Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Derdini söylemeyen dermanını bulamaz....; (1 Kullanıcı)

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
nasıl mutlu oldum bu konunun açılmasına tahmin bile edemezsiniz...
arkadaşlar sayın yakais'in sözlerine mutlaka ama mutlaka kulak verin,bir kardeşiniz olarak size şiddetle tavsiye ediyorum,kendisinden öğreneceğimiz çok şey var emin olun,huzur bulacaksınız onu takip etmekten.o herşeyi allah rızası için yapıyor eminim bundan.lütfen söylediklerimi dikkate alın.teşekkürler sayın yakais....

setenay_eslem

Kayıtlı Kullanıcı
sanmaki dert sadece sende var,sendeki derdi nimet sayanlarda var.kimin söylediğini bilmiyorum ama cok hoşuma giden bir sözdür bu.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Mesajlarınız alındı efendim...Allah C.C. sizlere iyilik güzellik ve arzuladıklarınızı versin ...inşallah... Çaresizlik yok efendim....İnşallah...Selamlar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Arkadaşlar bu sayfaya yazdığınız dert veya problemler için cevap verilmeyecek bunu hatırlatmak isterim...''Gerekirse tabi ki veririz''sadece yazmanız ve kişisel dua etmeniz gerekir o kadar...
Çare Allah C.C. da dır...bunu biliniz...Çaresizlerin çaresi....dertlilerin dertlerinin çözümü sadece Allah C.C. undadır...Siz elden geleni yaparak ''Tıbbi,psikolojik destek alarak'' Sonrası Allah C.C. ne dilerse o olur...
İnşallah güzel olur...
Selamlar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
öle yoruldumki bende...
babamın anneme karşı sorumsuzluklarından, babannemle annem arasındaki sorundan onların arasını bozan halamdan.. ve içi kin dolu insanlardan ne yapmak lazım bilemiyorum.. nasıl dua etmek yoruldum...
çaresizlikmi yoruyor beni yoksa uzak durmaya çalışmak mı?

Sizebir saate kadar cevap vereceğim efendim...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
öle yoruldumki bende...
babamın anneme karşı sorumsuzluklarından, babannemle annem arasındaki sorundan onların arasını bozan halamdan.. ve içi kin dolu insanlardan ne yapmak lazım bilemiyorum.. nasıl dua etmek yoruldum...
çaresizlikmi yoruyor beni yoksa uzak durmaya çalışmak mı?

Sorun çok şükür çözüldü inşallah efendim..Selamlar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
dertsiz insan yoktur aslında ama derdini paylaşmaya cesaret edemeyen çok insan var biride ben 2 senedir döktüğüm gözyaşının hesabı yok 2 senedir evlat sahibi olmak için bi mücadelemiz var eşimle yeri geldi şifayı doktorda aradık yeri geldi başka yollarda sorunumuza gelince tıpta evlat sahibi olmamamız için hiçbir sebep yok Rabbim bunları yaşamamızı istiyor sadece bizim imtihanımız bu, Rabbim sevdiği kullarının her istediğini hemen vermezmiş derler ya dualarınızdan beni eksik etmeyin olurmu tek ihtiyacımız olan şey dua şüphesiz Rabbim ol derse olur o herşeyi gören ve işiten bazen öyle içim yanıyoki Ya Rabbi
Ben acizim, sen her şeye kadirsin, sen ki imkansızı mümkün kılarsın. biliyorum kader dediğimiz şey birazda bizim çabamızla değişiyor her dua edişimde Rabbim elimden geleni yaptım elimden gelmeyen için ellerimi sana açtım beni ve benim gibi evlat hasreti çeken her kim varsa bizlere de o güzel duyguyu yaşat ..Rabbim hepimize dünya sınavını kazanmayı, imanla ve güzel amellerle karşısına çıkmayı nasip etsin İNŞAALLAH.

Allah C.C. na hamd ve şükürler olsun ki...! Selamlar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
dualarınza sağlık saygıdeğer büyüğüm keşke çözülse, keşke insanlar bu kadar zulümkar olmasa...
annem 30 yıl beraber yaşqadı babannemle babannem 15 yaşında dul kalmış bir kadın...
annem kendine almadan ona alır kendi yemeden onu yedirirdi ama noldu fitne sokunca birileri büyük çocuk akıllı olunca bozuldu aralar.. şimdi annem evde üzgün babannem enişte kapısında boynu bükük.. esirgemeyin dualarınızı bizlerden

Endişe yok efendim...Allah C.C. na hamd ve şükürler olsun...Şüphede kaldığınız an ...yazın yeterli...
İhlas...Nas...Felak sureleri de kötülük yapandan korunmak için okunabilir..efendim...Çözemediğinizi yazınız...Zaten bu konu o yüzden açılmıştı...
Allah C.C. nun izni ile inşallah...selamlar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Ayrıca ...Hamd ve Şükür Allah C.C. na yapılacak..Ona aşk ilan edilecek..bizde bir şey yok bilinmesini...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Sizler sağolun...Aile mutluluğunuz daim olsun inşallah... efendim...

denizderya35

Kayıtlı Kullanıcı
Allah C.C. sıkıntılarınızı gidersin inşallah...
Biz anne ve babalar sorumsuz yaşayabiliyor veya hata yapabiliyoruz...
Maalesef...
İşte bu hatalar bize bu hayatta iptila olarak geri dönüyor...
Bu iptilada sevdiklerimiz yani çocuklarımız vasıtası ile olabiliyor...
Yani Allah C.C. bana hatamı anlamam için çocuklarımdan beni üzerek deniyor...
Bu da maalesef evlatlarımızın üzülmesine de sebep oluyor...
İnşallah her şey güzel dualarınız daki gibi güzel olur...
Selamlar...

Anne ve babanızın daima Allah C.C. dan af dilemesi ve pişmanım anladım...Çocuğumun sıkıntısını gider diye duası çok iyi olur...

malesef annem ben 3 yaşımdayken vefat etti. babamda ben 7 yaşındayken evlendi. o kadın öyle bi eline aldıki babamı yıllarca benle uğraştı durdu babamda hep beni kırdı o kadını tuttu.çocukken ne suçum ne günahım olabilirdiki... hergün azar işiterek odama kapanarak büyüdüm. ağlamadan uyudugum bir geceyi hatırlamıyorum. dua etmesem inançsız dediler,namazı kendim kitaplardan okuyrak öğrendim ozamanda gösteriş yapıyosun sen kim namaz kim dediler... dua ettiğim için babamdan dayak yedim sen ne okuyosun büyümü yapıyosun yoksa dediler... sonuç olarak onlardan kurtulmak için kaçarak evlendim babamla görüşmüyorum. benim için durmadan küfreden bir babanında yüzünü görmek istemiyorum zaten annemden kalan gelirlerimi paylaşmışlar işte ben küçükken yarısını babam yemiş yarısını anneannem. hakkım hepsine haramdır.
evlendim kaynanamla beraber oturuyorum hasta yaşlı kadın zaten pek zararı yok bana. bu yıl anneannemi huzurevine verceklerdi felç hastası yinede kıyamadım onuda aldım yanıma hem bebeğime hem ona bakıyorum. maddiyat yönündende çöktük bu sene eşimin mirası gelicek o bizi rahatlatıcaktı oda 2 yıldır bi çözülmedi gitti. iş kurmak istiyoruz oda anca 6 ay sonrasına nasip olacak para biriktiricez.
bilemiyorum dağ olsa dayanmaz artık bunca şeye. doğarken suçlu doğmuşum ben

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
....................................

yakais

Yasaklı Kullanıcı
malesef annem ben 3 yaşımdayken vefat etti. babamda ben 7 yaşındayken evlendi. o kadın öyle bi eline aldıki babamı yıllarca benle uğraştı durdu babamda hep beni kırdı o kadını tuttu.çocukken ne suçum ne günahım olabilirdiki... hergün azar işiterek odama kapanarak büyüdüm. ağlamadan uyudugum bir geceyi hatırlamıyorum. dua etmesem inançsız dediler,namazı kendim kitaplardan okuyrak öğrendim ozamanda gösteriş yapıyosun sen kim namaz kim dediler... dua ettiğim için babamdan dayak yedim sen ne okuyosun büyümü yapıyosun yoksa dediler... sonuç olarak onlardan kurtulmak için kaçarak evlendim babamla görüşmüyorum. benim için durmadan küfreden bir babanında yüzünü görmek istemiyorum zaten annemden kalan gelirlerimi paylaşmışlar işte ben küçükken yarısını babam yemiş yarısını anneannem. hakkım hepsine haramdır.
evlendim kaynanamla beraber oturuyorum hasta yaşlı kadın zaten pek zararı yok bana. bu yıl anneannemi huzurevine verceklerdi felç hastası yinede kıyamadım onuda aldım yanıma hem bebeğime hem ona bakıyorum. maddiyat yönündende çöktük bu sene eşimin mirası gelicek o bizi rahatlatıcaktı oda 2 yıldır bi çözülmedi gitti. iş kurmak istiyoruz oda anca 6 ay sonrasına nasip olacak para biriktiricez.
bilemiyorum dağ olsa dayanmaz artık bunca şeye. doğarken suçlu doğmuşum ben

Endişeye gerek yok efendim güzel yürek her şeyi çözer...
Baba hataları size yansıyor maalesef...
Sıkıntılarınız için Allah C.C. Yardım eder inşallah...
Sabredin ve elinize geçecek olana sahip çıkın...
Size yazacağım inşallah...Yarın.. Selamlar...
Tekrarı zor olabilir...

denizderya35

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkür ederim arkadaşlar sabretmeye çalışıyorum elimden geldiğince işte. allahım daha büyük dertler vermesin hastalık ve evlat acısı vermesin. allahım kimin derdi varsa yardımcısı olsun. konunun takipçisiyim

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
çok zor Allahım cümlemize hayırlı yollar nasip etsin herşey ailede bitiyor inşallah bizler örnek olalım yavrularımıza Rabbim bizim büyüklerimizede akıl fikir ihsan etsin hatalarını düzeltme fırsatı versin inşallah

yakais

Yasaklı Kullanıcı
teşekkür ederim arkadaşlar sabretmeye çalışıyorum elimden geldiğince işte. allahım daha büyük dertler vermesin hastalık ve evlat acısı vermesin. allahım kimin derdi varsa yardımcısı olsun. konunun takipçisiyim

Tamam efendim söylenenin doğruluğu teyid edildi...İnşallah yardım gelecek ...Aile büyüklerinin eziyetine veya cefasına dayanma size inşallah ömür olarak dönecektir...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim yardimciniz olsun can kardeslerim, dünya hayatinin gecici, ahiret hayatinin ise kalici oldugunu göz önune alirsak birde bunlari sabir ile karsilayip , karsiligini bizzat Rabbul aleminin tayin edecegini hesaplarsak, geleceginiz güzel görunuyor ama derseniz burda aci cekiyoruz???
Hiç birsey kalici degil acilar bile, bugun için birseyleri anlamaniz için varlar, anladiginiz an, çekip gidecekler, birakin gitsinler(demesi kolay degil mi?) anladiginiz an , inanin gidecekler, bende öyle oldu...
Ya Rab c.c senin yolunda olmayi nasip et, seninle olmayi nasip et , gececek bunlar elbet...Sen sabir ihsan et
Sen ki bilirsin, sen ki görürsun, hikmetinden sual olmaz, sabirsiz kuluna ne buyurursun???
Rabbim lütfen ...Kalbine koydugum ask ile sen O'nu bulursun (tesekkurler Rabbim )
Inanin bir bilseniz, dertler içinde iken Rabbim yuregimde iken, hiç aci hissetmezdim, oyle mutlu olurdum ki, hani agri kesici verirler ya insana öyle, en zoru evladin ile sinanmak di, anlatamam bile kimse gormesin evladini öyle Ya Rab ne aciydi...
ayni gün Yasin okumaya gittim , duyanlar sasirdi , biz olsak dayanamazdik diye...Rabbimden baska dayanacak neyim vardi? kader de varsa
kim engel olabilirdi??
çok sukur, gecti gitti, birçok kisiye ibret oldu, anlayana tabii...
Ya Rab bagisla bizleri, cahilliz bagisla feryadimizi, anlamayiz...Oysa sen , hep bizim iyi olmamizi istersin, ele gecene bak istersen???
Rabbim tesekkurler, birgün bunu deyeceksiniz benim gibi... aciya sevineceksiniz, Rabbim verme kimseye emi, ben çekeyim yine..niye?
delimisin sen? yoh hayir, onun yuregime dokunmasi , ne dunya ne ahiret herseyi unuttururdu, ...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt