Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

dua ve duanın kabul anları ve günleri (1 Kullanıcı)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Dua, dua eller karıncalanana dek dua.. Bağışlanmak için, arınmak için, doğmak ve doymak için, çatlarcasına bir aşkla dua..Erir gibi, yanar gibi, ıslanır gibi dua..

Dua;Eyyubi bir sabırla, Ademi bir teslimiyetle,İsmail(as) deki bağlılıkla dua,İdris (as)'de ki Allah Nufeyl'i diriltti, İşte öylesine içli bir dua..O dua ki;"tüm ölüleri diriltecek kadar güçlü"ydü.. Evet öylesine aşki bir dua..
"Dua,dua,eller karıncalaanmış".. Namazda ayakta çok durmaktan ayakları şişti ya Hz.Aişe(ra)validemizin, öylece eller karıncalanıncaya kadar dua..
Parmaklarımızdan, kollarımızdan kalbimize nur dökülür gibi, karalarımız bir bir sıyrılır da bizden dökülür gibi,o kadar ki aşktan ölür gibi dua..
Umulur ki o duayla azap kaçar da bizden rahmet kollarını açar.. Tut Allah'ım, Bizim kalplerimizi sana taate yönelt.. AMİN..

kalbi aminler amin amin ecmain inşaALLAH
güzel kardeşim yüregine saglık olsun
dua ile:)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Selam Nevin Ablacım..
Rahman c.c razı olsun sizden inşallah ebeden.. Emeğinize, yüreğinize sağlık olsun.. Rahman c.c'nin, insana sunduğu en güzel nimetlerden.. Kulu ile arasında bir iletişim olan, yürekten edildiğinde Hakk c.c'nin izniyle önüne hiçbir şeyin geçemeyeceği farklı bir enerji.. İstikametini yalnız Rahman c.c'nin bildiği bir kalp hattıdır, dualar...
Dualarımız derya derya, Duaların Adresi'ne ulaşsın inşallah hayırlısıyla..
Kalbi aminler bu güzel duaya ablam..Rabbimize emanetimsiniz..Selam ve baki ''Dua'' ile inşallah..B)B)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Selam Nevin Ablacım..

Rahman c.c razı olsun sizden inşallah ebeden.. Emeğinize, yüreğinize sağlık olsun.. Rahman c.c'nin, insana sunduğu en güzel nimetlerden.. Kulu ile arasında bir iletişim olan, yürekten edildiğinde Hakk c.c'nin izniyle önüne hiçbir şeyin geçemeyeceği farklı bir enerji.. İstikametini yalnız Rahman c.c'nin bildiği bir kalp hattıdır, dualar...
Dualarımız derya derya, Duaların Adresi'ne ulaşsın inşallah hayırlısıyla..
Kalbi aminler bu güzel duaya ablam..Rabbimize emanetimsiniz..Selam ve baki ''Dua'' ile inşallah..B)B)

VE ALEYKUM SELAM ALİYECİĞİM
RABBİM SİZDENDE RAZI OLSUN.DUA İLE KARDEŞİM:a12:

kardelenims

Kayıtlı Kullanıcı
Haydi dua ya

Haydi dua ya

HADİSLERDE DUA
"Cenâb-ı Hak, duada fazla ısrar edenleri sever." (2)

Eğer bir kul, Cenâb-ı Hakk'a bir hususda duâ eder de icâbet olunmazsa onun yerine bir hasene, yani bir sevâb yazılır." (3)

"Cenâb-ı Allah buyurmuşdur ki: "Kim bana duâ etmezse ona gadab ederim." (12) Zîrâ bu hal ya gafletten, yahut kibirden ileri gelir

"Dünyânın geniş vakitlerinde, yani sıhhat ve servet ve asâyiş ve emniyet gibi esbâb-ı istirahat mükemmel olduğu bir zamanda Cenâb-ı Hakk'a ibâdet ve tâat ile kendini takdîm et ki muzâyakalı sıkıntılı bir zamanda seni lutf ile yâd edip gözetsin."(15)[/COLOR][/I]

KUR’AN DA’DUA

Hak Teâlâ Hazretleri buyuruyor:

"Ey Resûl-i Ekremim! Benim kullarım "Rabbi-miz uzakta mıdır, yakında mıdır?" diyerek sana beni sordukları zaman sen onlara cevap ver ki: Ben onlara pek yakınımdır. Bana duâ eden kulumun duasını kabul ederim. Duâ ettiğinde benden duâlarının kabulünü istesinler. Ve bana îman etsinler. Umulur ki onlar îmanları ve duâları sebebiyle doğru yola vâsıl olurlar ve irşâd olunurlar. "(Bakara Sûresi,
186)

Allah ile arasında perde bulunmayan iki dua vardır. Biri mazlumun duası, diğeri de kişinin din kardeşinin gıyabında yaptığı duadır.) [Taberani]

(En makbul dua, gaibin gaibe yaptığı duadır.) [Tirmizi]

(Bir kimse, gıyabında birine dua ederse, melekler, aynı şeklide ona dua ederler.) [Müslim]

(Bir kimsenin, birine gıyabında yaptığı dua müstecâb olur. Yapılan duaya bir melek, “Âmin, aynı şeyler sana da olsun” der.) [İbni Ebi Şeybe]

(Bir kimsenin, arkadaşının gıyabında yaptığı dua reddedilmez.) [Harâiti]

Haydi ozaman arkadaşlar, açalım ellerimizi, birleştirelim gönüllerimizi, bu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine, hak teala duy sesimizi. Dualarınızı eksik etmeyin rabbim herkesin gönlünden geçeni versin hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Allaha emanet olun.

zencefil_1109

Kayıtlı Kullanıcı
AMİN kardeşim,ALLAH (C.C) cümlemizin duasını hayırlısıyla kabul buyursun...her iki cihandada gönül muradımızı nasip etsin inşaALLAH...

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
amin kardeşim. benim ve hersesin gönül muradını versin yüze rabbim. amin.

masmavi_44

Kayıtlı Kullanıcı
AMİN..AMİN..AMİN..Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin..hayırlısyla gönül muradımızı versin inşallah..

**zulfiye**

Kayıtlı Kullanıcı
Dua adabi_kesinlikle okuyun!!!

Dua adabi_kesinlikle okuyun!!!

KESINLIKLE OKUYUN!!!

İbrahim bin Edhem bir gün Basra çarşısında gezerken halk başına toplandı ve 'Bana duâ edin icabet edeyim' meâlindeki âyet-i celileyi sordular ve: 'Biz Allah'a dua ediyoruz. Fakat müstecap olmuyor. Acaba neden?' diye yakındılar.

Dedi ki: Kalbiniz on şeyden ölmüştür:

1) Allah'ı tanırsınız, ama hakkını edâ etmezsiniz.

2) Allah'ın kitabını okursunuz, ama onunla amel etmezsiniz.

3) İblis'in düşmanlığını iddia edersiniz, ama ona tâbi olursunuz.

4) Resûlullah'ın sevgisini iddia edersiniz, ama onun izini ve sünnetini terk edersiniz.

5) Cennetin sevgisini iddia edersiniz, ama onun için amel etmezsiniz.

6) Cehennem korkusunu iddia edersiniz, ama günahlardan çekinmezsiniz.

7) Ölümün hak olduğunu iddia edersiniz, ama onun için hazırlanmazsınız.

8 ) Başkalarının ayıbları ile meşgul olursunuz amma kendi ayıplarınızı terk etmezsiniz.

9) Allah'ın verdiği rızkı yersiniz, ama Allah'a şükür etmezsiniz.

10) Ölülerinizi gömersiniz, ama onlardan ibret almazsınız.

* * *

Dua ibadetin özü,inanan insanin her an hakka yönelen sözüdür yakarisidir.

Dua ibadetin beynidir ya da iligidir

Özlü ibadet istiyorsan duaya yönel ve duanin kabul olmasi icin en yakinyer secdedir.

"Duaniz olmasaydi Allah size neden deger verseydi" (Ayet)

"Allah'im, beni sana fakir olmakla zengin kil ve senden müstagni olmaklafakirlestirme ya Rabb'i." (Hadis)

"Kullarin sana beni sorarlarsa bilsinler ki ben onlara yakinim.Isteyenin istedigini kabul ederim.Artik bana yönelsinler, benden istesinler." (Bakara 186)

"Kul, kötü bir istekte bulunmadigi, istegi aile bagini koparmaya yönelikolmadigi ve acele olmadigi sürece duasi kabul olur." (Hadis)

"Dua ederken ümidi kesmeden sürekli istemek.Kim israrli olarak kapiyi calarsa iceri girer." (Hadis)

Duada kararli ve israrli olmak gerekir.

"Rabb'imiz, biz ve bizden önce imanla göcenleri de bagisla." (Ayet-i Kerime)

zencefil_1109

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm emeğine sağlık kardeşim RABBİM razı olsun,RABBİM her iki cihanda duası hayırlısıyla kabul olan kullardan eylesin bizleri selam ve dua ile kardeşim...

umit_c

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.umitcoskunsu.com
Buyrun DUA'ya...!!!

Buyrun DUA'ya...!!!

DUA

Hamdolsun...

Aydan geceyi, güneşten gündüzü vareden,

İnciyi midyenin midesinde,

Balı arının peteğinde vareden,

Yağmurdan baharı, topraktan çiçeği vareden,

Kalbimizi yoktan var eden Rabbimize hamdolsun.

ALLAH(c.c)ım!

Kalbimize nakşettiklerin için sana şükrediyoruz.

Acıların karşılığında cenneti sunduğun,

Günahlarımızı rahmetinle affettiğin,

Sevgiyi bize verdiğin için,

Sana şükürler olsun.

Yokuşta elimizden tutan,

Önderi bize dost kılan

Melekleri bize arkadaş kılan.

Aşkı kalbimize yoldaş kılan.

Rabbimiz!

Kalbimizdeki yaralarımızı iyileştir.

Sana ve aşka yolculuğumuzu tamama erdir.

Sevdiklerimizi koru.

Çocukları koru.

Bizi koru.

Kalbimizi koru.

Filistin’i koru.

Çeçenistan’ı koru.

Keşmir’i kou.

Doğu Türkistanı koru.

Afganistan’ı koru.

ALLAH(c.c)ım!

Bizi korkutma ki ;

Bir ceylanız korkudan yüreğimiz telaşlanır.

Bizi zorlukla sınama ki ;

Kırılgan bir cesaretimiz var.

Senden ayrı koma ki;

Sevdiğimizden ayrılık,ferini alır gözlerimizin.

ALLAH(c.c)ım!

Bizi uzağında bırakma.

Şahdamarımıza sırlarını akıt.

Rabbim!

Seni bilmenin heyecanını bize tattır.

Alnımızı ateş denizlerine düşür her secde edişimizde,

Kalbimizi gülle doldur.

Yarabbi!

Kalbimizi sevdir bize, kalbimizi koru,kalbimizi koru!

Kalbimizi adadığımız rabbim!

Adağımızı kabul et!

AMİN

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
güzel paylaşım kardeşim. allah razı olsun..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt