı çekenlerin bütün dertlerini gideren, gamlı ve kederli olanlara nefes aldırıp onları ferahlandıran, mahzunların hüznünü mutluluk ve sevince çeviren Güzeller Güzeli Rabbimize sonsuz hamd ü sena, Cenab-ı Hakk'ın O'na itaati Kendine itaat kabul ettiği biricik kıblenümâ Efendimiz'e, onun pak ailesine, tertemiz ashabına salât ü selam ediyor, günahlarımızın rahmet deryasında eriyip gideceği recasıyla el açıp yalvarıyoruz:
Merhameti sonsuz biricik Rabbimiz! Sıkıntılarımızı izale buyur ve bizi içinde bulunduğumuz gamdan, kederden kurtar.. en yakın bir zamanda biz aciz kularına nezdinden bir ferec ve mahrec (çıkış yolu ve ferahlık) nasip eyle.. bu mücrim bendelerini nefislerimizin, insî ve cinnî şeytanların ilkâ etmeye çalıştıkları vesveselerden, şehvet ateşinden, gaflet zilletinden uzak tut.. rahmetinle muamele buyur da, bizi günahlardan koruyacak elbiselerle donat.. bize mehafet ve mehabet duygularıyla beraber müşahede imkanı lutfet, lutfet de bütün varlığın Senin birliğine şeffaf bir ayna olduğu hakikatini görebilelim.. kulaklarımıza ve gözlerimize de hakkı görmeyi ve hakikati duymayı müyesser kıl.
Bizi cehalet vadilerinin dar ve boğucu atmosferine de terketme!
Efendimiz Hazreti Muhammed'e(sav), aile efradına ve bütün ashab-ı güzînine salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz; dualarımızı kabul buyur Rabbimiz!..
AMİN

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH ım,Senin kolay kıldığından başka kolay yokyur.Sen dilersen zor,sert olanı kolay ve yumuşak yaparsın.ALLAH ım,mazlumkul kardeşimin bütün işlerini düzelt.Senden başka iltica edilecek ilah yoktur.Seni noksan sıfatlardan tenzih ederim.Mazlumkul kardeşimin yuvasını kurtar,eşiyle hayırlısıyla en kısa zamanda barıştır.Senin herşeye gücün yeter,AMİN.

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM,eşinden ayrı ve birşeşmek isteyen herkezi ve beni eşlerimize hayırlısıyla kavuştursun.AMİN

MAZLUMkul

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH ım,Senin kolay kıldığından başka kolay yokyur.Sen dilersen zor,sert olanı kolay ve yumuşak yaparsın.ALLAH ım,mazlumkul kardeşimin bütün işlerini düzelt.Senden başka iltica edilecek ilah yoktur.Seni noksan sıfatlardan tenzih ederim.Mazlumkul kardeşimin yuvasını kurtar,eşiyle hayırlısıyla en kısa zamanda barıştır.Senin herşeye gücün yeter,AMİN.

Amin amin amin
Rabbim dualarını kabuL etsin s.s.s kardeşim kat kat fazlasını sana da ihsan etsin inşaallah...

Ey Rabbim, Sözlerin En güzeli Hiç şüphesiz Sana Aittir.Bizim söylediklerimiz, Söyleyeceklerimiz, Söyleyemediklerimiz, söylemek istediklierimiz, içimizde sakladıklarımız, suskun bıraktıklarımız, terk ettiklerimiz, unuttuklarımız, fısıldadıklarımız Hepsi, sözlerin hepsi ancak sanayöneldiği için güzeldir. Şüphesiz duayı dilimize veren sensin. Dilimizi duaya çeviren sensin. Sözlerin en güzeli sana aittir ve sözlerin en güzeli sana hitap etmekledir. EY RABBİM..!

Ebediyyen bana yakınlığını tattırdığın için, Bana vahyettiğin tüm gerçekler için, beni haat denen bu sonsuz lezzet pınarının başına oturttuğun için, bildiğin tüm ayıplarımı örttüğün için, gördüğün, tüm kusurlarımı bağışladığın için, umuduma katık ettiğim tüm hayallerim için, En sevgilini bana elçi gönderdiğin için, Eyy sevgili beni aşkına muhatap ettiğin için, sonsuz hamdsana, sonsuz şükür sana, sonsuz teşekkür sana.
BİZLERİ BİRBİRİMİZE SEVDİRDİĞİN İÇİN , SENİ SEVMEMİZE İZİN VERDİĞİN İÇİN SONSUZ HAMD SANA, SONSUZ ŞÜKÜR SANA.....
AMİN
Alıntı: Senai Demirci

ebe78

Kayıtlı Kullanıcı
allahım ebe kardeşime mutluluklar ve hayatında ki zorlukları aşması için yardım et amin amin....

ALLAH RAZI OLSUN MUSTAFA ABİ .DUAYA ÇOK İHTİYACIM VAR.VE BEN ŞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUMKİ HER ZAMN DUALARINIZDAYIM ALLAH RAZI OLSUN.BU ARADA ANNENİZ VE BABANIZ GELMİŞ ALAH KABUL ETSİN TEKRARINI NASİP ETSİN.SİZEDE RABBİM EN KISA ZAMANDA GİTMEYİ NASİP ETSİN.DİLERİM İŞİNİZDE HEDEFLEDİNİZ YERE GELİRSİNİZ.SİZDE ÇOK SIKINTILAR ÇEKTİNİZ. RABBİMDEN DİLERİM ŞUANDA İÇİNDE BULUNDUNUZ SIKINTIDAN RABBİM FERAHA KAVUŞTURSUN.ALLAHA EMANET OL

nesrinakyazili

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM,eşinden ayrı ve birşeşmek isteyen herkezi ve beni eşlerimize hayırlısıyla kavuştursun.AMİN

S.S.S ABLAMA

ALLAH'IM SEN ABLAMA YARDIM ET ONUN YUVASINA HUZUR VE MUTLULUK NASİP ET.BÜTÜN AİLE FERTLERİNİ ALLAH C.C YOLUNDA PEYGAMBERİMİZ MUHAMMED MUSTAFA S.A.V İN İZİNDE GİTMEYİ ONUN SÜNNETİYLE YOL ALMAYI NASİP EYLE ALLAH'IM SEN ABLAMIN VE ONUN GİBİ BÜTÜN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİN YUVASINI KURTAR..

AMİN AMİN AMİN

BENDEN SONRAKİ ARKADAŞ BENDE SENDEN NİŞANLIYIM ÇALIŞIYORUM :A VE EVLENİNCE ÇALIŞMAK İSTEMİYORUM ÇÜNKÜ MEVLAM NASİP EDERSE DERSLERE KATILIP DİNİ BİLGİMİ ARTTIRMAK İSTİYORUM
ALLAH RAZI OLSUN
SELAM VE DUA İLE

berat05

Yönetici
BENDEN SONRAKİ ARKADAŞ BENDE SENDEN NİŞANLIYIM ÇALIŞIYORUM :A VE EVLENİNCE ÇALIŞMAK İSTEMİYORUM ÇÜNKÜ MEVLAM NASİP EDERSE DERSLERE KATILIP DİNİ BİLGİMİ ARTTIRMAK İSTİYORUM
ALLAH RAZI OLSUN
SELAM VE DUA İLE

YARABBİM

SEN nesrinakyazili KARDEŞİMİN GÖNLÜNDEKİ İSTEĞİNİ ELBET BİLENSİN.ONUN GÖNLÜNDEKİNİ ANCAK SEN VERİRSİN.HAYIRLI BİR YUVA KURMASINI,VATANA MİLLETE DİNİNE BAĞLI HAYIRLI EVLATLAR YETİŞTİRMESİNİ,İSTEDİĞİ HAK YOLUNU HAKKIYLA GEÇMESİNİ ELİNDEN GÖNLÜNDEN KUR'ANI DÜŞÜRMEMESİNİ NASİP EYLE.

YARABBİM

SEN BÜYÜKSÜN,SEN GÖRÜRSÜN SEN GÖNÜLSÜN RABBİM.
İÇİMİZDEKİLERİ ANCAK SEN BİLİRSİN.
YARDIMCIMIZ OL, BİZİ BİZE BIRAKMA,NEFSİMİZE UYDURMA.
SEN'İN GÜCÜN HERŞEYE YETER.

AMİN

MAZLUMkul

Kayıtlı Kullanıcı
Amin
Rabbim berat05 kardeşimizin dualarını kabul buyur , ve ona kat kat fazlasını ihsan eyle,

Yüce Rabbimiz! Gönüllerimizi sıdk, emanet, ihlas ve yakîn hisleriyle buluştur ve bizi kalbleri rikkatle çarpan huşû ve hudû sahibi, murâkabe, heybet ve marifet-i tâmme ehli insanlardan eyle!

Destekleyenimiz, yardım edenimiz ve koruyup kollayanımız Sen ol! Ne olur, biz âciz ve muhtaç kullarını hüsrana uğramış zavallılar gibi eyleme, onların düştükleri acıklı durumlara maruz bırakma.. kalblerimizin üzerinden is, sis ve pas perdelerini kaldır.
Amin.

nesrinakyazili

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Berat Kardeşim Bu Güzel Duayi Kalbinden Geçirip Eline Döktüren Rabbime Hamd Olsun

Mevlam Tüm Dert Ve Kederlerinde Sabrin En üstününü Nasip Eylesin

Selam Ve Dua Ile

Allah'a Emanet Olunuz

berat05

Yönetici
Amin

Rabbim berat05 kardeşimizin dualarını kabul buyur , ve ona kat kat fazlasını ihsan eyle,

Yüce Rabbimiz! Gönüllerimizi sıdk, emanet, ihlas ve yakîn hisleriyle buluştur ve bizi kalbleri rikkatle çarpan huşû ve hudû sahibi, murâkabe, heybet ve marifet-i tâmme ehli insanlardan eyle!

Destekleyenimiz, yardım edenimiz ve koruyup kollayanımız Sen ol! Ne olur, biz âciz ve muhtaç kullarını hüsrana uğramış zavallılar gibi eyleme, onların düştükleri acıklı durumlara maruz bırakma.. kalblerimizin üzerinden is, sis ve pas perdelerini kaldır.

Amin.

SELAMÜN ALEYKÜM..

DUANIZA AMİNN DİYORUM..

BİR KAÇ NAMAZIMDA SİZİN,SSS, RÜYAM 3 VE DİĞER KARDEŞLERİM İÇİN DUA ETTİM.

RABBİM SEN İÇİMİZDEKİLERİ EN İYİ BİLENSİN..SEN AFFEDİCİ VE EN MERHAMETLİSİN.SEN GÜNAHLARIMIZI BAĞIŞLA BİZLERİ BİLEREK VEYA BİLMEDEN İŞLEDİĞİMİZ GÜNAHLARIMIZI BAĞIŞLA.
SEN ÇOKCA BAĞIŞLAYANSIN...BAĞIŞLAMAYI SEVENSİN.

RABBİM...SANA MUHTACIZ..SENİN KAPINA GELDİK...
MAHSUL KUL-MAZLUM KUL-RÜYAM3-SSS ARKADAŞLARIMIN VE TANIMADIĞIM ADINI -DERDİĞİNİ BİLMEDİĞİM DAHA NİCE YUVASINI KURTARMAYA ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMA SEN YARDIMCI OL.

HAYIR VE ŞERİ SEN BİLİRSİN HAYIRLISI NE İSE ONU NASİP EYLE.
ELLERİMİZİ GÖNÜLLERİMİZİ GERİ ÇEVİRME..
YUVAYI BOZMAK İSTEYENLERE FIRSAT VERME,NEFSİMİZE,ŞEYTANA UYDURMA RABBİM...

RABBİM NE KADAR DUA ETSEM AZDIR...YETMEZ DİLİM KALEMİM YETMEZ...
SEN BÜYÜKSÜN
BOYNUMUZ SANA KARŞI BÜKÜK
ACİZ
BEKLİYORUZ
SENDEN GELEN HERŞEYE
AMENNA DİYORUZ.

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
Amin Inşal,lah
Esselamün Aleyküm Ve Rahmatüllahi Ve Berakatühü Inşallah Kardeşlerim
Rabbim Günahlarimizi Affet, Namerde El Açtirma , Kuluna Kul Etme Kapian Kul Et, Kötü Huylarimizi Iyiye çevir, Harama El Yalan Dil Uzattirma, Hakkimizda Hayirli Olanlari Ver. Gönül Muratlarimizi Hayirli Kil, Hayirli Evlat, Iyi Ana Baba Iyi Eş Olmayi Nasip Eyle Bizlere. Imanimizi Ibadetimizi şüpheye Düşürme. Son Nefeslerimizi Kelimeyi şahadet Getirterek Vermeyi Nasip Eyle. Okulumuzda Başarilar Hanemize Bereket Evimize Huzur Ver Allahim .....aminnnn

silan_99

Kayıtlı Kullanıcı
bence bu çok iyi
insanların bırıbırıne iyi dileklerde bulunması insanın kendıne güvendeymış gibi hissetırıyor allah bütün insanlara böle iyiliklerı nasıp etsın

ravza sin

Kayıtlı Kullanıcı
bu dua hepinize inşallah mevlam layık olduğumuz değilde kendine layık olan şekilde muamele etsin cümlemize.allah sınavlarını veren kullardan eylesın. kendine layık kul,resulune layık ümmet eylesin inşaallah
amin amin amin

nilgünbulut

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm

Kardeşim rabbim işlerinizde kolaylıklar eylesin, Rabbim helal rızık versin, rabbim hakkınızı hakkıyla almanızı nasip etsin. Rabbim çalışma kolaylığı versin, Rabbim patronunuza hidayet versin. Rabbim size uzakları hayırlısıyla yakın etsin.

Rabbim gönlüzün muradını versin.,
Rabbim sizi ıkı cihanda da aziz eylesin(sizi sevindirsin)
Rabim size hac nasip etsin.
Rabbim size Peygamberimizin şefeatini nasip etsin.
Rabbim size aman dedirtmesin
Rabbim ibadetleri makbul kullarından eylesin
Rabbim kabir ve cehennem azabı vermesin

AMİN AMİN AMİN

DUALARIN ÇOK GÜZEL BENDE ÜSTLENEBİLİRMİYİM :) ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN CÜMLEMİZİ İKİ CİHANDA DA AZİZ KULLARINDAN EYLESİN.

aliaga

Kayıtlı Kullanıcı
yuce yaradanim herkezden razi olsun hepinizde allaha emanet olun

menzioglu

Kayıtlı Kullanıcı
Hz Allah cümlemize dünya ahiret saadetler ihsan etsin

Hz Allah cümlemize razı olduğu yolda ilerlemek nasip etsin

Hz Allah cümlemize cennet ve cemaline kavuşmayı lütfetsin

Hz Allah cümlemize cennettte sevgili rasulüne komşu olmayı bahşetsin....

Amiiin Amiiin Amiiin Bi hürmeti Tâhâ ve Yâsîn Ve bi hürmeti men erseltehü rahmeten lil alemin

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim RABBİM senin için her iki cihandada herşeyin en iysini ve hayırlısını nasibetsin cennet bahçeleri ve benide sana komşu eylesin aminnnnnnn

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt