Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dua Sepeti (1 Kullanıcı)

_YUSUF_

Yönetici
Selamün Aleyküm Ve Rahmetullahi
Mevla nasip ederse siz değerli kardeşlerime farklı duaları payaşacağım
Ezberleyebilecek kardeşlerimizin ezberlemesini tavsiye ederim.
Unutmayalım dua en güzel ibadetlerdendir.

Bismillahirrahmanirrahim

اَلْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ. وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلى نَبِيِّنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.
اَللّٰهُمَّ إِنَّا نَسْأَلُكَ إِيمَانًا كَامِلاً وَمَعْرِفَةً تَامَّةً وَمَهَابَةً مِنْكَ وَمَخَافَةً بَيْنَ يَدَيْكَ وَشَوْقًا إِلَى لِقَائِكَ وَاسْتَعْمِلْنَا بِأَعْمَالٍ تَرْضَاهَا عَنَّا وَاجْعَلْنَا مِنَ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَجَعَلْتَ لَهُمْ وُدًّا فِي اْلأَرْضِ وَالسَّمَاءِ وَاجْمَعْ بَيْنَنَا وَبَيْنَ الصِّدْقِ وَاْلإِخْلاَصِ وَالْخُضُوعِ وَالْخُشُوعِ؛ أَنْتَ قُلْتَ وَقَوْلُكَ حَقٌّ "اُدْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ" هَا نَحْنُ مُتَوَجِّهُونَ إِلَيْكَ، نَاظِرُونَ بِبَابِكَ فَلاَ تَرُدَّنَا خَائِبِينَ وَاسْتَجِبْ دَعْوَتَنَا كَمَا وَعَدْتَنَا.
وَصَلِّ وَسَلِّمْ يَا رَبَّنَا عَلَى سَيِّدِنَا سَيِّدِ اْلأَبْرَارِ وَاْلأَخْيَارِ.

Kainatın yaratıcısı ve yaşatıcısı Yüce Allah’a sonsuz hamd ü sena ve şükür; bütün resullerin seyyidi, enbiyanın imamı, asfiyanın serveri, mahlukatın ekmeli ve mürşidlerin sultanı Hazreti Muhammed Mustafa’ya, âline ve ashabına da nihayetsiz salât ü selam ediyor, şu kutlu zaman diliminde yeryüzünün en bereketli ve en mukaddes beldelerini ziyaret için fevc fevc akın eden yüzbinlerce misafirinin dualarına icabette bulunduğu gibi Rabbimizin biz nâçâr kullarının niyazlarını da kabul buyuracağı ümidiyle ellerimizi bir kere daha kaldırıyoruz:
Ey her zaman kullarına rahmet ve merhametiyle muamele eden Yüce Allahımız! Sen’den bu düşkün kullarına da merhamet edip bizi de iman-ı kâmil ve marifet-i tâmme ile donatmanı dileniyoruz. Sinelerimizde, Sen’in azamet ve ululuğunun hakkı olan hürmete kaynak teşkil edebilecek mehâbet, mehâfet ve vuslata karşı şevk ü iştiyak hislerini uyaracak yegane Zat Sen’sin! Ne olur, bu lütuflarından bizi mahrum bırakma! Bizleri razı ve hoşnut olacağın amellere muvaffak kıl.. taklide takılmayarak kendi iman binasını kendi cehd ü gayretiyle ikame eden, bu imanın tabiî bir neticesi olarak da yaptıklarını hep arızasız ve kusursuz olarak yerine getiren ve haklarında yerde-gökte ‘vüdd’/sevgi vaz’ettiğin kullarından eyle.. sadakatı, ihlası, Hak huzurunda hep hürmet içinde iki büklüm olup mütevazi davranmayı yani hudû ve huşûu da fıtratlarımızın bir yanı haline getir!
Ya Rab! Sen hak kelâmında ifade buyuruyorsun ki: “(Kullarım!) Bana dua edin, ben de o dualarınıza cevap vereyim!” İşte kapıkulların olarak huzurundayız ve Sana teveccüh ediyor, hakkımızda vereceğin hükmünü bekliyoruz. Ne olur, bahtına düştük, dualarımızı kabul etmemek suretiyle bizi haybete dûçar kalan zavallılardan eyleme; eyleme ve Yüce Kitab’ında vaadde bulunduğun gibi dualarımıza icabet eyle!..
Bizim de Efendimiz, bütün ebrar ve ahyârın da Efendisi olan Hazreti Ahmed ü Mahmud u Muhammed Mustafa’ya, peygamber hanesinin seçkin fertlerine ve ashâb-ı güzîne salât ü selam ederek bunları Sen’den dileniyoruz. Dualarımızı kabul buyur Rabbimiz!..

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykümselam ve Rahmetullahi ve Berakatühü
Amin..İnşaALLAH..
Rabbim razı olsun çok güzel bir düşünce ve paylaşım emeğinize sağlık..
Sizden bir ricam olacak eğer arapça duaların türkçe okunuşlarınıda yazabirseniz çok memmun olurum..
Allaha emanet olun
selam ve dua ile...

_YUSUF_

Yönetici
Ve aleykümselam ve Rahmetullahi ve Berakatühü
Amin..İnşaALLAH..
Rabbim razı olsun çok güzel bir düşünce ve paylaşım emeğinize sağlık..
Sizden bir ricam olacak eğer arapça duaların türkçe okunuşlarınıda yazabirseniz çok memmun olurum..
Allaha emanet olun
selam ve dua ile...

Mevla sizdende razı olsun değerli kardeşim

Eğer arapça bilmiyor iseniz.Türkçe okunuşlarından ezberlemeniz, yanlış ezberlemenize sebep olacaktır çünkü türkçe olarak tam manası ile arapçayı yansıtamamaktayız.Buda manayı bozabiliyor, dua edeyim derken, yanlış cümleler kurmanıza sebep olabiliyor.Bunun yerine manasını ezberleyip manasını söylemeniz daha hayırlı ve daha güzel olacaktır
Selam ve dua ile

_YUSUF_

Yönetici
اَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ،

وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَآلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.

اَللَّهُمَّ اكْشِفْ عَنْ بَصَرِي وَبَصِيرَتِي فِي الدُّنْيَا غِطَاءَ الذُّنُوبِ وَالْمَعَاصِي، وَلاَ تُخْزِنِي يَوْمَ أُبْعَثُ. اَللَّهُمَّ كَمَا أَوْلَيْتَنِي أَوَّلاً بِإِحْسَانٍ وَلُطْفٍ مِنْ غَيْرِ سُؤَالٍ مِنِّي وَطَلَبٍ،

فَأَدِمْ أَلْطَافَكَ الشَّامِلَةَ فِيمَا بَعْدُ، وَزِدْ بِرَحْمَانِيَّتِكَ وَرَحِيمِيَّتِكَ يَا ذَا الْفَضْلِ وَاْلإِحْسَانِ.

يَا مَنْ لاَ أَذْكُرُ مِنْهُ إِلاَّ اْلإِحْسَانَ، وَلاَ أرَى مِنْهُ إِلاَّ الْعَفْوَ وَالْغُفْرَانَ،

فَكُنِ اللَّهُمَّ عِنْدَ حُسْنِ ظَنِّي بِكَ مُجِيبًا كَماَ يَنْبَغِي لِجَمَالِ رَحْمَتِكَ وَوُسْعَةِ مَغْفِرَتِكَ.

وَصَلَّى اللَّهُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.

Dua edenlere cevap veren, ızdırapları dindirip ihtiyaçları gideren, devrilenleri kaldırıp doğrultan, çatlayıp kırılanları sarıp-sarmalayan Rahmân ü Rahîm’e kâinatın zerratı adedince hamd ü sena ediyor; insanlığın şeref kaynağı, nübüvvet hakikatinin merkez noktası, Peygamberler ordusunun seraskeri, ins ü cinnin yanıltmayan rehberi Rasûl-ü Ekrem Efendimiz’e salat ü selamda bulunuyor ve bir kere daha Rahmet Peygamberi’ni şefaatçi yaparak Rahmeti Sonsuz’a el açıyorum:
Ey her zaman güzellikler izhar edip çirkinlikleri örten ve en çirkin görünen şeyleri dahi izâfî güzelliklerle bezeyen Güzeller Güzeli! Basar ve basiretimin önündeki günah ve isyan perdelerini kaldır; doğruları görmeme ve eşyanın hakikatını bilmeme mani olan bütün engelleri defet.. şu dünya hayatında, gönlümü güzellik duygularıyla mamur kıl; bana her zaman güzel kalmanın yollarını göster.. ve beni yeniden diriltileceğim mahşer gününde rezil rüsvâ eyleme!
Allahım! Sen beni önce taştan–topraktan yarattın, sonra da iman ve mârifet bahşederek kalbde ve ruhta yeniden dirilttin. Ben, bir zamanlar yoktum; var olma ihtiyaç ve neş’esinden de habersizdim. Sen beni cebr-i lütfîler tezgahından geçirerek, talep üstü, vücud, hayat, şuur, idrak, irade ve gönül gibi latîfelerle şereflendirip, rahmet yurdunun koridoru şu mihnet diyarına gönderdin. Verdiğin şeyleri istememiştim, isteyemezdim, isteyecek bir mahiyette de değildim. Ancak şimdilerde, bu lütuflarını anlamaya çalışıyor; anladıkça nimetlerinin artarak devam etmesine ihtiyaç duyuyor ve ıztırar çığlıklarıyla inliyorum: Ey iyilik ve ikram tahtının Sultanı Rabb-i Kerim! Mebdede benden bir istek ve talep olmadan lütf u ihsanınla bağışladığın sayısız nimetlerini, Rahmâniyetinin ve Rahîmiyetinin tecellileriyle bundan sonra da devam ettir...
Ey kesintisiz ikramlarıyla doyduğum, hep af ve mağfiretine nâil olduğum Rabbim! Ümidim odur ki, gayrı Seni hep ihsanlarınla yad edeyim ve bana her zaman rahmetinle muamele ettiğini göreyim. Allahım, hakkındaki hüsn-ü zannımda beni yanıltma, reca duygumu boş bir kuruntu olarak bırakıp kulunu hüsrana uğratma; rahmetinin güzelliğine ve merhametinin enginliğine yaraşır şekilde icâbet eyle dualarıma.
İnsanlığın İftihar Tablosu’na, hane-i saadetin güzîde efradına ve bütün Ashab-ı Kiram’a salât u selam ederek bunları Senden dileniyorum; dualarımı kabul buyur Rabbim!..

Enes_Bilal

Kayıtlı Kullanıcı
AMİN...AMİN...AMİN... PAYLAŞIM İÇİN ALLAH cc. RAZI OLSUN

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Amin..İnşaALLAH
Allah razı olsun kardeşim, çok güzel dualar..
selam ve dua ile...

hatice1007

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun bunlarla kendime bir dosya hazırlayacağım okuyup dua ettikçe senin paylaşımınıda unutmayıp dualarıma ekleyeceğim

_YUSUF_

Yönetici
اَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ. وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلىَ سَيِّدِناَ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.
أَللَّهُمَّ اَنْتَ اْلأَوَّلُ فَلَيْسَ قَبْلَكَ شَيْءٌ، وَأَنْتَ اْلآخِرَ فَلَيْسَ بَعْدَكَ شَيْءٌ، وَأَنْتَ الظَّاهِرُ فَلَيْسَ فَوْقَكَ شَيْءٌ، وَأَنْتَ الْبَاطِنُ فَلَيْسَ دُونَكَ شَيْءٌ. أَللَّهُمَّ لاَ تَحْجُبْناَ عَنْكَ وَلاَ تَطْرُدْناَ عَنْ جَناَبِكَ. إِفْعَلْ بِناَ مَا هُوَ لاَئِقٌ بِكَرَمِكَ وَلاَ تُعَذِّبْناَ بِذُنُوبِناَ. أَللَّهُمَّ اشْرَحْ لَنَا صُدُورَناَ بِحَلاَوَةِ مَحَبَّتِكَ وَأَحْيِ قُلوُبَناَ بِنوُرِ مَعْرِفَتِكَ وَنَوِّرْ فُؤَادَناَ بِضِياَءِ أَسْمَائِكَ وَصِفَاتِكَ وَارْزُقْناَ عِلْمًا نَافِعاً لِإِحْياَءِ سُنَّةِ نَبِيِّكَ وَعَلَيْكَ بِأَعْدَاءِ الدِّينِ وَأَعْدَائِناَ وَأَعْدَائِكَ.
وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ صَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.

Şefkati ve merhameti sonsuz âlemlerin Rabbi Allah’a, O’nun kainatın bağrında cilvelenip duran rahmet tecellileri adedince hamd ü sena; kainata rahmet ve şefkat peygamberi olarak irsal buyurduğu Peygamber Efendimiz’e, aile efradına ve sahabe-i güzinine de nihayetsiz salat ü selam olsun!
Allahım! Bütün eşyadan önce var olan Evvel, Sensin; Senden önce hiçbir şey yoktu. Her şey göçüp gittikten sonra bâkî kalacak Âhir, Sensin; Senden sonra hiçbir şey kalmayacaktır. Sayısız açık delillerle varlığı meydanda olan Zâhir Sensin; Senden ayan hiçbir nesne olamaz. Varlığının keyfiyeti gözlerden ve idrakten uzak olan Bâtın da yine Sensin; Senden başka hiçbir şey bizzat mevcut değildir.
Yüce Rabbimiz! Seninle aramıza –göz açıp kapayıncaya kadar bile olsa– hiçbir engelin girmesine fırsat verme ve bizi hiçbir zaman huzurundan kovma! Bize –bizim istihkakımıza göre değil de– Sen’in keremine yakışır bir şekilde muamelede bulun. Ne olur, işlediğimiz günahlardan dolayı bizi azaba uğratma!
Ya Rab! Bu muhtaç ve müştak kullarına muhabbetinin halavetini tattır da, sinelerimiz inşiraha ersin.. marifetinin nurlarıyla zâhir-bâtın bütün latîfelerimizi öyle aydınlat ki, kalblerimiz bir kez daha hayat bulsun.. gönüllerimizi esmâ-i hüsnânın ve sıfât-ı sübhâniyenin ziyasıyla tenvir buyur.. ayrıca, bizi Yüce Nebi’nin sünnetini ihya edebileceğimiz kıvamda faydalı bir ilimle rızıklandır!
Rabbimiz! Bütün bunlara mazhar olabilmek için Senin rahmet ve merhametine iltica ediyor; havl ve kuvvetine sığınıyoruz.. Sana, Senin yüce dinine ve sevgili kullarına karşı kin ve gayzla köpürüp duran insafsız ve vicdansızları da yine Sana havale ediyoruz!...
Ellerimizi indirirken, arz u semayı yüzü suyu hürmetine yarattığın Kainatın İftihar Tablosu Hazreti Ahmed ü Mahmud u Muhammed Mustafa’ya, âline ve ashabına bir kere daha salât ü selam ediyor, iki salât ü selam arasına sıkıştırılmış niyazların reddolunmayacağı ümidiyle dualarımızın kabulunü bekliyoruz, Rabbimiz!

_YUSUF_

Yönetici
اَلْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ. وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ صَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.
اََللَّهُمَّ افْتَحْ قُلوُبَناَ بِأَنْوَارِ ذَاتِكَ وَعَلِّمْناَ مِنْ عِلْمِكَ وَفَهِّمْناَ عَنْكَ كَمَا فَهَّمْتَ عِبَادَكَ الصَّالِحِينَ وَأَسْمِعْناَ مِنْكَ وَاَبْصِرْناَ كَمَا أَسْمَعْتَ وَاَبْصَرْتَ أَوْلِيَائَكَ وَعَرِّفْناَ الطَّرِيقَ إِلَيْكَ وَيَسِّرْ لَناَ بِفَضْلِكَ وَأَلْبِسْناَ لِباَسَ التَّقْوَى مِنْكَ، إِنَّكَ عَلىَ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ. رَبَّناَ اجْعَلْ لَناَ مِنْ كُلِّ هَمٍّ وَغَمٍّ وَضِيقٍ فَرَجًا وَمَخْرَجًا.
وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ صَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.

* * *

Âlemlerin Rabbi Yüce Allah’a sonsuz hamd ü sena, habîb-i ekremi, efendimiz Hazreti Muhammed’e, âline ve ashabına da nihayetsiz salât ü selam ediyor, bizlere, bizi aşan istidatlar ve o istidatlarda inkişaflar bahşedeceği recasıyla, Rahmet Sultanı Rabbimizin, gönüllere itminan, sinelere de inşirah veren yüce huzurunda bir kez daha ellerimizi kaldırıyoruz:
Ey yücelerden yüce Sultanımız!
Senden, ulu ve münezzeh Zât’ının nurlarıyla kalblerimizi ulvî hakîkatlere açmanı dileniyoruz. Salih kullarını aynı zamanda birer idrak ve anlayış kahramanı haline getirdiğin gibi bizi de nezd-i ulûhiyetinden göndereceğin marifet vesilesi ilimle donat ve idrak ufku açık kullarından eyle.. dostlarının duyuş ve görüş hislerini nasıl inkişaf ettirmişsen, bizleri de öyle, sadece Sen’i görüp Sen’i duyan ve başka şeylere bakarken de yine Sen’in işaret ve emir buyurduğun çerçevede bakan bahtiyar kullardan kıl!
Ey Mevlâ-yı Müteâl!
Gelip Sana ulaşan yolları biz şaşkın kullarına da göster.. fazlınla işlerimizi kolaylaştır ve bizi başka değil sadece –libasların en hayırlısı olan– takva elbisesiyle zinetlendir. Bütün bunları Sen’den diliyoruz Ya Rabbenâ; diliyoruz, çünkü Sen her şeye gücü yeten, kudreti sonsuz yegane zâtsın.
Rabbimiz! Ne olur, bize de rahmet, şefkat ve merhametinle muamelede bulun; bulun da her türlü tasa, gam ve darlıktan çıkış yolları nasip eyle!
Efendiler Efendisi'ne, Onun nezih aile fertlerine, yıldızlar kadar parlak ve seçkin arkadaşlarına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbimiz!

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
amin amin amin kardeşim.... Rabbim dualarimizi kabul günahlarimizi affeylesin inşallah....selametle rabbime emanet... Ve emeğine sağlik

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
AMİNNN....
ALLAH razı olsun.....:)

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı

_YUSUF_

Yönetici
اَلْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ، وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلَى سَيِّدِناَ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.

اَللَّهُمَّ ارْزُقْنِي وَإِخْوَانِي وَأَخَوَاتِي وَأَصْدِقَائِي أُنْسًا بِكَ، فَنَجِّنِي مِمَّا يُؤْذِينِي، أَنْتَ رَبِّي وَأَنَا عَبْدُكَ الحَقِيرُ،فَأَوْصِلْ إِلَيَّ وَإِلَى مَنْ مَعِي مِنَ الْفَضَائِلِ مَا أَوْلَيْتَ ِلأَوْلِيَائِكَ وَأَصْفِيَائِكَ. اَللَّهُمَّ أَجِبْ دَعَوَاتِي مِنَ الْخَيْرِ، وَلاَ تُخَيِّبْ رَجَائِي، وَعَلَيْكَ بِأَعْدَائِي مِنَ الْجِنِّ وَاْلإِنْسِ. اَللَّهُمَّ هَا أَنَا أُنَادِيكَ رَافِعًا يَدِيَ الْخَاطِئَةَ الْمُذْنِبَةَ، وَأُنَاجِيكَ بِمُنَاجَاةِ الْمُذْنِبِ الْعَاصِي، فَكُنِ اللَّهُمَّ عِنْدَ ظَنِّي بِكَ، فَاعْفُ عَنِّي، وَارْحَمْنِي يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ، وَيَا غَافِرَ الْمُذْنِبِينَ، أَنْتَ الْمَوْلَى وَالْمُرْتَجَى فِي الدُّنْيَا وَالْعُقْبَى، وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللَّهِ.

وَصَلَّى اللَّهُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ سَيِّدِ الْمُقَرَّبِينَ وَعَلَى آلِهِ وَ أَصْحَابِهِ الْمُخْلَصِينَ.

Âlemlerin Rabbi Yüce Allah’a, O’nun ilmi adedince hamd ve şükür; beşeriyetin medar-ı iftiharı Peygamber Efendimiz’e, âline ve ashabına okyanuslardaki su damlacıkları sayısınca salât ü selam ediyor; bu âciz kulun dualarına da icabet edileceği recâsıyla bir kez daha ellerimi açıp “Amin!” diyorum:
Allahım, beni, bütün mü’min kardeşlerimi, mü’mine bacılarımı ve arkadaşlarımı kurbiyetinin halaveti ve üns esintileriyle rızıklandır. Eziyet ve ızdırap veren saiklerden halas eyle. Sen benim Rabb-i Rahimimsin; ben ise Senin zavallı ve boynu tasmalı bir kapıkulunum. Evliya ve asfiyaya lütuf buyurduğun faziletleri bana ve benimle beraber bulunanlara da nasip et. Allahım, akıbet açısından hayırlı olan dualarımı kabul buyur; beni emel ve ümitlerimde hüsrana uğratma. İnsî ve cinnî hasımlarımı da Sana havale ediyorum, düşmanlık yapanların haklarından gel.
Allahım, işte ben mücrim kulun, pek çok hata ve günaha bulaşmış ellerimi kaldırıyor ve Sana yalvarıyorum. Senden talepte bulunmaya yüzüm olmasa da, âsî ve günahkâr birinin suçluluğu içinde ve mahcubiyetten kısılmış sesimle Sana halimi arz ediyorum.
Allahım, hakkındaki hüsn-ü zannıma göre bana muamele ve mukabelede bulun; bağışla beni; ey yegâne merhamet sahibi Rahman ü Rahîm ve ey tevbeye koşan günahkârları mağfiret buyuran Gaffâr u Settâr bendeni rahmetinle yarlığa. Dünyada ve ukbada Sensin dostluğuna güvenilen Yüce Mevlâ ve Sensin kendisine ümit bağlanan Mürtecâ.
Allahım! Niyazımın sonunda mukarrebliğin zirvesi Efendimiz Hazreti Muhammed’e, ihlas burcunun kahramanları olan aile halkına ve yol arkadaşlarına salât ü selam ediyor; reca duygusuyla dopdolu olarak bir kez daha rahmet-i ilahiyene sığınıyor; gerçek güç ve kuvvetin sadece Senden olduğunun şuuru içinde “Lâ havle velâ kuvvete illâ billah” unvanlı Cennet hazinenden sürpriz hediyeler bekliyorum.
Dualarımı kabul buyur, Rabbim!

_YUSUF_

Yönetici
اَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ. وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلىَ سَيِّدِناَ وَنَبِيِّنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.
إِلٰهَنَا لَيْسَ كَرَمُكَ مَخْصُوصًا بِالْمُحْسِنِينَ وَالْمُطِيعِينَ بَلْ هُوَ مَبْذُولٌ لِجَمِيعِ مَخْلُوقَاتِكَ وَأَنْتَ أَكْرَمُ اْلأَكْرَمِينَ هَلْ يَنْبَغِي أَنْ لاَ تُكْرِمَ إِلاَّ لِمَنْ أَطَاعَكَ وَأَنَابَ إِلَيْكَ، بَلْ نَرْجُو مِنْ جَنَابِكَ أَنْ تُحْسِنَ إِلَى مَنْ أَسَاءَ إِلَيْكَ أَنْتَ الْمِفْضَالُ الْغَنِيُّ الْكَرِيمُ وَقَدْ أَمَرْتَنَا أَنْ نُحْسِنَ وَنُكْرِمَ إِلَى مَنْ أَسَاءَ إِلَيْنَا وَنَدْفَعَ السَّيِّئَةَ بِالْحَسَنَةِ وَأَنْتَ أَوْلَى بِذٰلِكَ مِنَّا يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ.
وَصَلِّ وَسَلِّمْ عَلَى مَنْ أَرْسَلْتَهُ رَحْمَةً لِلْعَالَمِينَ وَآلِهِ وَأَصْحَابِهِ أَجْمَعِينَ.

* * *

Kâinatı yaratan ve ayakta tutan Âlemlerin Rabbi Cenab-ı Hayy u Kayyûm’a mevcûdâtın zerreleri adedince hamd ü senâlar ediyor; varlığa bir rahmet ve şefkat âbidesi olarak gönderilen İnsanlığın Medâr-ı İftiharı, Peygamberimiz Hazreti Ahmed ü Mahmûd u Muhammed Mustafa’yı, âlini ve ashabını da sonsuz salât ü selamlarla anıyor; aczimizi, fakr u zaruretimizi bütün güzelliklerin hakîkî sahibi Mevlâ-yı zü’l-Cemâl nezdinde şefaatçi yapıp ellerimizi açarak bir kez daha ‘Amin!’ diyoruz:
Ey keremi bir gölge hükmünde olan bütün keremlerin aslı ve menbaı Kerîm Rabbimiz!
Biz, mücrim kapıkulların olarak inanıyoruz ki, Sen’in ihsanların ve lütufların sadece iyi ve itaatkar kimselere mahsus değildir. Bilakis Sen bütün kullarını görüp gözetir ve onlardan hiçbirini mahrumiyet içinde bırakmazsın; bırakmazsın, zira Sen Ekremü’l-Ekremînsin.
Ya Rabbe’l-âlemîn! Sen’in kereminin, rahmetinin, merhametinin herkesi ve her şeyi çepeçevre sarıp sarmaladığı mülahazasıyla biz de huzurunde elpençe divan duruyor ve bizim gibi isyan vadilerinde düşe kalka yürüyen günahkârları da kereminden mahrum etmemeni diliyoruz; diliyoruz, çünkü Sen fazlı ve keremi bol, hazineleri için bitip tükenme asla söz konusu olmayan yegâne Rabsın!
Rabbimiz! Bize kötülük yapanlara iyilikle mukabelede bulunmamızı ve seyyiâtı hasenâtla savmamızı emreden de yine Sensin! İşte biz de Sen’den böyle bir muâmele ümid ediyor, hata ve kusurlarımızı setredip ihsanlarınla bizi de sevindirmeni diliyoruz. Bu türlü bir iyiliğin Yüce Zâtına yaraşacağında ise zerre kadar şüphemiz yoktur, ey Merhametlilerin en Merhametlisi olan Ulu Allahımız!
Duamızın sonunda âlemlere rahmet olarak gönderdiğin İnsanlığın Efendisi’ne, aile efradına ve seçkinlerden daha seçkin yol arkadaşlarına bir kere daha salât ü selam ederek bunları nihayeti olmayan hazinelerinden bize bahşetmeni diliyoruz. Reca duygularımıza mukâbelede bulun ve bizi eli boş geri dönen talîhsizlerden eyleme!..

Dağ Çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı

Latin harfleriyle okunuşlarınıda paylaşabilir misiniz acaba?
Birde ne için okunan Dua lar acaba bunlar?

_YUSUF_

Yönetici
Latin harfleriyle okunuşlarınıda paylaşabilir misiniz acaba?
Birde ne için okunan Dua lar acaba bunlar?

Selamünaleyküm
Latin harfleri ile paylaşabilirim fakat latin harfler ile yazılanlar tam manası ile telaffuzu mümkün olmadığından yanlış okumalara vesile oluyor.Buda dua edeyim derken yanlış bir mana ile okumamıza vesile olabiliyor o nedenle arapça bilmiyorsanız manası ile okumanız daha hayırlıdır.

Dua içeriside geçen cümleler, hangi hacetinizi yansıtıyorsa o amaçla okuyabilirsiniz.Şunun için duadır, bunun için duadır demek doğru bir açıklama olmaz.
Hayıla kalınız

Dağ Çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm
Latin harfleri ile paylaşabilirim fakat latin harfler ile yazılanlar tam manası ile telaffuzu mümkün olmadığından yanlış okumalara vesile oluyor.Buda dua edeyim derken yanlış bir mana ile okumamıza vesile olabiliyor o nedenle arapça bilmiyorsanız manası ile okumanız daha hayırlıdır.

Dua içeriside geçen cümleler, hangi hacetinizi yansıtıyorsa o amaçla okuyabilirsiniz.Şunun için duadır, bunun için duadır demek doğru bir açıklama olmaz.
Hayıla kalınız

Kuran dan okuyamasakta..Namaz ımızı kılarken yada Dua mızı okurken zaten Latin harflerinden okuyoruz
Kendi konunuzda bu şekilde paylaşmayı uygun görmüşsünüz,saygı duymak gerek
Yinede Allah razı olsun kardeşim..en azından emek vermişsiniz

_YUSUF_

Yönetici
8-

اَللهُ أَكْبَرُ كَبِيرًا وَالْحَمْدُ ِللهِ كَثِيرًا فَسُبْحَانَ اللهِ بُكْرَةً وَأَصِيلاً.

اَلْحَمْدُ ِللهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ. وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلىَ سَيِّدِناَ وَنَبِيِّنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.

اَللّٰهُمَّ امْلَأْ قُلُوبَنَا بِالْمَحَبَّةِ وَالْمَخَافَةِ وَالشَّوْقِ إِلَيْكَ وَإِلَى مَا عِنْدَكَ وَشَّرِّفْنَا بِمَعِيَّةِ حَبِيبِكَ مُحَمَّدٍ (صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ) وَالْمُقَرَّبِينَ عِنْدَكَ وَاجْعَلِ الْفِرْدَوْسَ مَنْزِلَنَا وَمَقَرَّنَا وَمَثْوَانَا مَعَ الْمُتَّقِينَ اْلأَبْرِارِ وَالْمُصْطَفَيْنَ اْلأَخْيَارِ فَضْلاً مِنْكَ وَرَحْمَةً مِنْ جَنَابِكَ، فَََََََََََََََََََََََََََََإِنَّا نَرْجُو أَنْ تُجِيبَ دَعْوَتَنَا وَتُقِيلَ عَثْرَتَنَا وَتَرْحَمَ عَبْرَتَنَا وَتَغْفِرَ زَلَّتَنَا وَتَتَجَاوَزَ عَنْ خَطِيئَاتِنَا يَا غَفُورُ يَا سَتَّارُ يَا بَرُّ يَا رَحِيمُ إِنْ تُعَذِّبْنَا فَإِنَّا عَبِيدُكَ وَإِنْ تَرْحَمْنَا فَأَنْتَ أَهْلٌ لِذَاكَ، فَأَنْتَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ.

وَصَلِّ اَللّٰهُمَّ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.

· · ·

Âlemlerin Rabbi Yüce Allah’a kainatın zerreleri adedince hamd ü sena, kulları içinden seçip zirve payelerle şereflendirdiği en doğru sözlü ve en güvenilir elçisi Hazreti Muhammed’e, tertemiz, pırıl pırıl hane halkına, mükerrem ashabına ve kıyamete kadar gelip geçecek insanlar içerisinde ihsan şuuruyla onlara ittiba edenlere de sonsuz salât ü selam olsun!
Allah’ım! Kalblerimizi muhabbet, mehafet, Sana ve yüce katındaki güzelliklere karşı şevk u iştiyak hisleriyle doldur.. bizi Habîbin Hazreti Muhammed Mustafa (sallalahü aleyhi vesellem) ve Ulu Zatına yakınlıkla payelendirdiğin kurbet kahramanlarının maiyyetiyle şereflendir.. fazlından ve rahmetinden dileniyoruz; takva ile serfiraz, seçkin ve hayırlı kullarınla beraber, Firdevs cennetlerini, bizim de menzilimiz, makarrımız ve ikâmetgâhımız eyle!
Kullarını bağışlamayı, onların günahlarını setretmeyi, onları hep rahmet ve iyiliklerle sevindirmeyi Zatına layık bir şekilde çok seven Yüceler Yücesi Rabbimiz! Lutf-u kereminle, bizim gözyaşlarımıza da merhamet buyurup, dualarımıza icabet etmeni, sürçmelerimizi, tökezlemelerimizi ve göre göre, bile bile kapaklanmalarımızı mağfiret buyurmanı, kusurlarımızı yarlığamanı, hatalarımızı görmezden gelmeni diliyoruz.
Rabbimiz! İzzet ve hikmet sahibi, Azîz ü Hakîm Sensin! Şayet azap edecek olursan biz Senin kullarınız; bir de lutfeder merhametinle muamelede bulunursan, doğrusu o da Sen’in şanına pek yaraşır.
Efendimiz Hazreti Muhammed’e, aile fertlerine ve bütün ashabına salât u selam ederek dualarımızı, niyazlarımızı kabul buyurmanı Senden dileniyoruz, Rabbimiz!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt