Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Chat yapan bütün kızlara!!!!!!(Bir ailenin dağılmasına sebep olan yaşanmış acı veren bir olay) (1 Kullanıcı)

Kaan Erdem

Yönetici
2007 yılı içerisinde açılan konu;

O dönem ve şu anki dönem kıyaslamasına göre arada uçurum var..

Program sayı ve çeşitliliği, vakalar, olaylar ve sonuçlar, kimbilir nasıl değişmiştir.

berat05

Yönetici
Selamun aleyküm,

Konu yıllar önce açılmış .
Her geçen gün ne kadar kötü hale geldiğimiz o kadar net ki..
Ne kızlarımız, ne oğullarımız , ne genç ne yaşlısı...

Sadece Chat değil, yıllar önce zaten bu chat le bilgisayara aşina oldu herkes..

Ama şimdi herkes inst. face. yada her ne var ise bilmediğim , herşeylerini paylaşıyorlar..
Karşı taraf iyi gözle mi bakar kötü mü diye düşünmeden öyle rahat olunmuş ki..

Ben bu durumu şuna benzetiyorum... Perdesiz ev olur mu diyorum kendi kendime.
Evimiz yaşamımız bize aittir. Ama akşam olup ta perde olmazsa , ışıklar yanınca herşey ayan beyan ortada olur... Ne yersin ne içersin, nasıl oturursun, ne giyersin bellidir.

Perde evin özelidir.. Kapatır.. Göstermez... Mahremi , mahremiyeti saklar..
Ama şimdi bunu bırakın , zaten elinde telefonla çekip evin içindekini gönderiyor...

Bilemiyorum..Biraz özen , biraz itina lazım... birbirimize bu şekilde örnek olabilmek , çevremizde dikkat etmek lazım..

Pervasızlığımız büyüyor sanırım..

Oysa mahremiyet çok özeldir..

Kaan Erdem

Yönetici
Selamun aleyküm,

Konu yıllar önce açılmış .
Her geçen gün ne kadar kötü hale geldiğimiz o kadar net ki..
Ne kızlarımız, ne oğullarımız , ne genç ne yaşlısı...

Sadece Chat değil, yıllar önce zaten bu chat le bilgisayara aşina oldu herkes..

Ama şimdi herkes inst. face. yada her ne var ise bilmediğim , herşeylerini paylaşıyorlar..
Karşı taraf iyi gözle mi bakar kötü mü diye düşünmeden öyle rahat olunmuş ki..

Ben bu durumu şuna benzetiyorum... Perdesiz ev olur mu diyorum kendi kendime.
Evimiz yaşamımız bize aittir. Ama akşam olup ta perde olmazsa , ışıklar yanınca herşey ayan beyan ortada olur... Ne yersin ne içersin, nasıl oturursun, ne giyersin bellidir.

Perde evin özelidir.. Kapatır.. Göstermez... Mahremi , mahremiyeti saklar..
Ama şimdi bunu bırakın , zaten elinde telefonla çekip evin içindekini gönderiyor...

Bilemiyorum..Biraz özen , biraz itina lazım... birbirimize bu şekilde örnek olabilmek , çevremizde dikkat etmek lazım..

Pervasızlığımız büyüyor sanırım..

Oysa mahremiyet çok özeldir..
Çok güzel tespitler ve izah olmuş, yüreğinize sağlık.

leyla-1

Altın Üye
: Chat yapan bütün kızlara!!!!!!(Bir ailenin dağılmasına sebep olan yaşanmış acı veren bir olay)

RE: Chat yapan bütün kızlara!!!!!!(Bir ailenin dağılmasına sebep olan yaşanmış acı veren bir olay)
Allah razı olsun kardeşim gerçekten çok üzücü bir paylaşım Allah kimseyi şeytana nefsine uydurmasın sanal alemde haram da kimseye kimseye fayda yok helalini yoldakine değişirse insan başına gelmeyen kalmaz yıllar önce okuyunca beni bu paylaşım çok etkilemişti tekrar okuyunca yine etkilendim zaten şu anda ülkemizde yaşayan insanların kanayan yarası sanal alem:(

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt