Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Derdini söylemeyen dermanını bulamaz....; (1 Kullanıcı)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
İnşallah ...Sizede...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Arkadaşlar belkide bu konu için bana biraz darılıp bizi yanlış değerlendirdiniz ...
Aslında gerçekten ...gerçek sıkıntıda olanlar için bulunmaz bir hizmet diye değerlendiriyorum...
Allah C.C. korusun.... olumsuz bir zamanda bu sayfa aklınızın ucunda olsun...
Bizden duyuru...
Belki lazım olur o zaman daha iyi ne olduğunu anarsınız...
Hatta sanırım ki bir arkadaşımız konuyu daha iyi anladı ve çözüme kavuştu ''belki de kendi dahi idrak edemedi de olabilir......''
Neyse zaten isim veya konu bizim işimiz değil...
Çözüm... ancak bu bizi sevindirir ...sevindirdi bu yeter...
Karşılık beklentimiz kesinlikle yok ...Problem bitsin o yeter...Sıkıntıdan kurtulsun...
Allah C.C. na hamd ve şükürler olsun...

Konuyu daha iyi anlatayım istediğim için yazdım...Bu son hatırlatma olsun...
Selamlar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Çok sıkıntıda olabileceğiniz sıkıntıları...; açık ca yazıp da sizi ürkütmek istemediğim için yazamıyorum...
Ama çözümsüz hiç bir sıkıntı yoktur ''Sadece parasal Maddi sıkıntı ve konular bizi aşar-parasal-yani biz bu parasal konuyu bilmiyoruz '' biliniz ...

Bize bilen tarafından buyurulan...;

Allah C.C. istemediği taktirde veya izin vermediği takdirde hiç kimse ...hiç bir konuda kötülük yapamaz...
Allah C.C. nun etkisiz hale getiremeyeceği ''Kaldıramayacağı ''hiç bir sıkıntı veya konu yoktur...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam,
Hiç kimsenin derdi mi yokmuş? (vardır da çekinirler belki)
Şimdi benim derdim zekatı vermek, eş izin vermezse, yani gerekli değil derse, biraz verdim yeter derse
(bu arada bilgisayarım çalındı , internet kafeden yazıyorum)
Verecek yeri ihtiyaç sahibini bulmak da zor, of Rabbim nasıl anlatıcam anlamıyor işte , zor dayanıyorum
Allah razı olsun , belki cevap rüyada gelir bu aralar öyle oluyor.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Geçmiş olsun...
Zekat konusu sizinle ilgili...
Eşler birbirine uymalı...
İlle de birine tam ve hemen verilecek kaydı yok...
Sadakalarda bir yerde faydalı ...
Konu siz ve Allah C.C. arasında ...yüzde ik buçuk ...ancak ...
Bazı durumlarda verilmeye bilir...
Çocuk okutmak,evlendirmek tedavi ettirmek ...Borçlu olmak ...Sıkıntıda olmanız vs...
Aile yakınlarınıza yaptığınız yardımlar...
Konu geniş ancak fazla problem etmeyin...
Biz bazen verelim dediğimizde bazı ikazları alıp onu uyguladık ..hamd olsun...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
İşte oldu belkide bilgisayarınız ihtiyacı olana zekat adına gitti ''Kimbilir''...Allah C.C. doğrusunu bilir...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Arkadaşlarım...;Gönüller daima ferah tutulmalı ,her şeyi fazlaca problem etmeyiniz...zaten vermeniz gerekeni isterse Allah C.C. hemen verdirir...Bizden söylemesi...Kalp ve gönül Alah C.C. ile meşgul olursa galiba daha güzel olur...
Her şey gönlünüzce olsun...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Onun için hiç üzülmüyorum zaten , hediye vercegim diye tuttuklarımı da aldılar oda dert değil ama birisi mi geldi diye korku? bu hoş değil?
Ben niye korkuyorum insanlarrdan??? Hz Rabia kapısı açık uyurmuş ...
Ben iyi biri değilim, neden korkuyorum?
Rabbim cesaret ver , bririne birşey yaparsalar , korkusu, kimseye kıyamam hele benim yüzünden incinmesini bile istemem
bana gelsin ne gelirse derdim, sevdiklerime olmasın , herkesi korumaya kalktım ya ben? beni terketti herkes Rabbimden başka kimsem yoktu
amma dertliymişim yahu! gözyaşları içinde yazıyorum, çok canımı yaktılar hep iyilik ettiklerim ama olsun Rabbim bana hep daha iyisini veriir diye teselli oldum , vermedi mi? Verdi verdi hani sen giremezsin o yola dedikleri yola aldı
Tek hayalim hep Allah dostları gibi olmak dı, hayaline dalar giderdim, ne mutlu olurdum, başka yerde mutluluk bulamadım, o yüzden bu adresteyim
huzurun yolu, aşk benim kaderim Rabbim bizleri de sevdiklerinden eyle...
Rabbim (yok büyük söyleme) tamam Rabbim sana yakin eyle , tek tesellim (dünyaya geldigine pişmanmısın?) olur mu ? Beni yoktan var edene bu denilir mi? Şükürden başka dile gelene ne denir? Tövbe...
Allah razı olsun. Yahu ben dertlimiydim?

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Olan olmuş ...Allah sizleri korusun...Evin içinde dahi olsanız kapınızı kilitli tutunuz...Pencereleri kontrol altında iken açıp evi havalandırınız...belki de pişman olan kendini af ettirir...Bilinmez belkide ders dir..
Yapılması gereken...Evinizin Anahtarlarını hemen yenisi ile değiştirin...
Kapı ve pencereleri kontrol edin ...Bozukları değiştirin veya onarın ama giriş kapı anahtarları komple yenilenmeli...
Kamera da çözümü kolaylaştırır...

Kiralık banka kasasıda çözümdür...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Arkadaşlar Evli çiftlerde EŞ 'ler hep ilgi ister,sevgi ister ...koruma ister...Muhafaza ister...Bu sağlanırsa hayat daha güzel işler...Eşlerimiz ...eşimizdir...
Bu fikri benimsemek her problemi çözer...

Aile birliği Allah C.C. nun en sevdiği ortamdır ...acizane laf arasında şöyle bir değinmek istedim...

Neyse haydi konumuza dönelim ...
Aciz kul olarak buradayız...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Onun için hiç üzülmüyorum zaten , hediye vercegim diye tuttuklarımı da aldılar oda dert değil ama birisi mi geldi diye korku? bu hoş değil?
Ben niye korkuyorum insanlarrdan??? Hz Rabia kapısı açık uyurmuş ...
Ben iyi biri değilim, neden korkuyorum?
Rabbim cesaret ver , bririne birşey yaparsalar , korkusu, kimseye kıyamam hele benim yüzünden incinmesini bile istemem
bana gelsin ne gelirse derdim, sevdiklerime olmasın , herkesi korumaya kalktım ya ben? beni terketti herkes Rabbimden başka kimsem yoktu
amma dertliymişim yahu! gözyaşları içinde yazıyorum, çok canımı yaktılar hep iyilik ettiklerim ama olsun Rabbim bana hep daha iyisini veriir diye teselli oldum , vermedi mi? Verdi verdi hani sen giremezsin o yola dedikleri yola aldı
Tek hayalim hep Allah dostları gibi olmak dı, hayaline dalar giderdim, ne mutlu olurdum, başka yerde mutluluk bulamadım, o yüzden bu adresteyim
huzurun yolu, aşk benim kaderim Rabbim bizleri de sevdiklerinden eyle...
Rabbim (yok büyük söyleme) tamam Rabbim sana yakin eyle , tek tesellim (dünyaya geldigine pişmanmısın?) olur mu ? Beni yoktan var edene bu denilir mi? Şükürden başka dile gelene ne denir? Tövbe...
Allah razı olsun. Yahu ben dertlimiydim?

Selamun Aleykum

Çok Muhterem Melissa26 kardeşim; Sayın yakais üstadımıza ait bir konuda fikir beyan etmek haddimize düşmez ancak muhterem üstadımızın affına sığınarak sadece bir kaç kelime söylemek için üstadımızın bize darılmıyacağını ümit ederek söze başlamak istiyorum,

Muhterem kardeşim ,Bu dünyanın bütün zorlukları ve zahmeti hiç önemli değil bu zahmetler bine de katlansa Yinede bu danyaya gelmek Çok güzel bir şey Eğer Rabbimiz bizi yaratmasaydı böyle muhteşem bir Rabbi nasıl tanırdık O yüceler yücesini tanımak sevmek,ve O'na hayran olmak uğrunda bu dünyanın bütün zahmetleri az bile gelir.Zaten sizde aynı şeyi ifade etmektesiniz.Muhterem Kardeşim sizi kardeşimiz gibi sevdiğimiz için bu sözleri yazdık ve sizin bir Hak aşığı olduğunuzu da bilmekteyiz.

Allah'ın c.c Merhameti ve selamı üzerinize olsun.Saygılarımla

yakais

Yasaklı Kullanıcı
giá rẻ chỉ 500k

Arkadaşım...Türkçe ,Bulgarca İngilizce veya Arapça yazarsan daha net anlarız...
Tam anlaşılamadığın için yorum yazamıyoruz...

Yardım veya satış yapmak istediğini sanıyoruz...
Vietnamca anlamamız mümkün değil...
Kusura bakma...
Selam ile...

Yakais her konuyu formda tartışıp doğruyu bulmaya çalışan aciz bir kişidir...

denizderya35

Kayıtlı Kullanıcı
sıkıntılarımı anlatıcam ama bitmek bilmeyecek en iyisi susmak... 25 yaşındayım doğduğumdan beri sıkıntılarım bitmedi gitti. artık bünye dayanmıyor ama çekmekten başkada çare yok. merak ediyorum sadece doğarken ne günah işlemiş olabilirim bende böyle bir kader yazmış rabbim. vardır bir sebebi de allahın işine benim beynim yetmiyordur. bu arada konunuz çok güzel başarılar dilerim

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel düşünmüşsünüz Allah razı olsun yeni gördüm konuyu sıkıntı olmazmı Rabbim beterinden korusun Rabbim duaları kabul olanlar hürmetine bizlerinde dualarını kabul eylesin

yakais

Yasaklı Kullanıcı
sıkıntılarımı anlatıcam ama bitmek bilmeyecek en iyisi susmak... 25 yaşındayım doğduğumdan beri sıkıntılarım bitmedi gitti. artık bünye dayanmıyor ama çekmekten başkada çare yok. merak ediyorum sadece doğarken ne günah işlemiş olabilirim bende böyle bir kader yazmış rabbim. vardır bir sebebi de allahın işine benim beynim yetmiyordur. bu arada konunuz çok güzel başarılar dilerim

Allah C.C. sıkıntılarınızı gidersin inşallah...
Biz anne ve babalar sorumsuz yaşayabiliyor veya hata yapabiliyoruz...
Maalesef...
İşte bu hatalar bize bu hayatta iptila olarak geri dönüyor...
Bu iptilada sevdiklerimiz yani çocuklarımız vasıtası ile olabiliyor...
Yani Allah C.C. bana hatamı anlamam için çocuklarımdan beni üzerek deniyor...
Bu da maalesef evlatlarımızın üzülmesine de sebep oluyor...
İnşallah her şey güzel dualarınız daki gibi güzel olur...
Selamlar...

Anne ve babanızın daima Allah C.C. dan af dilemesi ve pişmanım anladım...Çocuğumun sıkıntısını gider diye duası çok iyi olur...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
çok güzel düşünmüşsünüz Allah razı olsun yeni gördüm konuyu sıkıntı olmazmı Rabbim beterinden korusun benim sıkıntım anacığım saklanacak birşey yok babam çok içki içiyor neredeyse hergün yıllardır kendimi bildim bileli annem malesef hastalık sahibi oldu her namazımın ardından dua ediyorum Rabbime hidayet nasip eyle düzelsin annem bu dünyada da rahat yüzü görsün inşallah diye dinle alakası yok dalga geçer gibi konuşur babam çok zoruma gidiyor aileden hiçbirşey görmemiş onlarda aynı olan aralarında anneme oluyor konu açmıştım annme için dua edin diye çünkü çok zor hastalıklarla uğraşıyor çok şükür Rabbime daha bir kere aman dememiştir duaya o kadar ihtiyacımız var ki
benim sıkıntımı biliyorsunuz sayın yakaış Rabbim duaları kabul olanlar hürmetine bizlerinde dualarını kabul eylesin

Amin efendim...İnşallah...Babanız inşallah zamanı gelince içkiyi bırakır...Annenizin yüzü güler...Mutluluğa gark olursunuz inşallah...Selamlar...

rukiyeoz

Kayıtlı Kullanıcı
dertsiz insan yoktur aslında ama derdini paylaşmaya cesaret edemeyen çok insan var biride ben 2 senedir döktüğüm gözyaşının hesabı yok 2 senedir evlat sahibi olmak için bi mücadelemiz var eşimle yeri geldi şifayı doktorda aradık yeri geldi başka yollarda sorunumuza gelince tıpta evlat sahibi olmamamız için hiçbir sebep yok Rabbim bunları yaşamamızı istiyor sadece bizim imtihanımız bu, Rabbim sevdiği kullarının her istediğini hemen vermezmiş derler ya dualarınızdan beni eksik etmeyin olurmu tek ihtiyacımız olan şey dua şüphesiz Rabbim ol derse olur o herşeyi gören ve işiten bazen öyle içim yanıyoki Ya Rabbi
Ben acizim, sen her şeye kadirsin, sen ki imkansızı mümkün kılarsın. biliyorum kader dediğimiz şey birazda bizim çabamızla değişiyor her dua edişimde Rabbim elimden geleni yaptım elimden gelmeyen için ellerimi sana açtım beni ve benim gibi evlat hasreti çeken her kim varsa bizlere de o güzel duyguyu yaşat ..Rabbim hepimize dünya sınavını kazanmayı, imanla ve güzel amellerle karşısına çıkmayı nasip etsin İNŞAALLAH.

rukiyeoz

Kayıtlı Kullanıcı
Amin inşallah canım ... Allah razı olsun .

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt