Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Büyük hâcet duasi (1 Kullanıcı)

SUMEYYE GOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Haddini bilen dua eder. Çünkü haddini bilen yetersizliğini bilir. Haddini bilen Rabbini bilir.haddini bilen insan kulluğunu bilir. Kulluğun en güzel ifadesi duadır. Duanın zamanı ve mekanı yoktur. Her yerde ve her zaman dua edilir. Her hal ve şartta dua edilir.
Dua kalbin Allah’la konuşmasıdır. Dua diller üstü bir dildir. Kalbin dilidir dua eden. Kalp duaya durunca , değil sadece dil, her bir hücre ona katılır. İnsanın bütün varlığı istemek olur. Böyle bir duanın kendisi bizzat icabettir.Bütün hücreleri istemek kesilen birinin duasının kabul olup olmadığı merak edilmez. Çünkü böyle bir hal kabul olmuş bir duanın ta kendisidir. Böylesine dua eden bir yüreğe sahip olmak tüm duaların getireceği her şeyden daha üstününe sahip olmaktır.insan dua ile istemeden önce duayı istemelidir. Bunu istemek Allah’la konuşan bir kalp istemektir.
Dua aklın bitip aşkın başladığı bir haldir. Şah damarından daha yakın olan merkez şah damarından yakın olanla temasa geçer. Orada söz biter öz başlar.Orada tedbir biter takdir başlar. Orada ceset biter ruh başlar. O makam talep makamıdır. Dua ibadetlerin özüdür, iliğidir, beynidir.
Duayı ellerimizle yaparız. Çünkü her şeyi ellerimizle işleriz. Ellerimiz Allah’ın yarattığı bir çift fiziki duadır. Onlarla işlediğimiz her şey duamızın bir parçasıdır.Dua ederken kaldırdığımız ellerimizle aslında, Ya Rab! Bu ellerle yaptım, demiş oluruz. Ya Rab ! elimden geleni yaptım, gelmeyen konusunda sana sığınıyorum, demiş oluyoruz. Ya Rab!ellerim bana yetmedi! Tut ellerimi, bırakma beni, demiş oluruz.

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ALLAH'TAN İSTEMENİN USULÜ

RE: ALLAH'TAN İSTEMENİN USULÜ

SUMEYYE GOKTAS yazdı:
Haddini bilen dua eder. Çünkü haddini bilen yetersizliğini bilir. Haddini bilen Rabbini bilir.haddini bilen insan kulluğunu bilir. Kulluğun en güzel ifadesi duadır. Duanın zamanı ve mekanı yoktur. Her yerde ve her zaman dua edilir. Her hal ve şartta dua edilir.
Dua kalbin Allah’la konuşmasıdır. Dua diller üstü bir dildir. Kalbin dilidir dua eden. Kalp duaya durunca , değil sadece dil, her bir hücre ona katılır. İnsanın bütün varlığı istemek olur. Böyle bir duanın kendisi bizzat icabettir.Bütün hücreleri istemek kesilen birinin duasının kabul olup olmadığı merak edilmez. Çünkü böyle bir hal kabul olmuş bir duanın ta kendisidir. Böylesine dua eden bir yüreğe sahip olmak tüm duaların getireceği her şeyden daha üstününe sahip olmaktır.insan dua ile istemeden önce duayı istemelidir. Bunu istemek Allah’la konuşan bir kalp istemektir.
Dua aklın bitip aşkın başladığı bir haldir. Şah damarından daha yakın olan merkez şah damarından yakın olanla temasa geçer. Orada söz biter öz başlar.Orada tedbir biter takdir başlar. Orada ceset biter ruh başlar. O makam talep makamıdır. Dua ibadetlerin özüdür, iliğidir, beynidir.
Duayı ellerimizle yaparız. Çünkü her şeyi ellerimizle işleriz. Ellerimiz Allah’ın yarattığı bir çift fiziki duadır. Onlarla işlediğimiz her şey duamızın bir parçasıdır.Dua ederken kaldırdığımız ellerimizle aslında, Ya Rab! Bu ellerle yaptım, demiş oluruz. Ya Rab ! elimden geleni yaptım, gelmeyen konusunda sana sığınıyorum, demiş oluyoruz. Ya Rab!ellerim bana yetmedi! Tut ellerimi, bırakma beni, demiş oluruz.
Allah c.c razı olsun kardeşim...B)B)B)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı
İhtiyaçların Te’mini ve Belâların Def’i icin Bir dua

İhtiyaçların Te’mini ve Belâların Def’i icin Bir dua

El-KULûBÜ D-DÂRİA DAN BAZI SEÇME DUALAR

İhtiyaçların Te mini ve Belâların Def i İçin Büyük Bir Münacaat

[big]إِلٰهِي أَتَرَاكَ بَعْدَ الْإِيمَانِ بِكَ تُعَذِّبُنِي، أَمْ بَعْدَ حُبِّي إِيَّاكَ تُبَعِّدُنِي، أَمْ مَعَ اسْتِجَارَتِي بِعَفْوِكَ تُسْلِمُنِي، أَمْ بَعْدَ رَجَائِي رَحْمَتَكَ وَصَفْحَكَ تَحْرِمُنِي، حَاشَا لِوَجْهِكَ الْكَرِيمِ أَنْ تُخَيِّبَنِي، لَيْتَ شِعْرِي أَلِلشَّقَاءِ وَلَدَتْنِي أُمِّي، أَمْ لِلْعَنَاءِ رَبَّتْنِي، وَلَيْتَنِي عَلِمْتُ مِن أَهْلِ السَّعَادَةِ جَعَلْتَنِي، وَبِقُرْبِكَ وَجِوَارِكَ خَصَّصْتَنِي فَتَقَرَّ بِذٰلِكَ عَيْنِي وَتَطْمَئِنَّ لَهُ نَفْسِي *
إِلٰهِي هَلْ تُسَوِّدُ وُجُوهًا خَرَّتْ سَاجِدَةً لِعَظَمَتِكَ، أَوْ تُخْرِسُ أَلْسِنَةً نَطَقَتْ بِالثَّنَاءِ عَلَى مَجْدِكَ وَجَلَالِكَ، أَوْ تَطْبَعُ عَلَى قُلُوبٍ اِنْطَوَتْ عَلَى مَحَبَّتِكَ، أَوْ تُصِمُّ أَسْمَاعًا تَلَذَّذَتْ بِسَمَاعِ ذِكْرِكَ فِي إِرَادَتِكَ، أَوْ تَغُلُّ أَكُفّاً رَفَعَتْهَا الْأٰمَالُ إِلَيْكَ رَجَاءَ رَأْفَتِكَ، أَوْ تُعَاقِبُ أَبْدَانًا عَمِلَتْ بِطَاعَتِكَ، أَوْ تُعَذِّبُ أَرْجُلًا سَعَتْ فِي عِبَادَتِكَ *
إِلٰهِي لَا تُغْلِقْ عَلَى مُوَحِّدِيكَ أَبْوَابَ رَحْمَتِكَ * إِلٰهِي نَفْسٌ أَعْزَزْتَهَا بِتَوْحِيدِكَ كَيْفَ تُذِلُّهَا بِمَهَانَةِ هِجْرَانِكَ، وَضَمِيرٌ انْعَقَدَ عَلَى مَوَدَّتِكَ كَيْفَ تُحْرِقُهُ بِحَرَارَةِ نَارِكَ * إِلٰهِي أَجِرْنِي مِنْ أَلِيمِ غَضَبِكَ وَعَظِيمِ سَخَطِكَ، يَا حَنَّانُ يَا مَنَّانُ يَا رَحِيمُ يَا رَحْمٰنُ، يَا جَبَّارُ، يَا قَهَّارُ يَا سَتَّارُ يَا غَفَّارُ، نَجِّنِي بِرَحْمَتِكَ مِنْ عَذَابِ النَّارِ، وَفَضِيحَةِ الْعَارِ، إِذَا امْتَازَ الْأَخْيَارُ مِنَ الْأَشْرَارِ، وَهَالَتِ الْأَهْوَالُ، وَقَرُبَ الْمُحْسِنُونَ، وَبَعُدَ الْمُسِيئُونَ ﴿وَوُفِّيَتْ كُلُّ نَفْسٍ مَا كَسَبَتْ وَهُمْ لَا يُظْلَمُونَ﴾ *
* * * [/big]

Ya İlâhî ve ya Rabbî! Sana iman etmiş bu kuluna azap mı edeceksin!? Sana gönlünü veren

bu muhtaç gedâyı uzaklığın yakıcı ateşine mi maruz bırakacaksın!? Düşmüş kalkmış ama

gelip af talebinde bulunmuş bu zavallıyı hizlâna mı uğratacaksın!? Günahlarını ancak Sen in

rahmet ve merhamet deryalarının eritebileceği bu âcizi aff u safhından mahrum mu

bırakacaksın!? Hâşâ ya Rabbi hâşâ, kapına dayanmış, ihtiyacını, ızdırarını arzetmiş bir

muhtacı eli avucu boş geri çevirmek Sen in keremine yakışmaz. Olamaz, annem şakî olayım

diye beni dünyaya getirmiş olamaz; hayatımı günahların ve isyanların elemleri perişan etsin

diye beni yetiştirmiş de olamaz! Ah keşke bir bilebilseydim ismimi saîdler defterine

kaydettiğini; kurbuna ve civarına mazhar kıldığını! Keşke bilebilseydim de gözlerim sürurla,

gönlüm de itmi nanla dolaydı!

Allah ım! Azametine karşı secde etmiş yüzleri karartır mısın Sen hiç!? Medh ü senâlarla hep

yüce zâtının ululuğunu dillendirip durmuş dilleri ebkem bırakır mısın!? Sen in sevginin

boyasıyla boyanmış kalbleri mühürler misin? Sen in zikrinin lezzetiyle dolup dolup taşmış

kulakları sağır hale getirir misin!? Rahmet ve şefkatine nâil olabilme recasıyla hep semaya

kalkmış ellere kelepçe vurur musun? İbâdet ü tâata râm olmuş bedenleri cezalandırır mısın

ya da Sen in Dinine, Kitabına, Rasûlüne hizmet için koşturup durmuş ayakları incitir misin

Sen hiç!?

Allah ım! Rab olarak sadece Sen i bilip Sen i tanıyan kullarının yüzüne, ne olur, rahmet

kapılarını kapama! Hayır ya Rabbi hayır, Sen tevhid inancıyla azîz eylediğin yürekleri Sen

den uzak kalmanın zilletine dûçar kılmaz ve Sen in muhabbetinle meşbû gönülleri

Cehennem ateşine maruz bırakmazsın. Allah ım! Azabının ve gazabının eleminden beni

koru! Ya Hannan, ya Mennan, ya Rahîm, ya Rahman, ya Cebbar, ya Kahhar, ya Settar, ya

Gaffar, eşrârın (kötü kimseler) kim, ahyârın (iyi kimseler) kim olduğunun gün gibi açığa

çıkacağı.. hesap endişesinden ellerin ayakların titreyeceği.. ömrünü ihsanla değerlendirmiş

yiğitlerin kurbiyete mazhar kılınacağı.. hayatını isâet (kötülük)le heder etmiş kem talihlerin

de uzaklığa maruz bırakılacağı.. herkes dünya hayatındayken her ne işlemişse karşısına

tastamam çıkarılacağı ve hiçbir kimsenin zerre ağırlığınca haksızlığa uğratılmayacağı , o

şedîd günde beni Cehennem azabından ve rezil rüsvay olmaktan muhafaza buyur!.

Bu dua el-Kulûbü d-Dâria nın 629-630. sayfalarında yer almaktadır.

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı
RE: İhtiyaçların Te’mini ve Belâların Def’i icin Bir dua 10

ALLAH CC RAZI OLSUN.B)

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN ALLAH RAZI OLSUN MUAZ KARDEŞİM EMEĞİNE SAĞLIK SELAM VE DUA İLE HAYIRLI HAFTALAR S.A.

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

tebessumd yazdı:
ALLAH CC RAZI OLSUN.B)

ECMAİN KARDEŞİM...

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

yakalzey yazdı:
AMİN ALLAH RAZI OLSUN MUAZ KARDEŞİM EMEĞİNE SAĞLIK SELAM VE DUA İLE HAYIRLI HAFTALAR S.A.

A.S.CÜMLEMİZDEN KARDEŞİM...SAĞOLASINIZ..SİZEDE HAYIRLI HAFTALAR SELAMETLE...

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.RABBİM CÜMLEMİZİ AFFETSİN.A.E.O.

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH (CC) RAZI OLSUN KARDEŞİM...SELAM VE DUA İLE...

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

Avukat yazdı:
ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.RABBİM CÜMLEMİZİ AFFETSİN.A.E.O.

CÜMLEMİZDEN ABLA..AMİN..ECMAİN...İNŞ..SELAMETLE...

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

ireme yazdı:
ALLAH (CC) RAZI OLSUN KARDEŞİM...SELAM VE DUA İLE...

CÜMLEMİZDEN KARDEŞİM...SELAMETLE...

esmanurca

Kayıtlı Kullanıcı

rabbim yar ve yardimcimiz olsun insallah hayir ve dua ile

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

esmanurca yazdı:
rabbim yar ve yardimcimiz olsun insallah hayir ve dua ile

amin ecmain...selametle...

garipkalp

Kayıtlı Kullanıcı
RIZIK DUASI

RIZIK DUASI

ALLAHÜMMERZUKNİ TAYYİBEN VESTA´MİLNİ SALİHAN

Anlamı;(Allah´ım BENİ helalliği ile temiz olan rızıkla rızıklandır.İyi amel işleyen (salih)
bir kul olarak yaşatıp çalıştır.)AMİN

sisam

Kayıtlı Kullanıcı
RE: RIZIK DUASI

B)amin allah razı olsunB)

ararat

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM ..AMİN DİYELİM VE BİLMEDİĞİM BİR ŞEYİ ÖĞRETTİĞİN İÇİNDE ALLAH RAZI OLSUN HAKKINIZ HELAL EDİN ..VE SELAMUN ALEYKÜM

sadece_eda

Kayıtlı Kullanıcı

sağol kardeşim ekledim dualarımın arasına..
allah razı olsun...B)

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN

deren75

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. Allah razı olsun.AMİN.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler