Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

cebrail a.s. min gercek halini biliyor musunuz?? (1 Kullanıcı)

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı
Cebrail a.s. min gercek halini sadece bizim Peygamberimiz Muhammed (s.a.v.) efendimiz görmüstür yine bir gün hira magarasinda ibadet yaparken birden hava kararmis sonradisari cikip bi baktiginda Cebrail a.s. i görmüs 600 kanatli bi melek bi kanadi günesi kaplyormus onu görünce hemen Peygamber Efendimiz düsmüs bayilmis ve yine Cebrail a.s. insan haline girmis ve Peygamber efendimizi düstügü yerden kaldirmis yüzünü silmis ....
Kaynak : Saffetü-l Tefsir

_dolce_

Kayıtlı Kullanıcı
RE: cebrail a.s. min gercek halini biliyor musunuz??

bilgilendirdiğiniz için sağolun..Allah razı olsun

sare

Kayıtlı Kullanıcı

Paylasımın icin tesekkurler kardesim,sağolasın.

tekin

Kayıtlı Kullanıcı

teşekkürler allah razı olsun

El-Cebbar

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Selam ve dua ile

RE: Selam ve dua ile

Aman YA RABBİ!!Rabbim bizlere merhameti ile muamele etsin.Bir zerre bile değiliz .Rabbim bizleri hidayete eren kullarının arasına kat.Şüphesiz Sen herşeye hakimsin.

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

SELAM, YÜCE MEVLANIN KUDRETİ İŞTE... ÇOK BÜYÜKSÜN YARABBİ..... SAĞOL PAYLAŞIMIN İÇİN, ELİNE SAĞLIK...

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Ben 600 değil de 600.000 olarak biliyorum kanat sayısını

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim. Saffetut tefasir çok hoşuma gidiyo çok bilgilendirici. İnsan okurken ayrı bir zevk alıyo.

carmelo89

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsunB)

muhtac_kul

Kayıtlı Kullanıcı

paylasım için saol kardes allaha emanet ol

semihb

Kayıtlı Kullanıcı
peygamberimiz MUHAMMED(S.A.V)bu görüntü karşısında düşüp bayılıyorsa;ALLAHU TEALA bizim sonumuzu hayırlı etsin...

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. Kardeşim
yüreğine sağlık kısa ama öz olmuş paylaşımın

kasirga

Kayıtlı Kullanıcı
Cebrail Aleyhisselam Ahhh Adi Bile Yetiyor ... 600 Kanatli Ne Muhteşem Bir Görüntüdür Düşünemiyorum Bile. Ama Efendimizin (s.a.v)hayatini Okuyan Herkes Cebrail Aleyhisselamada Hayran Olur. Yaradanin Izniyle Her Daim Efendimizi(s.a.v.) Izleyen , Uyaran, Onu Sürekli Kötülüklerden Sakindiran Cebrail Aleyhisselam Değil Miydi? Vahye Aracilik Eden O Değil Miydi?
Meleklere Inaniriz Elbet Lakin Melekler Içinde Cebrail Aleyhisselamin Yeri Ayridir Benim Için. O Bambaşkadir.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Vahiy meleği Cebrail aleyhisselam, anlatıyor:

-Allahü teâlâ beni yarattı. Onsekizbin yıl arz altında kaldım...

-Ey Cebrail seni kim yarattı?

-Sen yarattın ya Rabbi. Her şey senin ve sen her şeyi yaratansın... Bense, güçsüz ve ihtiyaç sahibi bir mahlukum.

Konuşmadan sonra bir onsekizbin yıl daha geçti... Yüce Allah yine sordu:

-Seni kim yarattı?

-Ya Rabbi, beni yaratan; öldürmeye ve diriltmeye kudreti olan Sensin. Bense kuvveti hiç bir şeye yetmez biçareyim.

Üçüncü onsekizbin yıl da geçti...

-Ey Cebrail, ben kimim, sen kimsin?...

-Allahım sen her şeyin yaratıcısı ve sahibi; bense bir kulcağızım.

Bu cevabımın peşinden bir merakımı dile getirdim:

-Ya Rabbi benden üstün bir varlık halkettin mi?

-Karşına bak, buyurdu...

Yüce emre uyarak gösterilen yere baktığımda bir nur gördüm. Ama nasıl bir nur? Güzelliğine hayran kaldım. Dört tarafında da dört ayrı nur?

-Allahım, gözlerimi alan bu harika aydınlık da ne?

-Seni, ne kadar melek varsa hepsini ve bütün her şeyi aşkına yarattığım nur!... O, en aziz kulum ve Peygamberimdir. O, canlı cansız her şeyin en üstünü ve en hayırlısı olan Muhammed Mustafa'dır "sallallahü aleyhi ve sellem". Sordum:

-Ya çevresindeki nurlar?

-Sağındaki Ebu Bekr-i Sıddik, solundaki Ömer ibni Hattab, önündeki Osman bin Affan, ardındaki Ali İbni Ebi Talib'dir. "Radıyallahü teala aleyhim".

-Ya Rabbi; bu beş kişinin diğer insanlardan üstün bir tarafı olmalı!

-Bu beşi kendime dost seçtim. Onları seven beni sevmiş, düşmanlık eden bana düşman olmuş olur. Bunları sevenleri cennete, sevmeyenleri cehenneme koyacağım...

Atak60

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun.

Kim Allaha ,meleklerine peygamberlerine cebraile ve mikaile düşman olursa, bilsinki Allah'da kafirlerin düşmanıdır..bakara...98

Young Muslim

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH-ü Teala' ya hamd Aziz Peygamberine ve O' nun aline ve eshabına salat-ü selamlar olsun..ALLAH-ü teala Razı Olsun..Hafize kardeşim senden de ALLAH-ü Teala Razı Olsun..Ne kadar güzel paylaşımlar bunlar..Evet gerçekten ALLAH nazarında bizler sadece bir Hiçiz!!! Ama sonsuz merhamet sahibi ALLAH sevdiği kullarına değer veriyor bir hiçlikten üstün mertebelere çıkarıyor..Eyy ALLAH' ım sen kulluğumuzla şereflendir bizi..Merhametinle yargıla bizleri..sen lutüf ve kerem sahibi bütün noksan sıfatlardan münezzeh olan ALLAH' ım dualarımızı geri çevirme duası kabul olanlardan ve salih kullarından eyle bizleri..amin amin amin..
selam ve dua ile kalın..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt