Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"DUA" Bahçemizde "DUA" Çiçekleri Yetiştirmeye Ne Dersiniz...??? (1 Kullanıcı)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
"Ey, Rabbim! Gayb ilminle ve halk üzerine kudretinle, hayatı benim için hayırlı gördükçe beni yaşat, ölü­mü benim için hayırlı gördüğün zaman da beni vefât ettir. Ey Rabbim! Gizlide ve açıkda senden haşyetini istiyorum. Rızâ hâlinde de, gadab hâlinde de ihlâs sözünden ayırmamanı istiyorum, fakirlikte de zenginlikte de i'tidâlden ayırmamanı istiyorum. Senden tükenmez bir ni'met, kesilmez bir göz ferahlığı (yüzde açıkça görülen neş'e ve huzûr) istiyorum. Senden beni kazâna râzı kılmanı, ölümden sonra yaşamanın serinliğini istiyorum. Senden yüzüne bakmanın lezzetini; sana kavuşmanın şevkini istiyorum. Bütün bunları zarar vericinin zararından, saptırıcı bir fitneden uzak olarak vermeni istiyorum. Ey Rabbim! Bizi îmân zîynetiyle süsle, bizi doğru yolda olan hidâyet rehberleri kıl :!

cennet yolcusu

Kayıtlı Kullanıcı
Lütfetki gittiğimiz her yere barış götürelim bölücü değil bağdaştırıcı olalım nefret olan yere sevgi yaralanma olan yere af edicilik kuşku olan yere inanç ümitsizlik olan yere ümit karanlık olan yere aydınlık üzüntü olan yere sevinç saçmayı lütfet kusurları gören değil kusurları örtenlerden teselli arayanlardan değil teselli verenlerden anlayış bekleyenlerden değil anlayış gösterenlerden yanlız sevilmeyi isteyenlerden değil sevenlerden olmamıza yardım etyağmur gibi hiçbir şey ayrıt etmeyip aktığı her yere canlılık bahşedenlerden güneş gibihiç bir şey ayrıt etmeyip ışığıyla tüm varlıkları aydınlatanlardan toprak gibi herşey üstüne bastığı halde hiç bir şeyi esirgemeyen:A rabbimiz bizide yardım edenlerden eyle alan ellerin değil veren ellerin affedici olduğu için afedilenlerin hakla doğan hakla yaşayan hakla ölenlerin ve sonsuz hayatta yeniden doğanların safına kat bizi amin:gulegule

şevval_nur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
Âlemlerin Rabbi Yüce Allah’a kainatın zerreleri adedince hamd ü sena, kulları içinden seçip zirve payelerle şereflendirdiği en doğru sözlü ve en güvenilir elçisi Hazreti Muhammed’e, tertemiz, pırıl pırıl hane halkına, mükerrem ashabına ve kıyamete kadar gelip geçecek insanlar içerisinde ihsan şuuruyla onlara ittiba edenlere de sonsuz salât ü selam olsun!
Rabbimiz! Sen’in fikr ü zikrinden uzaklaştıracak ne kadar meşguliyet varsa onların hepsinden bizi uzak tut.. bu acz ü fakr içindeki kullarını hiçkimseye muhtaç olmayacağımız, başka hiçbir kapının önünde el açmak sefaletine düşmeyeceğimiz ölçüde fevkaladeden lütuflarınla zenginleştir; zenginleştir Ya Rab, zira hakîkî veren yalnız Sen’sin, biz ise Sen’in kapının önünde bir “nigâh-ı âşina” bekleyip duran kapıkullarıyız.
Rabbimiz! Sinelerimize inşirah salmanı, yolumuzu, peygamberan-ı izamın, sıddıkların, şehitlerin ve salihlerin yolu eylemini istirham ediyoruz. Sen her şeye gücü yeten, her istediğini gerçekleştiren ve yakarışlara mukabelede bulunmak şanına çok yakışan yegane Zat’sın; ne olur, bizim dualarımıza da icabet eyle ve sağımızdan-solumuzdan, önümüzden-arkamızdan, üstümüzden-altımızdan gelebilecek bütün tehlikelerden ve Sen’in azabına uğramaktan; aynı zamanda bunların hasıl edeceği korku, gam ve kederden de sıyanet buyur!
Ey isteyenlere cevap veren ve dua dua yalvaranların dualarını kabul buyuran Yüceler Yücesi Rab! Bizim niyazlarımızı da kabul buyur.. kinle, nefretle oturup kalkan ve hep düşmanlık duygularıyla köpüren imansız ve amansızlara karşı yardımcımız ol.. bir de üzerimize sekine yağdır, yağdır ki, Sen’den başka kimseye karşı hiçbir korkumuz, hiçkimseden de en küçük bir beklentimiz kalmasın!...
Efendimiz Hazreti Muhammed’e, aile fertlerine ve bütün ashabına salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbimiz!

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
GUNAHIM COK:(

Ey günah işlemek suretiyle öz nefislerine zulmetmiş kullarına Benim Kullarım diye hitap eden Benim Rabbim! Günahlarımın hacalet ve ağırlığına rağmen tekrar kapına yanaşmak istiyorum. Senin sevgin olmadan, bana kızmadığından emin olmadan yaşayamam. Günahlarımın yükü ağırdır, kadıramıyorum; lakin senin hoşnutsuzluğun daha ağırdır, onu hiç kaldıramam. Ya Rabbi! Bir mahcup derbeder olarak rahmetini bekliyorum. Ey güzel Rabbim, her şeye rağmen ben seni özlüyorum. İşlediklerimden dolayı özür diliyorum. Ne olur tut beni! Küçük bir çocuk gibi ayaklarım birbirine dolaşıyor, doğrulamıyorum; ne olur tut beni! Ben bitap düşmüşüm ne olur sen ayağa kaldır beni!

Ey benim güzel Rabbim, toy bir gençken ideallerim vardı, bağlanmıştım. Bir sultan olacağım diye kendimi aldatmıştım. Ancak yıllar sonra farkına vardım ki, tuttuğum ideallere ermem benim için hayalmiş. Şimdi sultan değil, bir kapıcı olmak istiyorum. Bütün günah ve kusurlarıma rağmen Sen’inle olmayı, Sen’den ayrı kalmamayı arzu ediyorum. Ey benim Rabbim, bende hayırla şer içiçe geçti; kimi zaman San’a yönelik beliren arzu ile Sen’i nisyan, et ile tırnak gibi birbirine girdi; Ey benim Rabbim, Sen geceden gündüzü, yaştan da kuruyu çıkarırsın; bir nazarınla kömürü elmas ve dilersen ben gibi bir rezili de vezir yaparsın. Ben kendimi San’a bırakmak istiyorum; Sen’in terbiyeni ruhumda duymak istiyorum; güzelliklerimle değil, hacaletimle, kederimle; acziyetim ve fakriyetimle Sen’in dikkatini çekmek istiyorum. Ey bilmediğim yerde, kimsenin görmediği mekanda, bilmediğimiz nice mahlukatını doyuran, ihtiyaçlarına cevap verip onları yanlız bırakmayan kimsesizlerin Rabbi, benim Rabbim! Topraktaki solucanı görüp gözettiğin gibi beni de gör ve gözet! Bir serçenin cik ciklerine cevap verdiğin gibi, bu kendini bilmezin kıymetsiz, değersiz, samimiyetsiz dönüş denemelerine de cevap ver! Ya Rabbi, ey Rabbim! Tekrar düşmekten korkuyorum; hakikat o ki, korkmalı değil titremeliyim, lakin beceremiyorum. Ya Rabbi, altında kalıp ezildiğim, bir türlü keyfiyetince eda edemediğim bu yüce duyguları eda eder hale getir. Sana karşı yaptığım bu hatalardan beni kurtar. Korktuklarımdan emin kıl. Ey Rabbim, bana kıvrım kıvrım hayat geçirtecek muhasebe duygusu, hiç bir zaman da yılmayacak bir yaşama sevinci bahşet

dolunayhilal

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım!!!

Fayda vermeyen ilimden,
Ürpermeyen kalpten
Doyma bilmeyen nefisten,
Yaşarmayan gözden ve icabet edilmeyen duadan sana sığınırız,
SEN bizleri bildiğimiz ve bilmediğimiz kötü şeylerin şerrinden koru inşAllah.

amin...amin....amin

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Seni tarif etmekte bütün güzellikler,
Rahmetinin rahmetine al bizleri,
kimsenin kimseye faydası olmadığı o günde sana sığınırız.
Sensin mekanım senindir.
RABBiM gönlümüzü sana yönelt,gönlümüzü muhabbetinle temizle,dostlu una kabul et,bizi bize bırakma,sen hidayetini ver,sen hidayetini vermezsen kalbimiz nasıl huzur bulur,pişmanlıklarımızı sana döndür,sen aklımızı aldanışlıklardan koru,nefsimizin aldatmacalarına kanmaktan koru kalbimizi..
Kalbimiz sana kanar Allah(c.c.)(c.c.)'ım huzurunla aziz eyle kalbimizi,nefsimizin bizleri isyana u ratmasına izin verme.
Biz aciziz sen KADiR sin biz çarasiziz sen EHAD sin bizler sana muhtacız sen SAMED sin...
Bizler dilsiziz konuşanımız sensin bizler yokuz var eden sensin,bizler sadece senden isteriz çünkü sen tek büyüksün,şahit yaz büyüklüğüne bu küçük kalplerimizi,yoklukta bırakma bizleri,karanlıkta bırakma,çirkinlikte bırakma...Göz yaşlarımıza de er veren sensin RABBiM, ba ışla.Kahrında hoş lutfunda hoş,sana muhtaç olmak bizim en güzel fakirliğimizdir,cennetini aç,kerem eyle sana gelen bütün yollarımızı aç MEVLAM...

gül_i rana~~

Kayıtlı Kullanıcı
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
La ilahe illallah kalbimi karartma Allah'ım
La ilahe illallah rızkımı daraltma Allah'ım
La ilahe illallah dert verip derman aratma Allah'ım
La ilahe illallah senin kapından başka kapı aratma Allah'ım
La ilahe illallah birden bine kadar
La ilahe illallah yerden göğe kadar
L a ilahe illallah tur sinaya kadara Allah'ım
La ilahe illallah arş ala'ya kadar Allah'ım
La ilahe illallah yevmil kıyamete kadar ya Allah
Gökten rahmetini,yerden bereketini,göğsümüzden merhametini,eksik etme Allah'ım
La ilahe illallah imandır sözüm
Muhammeden Rasullullah şirindir sözüm
Yetmiş iki ihlas ile yıkansız yüzüm
Ayetel kürsi gibi işlesin sözüm
Sırrı subhan,sırrı Ahmed Can Muhammed hatırı için,
Erde geçte dağda taşta müşkül işte yetiş ya Allah
Allahümme rabbena tegabbel dua ena bi hürmeti ismikel azim ve bi hürmeti habibike ve nebiyyikel kerim.
Ya Rabbi vücudumuzu kaim,nimetimizi daim,sıhhatimizi müdaim,evlatlarımızı alim eyle ya Rabbi
Ya Rab ağzımıza tad,vücudumuza sıhhat,ömrümüze ve kazancımıza bereket,evlatlarımıza itaat,öbür alemde fevzi necat lütfeyle ya Rabbi
Ya Rab fakirlik gelmeden nimetin,meşguliyet gelmeden boş vaktin,ihtiyarlık gelmeden gençliğin,hastalık gelmeden sıhhatin,ölüm gelmeden hayatın kıymetini bilmeyi lütfeyle ya Rabbi
Ya Rabbi nefsim ve şeytanın şerrinden,suizanda bulunmanın şerrinden,ani ölümden,şiddetli fakirlikten,kabul olmayan duadan,eherde uyanmayan gözlerden,yetim gördüğü zaman sızlamayan kalpten,doymak bilmeyen mideden,faydasız ilimden sana sığınırız bizleri muhafaza eyle ya Rabbi
Ya Rab kıyamete kadar neslimizden ehli tevhid,ehli kur'an,ehli vicdan,ehli dua olan hayırlı insanlar var eyle ya Rabbi
Ya Rab amentüye inanan kalbi,Hak ateşi ile yanan feyz-i ilahine kanan halis kullarından eyle ya Rabbi
Ya Rab zalim nefse gem vuran,bir ömürlük dosyasını güzel amellerle dolduran,Rasullullah'a varan,hatim ile namaz kılan,zemzemi şerife doyan,arafatta hazır olan kullarından eyle ya Rabbi
Ya Rab her yerde haddini bilen,gönül aynasını silen,mahşerde el bağlarken beraat edip yüzü gülen,lutf-u ilahine eren,iman ile can veren,firdevs cennetine giren kullarından eyle ya Rabbi ( amin ecmain inşaallah hu teala..)

DuaLar

Kayıtlı Kullanıcı
Allah’ım annede ve babada şefkat ve merhameti yaratan Allah’ım, şefkat ve merhametin yaratıcısı Allah’ım, şefkat ve merhamette namütenahi Allah’ım, bana acı!

Ey İlahi huzurunda olduğumuzu hissetmek, hoşlandığımız şeylerin yanında olmaktan daha hayırlı olan Sensin! Sen her türlü noksan ve kusurdan münezzehsin. Senden başka ilah yok ki bize eman etsin. Bizi cehennem azabından muhafaza eyle!

Başlangıçta zehir olup da fıtrata yerleşince bal hükmüne geçen sabrı diliyoruz Senden Ya İlahi

Yarabbi!. Bana ilham buyur, bana ve anama babama vermiş olduğun nimetine şükredeyim ve senin razı olacağın iyi amelde bulunayım ve beni rahmetinle iyi olan kullarının arasına kat.

Ey mülkün sâhibi olan Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin ve mülkü dilediğinden çeker alırsın ve dilediğini aziz edersin, dilediğini de zelil kılarsın Hayır senin kudret elindedir. Şüphe yok ki, sen her şeye fazlasıyla kadirsin.

Güzel Allahım, Senden ne gelecekse gelsin;
Sen ki, rahmetinle de kahrınla da güzelsin.

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm
ALLAHIM SEN CÜMLEMİZE ÖYLE HAYIR KAPILARI ÖYLE İYİLİKLER NASİP ETKİ BÜTÜN GÜNAHLARIMIZA KEFARET OLSUN

Yaradanım! ya hayyu ya kayyum ya hannan ya mennan ya zel celali vel ikram
ya vehhab ya vehhab ya vehhab ya vehhab ya vehhab ya vehhab ya vehhab
şükürler olsun verdiğin nimetlere.eksikliğini gösterme Rabbim!
bana aileme sevdiklerime ,islamiyet gen tr ailesine ,ümmeti muhammede sağlıkla sevdiklerimizle uzun hayırlı sağlıklı ömürler ihsan eyle
her kimin yüreğinde ne muradı varsa şu vakitte hayırla kabul eyle

biliyoruz ki sen dualara icabet edensin
dilimizle söylediğimiz gönülden dilediğimiz dualarımızı hakkımızda hayırlı eyle
benim ve çıkarsızca amin diyen dostlarımın muradımızı dünyada hasıl eyle ahırette sevabına nail eyle mevlam
sen cebbarsın olmayanı olduracak güçtesin bizi mucizelerinden mahrum bırakma
la ilahe illa ente subhaneke inni küntü minezzalimin
sığındığımız kapından bizleri eli boş çevirme ya Rabbel alemin
AMİN AMİN AMİN ECMAİN

Kime yaklaştıysam sonu ayrılık kırgınlık
anladım ki Allah tan başkasına yoktur yakınlık...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
  • Allah'ım! Vücub-u vücuduna ve vahdâniyetine delâlet ve celâline ve cemâline ve kemâline şehadet eden o zâta rahmet et ki, o,
  • bütün kâinatın ve bütün enbiya ve evliyanın tasdikiyle musaddak şahid-i sadık ve bütün ehl-i tahkikin tahkikatıyla müeyyed burhan-ı nâtık,
  • bütün enbiya ve mürselînin icmâ ve tasdik ve mucizelerinin sırrına mazhar olan efendisi, bütün evliya ve sıddıkînin ittifak ve tahkikat ve kerametlerini hâvi olan imamı,
  • hakkaniyeti hadsiz tahkikatla teyid ve tasdik edilen mucizât-ı bâhire ve havârık-ı zâhire ve delâil-i kàtıa sahibi,
  • zâtında güzel hasletlerin en nihayet merâtibini, vazifesinde ahlâk-ı ulviyeyi, hilâftan münezzeh olan şeriat-i mükemmelesinde en yüksek seciyeleri câmi,
  • Kur'ân'ı indirenin, indirilen Kur'ân'ın ve kendisine Kur'ân indirilen zâtın ittifakıyla vahy-i Rabbânînin mazharı,
  • âlem-i gayb ve âlem-i melekûtu seyr ü seyahat ve temâşâ eden,
  • ervâhı müşahede ve melâikeye refakat eden,
  • şahsen ve nev'en ve cinsen kâinatın bütün kemâlâtının fihristesi,
  • şecere-i hilkatin en münevver meyvesi,
  • hakkın sirâcı, hakikatin burhanı, rahmetin timsali, muhabbetin misali, kâinat tılsımının keşşâfı, saltanat-ı Rububiyetin dellâlı,
  • şahsiyet-i mâneviyesinin remz-i ulviyetiyle, Fâtır-ı Âlemin bu kâinatı onu nazara alarak halk ettiği anlaşılan,
  • düsturlarının vüs'ati ve kuvvetinin işaretiyle Kâinat Nâzımının nizâmı olduğu ve Hâlık-ı Kâinat tarafından vaz edildiği zahir olan şeriatin sahibidir-evet, bu nizâm-ı ahsen ve ecmeli câmi olan bu dinin nâzımı, ancak bu nizâm-ı etem ve ekmel olan bu kâinatın Nâzımı olabilir.
Yer ve gökler var oldukça salâvâtın en efdali ve selâmetin en etemmi, biz Âdemoğulları topluluğunun efendisi ve biz mü'minler topluluğunun imana hidayet edicisi olan Abdullah ibnü Abdilmuttalib oğlu Muhammed'in üzerine olsun.

AMİN,AMİN,AMİN,

Ey Rabbimiz! Unutur veya hataya düşer de bir kusur işlersek, bizi onunla hesaba çekme. Ey Rabbimiz! Bizden evvelkilere yüklediğin gibi bize de ağır vazifeler ve musibetler verme. Ey Rabbimiz! Bize güç yetiremeyeceğimiz şeyi de yükleme. Günahlarımızı affet. Bizi bağışla. Bize merhamet et. Bizim dostumuz ve yardımcımız Sensin. Kâfirler güruhuna karşı Sen bize yardım et. (Bakara Sûresi, 2:286.)

zeyfatma

Kayıtlı Kullanıcı
Amin

Amin

Dualarınız ALLAH katında kabul olur İNŞALLAH.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
TERTEMİZ BİR YÜREK İSTİYORUM RABBİMDEN…
HER NE VAR İSE YÜREĞİME YÜK,,
ALSIN BAŞINI GİTSİN…
GİTSİN ARTIK YÜREĞİMDEN…
APAÇIK OLSUN,,
TERTEMİZ VE ARI BİR SU GİBİ…
AYNA GİBİ,,
KİRSİZ,PASSIZ LEKESİZ…
TIPKI BİR ÇOCUĞUN Kİ GİBİ SAF VE YALANSIZ…
RABBİM EN ÇOK ÇOCUKLARI SEVMEZ Mİ??
BENDEKİ BU YÜREK,,
BEN DE BİLİRİM Kİ BÖYLESİNE HİÇ TEMİZLENMEYECEK…
HİÇ BÖYLESİNE TEMİZLENMEYECEK YAZIK..
DEĞİLMİ Kİ İNSANIZ…
BU YÜREĞİN SAHİBİ BİR İNSANDIR İŞTE…
SADECE BİR İNSAN…
DEĞİLMİ Kİ BİR İNSANIZ SADECE…
BU YÜREK HİÇ BÖYLESİNE GÜZELLEŞMEYECEK YAZIK…
RABBİM BÖYLE İSTEMİŞ ÇÜNKÜ,,
GÖREVİMİZ MÜCADELE,,
EĞER İSTESEYDİ RABBİM MELEK YARATIRDI BİZLERİ DE…
AMA RABBİM NE OLUR??
RABBİM! ALMA YÜREĞİMİZDEKİ ÇOCUĞU BİZDEN…
RABBİM ALMA YÜREĞİMİZDEKİ ÇOCUĞU BİZDEN…
O ÇOCUK GERİ GELSİN…
SEN EN ÇOK ÇOCUKLARI SEVERSİN…
O ÇOCUK GERİ GELSİN…
RABBİM VER ÇOCUK YÜREĞİMİZİ BİZE…
VER Kİ SEN EN ÇOK ÇOCUKLARI SEVERSİN…
BİR ÇOCUK YÜREĞİ KADAR DOSDOĞRU OLSUN YÜREKLERİMİZ,
APAÇIK,YALANSIZ,DOLANSIZ VE SADECE OLDUĞU GİBİ…
SAF…
ARI…
VE BU DÜNYANIN AKILALMAZ DÜZENİNE KAFA TUTMAYA YETECEK KADAR,,
HER ŞEYLERDEN ÂzÂDE VE CESARETLİCE…
EY! HER ŞEYE GÜCÜ YETEN YÜCE RABBİM
VER ÇOCUK YÜREĞİMİZİ GERİ BİZE…

...... Küçük Bir çocuğun Duası ......

Rabia-Adeviye

Kayıtlı Kullanıcı
Beni kalbimin ellerine bırakma Ya Rabbi…

KALBİM Kİ KÖRDÜR istediğinden gayrısına…

İstediğinin hayır mı yoksa şer mi olduğuna…

Beni kalbimin ellerine bırakma Ya Rabbi..

Kalbimin elinden çektim çekeceğimi yıllarca…

Şimdi dönüp içimde bir karanlık görüyorsam

Ve bu karanlığın korkusuyla

AYDINLIK SANDIGIM HER KÜÇÜK YILDIZBÖCEĞİNE KOŞUYORSAM

Bunu acizliğimin duası say Ya Rabbi

Cahilliğimi bağışla

Ve ihtiyacı neyse onunla nimetlendir kalbimi…

Gözümün pınarında her daim yaş hazır bekliyor.

Yürek sanki bir açık yara, ne değse sızım sızım sızlıyor.

Canı yanınca feryad ediyor insan

Canı yanınca yanında kim varsa ona uzanıyor

Şifa senin elindedir Ya Rabbi.

Yanlış adreslerden çevir adımlarımı

DENENMİŞ YALNIŞLARLA YENİDEN YALNIŞA DÜŞÜRME BENİ..

Ben külhanbeyi cümlelerini çok kurdum

Külhanbeyliğine soyunup

kul olduğumu hatırladığım yollarda çokça yoruldum

Şimdi birkaç hayat yaşamışçasına yorgun

Birkaç hayat yaşamışçasına bitiksem

Suçlu aramaya ne hacet

Suçlusu benim

Ben hem kendi hayatımın

HEM YİTİRDİĞİM ZAMANIN KATİLİYİM.

Şimdi ben adına herşeyimi tüketmiş kapında duruyorum

Bir aralasan rahmet perdeni diye dua dua bekliyorum

Ne hakkım var istemeye ne yüzüm biliyorum…

Lakin senin keremine sınır konmaz.

Senin rahmetin öyle bir deryadır ki
benim günahlarım ona bent olmaz.

Affet Ya Rabbi

Affınla yeniden yeşert kalbimi…

Affet Ya Rabbi

İSRAF ETMEME İZİN VERME KENDİMİ..

AMİN TÜM DUALARA

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
Estağfurullah Tevbe

Estağfurullah Tevbe

رَبَّنَا ظَلَمْنَا أَنفُسَنَا وَإِن لَّمْ تَغْفِرْ لَنَا وَتَرْحَمْنَا لَنَكُونَنَّ مِنَ الْخَاسِرِينَ

“Rabbimiz! Biz kendimize zulüm ettik. Eğer bizi bağışlamaz ve bize acımazsan mutlaka ziyan edenlerden oluruz.”

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
EUZUBİLLAHİMİNEŞEYTANİRRECİM BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
ARAPÇA DUALAR

TEVBE DUASI

استغفر الله استغفر الله العظيم الكريم اللذي لا الاه الاهو الحي القيوم واتوب اليك توبة عبد طالم لنفسه لا يملك لنفسه موتا ولا حياة و لا نشورا

اللهم صل علي محمد و علي ال محمد صلاة تنجنا بها من جميع الاحوال و الافات و تقضي لنا بها جميع الحاجات و تطهرنا بها من جميع السيات و ترفعنا بها عندك اعلي اتدرجات و تبلغنا بها اقصي الغيات من جميع الخيرات في الحيات و بعد الممات برحمتك يا ارحم الراحمين

اللهم انت ربي لا اله الا انت خلقتني و انا عبدك و انا علي عهدم و وعدك ما استطعت ااعوذ بك من شر ما صنعت ابوء لك بنعمتك علي و ابوء بذنبي فاغفرلي فانه لا يغفر الذنوب الا انت برحمتك يا ارحم الراحمين

Tevbe Duası
Estağfirullâh Estağfirullâh Esteğfirullâh. El-Ğazîm el-Kerîm ellezî lâ ilâhe illâ hû. el-Hayyul-Gayyûmü ve etûbu ileyk. Tevbete ğabdin zâlimin li nefsihî lâ yemlikü li nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ.

Salâtü Tünciye
Allâhümme salli ğalâ Muhammedin ve ğalâ âli Muhammed. Salâten tüncinâ bihâ min cemîğil-ehvâli ve'l-âfât ve tagdî lenâ bihâ min cemîği'l hâcât. ve tüdahhirunâ bih3a min cemîği's-seyyiât. ve terfeğunâ bihâ ğındeke eğlâ'd-Deracât. ve tübelliğunâ bihâ egsâ'l-ğayât min cemîğil hayrâti fi'l-hayâti ve bağde'l-memât. Bi rahmetike yâ erhamer rahimîn.

Tev be Duası
Allahümme ente Rabbi lâ ilâhe illâ ente. Halegtenî ve ene ğabdüke ve ene ğalâ ahdike ve vağdike mestedağtü eğûzü bike min şerri mâ sanağtü ebûü leke bi niğmetike ğaleyye ve ebûü bi zenbî feğfirlî feinnehû lâ yeğfiruzzünûbe illâ ente. Bi rahmetike yâ erhamer rahimîn.

Ilâhi ya Rabbel alemin!
Büluğ çağina erdiğimden bu âna gelinceye kadar bütün âzâlarımdan her nekadar günah işlemişsem, ben onların cümlesine tevbe ettim, pişman oldum, bir daha işlememek üzere söz verdim.

Tevbe yâ Rabbi estağfirullah

Amentü billâhi ve melâiketihi ve kütübihi, ve rusülihi vel yevmil âhiri, vebil kaderi, hayrihi ve şerrihi minellâhi teâlâ vel bâsü bâdel mevt Hakkun;
Eşhedü ellâ ilâhe illallah, ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve rasülüh

ALINTIDIR​

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
TÜM DUALARAMIZA AMİ YARAABİM SEN BAĞIŞLAYICISIN SEN AFFEDİCİN BİZİ GÜNAHLARIMIZDAN DOLAYI CEZALANDIRMA DOĞRU YOLU BULAN KULLARNDAN EYLE YARABBİ AMİN

yaralı kalp

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamber Efendimiz(sav)bu duayı Muaz b.Cebel'e her namazın arkasından yapmasını tavsiye etmiştir:''Allah'ım! Seni zikretmemde,Sana şükretmemde ve Sana en güzel kulluğu yerine getirmem hususunda bana yardım et Ya Rabbi!''

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt