Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dua edenin ''Rabbim'' demesi (2 Kullanıcı)

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAHım SANA binler şükür, SANA binler hamdu senalar olsun...ALLAHım bizi sevdiğini elbette biliyoruz ve bu bir hakikattır. Kendini sevmeyi bize de nasip eyle...geceler boyu ağlayarak dua ederk seninle beraber olalım...kardeşim ALLAH senden kat kat razı olsun. ne güzel bir yazı ve tam zamanında. ALLAHın bir lütfu mu desem, bir sevgisi mi desem sizin yazınızı okuma fırsatı verdi bana.

ALLAHım sana çok şükür...Kardeşim ALLAHa emanet olunuz. O ki Kullarını Çok sevendir.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
ALLAHım SANA binler şükür, SANA binler hamdu senalar olsun...ALLAHım bizi sevdiğini elbette biliyoruz ve bu bir hakikattır. Kendini sevmeyi bize de nasip eyle...geceler boyu ağlayarak dua ederk seninle beraber olalım...kardeşim ALLAH senden kat kat razı olsun. ne güzel bir yazı ve tam zamanında. ALLAHın bir lütfu mu desem, bir sevgisi mi desem sizin yazınızı okuma fırsatı verdi bana.

ALLAHım sana çok şükür...Kardeşim ALLAHa emanet olunuz. O ki Kullarını Çok sevendir.
rabbim şükrünüzü artırsın kardeşim ne güzel ,biz bazen dünya hali unutuyoruz ama rabbim bize şah damarımızdan daha yakın bir annenin evladına gösterecegi merhametten daha fazla merhamet ediyor hamdolsun hamdolsun
mevla yar ve yardımcınız olsun
hayırla kalın

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
Kul ve dua....

Kul ve dua....

SEVGİLİ DOSTLAR

Birisi her gece kalkıp Allah'ı anıyor. O'na dua ediyordu.

Şeytan ona dedi:

-Ey devamlı Allah'ı anan kişi! Bütün gece Allah deyip çağırmana, yakarman karşılık seni buyur eden varmı ki? Sana bir tek cevap bile gelmedi, daha ne zamana kadar böyle yakarıp dua edeceksin?

Adamın gönlü kırıldı, başını yere koydu ve hüzün içinde uyudu.

Rüyasında ona şöyle dendi:

- Kendine gel uyan! Niye duayı, zikri bıraktın? Neden usandın?

Adam:

- Buyur diye bir cevap gelmiyor ki... Artık kapıdan kovulmaktan korkuyorum, dedi.

Bunun üzerine dendi ki ona:

- Senin Allah demen, O'nun buyur demesi sayesindedir. Senin yalvarışın, Allah'ın senin ruhuna haber uçurmasındandır. Senin çabaların, çareler araman, Allah'ın seni kendine yaklaştırması, ayaklarındaki bağı çözmesindendir. Senin korkun, sevgin, ümidin, Allah'ın lütuf kemendidir. Senin her Yarabbi demenin altında, Allah'ın buyur demesi vardır.. Gafilin, cahilin gönlü bu duadan uzaktır. Çünkü Yarabbi demeye izin yok ona. Ağzında da kilit var onun, dilinde de... Zarara uğradığı zaman, ağlayıp sızlamasın diye Allah ona dert, ağrı, sızı, gam, keder vermedi. Artık anla ki, Allah'a dua etmeni, O'nu çağırmanı sağlayan dert, Dünya saltanatından daha iyidir. Dertsiz dua soğuktur. Dertliyken yapılan dua ise gönülden kopar...

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı
SAĞOLASIN KARDEŞİM PAYLAŞIMIN İÇİN ALLAH RAZI OLSUN. SAĞOL ALLAH'A EMANET OLUNUZ.

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
Senin Allah demen, O'nun buyur demesi sayesindedir.

selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatüh
Mevla Teala sizden razı olsun kıymetli kardeşim. emeğinize, yüreğinize sağlık..
bir kez daha ibretlenerek okuduk paylaşımınızı..
Rabbul alemin ecrinizi versin, dilimizi ve kalplerimizi kilitli olmaktan muhafaza buyursun inşaAllah..
Hayırla kalın güzel kardeşim. Emanetiniz Rahman c.c. 'ya..B)B)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com

selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatüh
Mevla Teala sizden razı olsun kıymetli kardeşim. emeğinize, yüreğinize sağlık..
bir kez daha ibretlenerek okuduk paylaşımınızı..
Rabbul alemin ecrinizi versin, dilimizi ve kalplerimizi kilitli olmaktan muhafaza buyursun inşaAllah..
Hayırla kalın güzel kardeşim. Emanetiniz Rahman c.c. 'ya..B)B)

aleyküm selam kıymetli kardeşim
rabbim sizdende razı olsun inşallah duana canı gönülden amin amin amin.....
diyorum..mevla yar ve yardımcın olsun
selam ve dua ile

DuaLar

Kayıtlı Kullanıcı
Senin her Yarabbi demenin altında, Allah'ın buyur demesi vardır..

daha öncede okudum bir yazıydı ama yinede çok severek okudum

ALLAH razı olsun kardeşim

çok güzel bir paylaşım olmuş

leyla-1

Altın Üye
Dua Eden Sevgili Kuldur

Dua Eden Sevgili Kuldur

SELAM ALEYKÜM:
Dua eden sevgili kuldur

Mesnevi’de deniyor ki:
Adamın birisi, her gece kalkıp namaz kılıyor, Allah’ı anıyor, Ona dua ediyor, yalvarıp yakarıyordu. Şeytan ona bir gün vesvese verir: “Ey ahmak kişi, her gece, Allah demenin, Onu zikretmenin ne anlamı var ki? Sabaha kadar uykusuz kalıp yalvarıyorsun, bütün kapılar yüzüne kapalıdır. Sana,”Ne istiyorsun” diyen var mı? Şimdiye kadar bir kapı açıldı mı? Buyur eden oldu mu? İstenmeyen yere gidilir mi? Allah senin bu yalvarıp yakarmana önem verseydi dileklerini kabul ederdi, bir cevap verirdi. Boşuna kürek çekip durma.”

Adam, kendine gelen bu düşünceyi doğru bulup gönlü kırıldı, başını yere koyup zikretmeden hüzün içinde uyudu. Rüyasında ona, ”Neden Allah’ı zikretmeden uyudun bugün?” dendi. Adam, “Yalvarıp çağırmalarıma bir cevap gelmiyor ki... Kapıdan kovulduğumu anladığım için artık o kapıyı çalmıyorum” dedi. Adama şöyle dendi: (Senin Allah demen, Onun kabul etmesi, Buyur demesi sayesindedir. Senin yalvarışın, Allah'ın senin ruhuna duyurmasındandır. Senin gayretlerin, Allah'ın seni kendine yaklaştırmasındandır. Senin korkun, sevgin, ümidin, Allah’ın lütfu iledir. Senin her “Ya Rabbi” demenin altında, Allah’ın “Buyur kulum” demesi vardır. Gafilin, cahilin gönlü bu duadan uzaktır. Gafiller dua edemez. Çünkü, “Ya Rabbi“ demeye güç yetiremez. Onun ağzında da, dilinde de kilit vardır. Dert içinde iken de ağlayıp sızlayamaz. Allah ona dert, ağrı, sızı, gam, keder vermez. Verse de o doktor der, Allah diyemez. Artık anla ki, Allah’a dua etmeni, Onu çağırmanı sağlayan dert, dünya saltanatından daha iyidir. Dertsiz dua soğuktur. Dertliyken yapılan dua ise gönülden kopup gelir, makbuldür.)

Adam rüyadan uyanınca, sevinir ve yeniden dua etmeye başlar ve muradına kavuşur. Günahkâr müslümanın duası, kabule şayan değilse de, cenab-ı Hak, dua edenin elini boş çevirmez. Dua sebebiyle ya günahlar affolur, ya gelecek bir bela önlenir, ya mevcut bir bela kalkar, yahut ahirette büyük sevaba kavuşulur.

Günah içinde yüzen bir kimsenin dünya işleri ile ilgili duasının kabul olması, isteklerine kavuşması, onun aleyhine olur. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Mümin dua ettiği zaman, Allahü teâlâ, Cebrail aleyhisselama, "İsteğini hemen yapma, ben onun sesini seviyorum" buyurur. Günahkâr dua edince de, "Bunun isteğini hemen yerine getir, ben onun sesini sevmiyorum" buyurur.) [İbni Neccar]

Kâfirin yaptığı duanın hemen kabul olmasını, müminin duasının gecikmesini merak eden meleklere Allahü teâlâ buyuruyor ki:
(Ben kâfire ve sesine gazap ederim. Beni anmasın, bana dua etmesin diye hemen isteğini veririm. Mümini ve yalvarmasını severim. Benden ve beni anmaktan uzak durmaması için isteklerini geciktiririm.) [Ramuz]

Namaz kılıp da Ya Rabbi diyen kuluna, Allahü teâlâ, (Lebbeyk = Söyle yapılsın) buyuruyor. Namaz kılmayan kimseye, böyle söylemez. Onun duası kabul olunacak yere getirilmez

(ALINTI)

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
s.a çok güzel bir paylaşımdı,leyla kardeşim,eline sağlık...

semos

Kayıtlı Kullanıcı
çok sağolasın kardeşim.İnanın çok duygulandım :( ben her namazdan sonra ümitle Rabbime dua ederim bir gün mutlaka rabbim duamı yerine getirecek diye sevinirim.inşalalh arşı alâya açılan bütün müslüman kardeşlerimin ellerini boş çevirmez Rabbim. selametle kalın

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM .
ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM SAĞOLASIN
ALLAH'RAZI OLSUN RABİME EMANET OLUN SELAMETLE İNŞAALLAH.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM .
ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM SAĞOLASIN
ALLAH'RAZI OLSUN RABİME EMANET OLUN SELAMETLE İNŞAALLAH.

______aleyküm selam kardeşim
çok teşekkür ederim ,
rahman razı olsun sizden
hayırlı günler
selam ve dua ile_______

leyla-1

Altın Üye
s.a çok güzel bir paylaşımdı,leyla kardeşim,eline sağlık...

Aleyküm Selam kardeşim Allah razı olsun insan ümitle sabırla bekler RABBİM herşeye Kadir'dir onun hazinesinden herşey bulunur Allah bizleri hazinesinden mahrum bırakmasın inşallah.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim hayırlısıyla.Selam ve dua ile Allah'a emanet olun.

leyla-1

Altın Üye
çok sağolasın kardeşim.İnanın çok duygulandım :( ben her namazdan sonra ümitle Rabbime dua ederim bir gün mutlaka rabbim duamı yerine getirecek diye sevinirim.inşalalh arşı alâya açılan bütün müslüman kardeşlerimin ellerini boş çevirmez Rabbim. selametle kalın

Amin
Allah razı olsun kardeşim Rabbim hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda bırakmasın bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip gönül muradlarımızı dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun selam ve dua ile Allah'a emanet olun.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm güzel kardeşim.
Çok güzel bir paylaşımdı.. Rahman c.c'yi zikretmek, nimetlerine hamd etmek dahi tek başına kocaman bir nimet.Duaların, kabul olunmasa dahi, O'na yakınlaşma vesilesi olduğunu unutmamamız gerek inşallah.. Rahman c.c kendisini anmaktan ve kendisiyle olmaktan alıkoymasın bizleri..Emeğinize, gönlünüze sağlık Leyla kardeşim..En Emin'e emanet olunuz..Selam ve baki dua ile inşallah..B)

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm ellerinize sağlık çok güzel bir paylaşım dua ile kalın

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt