Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

coca cola yazısındaki sır (lütfen okuyun) (4 Kullanıcı)

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
ne kadar üzücü şey onlar resmen bizim dinimizle dalga geçiyor ama biz hala gafletteyiz Mevla hidayete ermeleri mümkünse hidayete erdirsin ama eğer değilse hesini top yekün ıslah etsin bizleride onların mamürlerini kullanmaktan muhafaza etsin (amin)

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
:Ane kadar üzücü şey onlar resmen bizim dinimizle dalga geçiyor ama biz hala gafletteyiz Mevla hidayete ermeleri mümkünse hidayete erdirsin ama eğer değilse hesini top yekün ıslah etsin bizleride onların mamürlerini kullanmaktan muhafaza etsin (amin):A

seko_1996

Kayıtlı Kullanıcı
ellerine sağlık ben coca cola yı çok seviyodum fakat bundan sonra asla içmem bilgiler için çok sağol

yorgun gonul

Kayıtlı Kullanıcı
buna ınamıyorum soylencek tek kelıme bulamıyorum yuce mevlam onları ısla etsın.

NurBüşra

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun .. bunu daha bilmeyenler de var o yüzden bence hepimizin bir yerlerde yayımlaması gerekiyor..!! EMEĞİNE SAĞLIK

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
S.a Inanin Ki şok Oldum Bu Nedir Boyle Aydinlattiğiniz Için Tşk

salih cingöz

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum çok önemli bir paylaşım olmuş ALLAH RAZI OLSUN kardeşim sevabını ecrinize yazsın inşaallah.selam ve dua ile RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

GunahkarKuL

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm.Anketin sahibi arkadaşım kusura bakmasın madem bu konu açıldı bende bir kaç cümle ile sizleri bilgilendirmek istidim.Bileniniz vardır elbette ama bilmeyenlerde var.Çok nadir içiyordum bundan sonra aslaaaa.Allah müslümanlara o kolayı içirmeyi nasip etmesin.(Amin).

Coca-Cola analizinden alkol çıktı

Gazlı içeceklerden sonra Coca-Cola alkol analizi ile ilgili bir değerlendirme yapan Tüketiciler Birliği Kayseri şube başkanı Mahmut Şahin; ‘Gazozlardan sonra yaptığımız Coca-Cola alkol analizinde de alkol çıktı’ dedi.

“Alkolsüz içeceklere ilişkin bir hukuki metinde, içecek içeriğinde alkol bulunmasına cevaz veren bu düzenleme dikkatimizi çekmiş ve konu ile ilgili olarak Tüketiciler Birliği tarafından bir çalışma başlatmıştık. Gazozlarda alkol olduğunu tespit etmiş ve elde edilen sonuçları Tüketiciler Birliği olarak 11 Ekim 2006’da ‘Gazozlarda alkol var’ başlıklı basın açıklaması ile kamuoyuna duyurmuştuk. Bu basın toplantısından sonra tüketicilerden ‘kolalarda da var mı?’ bunu neden açıklamıyorsunuz gibi tepki ve talepler aldık.

Bunun üzerine en popüler olan Coca-Cola’da alkol olup olmadığının araştırılması konusunda Kayseri Tarım İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Laboratuarına müracaat ettik.

Çalışma kapsamında piyasada satılan Coca-Cola markalı ürünün, etiketleri üzerinde yapılan incelemelerde, içeriğinde alkol bulunduğuna ilişkin bir bilginin olmadığı tespit edildi.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Kayseri Tarım İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Laboratuarına orijinal ambalajı içinde teslim edilen Coca-Cola şişesinde bulunan etil alkol analizi yaptırılmış ve şu sonuca ulaşılmıştır:

Coca-Cola’da 0.075 g/l etil alkol tespit edilmiştir.

‘Gazozlarda Alkol Var’ açıklamamızdan sonra kamuoyunda yapılan tartışmalar sonucu 10 üreticiden sadece 3 tanesi, ‘ürünlerimizde alkol yok, var olan alkol, fermantasyon (mayalanma) sonucunda oluşan alkoldür’ şeklinde görüş belirtmişlerdi. Yapılan açıklamalardan hiçbir bilim adamı ve tüketicinin tatmin olmadığı Tüketiciler Birliği’ne gelen telefon, e-posta ve mektuplardan anlaşılmaktadır.

Bu açıklamamızdan sonra birçok bilim adamı ve mühendis ise gazlı ve kolalı ürünlerde bulunan Etil Alkolün fermantasyon sonucu oluşmadığı; tiryaki tüketici oluşturmak, dolum sırasında akışkanlığı hızlandırmak ve aroma çözücü olarak kullanıldığını ifade ve ispat etmişlerdi. Üç temel nedenin yanında etil alkol dışındaki çözücülerin daha pahalı olması nedeniyle, üreticilerin etil alkolü tercih ettikleri tespit edilmiştir.

insan_80

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeşlerim öncelikle yazımın kesinlikle yanlış anlaşılmaması için sonuna kadar okumanızı rica ediyorum

Coca Cola yazısını ters çevirip baktığımızda güya arapça La Muhammed La Mekke yazıyormuş.Apaçık görülüyor ki yazı üzerinde oynanarak zorlama ile bu hale getirilmiştir.Ayrıca coca cola vb türlerdeki içecek meşrubatlarda ki alkol oranı portakaldan daha azdır.Bu alkol oranı dinimizde affedilmiştir.Bu yaygaraları kopartanlar Müslümanları cahil olarak göstermek. bakın müslümanlar cola içmiyor diyerek saldırıda bulunma amacı gütmektedir. bu yazıyı internet üzerinden mail yoluyla dağıtşlardır.Zaten yazının öyle bir manaya gelmesi olasılığını düşünelim ki buda yahudilerin ve hristiyanların inanmadığı vede inanmadıklarına düşmanlık besledikleri düşünülürse normaldir.Önemli olan ister yazı o manaya gelsin veya gelmesin her kuruşu müslüman kanı dökülmesine sebep olcak ticaretten vazgeçmektir.

Bizim yapacağımız bellidir.Sizlerin uydurduğu bu saçmalıklardan dolayı değil, Müslümanlara zülm etmek için yaptığınız satışlardan dolayı Coca cola vb malları satın almayız.

Selametle

izmir_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH RAZI OLSUN ben cola bagımlısı gıbı bıseyımdır ya hemen hemen her gun ıcıyorum tabı bu gunden sora ıcmem yani benım merak ettıgım bıse daha var coco colanın normal yazılısının anlamı nedır

halıkın kölesi

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşlerim adamlar açık açık islam düşmanlığını söyluyorlar bunu ha cola ile şifrelemişler ha şifrelememişler.karşımızdaki kafirler hem organize hemde zengin."allahın izni olmadan bişey değiller."allah cc ve muhammet s.a.v aşıkları; imtihandalar ,halık aşkına gün birlik günü türk kürt laz çerkez artık birlik olalım vatan din elden gidiyor kredi kartlarıyla borçlanan insanlarımız teker teker ipotekler vererek tuzağa düşüyorlar. tüm bankalarla ilişiğimizi kesmek cihat olmuştur.haram edilen faizin sonunun ne olduğunu görüyoruz?insanlar hak ettikleri gibi yönetirler ama biz artık kendimize gelelim .allaha emanet olun

halıkın kölesi

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşlerim adamlar açık açık islam düşmanlığını söyluyorlar bunu ha cola ile şifrelemişler ha şifrelememişler.karşımızdaki kafirler hem organize hemde zengin."allahın izni olmadan bişey değiller."allah cc ve muhammet s.a.v aşıkları; imtihandalar ,halık aşkına gün birlik günü türk kürt laz çerkez artık birlik olalım vatan din elden gidiyor kredi kartlarıyla borçlanan insanlarımız teker teker ipotekler vererek tuzağa düşüyorlar. tüm bankalarla ilişiğimizi kesmek cihat olmuştur.haram edilen faizin sonunun ne olduğunu görüyoruz?insanlar hak ettikleri gibi yönetirler ama biz artık kendimize gelelim .allaha emanet olun

FATIMAA

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim emeğinize sağlık mevla yar ve yardımcınız olsun....selametle....

deniz31ka

Kayıtlı Kullanıcı
idrak

idrak

COCA COLA nın degısıklıgıne kadar daha cok evre var zaten gazlı ıcecek zararlı herseyın dogalına kacmak lazım daha sonra yapılan tespıtler bana gore luzumsuz musluman ınsan uyanık ve tedbırlı olmalı

atadigital

Kayıtlı Kullanıcı
ya kardesım malboroda içmeyin kotda gıymeyın ekonomınızıde ozgur yapın ondan sonra atıp tutun adamlar 100 kusur sene once bılgısayar grafıgı kullanarakmı yaptılar sacma bence zararları ok ama o yazı sacma sımdı doların ustundekı resımlerıde anlatırsınız ...

yalniz_yolcu

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Kardeşlim Rabbim Bu Zalimleri Islah Eylesin Hiç Mi Rahat Birakmayacaklar Bizi...

zozan83

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. kardeşim gerçekten çok şaşırdım adamlar yemeyip, içmiyip islamiyeti karalamak için neler yapıyorlar..bizlerde bunları görüp dinimize daha sıkı sarılmamız gerekiyor...bu markaları içmeyelim evimize sokmayalım arkadaşlar...a.e.o.

karapece

Kayıtlı Kullanıcı
coca cola yazısındaki sır (lütfen okuyun)

s.a paylaşımınızı yeni okuyabildim öncelikle paylaşım için Allah sizden razı olsun...sizin paylaşımınız hem birkez daha gündeme gelip hatırlatılmış olunsun hemde benim gibi okuyamayan arkadaşlar belki bu vesile ile okuma imkanı bulur çünkü bu paylaşım bilinçaltı yoluyla müslümanların itikadlarına karşılık kurşun gibidir Allah kafirin küfründen ve hilelerinden cümlemizi korusun altta bir link paylaşmak istiyorum coca colanın başka bir hilesidir ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN SELAMETLE
Subliminal Message - Planet Perplex

DENİZ61

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Kardeşim Sayen De Inanmayan Kişilere De Bu Resimleri Gösterip Coca Cola ürünlerinden Uzak Durmalarini Sağliya Bilirim Teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt