Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bütün kardeşlerimizin hep beraber hayır kapılarımızın açılması için dua edermisiniz:( (1 Kullanıcı)

Nur61

Kayıtlı Kullanıcı
500 tane de ben aliyorum..

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
500 tane de ben aliyorum..
ALLAH CC razı olsun can kardeşim.
sağolasınız.
Rabb kabul buyursun . amin :a12:

YA FETTAH (10.000)
ALLAH rızası için Hidayete Ermek İçin(Herkesin HAYIR KAPILARININ AÇILMASI HAYIRLI RIZK KISMET KAPILARI HAYIRLI İŞ KAPILARI dualarının gönül muradlarının kabulu içinde buldukları sıkıntılardan çaresizliklerden kurtulmaları İçin)

kalbiminurlandır................500
nur61...............................500

toplam.........1.000
kalan...........9.000

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
41 vakıa suresi okumaya karar vermiş leyla ablamız
bende buraya yazmak istedim bi katkımız olursa diye

d. yıldızı......1

kalbiminurlandır

sagol aysecim cok mutlu ettin beni Allah dualarını kabul etsin insallah.Allah razı olsun.
esra bende:)

hosbulduk Leyla kardesim. Cok güzel vakit gecirdim,boş bir haftasonu yerine duayla.. Hem yararlı seyler ögrendim , hem kardeslerime dua ettim cok sukur.

İnsallah Allah dualarımızı kabul eder :) burada özel yazışma yokmus sormak istedigim ve paylasmak istediklerim var. nerden yazmam uygun düşer size ?

MAŞALLAH ESRA KARDEŞİM
SENİ TANIMAK BİZİ DE MUTLU ETTİ.
LEYLA ABLAMIZLA DA TANIŞMISSINIZ.
MELEK GİBİ KALBİ OLAN NADİDE İNSANLARDAN BİRİ DE O.
SONRA ŞUAN AİTEDE AÇIK OLAN ATRİS KARDEŞİMİZ VAR.İSMİ ÖZDEN.
KARDEŞİM VAR UMUT YOLCUSU - GAMZE.

BİZE SORMAK İSTEDİKLERİN NE İLE iLGİLİ BENİM KONUMA YAZABİLİRSİN. AŞAGIYA LİNKİ KOYDUM

seni seviyorum deyince ne cevap alırsınız :)

--

leyla-1

Altın Üye
MAŞALLAH ESRA KARDEŞİM
SENİ TANIMAK BİZİ DE MUTLU ETTİ.
LEYLA ABLAMIZLA DA TANIŞMISSINIZ.
MELEK GİBİ KALBİ OLAN NADİDE İNSANLARDAN BİRİ DE O.
SONRA ŞUAN AİTEDE AÇIK OLAN ATRİS KARDEŞİMİZ VAR.İSMİ ÖZDEN.
KARDEŞİM VAR UMUT YOLCUSU - GAMZE.

BİZE SORMAK İSTEDİKLERİN NE İLE iLGİLİ BENİM KONUMA YAZABİLİRSİN. AŞAGIYA LİNKİ KOYDUM

seni seviyorum deyince ne cevap alırsınız :)

--

Canım benim Allah razı olsun birtanem o sizlerin kalbiniz gönlünüzün güzelliği hepinizin kalbi pırıl pırıl canım bu dünyada sizin gibi insan bulmak oldukça zor canım Allah hepinizden binlerce razı olsun Alalh her zaman o kalbinizin güzelliğine göre mükafatınızı vermek nasip etsin Rabbim.
İy ki burdayım sizlerleyim hepinizi çok ama çok seviyorum Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepimizin dualarını kabul etsin Rabbim.
Allah her zaman iyi insanlarla karşılaşmak nasip etsin kötü art niyetli insanlara fırsat vermesin Rabbim.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun:):a12:

leyla-1

Altın Üye
EUZÜBİLLALLAHİMİN EŞŞEYDANİRRACİM

BİSMİLLAHİRRAHMENİRRAHİM

ELHAMDÜLİLLAHİ RABBİL ALEMİN,VESSELATÜ VESSELAMÜ ALA RASULİNA MUHAMMEDİV VEALA ALİHİ VESAHBİHİ ECMEİN ETTEYYİBİN,ETTAHİRİN CENABI ERHAMERRAHİMİN,

EY İSTEYENLERE RAHMET YAĞMURLARI SAÇAN ,HACET KAPILARINI ÇALAN KULLARINA HEMEN AÇAN ULU ALLAHIM!YANLIZ SANA KULLUK EDİYOR,YALNIZ SENDENYARDIM DİLİYORUZ.BURADA OKUYAN KULLARINI İMANDAN KUR’ANDAN SANA VARAN DOĞRU YOLDAN AYIRMA YARABBİ!

GÖNLÜMÜZÜ DİVANINA AÇIYOR BAĞIŞLAYACAĞINA İNANARAK NİYAZ EDİYORUZ.UMUTLARIMIZI BOŞA ÇIKARMA YARABBİ!

FELEKLERİ NURA,MELEKLERİ SURURA BÜTÜN ALEMLERİ HUZURA KAVUŞTURAN RABBİM PEYGAMBER EFENDİMİZİN HÜRMETİNE DERGAHINA UZANAN ELLERİMİZİ MUHABBETİNLE YANAN GÖNÜLLERİMİZİ AŞKINDAN BAŞKA ATEŞLE YAKMA YARABBİ!

DÜNYANIN GAMIYLA BULANAN RUHLARIMIZI,GÜNAH KİRLERİYLE KARARAN KALPLERİMİZİ İBADETİN ZEVKİYLE AYDINLATMAK,KUR’ANIN HÜKÜMLERİYLE ARINDIRMAK İSTİYORUZ.
GAYESİ SENDEN BAŞKASI OLMAYAN GECE GÜNGÜZ SECDEYİ RAHMANDAN AYRILMAYAN YAPTIĞI SUÇLARI İÇİN GÖNÜLDEN AĞLAYAN KULLARINDAN EYLE BİZİ YARABBİ!

BANA AÇILAN ELLERİ BOŞ ÇEVİRMEM DİYORSUN DÜNYA DOLUSU GÜNAHLA GELSENİZ İHLASLA NİYAZ ETSENİZ REDDETMEM DİYE İLAN EDİYORSUN
BU İLANINA GÜVENDİK KAPINDAN BOŞ ÇEVİRMESSİN ÜMİDİYLE GELDİK
ÜMİTLERİNİN MEYVASINI GÖREN KULLARINDAN EYLE YARABBİ!
NE KADAR ÇALIŞSAK SANA KULLUKTA KUSURUMUZ ÇOK SENDEN BAŞKA GİDECEK KAPIMIZ YOK LUTFUNU BEKLİYORUZ UMUTLARIMIZI BOŞA ÇIKARMA YARABBİ!

BURDAN OKUYAN VE OKUMAYAN KARDEŞLERİMİZİN BÜTÜN ÖLMÜŞLERİNİN RUHUNA HEDİYE EYLEDİK HABERDAR EYLE YARABBİ!

NİCE MEVTALARIMIZIN İSİMLERİ UNUTULMUŞ NESİLLERİ KESİLMİŞ MEZARLARI KAYBOLMUŞ BİZEDE BİR FATİHA YOKMU DİYENLERİN RUHLARINA HEDİYE EYLEDİK HABERDAR EYLE YARABBİ!

OKUNAN FATİHA SÜRESİNDEN HASIL OLAN SEVABI EVVELA BİZZAT HACAİ KAİNAT HEPİMİZİN ŞEFAATÇİSİ MUHAMMED MUSTAFA S.A.V EFENDİMİZİN RUHUNA ADEM A.S BİZİM PEYGAMBERİMİZE KADAR GELMİŞ GEÇMİŞ BÜTÜN PEYGAMBERLERİN RUHUNA HEDİYE EYLEDİK DEN VASIL EYLE YARABBİ!
BİZİ KÖTÜLÜKLERE KARŞI ARKADAŞ ZALİMLERE YOLDAŞ YAPMA SANA HAKKIYLA ŞÜKREDENLERDEN HUZURUNA MÜMİN GELENLERDEN EYLE YARABBİ!KÖTÜLÜKTEN ZEVK ALAN NAMAZINI NİYAZINI UNUTAN GECE GÜNDÜZ KUMAR OYNAYAN İÇKİ SOFRALARINDAN KALKMAYAN ZAVALLILARISEN ISLAH EYLE YARABBİ!

YAVRULARIMIZI DİNSİZLİKTEN VE REZALETTEN SEN ISLAH EYLE YERABBİ!
BURADA ACİZ HANE YAPILAN DUALARI KABUL EYLE DİLEKLERİ VE NİYETLERİ OLANLARIN HAYIRLI DİLEKLERİNİ SEN VER YARABBİ!
YA İLAHEL ALEMİN BİZLERİ DEFTERİ İALAMA KAYDETTİN NURU,İMAN İLE SÜSLEDİN,KENDİNE KUL HABİBİNE ÜMMET EYLEDİN BİZLERİ KULLUĞUNDAN KOVMA BAŞIMIZDAN İMAN TACINI ALMA GÖZLERİMİZDEN GAFLET PERDESİNİ KALDIR BİZLERİ RAHMET DERYASINA DALDIR RUHLARIMIZI TEVHİDİNLE TESBİHİNLE UYANDIR YARABBİ! AMİN AMİN Bİ HÜRMETİ DAHA VE YASİN YARABBİ HAYIRLARIN FETHİ ŞERLERİN DEFHİ İÇİN HASTA KULLARINA ŞİFALAR DERTLİ KULLARINA DEVALAR BORÇLU OLANLARA EDALAR NASİP EYLE OKUNULAN FATİHA SÜRESİNİ KABUL EYLE HEPİMİZİN BİZLERİNDE İNŞALLAH HAYIRLI İŞLERİNİ TEZ ZAMANDA NASİP EYLE SIKINTISINDAN REFAHA KAVUŞTUR OKUYAN OKUYAMAYAN KARDEŞLERİMİZEDE SEVABINI KAT BE KAT VER YARABBİ SENİN RIZAN İÇİN
ELFATİHA MEAS SALAVAT…..
Amin Amin Amin

leyla-1

Altın Üye
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
ALLAHIM HABİBİN MUHAMMED HÜRMETİNE ONUN EHLİBEYTİ VE ASHABI HÜRMETİNE KENDİLERİNDEN RAZI OLDUĞUN TERTEMİZ YAKINLARI VE YOLUNDA OLANLAR HÜRMETİNE ŞU ANDA SANA EL AÇIP YALVARIYORUZ BİLEREK BİLMEYEREK İŞLEDİĞİMİZ GÜNAHLAR İÇİN BİZİ AFFET BİZLERİ DERGAHINDAN BOŞ ÇEVİRME YARABBİM.

Elhamdülillahi Rabbil'âlemîn. Essalâtü vesselâmü alâ resûlinâ Muhammedin ve Âlihî ve Sahbihî ecma'în

RABBİM BİZLERİ AFFEDİP ELLERİMİZİ DERGAHINDAN BOŞ ÇEVİRMEYİP GÖNÜL MURADLARIMIZI DUALARIMIZI KABUL
ETSİN HAYIRLISIYLA..

DUAYA KATILAN KATILMAYAN TÜM KARDEŞLERİMİZİN SIKINTILARINDAN FERAHA ÇIKAR YA RABBİM.

Elhamdülillahi Rabbil'âlemîn. Essalâtü vesselâmü alâ resûlinâ Muhammedin ve Âlihî ve Sahbihî ecma'în

EYY ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHIM DUALARIMIZI KABUL BUYURDUĞUN DUALARA DAHİL EYLE YARABBİM BİZLERE YAŞADIĞIMIZ SIKINTILARA KARŞI DAYANACAK SABIR GÜÇ VER YARABBİM.BİZLERİ NASİBİZİMİZ OLMAYAN İŞLERİN PEŞİNDEN KOŞTURTMA YARABBİM.ÜLKEMİZİ İÇ VE DIŞ DÜŞMANLARDAN KORU YARABBİM AMİN

leyla-1

Altın Üye
AMİN AMİN AMİN.
ALLAH HEPİMİZİN DUALARINI KABUL ETSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH RABBİM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUNHİÇ BİRİMİZİ DARDA SIKINTIDA ÇIKMAZDA ÇARESİZ BIRAKMASIN KENDİ KAPISINDAN BAŞKA KUL KAPISINA MUHTAÇ ETMESİN RABBİM.
ALLAH ŞU ANDA BULUNDUĞUMUZ SIKINTILARDAN ÇIKMAZLARDAN ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN BİZLERİ KURTARIP TEZ ZAMANDA SELAMETİMİZE ÇIKARMAK NASİP ETSİN YAŞAMIMIZA BİR DÜZEN YÖN VERSİN. HAYATIMIZDAKİ ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI OLUMLUYA ÇEVİRSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH.
ALLAH HASTALARA ŞİFA, DERTİLERE DEVA , BORÇLULARA EDA, EVSİZLERE EV, İŞSİZLERE İŞ, EŞSİZLERE EŞ ÇOCUKSUZLARA HAYIRLI ÇOCUK, SEVİPTE KAVUŞAMAYANLARA HAYIRLISIYLA KAVUŞMAK ÖNLERİNDEKİ ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN KURTULMAK NASİP ETSİN.
EVLENEMEYEN KIZLARA EVLENEMEYEN ERKEKLERE HAYIRLI GÖNÜLLERİNE EVLİLİK NASİP ETSİN ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI ORTADAN KALDIRIP HAYIRLI YUVA HAYIRLI ÇOCUKLAR NASİP ETSİN.
HUZURSUZ YUVALARA HUZUR NASİP ETSİN RABBİM KİMSENİN KURULU YUVASINI BOZMASINA FIRSAT VERMESİN KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARI ISLAH EDİP HİDAYETE ERDİRMEK NASİP ETSİN RABBİM.
GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN, KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARIN ŞERLERİNDEN KÖTÜLÜKLERİNDEN, ANİ ÖLÜMLERDEN RABBİM BİZLERİ KORUYUP GELMEDEN ESİRGESİN İNŞALLAH HEPİMİZİ. OKUYAN OKUMAYAN HERKESİN DUALARINI KABUL ETSİN RABBİM.
RABBİM BU DÜNYADA VE AHİRETTE SEVDİĞİ RAZI OLDUĞU KULLAR OLMAK CENNETİNDEN HEPİMİZE BİRER KÖŞK PEYGAMBER EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL OLMAK KOMŞU OLMAK NASİP ETSİN. RABBİM DÜNYADA KUR'AN AHİRETTE İMAN DÜNYADA DÜNYA AHİRETTE AHİRET MURADIMIZI VERSİN RABBİM.
ALLAH'IM SEN RAHİM'SİN RAHMAN'SIN AFFEDİCİSİN AFFETMEYİ SEVERSİN BİZLERİ AFFEDİP HUZURUNA LAYIK EYLE BENİ ANAMI BABAMI BÜTÜN YAKINLARIMI BÜTÜN İNANLARI BAĞIŞLA VE KORU BİZLERİ AFFEDİP DUALARIMIZI KABUL EYLE.
ALLAH'IM SENİN HAZİNENDE HERŞEY BULUNUR HAZİNENDE BİZLERİ ESİRGEME RABBİM.
BÜTÜN DUALARIMIZI KABUL EYLE.

Okuduğumuz duaları kabul et, bu duaların hürmetine hepimizin niyetlerini ver.

Senin herşeye gücün yeter.Amin..

SELAM VE DUA İLE ALLAH'A EMANET OLUN..

leyla-1

Altın Üye
YA FETTAH (10.000)
ALLAH rızası için Hidayete Ermek İçin(Herkesin HAYIR KAPILARININ AÇILMASI HAYIRLI RIZK KISMET KAPILARI HAYIRLI İŞ KAPILARI dualarının gönül muradlarının kabulu içinde buldukları sıkıntılardan çaresizliklerden kurtulmaları İçin)

kalbiminurlandır................500
LEYLA.............................1.000

toplam.........2.000
kalan...........8.000

leyla-1

Altın Üye
41 vakıa suresi okumaya karar vermiş leyla ablamız
bende buraya yazmak istedim bi katkımız olursa diye

d. yıldızı......1

SELAM ALEYKÜM CANIM ALLAH RAZI OLSUN ALLAH HEPİMİZİN DUALARINI KABUL ETSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH RABBİM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN HİÇ BİRİMİZİ DARDA SIKINTIDA ÇIKMAZDA ÇARESİZ BIRAKMASIN KENDİ KAPISINDAN BAŞKA KUL KAPISINA MUHTAÇ ETMESİN RABBİM.
ALLAH ŞU ANDA BULUNDUĞUMUZ SIKINTILARDAN ÇIKMAZLARDAN ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN BİZLERİ KURTARIP TEZ ZAMANDA SELAMETİMİZE ÇIKARMAK NASİP ETSİN YAŞAMIMIZA BİR DÜZEN YÖN VERSİN. HAYATIMIZDAKİ ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI OLUMLUYA ÇEVİRSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH.
ALLAH HASTALARA ŞİFA, DERTİLERE DEVA , BORÇLULARA EDA, EVSİZLERE EV, İŞSİZLERE İŞ, EŞSİZLERE EŞ ÇOCUKSUZLARA HAYIRLI ÇOCUK, SEVİPTE KAVUŞAMAYANLARA HAYIRLISIYLA KAVUŞMAK ÖNLERİNDEKİ ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN KURTULMAK NASİP ETSİN.
EVLENEMEYEN KIZLARA EVLENEMEYEN ERKEKLERE HAYIRLI GÖNÜLLERİNE EVLİLİK NASİP ETSİN ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI ORTADAN KALDIRIP HAYIRLI YUVA HAYIRLI ÇOCUKLAR NASİP ETSİN.
HUZURSUZ YUVALARA HUZUR NASİP ETSİN RABBİM KİMSENİN KURULU YUVASINI BOZMASINA FIRSAT VERMESİN KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARI ISLAH EDİP HİDAYETE ERDİRMEK NASİP ETSİN RABBİM.
GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN, KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARIN ŞERLERİNDEN KÖTÜLÜKLERİNDEN, ANİ ÖLÜMLERDEN RABBİM BİZLERİ KORUYUP GELMEDEN ESİRGESİN İNŞALLAH HEPİMİZİ. OKUYAN OKUMAYAN HERKESİN DUALARINI KABUL ETSİN RABBİM.
RABBİM BU DÜNYADA VE AHİRETTE SEVDİĞİ RAZI OLDUĞU KULLAR OLMAK CENNETİNDEN HEPİMİZE BİRER KÖŞK PEYGAMBER EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL OLMAK KOMŞU OLMAK NASİP ETSİN. RABBİM DÜNYADA KUR'AN AHİRETTE İMAN DÜNYADA DÜNYA AHİRETTE AHİRET MURADIMIZI VERSİN RABBİM.
ALLAH'IM SEN RAHİM'SİN RAHMAN'SIN AFFEDİCİSİN AFFETMEYİ SEVERSİN BİZLERİ AFFEDİP HUZURUNA LAYIK EYLE BENİ ANAMI BABAMI BÜTÜN YAKINLARIMI BÜTÜN İNANLARI BAĞIŞLA VE KORU BİZLERİ AFFEDİP DUALARIMIZI KABUL EYLE.
ALLAH'IM SENİN HAZİNENDE HERŞEY BULUNUR HAZİNENDE BİZLERİ ESİRGEME RABBİM.
BÜTÜN DUALARIMIZI KABUL EYLE.

Okuduğumuz duaları kabul et, bu duaların hürmetine hepimizin niyetlerini ver.

Senin herşeye gücün yeter.Amin..

SELAM VE DUA İLE ALLAH'A EMANET OLUN..

leyla-1

Altın Üye
Bismillahirrahmanirrahim

ALLAH rızası için (Şu anda maddi sıkıntı içinde olan işe girmek isteyen kardeşlerimiz için herkesin dualarının gönül muradlarının kabulu içinde buldukları sıkıntılardan çaresizliklerden kurtulmaları İçin)
VAKIA SÜRESİ(41 TANE)

d. yıldızı................1
leyla....................1
leyla(arkadaşı).......3(okundu)
Zerrin abla.............1

okunan:6
kalan:35

Allah kabul etsin.

allies

Kayıtlı Kullanıcı
canlar Ayse'cigimin sayfasına yazdım. ortaya yazmak istemedim.Allah rızası icin bi bakar mısınız ? Sorcaganız seyler olursa daha yazarım detay. cekingen davrandım biraz sanki ee ben daha kucugum uye olarak bana ablalık edersiniz :)

leyla-1

Altın Üye
canlar Ayse'cigimin sayfasına yazdım. ortaya yazmak istemedim.Allah rızası icin bi bakar mısınız ? Sorcaganız seyler olursa daha yazarım detay. cekingen davrandım biraz sanki ee ben daha kucugum uye olarak bana ablalık edersiniz :)

Alıntı:
allies´isimli üyeden Alıntı
Ayse'cim geldim sayfana. Canım biliyorsun siteye yeni üye oldum. Cok sükür ALLAH CC. beni seviyormusta dogru yolu buldurdu diyeyim. Sıkıntımı ortaya yazmak istemedim. cok konu acan kişiler var. Ortak dualar varken rahatsız etmeyeyim dedim. Birde ne yapacagımı tam bilmiyorum. Biraz bazı sayfalarda bahsettigimden anlamıssınızdır. Benim cok sevdigim insan malesef din konusunda biraz zayıf ailesi ögretmemis. bazı seylerden yavas yavas dönüyor ama ben tabiki baskı yapamam. ALLAH'a cok dua ediyorum hidayet versin diye. Ailemin de konuyu biliyor olması uzerimde cok baskı yarattı ne olucak acaba diye hergun dua ediyorum. iyi yanı bu kadar ilgili diildim dinimizle ALLAH affetsin. cok sukur simdi herseyi yerli yerinde yapmaya calısıyorum.Ayse kardesim le YA HADİ tesbihini kesfettim onu cekiyorum. Ya Fettah cekiyorum. O kisiyi sevdigim icin onun da dogru yolu bulmasını istiyorum. bir sekilde ALLAH onu karsıma cıkardı yasadıgım seylerle buraya geldim. ALLAH-u Teala kalbimi actı.Sizden ricam bana tavsiyeniz nedir ne okuyayım yada okuyalım bana yardım edermsiniz ? ALLAH'a emanet olun.

Canım benim Allah yar ve yardımcınız olsun Allah sevdiğin insanı tez zamanda hidayete erdirmek doğru yolu bulmak nasip etsin Rabbim.
Canım yine Ya Hadi Ya fettah okuyabilirsin birde hidayete ermek için ihlas okuyabilirsin canım yine ben araştırıp bakarım canım ona göre haber veririm Alalh hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhatç etmesin Rabbim.Canım ben şimdi çıkacağım namaz kılacağım yarın bakar sana haber veririm canım olur mu
ALLAH korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak her iki dünyada duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Selam ve dua ile ALLAH'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
Hadi : İstediğini hidayete erdiren

Cenab-ı Hak buyuruyor:
"Hidayet verici ve yardımcı olarak Rabbin yeter." (1)
"Allah kimi doğru yola koymak isterse onun kalbini İslamiyet'e açar" (2)
"O, dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir." (3)
"Artık Allah dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir." (4)
"Sen sevdiğini hidayete erdiremezsin; bilakis, Allah dilediğine hidayet verir ve hidayete girecek olanları en iyi O bilir." (5)
Allah her kime hidayet diler, doğruca kendine erdirmek isterse İslâm için gönlünü açar. Hakkı kabul ve hak teklifleri yerine getirmekten canı sıkılmaz, zahmet ve ıstırap duymaz, tersine neşe ve sevinç duyar. Allah kimi de yolundan şaşırtmak ve saptırmak dilerse, göğsünü daraltır, sıkar, son derece tıkar bunaltır. Göğe tırmanmak kendisine nasıl yapılması mümkün olmayan bir yük ve zahmet ise, iman ve İslâm, hakkı kabul ve itaat etmek de ona o derece güç gelir. İslâm ve doğruluk deyince canı sıkılır, daralır, bunalır. "Of" der, dayanır, tıkanır, yan büker, yoldan çıkar, içinden çıkılmaz bataklara batar gider. O artık genişlemeyi, doğrulukta ve selamette değil, eğrilikte ve felakette arar. İşte Allah, iman etmeyenlerin üzerine pisliği, o son derece nefret ve tiksinmekle karşılanması lazım gelen küfür, azab ve ıstırabını böyle göğsün daralması ve kalb tıkanmasıyla yükler ve tahsis eder. Böyle yardımsız bırakmakladır ki, Allah onları küfür pisliğinin, küfür azabının istilası altında bırakır. (6)
Allah'ın kendisini tanıma yollarını kullarına gösterip tanıtması, yaratıklarına hayatlarını devam ettirme yollarını öğretmesi ve onları buna yöneltmesi anlamına gelir. O, bu yönüyle insanlara kurtuluş yolunu; dünya ve ahiret mutluluğu yollarını gösterir.Allah, hayvanlara içgüdü vermiştir. Onlar içgüdüleriyle kendilerine yararlı olanı bulurlar.İnsanlara ise, akıl verilmiştir. İnsanlar, akıllarını kullanarak bilnçli seçim yapma imkanına sahiptirler ve bu sebeple de yükümlü tutulmuşlardır.Bununla birlikte yüce Allah, akıllarının yanısıra onlara peygamberler de göndermiştir.
Hidayet iki türlüdür, Birincisi yol göstermek, davet etmek ve uyarmak anlamındadır. Bu anlamda hidayet, peygamberlerin temel görevlerinden biridir. İkinci anlamı ise, desteklemek, korumak ve başarılı kılmaktır. Bu tür hidayet yalnız Allah'a mahsustur. Hiçbir varlığın bu hidayet türünde bir etkisi yoktur. (7)

leyla-1

Altın Üye
Doğru yolu bulmak için dua

Sual: Doğru yolu bulmak için dua edilirse, doğru yol hangisiyse, Allah’ın ona göstereceği bildiriliyor. Benim gibi doğru yolu bulmuş bir kimsenin dua etmesi, şüphe etmeye sebep olmaz mı?
CEVAP
O dua herkes içindir. Zaten kimse, benim yolum, benim grubum yanlış demez. Yanlış olduğunu bile bile kim o yolda gider ki? Hıristiyan da, Yahudi de, Mecusi de, her türlü bid’at ehli de, doğru yoldayız diyor. Aklını beğenmeyen olmadığı gibi, yolunu da, inancını beğenmeyen de olmaz. Beğenmese orada işi ne? Bir ayet-i kerime meali:
(İnsanlar, dinde çeşitli gruplara bölündüler. Her grup, kendi yolunu doğru sanıp sevinir.) [Müminun 53]
Bir hadis-i şerif meali:
(Ümmetim 73 fırkaya ayrılır, 72’si Cehenneme gider, yalnız bir fırkası kurtulur. Bu fırka, benim ve Eshabımın yolunda gidenlerdir.) [Tirmizi]
Bu ümmet, çeşitli fırkalara ayrılıyor ve hepsi ben doğruyum diye seviniyor. Bunu, Allah ve Resulü bildiriyor. Dua etmemek, Allah ve Resulüne karşı gelmek olur. Her grup, ben böyle dua edersem, içinde bulunduğum gruptan şüphelenmiş olurum diye dua etmezse, dua edecek kimse kalmaz; çünkü herkes kendinin doğru grupta olduğunu sanıyor. 73 tane doğru olmaz. Peygamber efendimiz, kendi dininden, kendi yolundan şüphe mi ediyordu da, aşağıdaki şekilde dualar etmiştir:
(Allah’ım, Cehennem azabından sana sığınırım.) [Buhari]
(Allah’ım, kalb katılığından, gafletten, inkârcılıktan, riyadan Sana sığınırım.) [Hâkim]
İmam-ı Rabbani hazretlerinin, 272. mektubunda bildirdiği dua şöyledir:
(Allahümme erinelhakka hakkan verzuknâ ittibâ’ahü ve erinel bâtıla bâtılan verzuknâ ictinâbehü bi-hurmeti Seyyidil-beşer. Aleyhi ve alâ âlihi ve eshâbihi minessalevâti efdalühâ ve minetteslîmâti ekmelühâ.) Yani, (Ya Rabbi! Doğruyu bize doğru olarak göster ve ona uymayı bize nasip et ve yanlış, bozuk olan şeylerin yanlış olduklarını bize göster ve onlardan sakınmamızı nasip et! İnsanların en üstünü hürmetine bu duamızı kabul buyur!)
Hazret-i Ebu Bekir’in de böyle dua ettiği İhya’da yazılıdır. Bi-hürmeti’den önceki kısmın hadis-i şerif olduğu da bildirilmiştir. Yani Peygamber efendimiz de, aynı duayı yapmış, (Hakkı hak, batılı batıl olarak göster) diye duada bulunmuştur. Allahü teâlâ, İslamiyet’i doğru olarak öğrenmek isteyene, bunu nasip edeceğine söz verdi. Bir âyet-i serime meali:
(Doğru yolu arayanları, saadete ulaştıran yollara kavuştururuz.) [Ankebut 69] dinimizislam mail grubu
Alıntı

leyla-1

Altın Üye
Allahım, Senden dünya ve ahirette af ve afiyet dilerim.

Allahım, Senden dünya ve ahirette afiyet ve benden şerri uzaklaştırmanı dilerim. Ey merhametlilerin en merhametlisi, ey celâl ve ikram sahibi.

"Allah bize kâfîdir. O ne güzel vekildir!" "(O) ne güzel mevlâ ve ne güzel yardım edicidir!" Güç ve kuvvet, ancak yüce ve azîm olan Allah'ındır.

Allahım, Efendimiz Hz. Muhammed (sav) ve Onun nebi ve resul kardeşleri üzerine, mahlûkatın adedince, Zâtının rızası, Arşının ağırlığı ve kelimelerinin mürekkeplerince salât eyle.

Allahım, Efendimiz Hz. Muhammed ve Onun âli üzerine, Allah'ın kemali adedince ve Onun (sav) kemaline yaraşır biçimde salât eyle. Hamd, Âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur.

Allahım, tembellikten, kocamaktan, borçtan ve günahtan Sana sığınırım.

Allahım, ateşin azabından, ateşin fitnesinden, kabir azabından, zenginliğin şerrinden, fakirlik fitnesinin şerrinden ve Mesih-i Deccal'ın fitnesinin şerrinden Sana sığınırım.

Allahım, hatalarımı kar ve dolu suyu ile yıka ve kalbimi günahlardan, beyaz elbisenin kirden temizlendiği gibi temizle, benimle günahlarımın arasını, doğu ile batının arasını ayırdığın gibi ayır.

Allahım, acizlikten tembellikten korkaklıktan, kocamaktan Sana sığınırım; kabir azabından Sana sığınırım; hayatın ve ölümün fitnesinden Sana sığınırım.

Allahım, kalb katılığından, gafletten, fakirlikten, zilletten ve miskinlikten Sana sığınırım. Fakirlikten, küfürden, fısktan, muhalefet edip düşmanlık çıkarmaktan, başkaları duysun ve görsün diye bir şey yapmaktan Sana sığınırım. Sağırlıktan, dilsizlikten, delilikten, cüzzamdan ve kötü hastalıklardan Sana sığınırım.

Allahım, gücümün zayıflığını, çaremin azlığını ve insanlarca önemsenmeyişimi Sana şikâyet ediyorum.

Allahım, nefsime takva bahşeyle ve onu temizle; Sen (onu) temizleyenlerin en hayırlısısın; Sen, onun velîsi ve mevlâsısın.

Allahım, fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalbden, doymayan nefisten ve icabet edilmeyen duadan Sana sığınırım.

Allahım, işlediğim ve işlemediğim amellerin şerrinden Sana sığınırım.

Allahım, bildiğim ve bilmediğim şeylerin şerrinden Sana sığınırım.

Allahım, nimetinin zevalinden, afiyetinin değişmesinden, azabının ansızın gelip çatmasından ve gazabına sebeb olacak şeylerden Sana sığınınm, ey Rahman, ey Rahîm, ey Celâl ve İkram Sahibi; yâ Hayy, yâ Kayyûm.

Allahım, enkaz altında kalmaktan Sana sığınırım. Düşmekten (yukarıdan aşağı yuvarlanmak) Sana sığınının ve boğulmaktan, yanmaktan, kocamaktan Sana sığınırım. Ölüm anında şeytanın çarpmasından Sana sığınırım. Yılan, akrep gibi hayvanlar tarafından sokulmuş olarak ölmekten Sana sığınırım.

Allahım, huyların, amellerin, arzuların ve hastalıkların kötülerinden Sana sığınırım.

Allahım, borca batmaktan, düşmanın galebesinden ve kulların, başıma gelenlerden dolayı sevinmesinden Sana sığınırım.

Allahım, üzüntüden, tasadan, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, borcun altında iki büklüm olup ezilmekten ve insanların galebe ve tasallutundan Sana sığınırım.

Allahım, fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalbiden, işitilmeyen duadan, doymayan nefisten, açlıktan ki o kötü bir arkadaştır hıyanettenki o ne kötü sırdaştır tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kocamaktan, ezel-i ömre döndürülmekten, Deccal fitnesinden, kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden Sana sığınırım.

Allahım, Senden âhu efgân edip Sana dua dua yalvaran, Sana karşı saygı ile dopdolu olan ve Senin yoluna yönelen kalbler diliyoruz.

Allahım, Senden, rahmetini celbedecek şeyleri, gerçekleşmesi muhakkak olan mağfiretini, her türlü günahtan korunmayı, her türlü iyiliği kazanmayı, Cennet'le serfiraz olmayı ve Cehennem'den kurtuluş dileriz.

Allahım, bilerek veya bilmeyerek işlediğim günahlarımı mağfiret buyur.

Allahım, Senden, işimde beni rüşde hidayet etmeni istiyor, nefsimin kötülüklerinden Sana sığınıyorum.

Allahım, beni yücelt, eksiğimi-gediğimi gider, bana rızık ihsan et, beni salih amellere ve güzel ahlâka ilet; zira bunların salih olanına ancak Sen ulaştırır, kötülerinden de ancak Sen alıkorsun.

Allahım, cüzzamdan, alaca hastalığından ve hastalıkların kötülerinden Sana sığınınm.

Allahım, ciddiyetimi, şakamı, hatamı, kastımı mağfiret buyur; itiraf ederim ki bu kusurların hepsi bende vardır. İhsan ettiğin şeylerin bereketinden beni mahrum etme, mahrum ettiklerin ile de imtihan etme.

Allahım, günahlarımızı,zulüm ve haksızlıklarımızı, şakalarımızı, ciddiyetlerimizi, kasıt ve hatalarımızı mağfireteyle; itiraf ederiz ki, bütün bunlann hepsi bizde vardır.

Allahım, her işimin esası olması itibariyle dinimi ıslah et, içinde geçimim olan dünyayı ıslah buyur, döneceğim yer olan ahiretimi de ıslah et, hayatı, her türlü hayırlan artırmama vesile kıl, ölümü de her türlü serden kurtulup rahata ermeme vesile yap.

Allahım, Yaşamım hayırlı olduğu müddetçe beni yaşat, vefatım hayırlı olduğunda da beni öldür.

Yâ Rabbî, lehimde olan şeylerde bana inayet et, aleyhime olacak şeylerde değil. Bana yardım et, düşmanlanma değil. Düşmanlarımın bana yaptıkları tuzakları boz, düşmanlarıma da aleyhime komplo yapma imkanı verme. Beni hidayet eyle, hidayeti bana âsân eyle, bana tecavüz edene karşı yardım eyle.

Allahım, beni, Seni çok zikreden, Sana çok şükreden, Senden çok korkan, Sana çok itaatkâr, Sana karşı huşu ve saygıyla dopdolu olan, âhu figân edip dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden bir insan eyle.

Yâ Rabbi, tevbemi kabul buyur, günahımı yıka, duama icabet et, delilimi güçlendir, kalbime hidayet ver, dilime istikamet ver ve sinemin kinini sök al.

Allahım, Senden, işimde sebat diliyorum, doğru yolda azim istiyorum. Senden, nimetine şükretmeyi ve Sana güzelce ibadet etmeyi istiyorum. Ve sâdık bir dil, selim bir kalb istiyorum. Bildiğin şeylerin şerrinden Sana sığınıyorum. Bildiğin şeylerin hayrını Senden istiyor ve bildiğin şeylerden Sana istiğfar ediyorum. Şüphesiz Sen, Allâmü'l-guyûb'sun.

Allahım, bana, kendimi bulmayı ilham et. Beni nefsimin şerrinden koru.

Allah’ım, Senden, hayırlı işler yapmayı, kötülükleri terk etmeyi ve fakirleri sevmeyi, beni bağışlamanı, bana merhamet etmeni ve insanların fitnesini murad buyurduğunda, fitnelere dûçâr olmadan beni vefat ettirmeni dilerim.

Senden, Senin sevmeni, Senin sevdiklerinin sevgisini ve beni Senin sevgine yaklaştıracak amelin sevgisini dilerim.

Allah’ım, gözümden ve kulağımdan beni yararlandır ve (ölünceye kadar) onları sıhhat-ü afiyette kıl. Bana zulmedenlere karşı yardım ihsan eyle ve bana zulmedenden intikamımı al.

Ey gözlerin göremediği, başkalarının zan ve tereddütlerinin aslını asla karıştıramadığı ve vasfedenlerin vasfedemediği, hadiselerin değiştiremediği, belâlardan korkmayan ve dağların ağırlıklarını, denizlerin miktarlarını, yağmur damlalannın sayısını, ağaçlann yapraklarının adedini ve üzerine gecenin karanlığının çöktüğü, gündüzün aydınlığının doğduğu şeylerin sayısını bilen, hiçbir semânın semâyı, hiçbir arzın arzı, hiçbir denizin dibindekini ve hiçbir dağın içindekini kendinden gizleyemediği (Allahım),

Ömrümün en hayırlı ânını sonu, amelimin en hayırlısını son amelim ve günlerimin en hayırlısını ise Sana kavuştuğum gün kıl.

Allahım, halimin koruyucusu olan dinimi bereket kaynağı eyle, dönüşüm kendisine olan ahiretimi ve içinde azığım olan dünyamı mübarek kıl, hayatı her türlü hayırlan artırmaya vesile kıl, ölümü de her türlü serden kurtulmama vesile yap.

Allahım, Senden, tertemiz bir hayat, dosdoğru bir ölüm ve Sana, rezil etmeyen, ayıpları sayıp dökmeyen bir dönüş istiyorum.

Allahım, beni, çok sabreden, çok şükreden bir kul eyle, beni kendi gözümde küçük fakat insanlann gözünde büyük yap.

Yâ Rabbi, beni bağışla, bana merhamet eyle ve beni en doğru yola hidayet et.

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm,

1000 tane de ben alayım, bitince haberdar ederim.
Selametle..

kalbiminurlandır

YA FETTAH (10.000)

kalbiminurlandır................500 (okundu) + 500
LEYLA.............................1.000
hasgül.............................1.000

toplam.........3.500
kalan...........6.500

Selamun aleyküm,

1000 tane de ben alayım, bitince haberdar ederim.
Selametle..

vealeykumselam can kardeşim.
sağolasın ekledim listeye..

500 daha aldım.
selamunaleykum :H

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt