Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Büyük hâcet duasi (1 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
leyla kardeş keşke ilk mesajındaki yazmış olduğun duların kaynaklarıda verseydin..Hadisse hadisi yazsaydın ayetse ayeti...Bir insanın kendi duası ile öyle belirtseydin...

Selam aleyküm kardeşim Allah razı olsun ALINTI Dua Ve Zikir- Ahmet Hulisi.
Selam ve dua selametle kalınız.

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Allâhumme ileyke eş’kû dâ’fe kuvvetiy ve kîllete hiletiy ve hevâniy alennâs; Yâ Erhamerrahimiyn, ente Rabbül müstad’âfiyn; ente erhamu biy min entekileniy ilâ aduvvin bağiydin yetecehhemuniy, ev ilâ sadıykın karîbin mellektehu emrî. İn lem tekûn gadbane aleyye, felâ ubâliy, gayre enne âfiyeteke ev seûliy. Euzü binûri vechikellezi eşrekat lehu zulûmatu ve salâha aleyhi emriddünya vel âhıreti en yenzile bi gadabüke ev yehılle aleyye sehatük; ve lekel utba hatta terda ve lâ havle velâ kuvvete illâ bike.

Anlamı

"Allâhım, kuvvetimin yetersiz kaldığını, çaresiz olduğumu, halk nazarında hor hakîr hale düştüğümü görüyorsun. Ya erhamer rahimiyn, zayıf görülüp ezilenlerin Rabbi sensin. Kötü huylu ve kötü tavırlı yabancı düşmanın eline beni terketmiyecek, hatta himayemi ellerine verdiğin akrabadan bir dosta bile beni bırakmayacak kadar Rahimsin.

Allâh’ım, bana karşı gazablı değilsen; çektiğim eziyet ve belâlara hiç aldırış etmem. Ancak şu da var ki, koruma sahan bunları da çektirmeyecek kadar geniştir. Allâh’ım, gazabına maruz kalmaktan, yahud rızasızlığından, senin bütün zulmeti parıl parıl aydınlatan, dünya ve âhıret hallerinin yegâne selâmete çıkartıcısı olan NUR’u Vechine sığınırım. Allâh’ım rızan olasıya senden affını diliyorum. Havl ve kuvvet ancak seninledir." ALINTI Dua Ve Zikir- Ahmet Hulisi

bu dua yanlış hatırlamıyorsam Peygamber Efendimizin Taif'de uğradığı taşlı saldırı karşısında yaptığı duaydı.

çok teşekkürler leyla ;)

kardelen1711

Kayıtlı Kullanıcı
Hayılı akşamlar.Allah CC Razı olsun.Çok Güzeldi.

leyla-1

Altın Üye
bu dua yanlış hatırlamıyorsam Peygamber Efendimizin Taif'de uğradığı taşlı saldırı karşısında yaptığı duaydı.

çok teşekkürler leyla ;)

Selam Aleyküm canım benim ALLAH razı olsun Rabbim hepimizin dualarını gönül muradlarını kabul etsin hayırlısıyla inşALLAH içinde bulunduğumuz sıkıntılardan çıkmazlardan çaresizlikleden kurtulup tez zamanda selametimize çıkmak yaşamımıza bir düzen bir yön hayırlı bir çıkış kapısı hayırlı bir vesile göndersin Rabbim.Önemli olan niyettir zaten:)
ALLAH her iki dünyada umduklarimiza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin kendi rızası için.
ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin kimselerede firsat vermesin inşALLAH.
Içinde bulunduğumuz sıkıntıları olumsuzlukları engelleri olumsuz düşünceleri hayırsızları olumluya hayırlıya çevirsin Rabbim kendi rızası için.
Rabbim bu dünyada ve ahirette sevdiği razi olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk peygamber Efendimizin şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin ALLAH.
Rabbim Okunan Kur'anlar dualar yüzü gözü tüm kardeşlerimizinde gönül muradları dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşALLAH.
Selam ve dua ile ALLAH'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
çok teşekkürler yaaaa

Hayılı akşamlar.Allah CC Razı olsun.Çok Güzeldi.

Selam Aleyküm ALLAH razı olsun kardeşlerim Rabbim hepimizin dualarını gönül muradlarını kabul etsin hayırlısıyla inşALLAH içinde bulunduğumuz sıkıntılardan çıkmazlardan çaresizlikleden kurtulup tez zamanda selametimize çıkmak yaşamımıza bir düzen bir yön hayırlı bir çıkış kapısı hayırlı bir vesile göndersin Rabbim.
ALLAH her iki dünyada umduklarimiza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin kendi rızası için.
ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin kimselerede firsat vermesin inşALLAH.
Içinde bulunduğumuz sıkıntıları olumsuzlukları engelleri olumsuz düşünceleri hayırsızları olumluya hayırlıya çevirsin Rabbim kendi rızası için.
Rabbim bu dünyada ve ahirette sevdiği razi olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk peygamber Efendimizin şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin ALLAH.
Rabbim Okunan Kur'anlar dualar yüzü gözü tüm kardeşlerimizinde gönül muradları dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşALLAH.
Selam ve dua ile ALLAH'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun hayırlı akşamlar:)

musakkaf

Kayıtlı Kullanıcı

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
ya arkadaşlar dua güzelde ben artık internette gördüğüm dualrdan korkmaya başladım çünkü büyüden falan bahsediyorlar artık korkar oldum ya bi zamanlar hevesle bakıodum her duayı alıodum ama korkmaya başladım artık bazı dualar biz bilmeden allaha şirk koşmamıza kadar herşeyi yaptırıomuş sanırım yada duaya ters tepki yapan duaları yazmışlar araştırmadan almak istemiorum duları of yaa:(

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
Haşr Suresi(Dileğinin Hemen Gerçekleşmesi için)

Haşr Suresi(Dileğinin Hemen Gerçekleşmesi için)

Bismillahirrahmanirrahim.

Hüvallahüllezi la ilahe illa hu*alimül ğaybi veş şehadeti* hüver rahmanür rahıym.
Hüvallahülleziy la ilahe illa hu *elmelikül kuddusüs selamül mü'minül müheyminül 'aziyzül cebbarul mütekebbir* sübhanallahi amma yüşrikun.
Hüvallahül halikul - bariül müsavviru lehül esmaül husna* yüsebbihu lehu ma fis semavati vel'ard. Ve hüvel'aziyzül hakiym.

Anlamı:. Bir kimse bu ayetleri cuma gecesi kağıt üzerine yazıp iyi bir sargıya sardıktan sonra üzerinde taşırsa cenabı ecelli kimseyi hertürlü kötülüklerden korur.bir kimse güzelce bir abdest alıp arkasından 4 rekat allah rızası için namaz kılsa ve bu namazın her rukunda bu dört ayeti okusa namazdan sonra yapacağı dua reddolunmaz.Cenabı hak o kimseyi niyetine azami derecede kolaylaştırır.bir kimse aynı ayetleri cam bir kabun içerisine yazıp temiz yağmur suyu ile doldursa ve bu sudan içse cenabı hak o kimseye keskin bir zeka ve kavrayış nasip eyler.öğrendiği bir şeyi birdaha unutmaz

Kaynak: gizli ilimler ve hacet kitabi arif pamuk

bu düzeltilmiş halidir hayırlı akşamlar
ALINTIDIR

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
Fatiha Suresi ile Hacet

Fatiha Suresi ile Hacet

Seyh Muhyiddin Arabi k.s.a. hazretleri söyle buyurmustur:
Bir kimsenin çok mühim bir dilegi olursa, aksam namazını kıldıktan
sonra yerinden kalkmadan 40 defa Fatiha suresini okur ve en
sonunda şu mübarek duayı akabinde okursa mücerreptir

İlâhî ılmüke kâfin anis süâli ekfinî bi hakkil fâtihati süâlen ve
keremike kâfin anil mekâli ekrimnî bi hakkil fâtihati mekâlen
ve hasale mâ fi zamîrî.

(Yâ ilâhî! Senin ilmin benim istegime yeterlidir. Fâtiha nın hakkı
için istek yönünden sen bana kafi ol. Senin keremin benim sözüme
karsı kafidir. Fâtiha nın hakkı için bana kafi ol. Gönlümde olanı
meydana getir).
ALINTIDIR

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
Şeyh Abdülkadir Geylani Hazretlerinden Hacet Duası

Şeyh Abdülkadir Geylani Hazretlerinden Hacet Duası

Arkadaşlar Şeyh Abdülkadir Geylani Hazretlerinin hayatının anlatıldığı kitapta, onun dili ile 11 Adım duasının nasıl yapılacağı anlatılmıştır. Kitaptan aynen aktarıyorum:

"Abdülkadir Geylani Hazretlerinin vasiyeti şudur ki, buyurmuşlar:

Bir kimsenin dergah-ı Hakdan bir muradı olsa... Ben Hazreti Hakkı düşümde gördüm. Yedi kere dedim ki: Ya Rab!.. Her kim beni çağırsa mahrum kalmaya! deyu tezarru ettim. Duamı Hazreti Hak kabul eyledi.
İmdi bir kimesne benim ruhum için iki rekat namaz kıla, amma temcidde kıla! Evvel rekatta bir Fatiha onbir İhlas okuya; ikinci rekatta, bir Fatiha onbir İhlas okuya... Selamdan sonra on kere Salavat vere ve bir Tebbet okuya! Ayağ üzere kalkıp el bağlaya, onbir adım gündoğdu yere (Doğu'ya) karşı yürüye ve sağ elin uzada ve yedi kere: "Ya Abdülkadir Geylani emdidni li kaza-i haceti (hacetimin yerine gelmesi için bana imdad eyle!) diye çağıra!
Her ne niyete kim çağıra, kabul ola!
Niyetimi hasıl kılıver diye, kendi neye kadir ise nezr eyleye Cümle maksudu hasıl olur inşaallahuteala.
Gaflet olunmaya, mücerrebattandır."

Denendi mi gibi sorular sormayın lütfen, bana yapmak daha kısmet olmadı, söz verdiğim için koydum buraya. Kaldı ki Abdülkadir Geylani kendisi de içinizde şüphe olmadan yapın demiş. Allah hepimizin dualarını kabul eder inşallah...

Kaynak: Abdülkadir Geylani / Mustafa Özdamar
ALINTIDIR

duygu42

Kayıtlı Kullanıcı
İş ve rızk için......

İş ve rızk için......

Selamun Aleyküm , sitemizde benim gibi işsiz olanlar, iş arayıpta bulamayanlar vardır diye düşündüm ve bunları buldum.Rabbim hepimize hayırlı rızk kapıları açsın kimseye muhtaç etmesin.

Her kim Cuma geceleri 1001 kereYâ Kerim Yâ Rahim esmalarini okur ve buna devame derse en kısa zamanda cenabı hakk o kuluna pek cok mal verir.O kulunu her türlü ihtiyacdan vareste kılar.

Her gün sabah namazlarının ardından Ya Aziz 125 defa okumaya devam eden kimseye Cenab-ı Hak bol rızık ve bereket verir,her dileği yerine gelir.

ya fettah=489
ya rezzak=308
ya gani=1060
ya rafi=351
ya muğni=1100
ya mukaddim=184 is icin hergün

Rızkı kolaylaştırmak için ismi zat'ı (ALLAH) günde 5000 defa okuyup,ardından 1000 defa Ya Hayyu Ya Kayyum isimlerini zikreden kimsenin,bir hafta geçmeden rızkı çoğalır ve heryerden rızık gelir.

tabi hepsinden önemlisi Rabbimin kabul edeceğine inanarak gönülden okumak.....

)))ŞEYDA(((

Kayıtlı Kullanıcı
rızık için hergün vakia suresi okumakta çok iyi oluyor:)rabbim kabul eder inşallah dualarımızı .

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
Çok Çok Büyük ve Mübarek Hacet Duası

Çok Çok Büyük ve Mübarek Hacet Duası

Arkadaşlar bildiğim çok büyük ve önemli bir hacet duasını sizinle paylaşmak istiyorum hikayesi ile birlikte...

Hikayede bahsi geçen kişi çok önemli bir din büyüğü yalnız ismini hatırlamıyorum evide eskiden su bastığı için kaynak kitap malesef çöp oldu o açıdan aklımda kalan kadarıyla yazıcam...bahsi geçen din büyüğü kişi bir hastalığa yakalanıyor zamanın doktorları tedavisinden aciz kalıolar o kadarki artık kişi yürüyemez oluyor..tabi olay mekke yada medine de geçiyor..bastonuna tutuna tutuna mescide gidiyor yazacağım duayı okumak geçiyor aklından fakat dua çok büyük bir dua olduğu için böyle mübarek bir duayı önemsiz şeyler için aracı yapmaya utanıyor vazgeçiyor sonra bakıyor olacak gibi değil duayı okumaya karar veriyor..okuyor ve hastalığı için şifa istiyor duası bitince vücüdunda sanki hastalık yokmuş gibi kalkıp yürümeye başlıyor Allah a çok hamdediyor..fakat duası hemen kabul olduğu için nazar değmesin diye yine sanki hastaymış gibi bastonuyla yürüyüp çıkıyor mescidden..

gelelim duaya..."Allahümme inni es`elüke bi cah`i nebiyyikel mustafa"Arkadaşlar dua bu ancak hikayede olduğu gibi lütfen ve lütfen çok önemli dilekleriniz için okuyun zira duada dilek peygamber efendimiz (sav) hürmetine isteniyor..bunuda ufak tefek şeyler için vasıta etmek edebe aykırıdır..

Hepinizin dileklerinin kabul olması duasıyla sevgiler mellcan kardeşinize de dua edin...

alıntıdır

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşlerm bunu bir sitede buldum ve çok ilgimi çekti hemen sizlerle paylaşmak istedim ama sizlere birde sorum var bu duanın türkçesini bulamadım arapça bilen varsa yazabilrmi lütfen

pedagog

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşımnız için teşekkürler bu duanın teesirine çok inanıyorum bendeki kitabı kaybettim 1 haftadır arıyorum burda bulduğuma çok sevindim.. daha önce denemiştim okudum bu duayı allah a çok şükür dileğim gerçek oldu.... olmayacak iş içinde okumak bir türlü nasip olmuyor inanın.. tekrar sağolun..

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razi olsun.bu gzuel duayi bizle paylastiginiz icin.

ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt