Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Duâ" Kardeşliği >>Kur'an Okuya biliyormusunuz<< (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Kuran-ı Kerim okuya bilen var mı?

ferit_pilsen yazdı:
bende okurum ...nasıl olucak bu gurup???????

grup denilmesinin sebebi toplu okuma olmasıydı bilenlerle bilmeyenler manasındadır ama bilmeyenler içinde Türkçe okumasını öneriyoruz yani grup olayı kalktı ortadan değerli kardeşim

alayka

Kayıtlı Kullanıcı

bende biliyorum okurum inş

faranhamza

Kayıtlı Kullanıcı
RE: s.a

RE: s.a

ben okumayı bilmiyorum ve çok üzülüyorum?

baba431

Kayıtlı Kullanıcı

1400 Yıl Önce Gelen Email :.

Ey Allah (c.c.)ın kulları!

Bugünün genç müslümanları!

Her gün sabırsızca bekliyorsunuz,

"Bana e-mail geldi mi?" diye.

Günde bir kaç kez online oluyorsunuz.

Mutlu oluyorsunuz,

"Bir mailiniz var!" yazdığında.

Okumak için sabırsızlanıyorsunuz.

Bazı mesajlar gerçekten güzel,

Arkadaşlarınızdan, dostlarınızdan sıcacık.

Fakat çoğu öylesine gelmiş; alakasız.

Sadece zamanınızı alıyor.

Derhal siliyorsunuz.

Biliyor muydunuz, yaklaşık 1400 yıl önce,

Allah(c.c.) size uzun bir e-mail gönderdi.

Meleği Cebrail(a.s.) aracılığıyla elbet,

Kulu Muhammed Aleyhisselatuvesselam’a

Açtınız mı bu e-maili?

Subject: Kur’an,

"Kuşku Barındırmayan Rehber"

Download ettiniz mi bu dosyayı?

Kalbinize bookmark’ladınız mı?

Hayatınızın "favoriler"ine eklediniz mi?

Her sabahınızın "başlangıç sayfası" yaptınız mı?

Açtıysanız bu e-maili

Hepsini okumuş olmalısınız...

Gönderilen elçilerin kıssalarını...

Helak olan kavimlerin öykülerini...

İnsanlığa mesajları,

Günlük hayatınızın rehberini,

Geleceğe dair güzel haberleri, müjdeleri.

Allah’ın sizden "reply" edip,

E-mail olarak iyi amel beklediğini.

şimdi, her sabah uyandığınızda;

İlk bu e-maili okuyun.

Kur’ân’da "save" edildiği şekliyle,

Hatırlayın ve ona göre "reply" eyleyin.

Sevgili genç müslümanlar;

İslamın geleceğine "enter"leyin

( ben bu uygulamayı bu mail elime geçmeden yapmaya başlamıştım yani sabah evden çıkmadan enaz bir sayfa kuran-ı kerim okur öyle çıkarım çok geç kaldıysam fatiha süresini okurum çünkü o da kuranda bir sayfa yer kaplıyoryani işin hilesi oluyor biraz ):D herkesin bu güzel uygulamayı hayatına yerleştirmesi umuduyla...

feyza85252

Kayıtlı Kullanıcı

cümleten herkese selmünaleykümmm bu güzelliğe bende katılmak davete icabet etmek istiyorum Allah izin verirse birde ölmüşlerimize dua istemek içşin bi forum aaçıldığı belirtilmiş ancak ben bulamadım ...yalnız ben sadece yasini okuyabilirim çalıştığım için devamlı siteyi takip edemem özel mesajdan nezaman başlıyacağını bildirirseniz sevinirim...Şimdiden Allah katılan katılmayan herkesten razı olsun

rzdundar

Kayıtlı Kullanıcı

BEN DE YASİN-İ ŞERİF OKUYACAĞIM İNŞAALLAH

zeliha66

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)selamun aleykum muhammed kardeşim bendeokuya biliyorum benide dahil ederseniz sevinirim selametle kalın allaha emanet olun s.a.B)B) rabbim duaları kabul edilenlerden etsin :(:

mf_erdogan

Kayıtlı Kullanıcı

esselamünaleykümبِسْــــــــ
kardeşlerim,
sizlerden utanarak ve sıkılarak söyliyorumki kuran-ı kerim'i ancak latin harfleri ile okuyorum, arapça öğrenmeye çalışyorum ama bu yaştran sonra(yaş:36) zorlanıyorum,
kardeşlerim bana dua edinki biraz önce, hakkı rahmetime kavuşmadan kur-anı kerimi ögrenebileyim yoksa allah bana acısın
şimdiden hepinizden allah razı olsun
esselamünaleykum

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

mf_erdogan yazdı:

esselamünaleykümبِسْــــــــ
kardeşlerim,
sizlerden utanarak ve sıkılarak söyliyorumki kuran-ı kerim'i ancak latin harfleri ile okuyorum, arapça öğrenmeye çalışyorum ama bu yaştran sonra(yaş:36) zorlanıyorum,
kardeşlerim bana dua edinki biraz önce, hakkı rahmetime kavuşmadan kur-anı kerimi ögrenebileyim yoksa allah bana acısın
şimdiden hepinizden allah razı olsun
esselamünaleykum

vealeykümselam sizde türkçesinden yasini şerif okumaya başlayınız öğrenene kadar sadece size değil yeni öğrenen herkese Allah yardım etsin yar ve yardımcısı olsun selametle

emineduru

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. bende latince kuran okuyorum ama siteden kuran öğrenebilir miyim diye elifbaya baktığım gün sizin mesajınızı gördüm o günden beri siteden ve elimdeki kitaptan öğrenmeye çalışıyorum inanın çok kolaymış hep öğrenebilir miyim diye tereddütlerim vardı ama Rabbim öğrenmek isteyince yardımcı oluyormuş eşimi uğurladıktan sonra kızım uyanana kadar çalışıyorum çokta güzel gidiyor tek sıkıntım öğrendikten sonra okumayı bilen birini bulup beni dinlemesini sağlamak çünkü etrafımda böyle biri yok inşallah Rabbim bu sıkıntımı da giderir. Allaha emanet olun.

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

Selamünaleyküm,geçen hafta mesajı alınca Perşembe akşamı için hemen kabul ettm Yasin okumayı ve zaten her akşam Kuran okuyordum,tevafukun en güzeli zaten kaldığım yer de Yasin i Şerifti,bu okumalara her zaman varım bence okumayı bilenler olaraka Allah asöz verelim şu andan itibaren en az bir sayfa okumadan uyumayalım.Allah ibadetlerimizi kabul etsin.Amin

sonbahar22

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. bende katılmak istiyorum,ne zamandır böyle düzenli bir okuma programı yapmak istiyordum allah razı olsun

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

emineduru yazdı:
s.a. bende latince kuran okuyorum ama siteden kuran öğrenebilir miyim diye elifbaya baktığım gün sizin mesajınızı gördüm o günden beri siteden ve elimdeki kitaptan öğrenmeye çalışıyorum inanın çok kolaymış hep öğrenebilir miyim diye tereddütlerim vardı ama Rabbim öğrenmek isteyince yardımcı oluyormuş eşimi uğurladıktan sonra kızım uyanana kadar çalışıyorum çokta güzel gidiyor tek sıkıntım öğrendikten sonra okumayı bilen birini bulup beni dinlemesini sağlamak çünkü etrafımda böyle biri yok inşallah Rabbim bu sıkıntımı da giderir. Allaha emanet olun.

ALEYKÜMSELAM MaşAllah Allah yardımcınız olsun sizler için sitemizin multimedya bölümünde hocalarımızın anlatımı ile elif ba yı çok rahatlıklada kavraya bilir oradanda takip edebilirsiniz.. Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşAllah

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

muhammed kutsal yazdı:
faranhamza yazdı:

üzülme kardeşim sende yasini şerifi Türkçesinden okursun inşAllah:)

s.a. muhammed kardeşim rabbim sizden razı olsun allah babanıza acil şifalar ve hayırlı ömürler versin inşallah ben kuran bilmediğim için bu foruma katılmadım ama şimdi bunları görünce çok sevindim bende hergün meali okuyorum ne kadar kabul olur bilmiyorum ama hergün belli bir sayfa okuyorum hem duaların surelerin anlamlarını öğrenmiş de oluyorum böylelikle. benide kabul ederseniz inşallah bende mealden okumaya çalışırım bende kuranı arapçasından okumak için çalışıyorum ama pek öğrenemiyorum:( neden bilmiyorum harfleri ezbere biliyorum ama birleştirerek okuyamıyorum bana dua edin inşallah rabbim sizin gibi temiz insanların dualarını kabul eder sitedeki herkesten dua istiyorum allah rızası için ben sizleri dualarımdan eksik etmiyorum inanın allaha emanet olun B)B)B)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

fidan yazdı:
muhammed kutsal yazdı:
faranhamza yazdı:

üzülme kardeşim sende yasini şerifi Türkçesinden okursun inşAllah:)

s.a. muhammed kardeşim rabbim sizden razı olsun allah babanıza acil şifalar ve hayırlı ömürler versin inşallah ben kuran bilmediğim için bu foruma katılmadım ama şimdi bunları görünce çok sevindim bende hergün meali okuyorum ne kadar kabul olur bilmiyorum ama hergün belli bir sayfa okuyorum hem duaların surelerin anlamlarını öğrenmiş de oluyorum böylelikle. benide kabul ederseniz inşallah bende mealden okumaya çalışırım bende kuranı arapçasından okumak için çalışıyorum ama pek öğrenemiyorum:( neden bilmiyorum harfleri ezbere biliyorum ama birleştirerek okuyamıyorum bana dua edin inşallah rabbim sizin gibi temiz insanların dualarını kabul eder sitedeki herkesten dua istiyorum allah rızası için ben sizleri dualarımdan eksik etmiyorum inanın allaha emanet olun B)B)B)

SİZ OKUYUN EFENDİM KABUL EDECEK OLAN RABBİM HİÇ OKUMAMANIZDAN KURANI KERİME EL SÜRMEMENİZDEN DAHA HAYIRLIDIR TÜRKÇE YASİNİ ŞERİF OKUMAK RABBİM KABUL ETSİN İNŞALLAH DUALARIMIZ SİZLERLE SELAMETLE

anamaya

Kayıtlı Kullanıcı

ÖNCELİKLE Bİ SORUM VAR KURAN I KERİM BİLMEYENLERİN NASIL OKUMASI UYGUNDUR? !TÜRKÇE AÇIKLAMASINI MI?YOKSA ARAPÇANIN TÜRKÇEYE UYARLANMIŞINI MI?
BEN TÜRKÇE AÇIKLAMA OLARAK OKUNMASININ DAHA UYGUN OLDUĞUNU DUYDUM ARAPÇANIN TÜRKÇEYE UYARLANMIŞ OLANI TAM HARFLERİ KARŞILAMADIĞINDAN DOLAYI YANLIŞ ANLAMLARA MAHAL VERMİŞ OLDUĞUNU BİLİYORUM DOĞRUMU?

anamaya

Kayıtlı Kullanıcı

AYRICA BENDE KATILMAK İSTİYORUM YAKINDA BİLGİ VERCEKMİŞSİNİZ SANIRIM ! BU FORUMDAMI YER ALICAK onu sormak istedim
a.e.o

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

anamaya yazdı:
ÖNCELİKLE Bİ SORUM VAR KURAN I KERİM BİLMEYENLERİN NASIL OKUMASI UYGUNDUR? !TÜRKÇE AÇIKLAMASINI MI?YOKSA ARAPÇANIN TÜRKÇEYE UYARLANMIŞINI MI?
BEN TÜRKÇE AÇIKLAMA OLARAK OKUNMASININ DAHA UYGUN OLDUĞUNU DUYDUM ARAPÇANIN TÜRKÇEYE UYARLANMIŞ OLANI TAM HARFLERİ KARŞILAMADIĞINDAN DOLAYI YANLIŞ ANLAMLARA MAHAL VERMİŞ OLDUĞUNU BİLİYORUM DOĞRUMU?

"Evet tabikide öncelikle kuran okumasını bilmeyen arkadarşlar Türkçe mealden başlaya bilirler"B):pB)B)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt