Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dua Sepeti (2 Kullanıcı)

elifeslem

Kayıtlı Kullanıcı
AMİN AMİN AMİN

Hepinizden ALLAH razı olsun.tüm dualarınız için canı gönülden AMİN.Rabbim katında makbul dualardan eylesin.

igze

Kayıtlı Kullanıcı
bütün ebrar ve ahyârın da Efendisi olan Hazreti Ahmed ü Mahmud u Muhammed Mustafa’ya, peygamber hanesinin seçkin fertlerine ve ashâb-ı güzîne salât ü selam ederek bunları Sen’den dileniyoruz. Dualarımızı kabul buyur Rabbimiz!..

aminn

eko67

Kayıtlı Kullanıcı
Cennet kapısını açan dua

Cennet kapısını açan dua

Ya Allah, sen benim Rabbimsin. Senden gayrı hiçbir ilah yoktur.
Ben senin kulunum, gücüm yettikçe senin ahdin ve vaadin üzerindeyim.
İşlediğim şeylerin şerrinden sana sığınıyorum.
Bana olan nimetlerini de, günahlarımı da itiraf ediyorum.
Artık beni yarlığayıver.
Şu bir gerçektir ki: günahları senden başka yarlığayacak yoktur.

Bu duanın faydası:

Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) bu duayla ilgili şu müjdeyi vermiştir:
"Bir kimse bu istiğfarı gece okur sabah olmadan önce vefat ederse veya sabah okuyup akşamdan önce ölecek olursa ona cennet vacip olur."

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
Ey Yücelerden Yüce Rabbim! Bütün mal ve mansıp sahipleri kapılarını sürmelediler. Sen’in yüce dergahının kapısı ise asla kapanmaz ve dilekte bulunanlara her zaman açıktır.
Ya Rabbî, Ya İlahî! Yıldızlar gaybûbet âlemine, gözler de uykuya daldılar. Sen ise, ey Rabbim, Hayy’sın, Kayyûm’sun; uykudan, uyuklamadan sonsuz defa münezzeh ve müberrâsın.

Ya Rab! Gece, karanlığıyla mevcûdâtın üzerini örtünce döşekler de seriliverdi ve sevenler sevdikleriyle başbaşa kaldılar. Sen, Sen’in yolunda, Sana ulaşma istikametinde cehd ü gayret içinde bulunanların biricik sevgilisi, (benim gibi) yalnızlık gurbetine maruz kalanların da yegane enîsisin!
Ya İlâhî! Ulu dergâhına sığınan bu kimsesiz kulunu kapından kovacak olursan ben gidip hangi kapıya iltica edebilirim ki! İlâhî! Yakınlığından mahrum edersen beni, o zaman ben kimin yakınlığını umabilirim ki! İlâhî! Şayet Sen bana azap etmeyi murad buyurursan, ben biliyorum ki, cezalandırılmaya fazlasıyla müstehakım! Fakat affınla sarıp sarmalarsan, o da Sen’in lütfun ve keremindir.
Ya Seyyidî, ya İlâhî! Marifet erbabı kulların Sen’i bulduklarında Sen’den başka ne varsa hepsinden yüz çevirmişlerdir. Salih kulların Sen’in fazlınla necâta ermişlerdir. Taksîratı pek çok günahkarlar da “Tevbe, ya Rabbi!” deyip yine Senin kapına yönelmişlerdir.
Ey affı güzel Rabbim! Ne olur, affının serinliğini ve marifetinin halâvetini benim ruhuma da duyur ve beni onlarla doyur! Her ne kadar ben bunlara lâyık olmasam bile, haşyetle önünde iki büklüm olup ikâbından sakınılmaya lâyık olan da, mücrimlerin günahlarını bağışlama şanına yaraşan da yalnız Sen’sin!

papatyalı

Kayıtlı Kullanıcı
bu duaları bizimle paylaşan herkesten Allah razı olsun.dualarınızı kabul etsin.

M

melehet

Ey Yücelerden Yüce Rabbim! Bütün mal ve mansıp sahipleri kapılarını sürmelediler. Sen’in yüce dergahının kapısı ise asla kapanmaz ve dilekte bulunanlara her zaman açıktır.
Ya Rabbî, Ya İlahî! Yıldızlar gaybûbet âlemine, gözler de uykuya daldılar. Sen ise, ey Rabbim, Hayy’sın, Kayyûm’sun; uykudan, uyuklamadan sonsuz defa münezzeh ve müberrâsın.
Ya Rab! Gece, karanlığıyla mevcûdâtın üzerini örtünce döşekler de seriliverdi ve sevenler sevdikleriyle başbaşa kaldılar. Sen, Sen’in yolunda, Sana ulaşma istikametinde cehd ü gayret içinde bulunanların biricik sevgilisi, (benim gibi) yalnızlık gurbetine maruz kalanların da yegane enîsisin!
Ya İlâhî! Ulu dergâhına sığınan bu kimsesiz kulunu kapından kovacak olursan ben gidip hangi kapıya iltica edebilirim ki! İlâhî! Yakınlığından mahrum edersen beni, o zaman ben kimin yakınlığını umabilirim ki! İlâhî! Şayet Sen bana azap etmeyi murad buyurursan, ben biliyorum ki, cezalandırılmaya fazlasıyla müstehakım! Fakat affınla sarıp sarmalarsan, o da Sen’in lütfun ve keremindir.
Ya Seyyidî, ya İlâhî! Marifet erbabı kulların Sen’i bulduklarında Sen’den başka ne varsa hepsinden yüz çevirmişlerdir. Salih kulların Sen’in fazlınla necâta ermişlerdir. Taksîratı pek çok günahkarlar da “Tevbe, ya Rabbi!” deyip yine Senin kapına yönelmişlerdir.
Ey affı güzel Rabbim! Ne olur, affının serinliğini ve marifetinin halâvetini benim ruhuma da duyur ve beni onlarla doyur! Her ne kadar ben bunlara lâyık olmasam bile, haşyetle önünde iki büklüm olup ikâbından sakınılmaya lâyık olan da, mücrimlerin günahlarını bağışlama şanına yaraşan da yalnız Sen’sin!

M

melehet

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı

T

tevbekarım

Rabbimiz.. İlmimizi artır, hidayet verdikten sonra kalbimizi saptırma. Katından rahmet lûtfet. Sen lûtfedenlerin en cömerdisin.

Fpower

Kayıtlı Kullanıcı
Selamın aleykum arkadaşlar..Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun..Kpss tercihi yapacağım yarın ve 1 temmuza kadar bana onerebilceğiniz bir dau var mı ? Alla hepinizden razı olsun.

M

melehet

Ya Allah, sen benim Rabbimsin. Senden gayrı hiçbir ilah yoktur.
Ben senin kulunum, gücüm yettikçe senin ahdin ve vaadin üzerindeyim.
İşlediğim şeylerin şerrinden sana sığınıyorum.
Bana olan nimetlerini de, günahlarımı da itiraf ediyorum.
Artık beni yarlığayıver.
Şu bir gerçektir ki: günahları senden başka yarlığayacak yoktur.

Bu duanın faydası:

Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) bu duayla ilgili şu müjdeyi vermiştir:
"Bir kimse bu istiğfarı gece okur sabah olmadan önce vefat ederse veya sabah okuyup akşamdan önce ölecek olursa ona cennet vacip olur."

SaHaBe_x

Kayıtlı Kullanıcı
dua1.jpg

rumuzgüller

Kayıtlı Kullanıcı

Ey beni en en çok sevenim
Ey beni en en çok kollayıp gözetenim
Ey sesimi hep duyanım! Yaralarımı saranım
Eyy hiç darılmayanım! Çağırınca koşarak gelenim!

Ey bana benden yakınım! Ey beni en çok bilenim!
Ey en çirkinimden sonra bile gel diyenim!
Eyy! Dünya terketse, hiç terketmeyenim!

Ey en en vefalım Ey Sevgili, en sevgili! Meded!

Ahh Ey kadrini hiç bilemediğim!
Ahh Ey nefsimin ilk şahlanışında bir kenara ittiğim
Ahh Ey Sendeyim deyip, ülfetlerde kaybettiğim!
Ahh Ey Yalnız Sana deyip, gayrısına kulluk ettiğim

Ahh Sevgili! En en Sevgili
Ahh ya Vedud! Ya Rahim! Ya Sabur.
Ahh ya Tevvab! Ya Afuvv
Ahh ya Rabbi! Ahh Allah'ım Af Allah'ım!
Tut sana müştak yüreğimi, affet beni

Hani Rabbim, bir anne nasıl korur-kollar evlatlarını, onlar istemeden ulaştırır ihtiyaçlarını

Bilir neye ihtiyaçları olduğunuHep hazır ve nazırdır hani
Hep verir, hiç düşünmez canını

Hani Rabbim, yavrusunun canı acısa canı yanar annenin
Hasta olsa yavrusu, kalkmaz eli-kolu, hüznünden kalbi acır hani?

Ey Annelerin kalbine, onları "anne yapan" merhameti, sevgiyi koyan Rabbim!
Onlar, okyanusundan bir zerre ile böyle iseler Sen nasılsın kimbilir?

Bu duyguyla, gözyaşlarımla kapındayım Rabbim
Geri çevirme sana müştak yüreğimi, kabul eyle dileğimi

Ya Rahman! Ya Vedud! Ya RahimYa Latif

Tut yüreğimi, bırakma beni..

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
yüreklerinize emeklerinize sağlık kardeşlerim .ALLAHA emanet olun

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Haksızlık etmekten, haksızlık edilmekten, saldırmaktan, saldırılmaktan,
hatâ işlemekten, bağışlamayacağın bir günaha düşmekten sana sığınırım
Allâh'ım, nefsime takva ver Onu temizle, nefsi en iyi temizleyen Sen'sin,
nefsimin velîsi ve Mevlâsı Sen'sin
Âmîn Âmîn Âmîn

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Bütün ülkem insanına
Huzur nasip eyle yarabbi
Cümle mümin kardeslere
İlim nasip eyle yarabbi

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Bismillahirrahmanirrahim

Kainatın yaratıcısı ve yaşatıcısı Yüce Allah’a sonsuz hamd ü sena ve şükür; bütün resullerin seyyidi, enbiyanın imamı, asfiyanın serveri, mahlukatın ekmeli ve mürşidlerin sultanı Hazreti Muhammed Mustafa’ya, âline ve ashabına da nihayetsiz salât ü selam ediyor, şu kutlu zaman diliminde yeryüzünün en bereketli ve en mukaddes beldelerini ziyaret için fevc fevc akın eden yüzbinlerce misafirinin dualarına icabette bulunduğu gibi Rabbimizin biz nâçâr kullarının niyazlarını da kabul buyuracağı ümidiyle ellerimizi bir kere daha kaldırıyoruz:
Ey her zaman kullarına rahmet ve merhametiyle muamele eden Yüce Allahımız! Sen’den bu düşkün kullarına da merhamet edip bizi de iman-ı kâmil ve marifet-i tâmme ile donatmanı dileniyoruz. Sinelerimizde, Sen’in azamet ve ululuğunun hakkı olan hürmete kaynak teşkil edebilecek mehâbet, mehâfet ve vuslata karşı şevk ü iştiyak hislerini uyaracak yegane Zat Sen’sin! Ne olur, bu lütuflarından bizi mahrum bırakma! Bizleri razı ve hoşnut olacağın amellere muvaffak kıl.. taklide takılmayarak kendi iman binasını kendi cehd ü gayretiyle ikame eden, bu imanın tabiî bir neticesi olarak da yaptıklarını hep arızasız ve kusursuz olarak yerine getiren ve haklarında yerde-gökte ‘vüdd’/sevgi vaz’ettiğin kullarından eyle.. sadakatı, ihlası, Hak huzurunda hep hürmet içinde iki büklüm olup mütevazi davranmayı yani hudû ve huşûu da fıtratlarımızın bir yanı haline getir!
Ya Rab! Sen hak kelâmında ifade buyuruyorsun ki: “(Kullarım!) Bana dua edin, ben de o dualarınıza cevap vereyim!” İşte kapıkulların olarak huzurundayız ve Sana teveccüh ediyor, hakkımızda vereceğin hükmünü bekliyoruz. Ne olur, bahtına düştük, dualarımızı kabul etmemek suretiyle bizi haybete dûçar kalan zavallılardan eyleme; eyleme ve Yüce Kitab’ında vaadde bulunduğun gibi dualarımıza icabet eyle!..
Bizim de Efendimiz, bütün ebrar ve ahyârın da Efendisi olan Hazreti Ahmed ü Mahmud u Muhammed Mustafa’ya, peygamber hanesinin seçkin fertlerine ve ashâb-ı güzîne salât ü selam ederek bunları Sen’den dileniyoruz. Dualarımızı kabul buyur Rabbimiz!..
Amin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt