Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

coca colanın cipsilerin içindekiler (2 Kullanıcı)

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
tükettiğimiz Ambalaşli üretimlerde Mikro Organizma Göremezsiniz.eğer Içlerinde Olacak Olsaydi ürün Içinde ürme Meydana Gelir Ve Bu Gida ürününün Bozulmasina Sebep Olurdu.bu Yüzden Kola Olsun Cibs Olsun.süt ürünü Konserve.meyve Suyu Olsun Hepsinde Mikro Organizmalara Karşi Korunup Hijyen Sağlanarak üretim Yapilmakta Ve Ambalajlanmaktadir

kulun biri

Kayıtlı Kullanıcı
böyle şeyleri daha öncede çok duydum ve içmiyorum çocuklarımada içirmiyorum. cipste yemiyorum ve çocuklarımada yedirmiyorum. ama bunlara inandığım için değil sağlıksız olduğu için. gözümle görmeden inanmam böyle şeylere...

KAYAR

Kayıtlı Kullanıcı
coca cola özütü diye bilinen şey aslında COCHİNEAL ezilmesi ile elde edilen bir sıvıdır.COCHİNEAL kanarya ve meksika da yaşayan bir böcektir.doğal ortamında yetiştiği gibi kültürel olarakta yetiştirilmektedir.kaktüs bitkisine kene gibi yapışarak hayatını sürdürür.bu böcekler ve larvaları meksikalı köylüler tarafından toplanır.bu böcek ve yumurtalarından çıkartılan boya pigmentine KARMİN denir.bu böcegin kurutulmuş halini kuru üzümden ayıramazsınız.cochineal azteklerden kalam klasik yöntemlerle işlenip dünyanın en güzel renklerinden biri olan KARMİNE kırmızısı üretilir.aztekler ve latinler bu boyayı ip boyamada kullanırlardı.

TUBİX

Kayıtlı Kullanıcı
saolun paylaştığınız için bu yazdıklarınızı bende okumuştum evet haşhaş kullanıolarmış kepçelerce toplanan haşhaş farelerle beraber işlemden geçiomuş çok kötü zaten nasıl yapıldığını da 1 türlü açıklamıyolarmış içmemek sanırım en hayırlı olanı s.a

EFSUNKAR06

Kayıtlı Kullanıcı
peki neden bir cips üreten yok müslümanlardan içinde sadece helal olan gıdalar bulunsun hadi türk girişimciler artık kendimize ait cips markamız olsun

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Ya üüffff ya ben cipsi çok seviyorum daha doğrusu seviyordum bu yazıyı okuyana kadar bir daha ağzıma sürmem aydınlattığınız için sağolun...

fbjk

Kayıtlı Kullanıcı
ben içerim

ben içerim

fare kannı çok sevdigim için içiyorum size de deneyinha bide cipsden mahrum kalmayın domuz yagı çok sivilceleri dahada güzel

fbjk

Kayıtlı Kullanıcı
ya arkadaşlar fare yedim tadı bile baklavadan güzel annem bize zeytin yağlı dolma yapmıyor.domuz yağlı dolma yapıyor ohhhhhhhhhh beeeeeeeeeeee dünya varrrrrrr

*FİLİZ*

Kayıtlı Kullanıcı
ya arkadaşlar fare yedim tadı bile baklavadan güzel annem bize zeytin yağlı dolma yapmıyor.domuz yağlı dolma yapıyor ohhhhhhhhhh beeeeeeeeeeee dünya varrrrrrr

lütfen arkadaşım burası dalga geçilecek bir yer değil
kendinize gelin ve saçmalamayı bırakın
sanırım burası size uygun bir yer değil
gidin bu iğrenç düşüncelerinizi bu düşüncelere uygun sitelerde paylaşın
forumumuzu kirletmeyin!!!

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar Gidkimyasallari Pazarlayan Bir Firma Sahibiyim.kola Fabrikalari Hariç Türkiyenin En önde Gelen Firmalari Ile çalişiyorum.cibslerde Söylendiği Gibi Içinde Domuz Yaği Kullanilan Bir Malzeme Kullanilmiyor.içinde Domuz Yaği Kullanilan Tek Malzeme Birezilyadan Gelen Jelatin Diye Bir Malzeme Buda Yoğurtlarin Kaymak Oluşturulmasinda Etkili Olan Bir Malzeme.fakat Bunu Benden Talep Eden Dahi Olmadi.kaldi Ki Isteyen Olsa Bile Satişini Yapip Vebal Alacak Karakterde Değiliz.
kola Için Birşey Diyemiyorum Bilgi Sahibi Değilim.fakat şuda Bilinmelidir Büyük Firmalarda çok Detayli Hijyen Uygulamalari Uygulanmaktadir.her Detay Incelendikten Sonra Bu Fabrikalarin ürettimine Izin Verilmektedir.ilk şart Olan Haşere Denetim Prosüdürü Olmayan Fabrikalara üretim Izni Verilmez.fareler Peyniride çok Sever.ama Bir Tane Süt Işlemesinde Bir Tane Fare Dahi Bulamazsiniz.
sadece Sizlere Tavsiyem Gida Tüketimlerinizde Türkiyede Yer Edinmiş Firmalarin ürünlerini Kullanmaniz

Esselamu aleykum Bülent abi,

İçinde Domuz Yaği Kullanilan Tek Malzeme Birezilyadan Gelen Jelatin Diye Bir Malzeme Buda Yoğurtlarin Kaymak Oluşturulmasinda Etkili Olan Bir Malzeme,
abi bu malzemenin değdiği ve senin bildiğin bi marka yoğurt varmı sofralarımıza gelen,yada gelmesini tahmin ettiğin bir marka.Bilgilendirirmisin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt