Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

coca colanın cipsilerin içindekiler (1 Kullanıcı)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar bir şey daha coca cola, pepsi ve bunun gibi yiyecek ve içeçeklerin içinde ne kullanılıyor biliyormusunuz......

bu tür içeçeklerde haşhaş suyu kullanılıyor... farelerde haşhaşa bayıldıkları için haşhaş fabrikalarında haşhaşlarla suları sıkılıyor yani eziliyor.. içenler onun suyunuda içiyor... vede unutmayın çok tatlı cipsilerde yani hani şu sivilce yapan cipsilerde domuz yağı kullanılıyor....

nerden biliyorsun diyorsan domuz yağı çok feci sivilce yapıyor.. vede bunu doktor kontrolünde ben yaptırdım... bu yıllarımda yemiyorum cipsileri vede Allah'a çok şükür gençliğimi sivilcesiz geçiriyorum.... dikkatli olmaya davet ediyorum bunlar dini bir kanalda da yayınlandı bunları içen insanlar gaflette oldukları için sadece duydular gördüler.... Allah'a emanet olun....

Musluman_Genc

Kayıtlı Kullanıcı
RE: coca colanın cipsilerin içindekiler

YA ABİCİM BİZİ AYDINLATTIĞIN İÇİN ALLAH(CC) SENDEN RAZI OLSUN....OFFFFFFFFFF YAAAAAAAAAAAAAAAAA HAYVAN ERİFLER....:( RESMENBİZİ ZEHİRLİYORLARMIŞ...:( ÇOK TŞK,SAĞOL ABİCİM...;) ZATEN GAVUR MALLARINI YEMEYİP ÜRÜN BOYKOTU YAPACAKTIK;)BUNLARI DUYMAYIPTA YEMEYE DEVAM EDENLERİN VAY HALİNE YAZIK OLACAK:(LTF YA ŞU GAVURLARIN MALLARINI ALMAYALIM...B) HADİ BİRLİK OLUP BU SAÇMMA SAPAN YİYECEKLERİ YEMEYELİM...;)ALLAH(CC) RAZI OLSUN...B)B)

m_oguzhan

Kayıtlı Kullanıcı

sağolun kardeşlerim iyi olmuş

hazan_gulu

Kayıtlı Kullanıcı

paylaştıgın için Allah razı olsun.

senem

Kayıtlı Kullanıcı

evet bunlar seneler öncesinden de vardi ama insanlarimiz buna inanmiyor malesef...zaten coca colayi baska sebeplerden dolayi boykot etmemiz gerekiyor...bu da bi faktör onu icmemek icin.saolun

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı

bizleri bilgilendirdiginiz icin ALLAH RAZI OLSUN.ALLAH BIZ muslumanlarin yardimcisi olsun insaallah.

mavizenex8580

Kayıtlı Kullanıcı

allah senden razı olsun bize vermiş olduğın bilgiden dolayı

zeynur

Kayıtlı Kullanıcı

paylaşımınız için allah razı olsun yemiyelim ve yiyenleride uyaralım doğrusuda bu dimi yani

ORBE

Kayıtlı Kullanıcı

bilgilendirgin için saol kardeş hayırlı geceler

eren emin

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. KARDEŞİM VERDİĞİN BİLGİLER ÇOK ÖNEMLİ ALLAH RAZI OLSUN. BİLMEDEN YEMEDİĞİMİZ İÇMEDİĞİMİZ HARAM KALMAMIŞ.NİCEDİR HALİMİZ

kaan kurtbey

Kayıtlı Kullanıcı

dahada aydınlatıcı bilgiler içeren mailler var haşhaş değil meyan kökünden yapılıyor cola fareler meyan kökünü çok seviyor meyanlar makina ile sıkıştırıldıklarından ölen farelerle beraber presleniyor ve o şekilde işlenmeye gidiyor

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

kaan kurtbey yazdı:
dahada aydınlatıcı bilgiler içeren mailler var haşhaş değil meyan kökünden yapılıyor cola fareler meyan kökünü çok seviyor meyanlar makina ile sıkıştırıldıklarından ölen farelerle beraber presleniyor ve o şekilde işlenmeye gidiyor

doğrudur kardeş ilgi eksikliği olmuştur tamamladığın ve düzeltim uyardığın için teşekkür ederim Allah razı olsun

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

muhammed kutsal yazdı:
kaan kurtbey yazdı:

doğrudur kardeş ilgi eksikliği olmuştur tamamladığın ve düzeltim uyardığın için teşekkür ederim Allah razı olsun
EWET BU DOGRU BEN DE DUMUSTUM. CİPSE GELİNCE HAYATIMDA YEMEDIM ÇÜNKÜ KOKUSU BİLE MİDEMİ BULANDIRIYO KOLAYLADA ARAM YOKTUR. CİPSLER SİVİLCE YAPTIĞINI DUYMAMIŞTIM ZATEN SENIN GIBI BENIMDE ÖYLE BİR SORUNUN YOK BUNUDA BİR HİKMETİ VARMIŞ BİZLERİM UYARDIĞIN İÇİN SAGOL S.A.

alperen64

Kayıtlı Kullanıcı
coca colanın zararları

coca colanın zararları

ewt arkadaşlar coca cola gibi bir içeği içmek herkesce kötü sonuçlar doğurabilir içinde cochineal adı verilen bir böcek çeşidinin özütü yer alıyor bu böcekleri elde etmek için de kaktüs tarlaları yapılıyor bu böcek kaktüs üzerinde yaşıyor ve bir de coca colanın içinde meyan kökü yer alıyor bu meyan kökü de farelerin en sevdiği besin. Bu meyan kökleri depolardan kepçelerle toplanmaktadır ve arasındakileri ayıklamadan preslemeye geçilmektedir bu ayıklanmayanların içerisindede fare bulunmaktadır.Sadece kemiklerinin kalacağı bir süzgeçten süzüldükten sonra farenin mide özsuyu filan coca colanın içerisine girmektedir.LÜTFEN İÇTİKLERİMİZE DİKKAT EDELİM ARKADAŞLAR

policdemo

Kayıtlı Kullanıcı
s.a zaten avrupa da pek içmiolarmış biz enaiyiz ya bizim millete satıolar bizde içioz enai gibi. selametle.....

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
arkadaşlar Gidkimyasallari Pazarlayan Bir Firma Sahibiyim.kola Fabrikalari Hariç Türkiyenin En önde Gelen Firmalari Ile çalişiyorum.cibslerde Söylendiği Gibi Içinde Domuz Yaği Kullanilan Bir Malzeme Kullanilmiyor.içinde Domuz Yaği Kullanilan Tek Malzeme Birezilyadan Gelen Jelatin Diye Bir Malzeme Buda Yoğurtlarin Kaymak Oluşturulmasinda Etkili Olan Bir Malzeme.fakat Bunu Benden Talep Eden Dahi Olmadi.kaldi Ki Isteyen Olsa Bile Satişini Yapip Vebal Alacak Karakterde Değiliz.
kola Için Birşey Diyemiyorum Bilgi Sahibi Değilim.fakat şuda Bilinmelidir Büyük Firmalarda çok Detayli Hijyen Uygulamalari Uygulanmaktadir.her Detay Incelendikten Sonra Bu Fabrikalarin ürettimine Izin Verilmektedir.ilk şart Olan Haşere Denetim Prosüdürü Olmayan Fabrikalara üretim Izni Verilmez.fareler Peyniride çok Sever.ama Bir Tane Süt Işlemesinde Bir Tane Fare Dahi Bulamazsiniz.
sadece Sizlere Tavsiyem Gida Tüketimlerinizde Türkiyede Yer Edinmiş Firmalarin ürünlerini Kullanmaniz

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
şu kokakola konuları bitmez
aklımız kokakolaya kadar mı çalışıyor
bence anlayabilen anlamıştır şu kokakolanın aslında bir böcek suyu olduğunu

fatıma meral

Kayıtlı Kullanıcı
cola hakkında sölediklerinizi bende duydum cips konusunda çok tereddütlüyüm çünkü arkasında domuz yağı yoktur diyo bide denetime tabi tutuluyorlar ama ALLAH bilir

Huseyin961

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaslar her duydugunuza inanmayın.Aranızda gidip fare preslendigini goren varmi?
Lütfen Allah(C.C)'ün vermiş oldugu aklı biraz kullanınız.Pepsi gibi bir firma itibarını zedeleyecek bir çalışma yaparmi sizce? Böyle şeyler aldatmacadan başka birşey değildir.Görmeden inanmayınız!

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
hayatimizda Sikça Tükettiğimiz Böceklerle Iç Içe Olasina Rağmen.üretim Sonunda Insan Sağliğini Zarar Verecek Hiç Bir Etkisi Olmayan ürünlere örnekler Vermek Istedim
1- Meyve Sulari
meyve Suyu Yapiminda Kullanilan Meyveler Suluk Tabir Edilen Yerde Ezilmiş Ve Beklemeden Dolayi üzerlerinde Sinekleri Rahatça Görebileceginiz Meyvelerden Oluşur.fakit üeretim Sonunda Bu Meyve Sularinda Zarar Vereci Bir Mikro Organizma Görmek Mümkün Değildir
2-süt ürünlri
köylerden Toplanan Sütlerin Içinde Hayvan Pisliği Saman Vs.görmek Mümkündür.fakat üretim Sonunda En Ufak Bir Mikro Organizma Göremezsiniz
3-konserveler
başta Salça Olmak üzere Konserve Fabrikalarina Getirilen Domateslerin üzerinde Mutlaka Kör Sineklerin Uçuştuğunu Görebilirsiniz Fakat Bunlardada Mikro Organizmalari üretim Sonunda Görmek Mümkün Değil
4-içtiğimiz Sular
çeşmelerimize Gelen Içtiğimiz Sularin Gelmeden önceki Toplandiği Baraşlarda Kurbağa Seslerini Duymamiz Mümkün.fakat Aritimlardan Sonra (istanbul Hariç Ben Bursaliyim)çeşmelerimize Temiz Olarak Gelmektedir

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt