Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bugün Kuran-ı Kerim Okudunuz mu..? (3 Kullanıcı)

Kaan Erdem

Yönetici
Kur'an-ı Kerimin ahkamının..ruhunun ruhumuza nüfuz etmesini..
her derdimize deva-şifa..geçmişlerimize Rahmet sağanağı nur olmasını Rabbimizden niyaz ediyorum..

Selam ve baki dualarım ile Allah(CC)'a emanet olunuz..
(Talipamca Abimden Alıntı)

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
Kur'an-ı Kerimin ahkamının..ruhunun ruhumuza nüfuz etmesini..
her derdimize deva-şifa..geçmişlerimize Rahmet sağanağı nur olmasını Rabbimizden niyaz ediyorum..

(Talipamca Abimden Alıntı)

AMİN...AMİN...AMİN...
selam ve dua ile...selametle İNŞALLAH...

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
Kuran, nasıl şefaatçi olur?

Ebû Hüreyre Hazretlerinin, Kur´an okuyanların kazanacağı mânevî derecelerle ilgili olarak Peygamber Efendimiz`den rivayet ettiği şu hadîsi şerîf, mü`min gönüllerin heyecanla tutuşmasına vesile olacak güzelliktedir: Kıyamet gününde Kur`an-ı Kerîm gelecek ve ALLAH Teâlâ`ya: Ya Rabbî! Kur´an okuyan kimseyi şeref süsüyle süsle!diyecek; bunun üzerine Kur´an okuyan kimse şerefle süslenecek.

Yine Kur`an-ı Kerîm: ALLAH`ım! Ona şeref elbisesi giydir! diyecek; hemen o zâta elbiselerin en değerlisi giydirilecek. Sonra Kur`an: Rabb`im! Ona şeref tacı giydir! diye niyâz edecek; o kimseye şeref tacı giydirilecek. Sonunda Kur`an-ı Kerîm: Yâ Rabbî! O kulundan razı ve hoşnut ol! Senin hoşnutluğundan üstün bir şey yoktur. diyerek Kur`an okuyan kimseyi mânevî mertebelerin en yükseğine ulaştıracak (Tirmizî, Fezâilül-Kuran 18; Dârimî, Fezâilül-Kuran 1).

Yüce Kitab`ımızın, kendisini okuyanlara kazandırdığı güzelliklerin haddi hesabı yoktur. Mahşerde, güneşin tepeye dikildiği, herkesin kan ter içinde çırpındığı o dehşetli saatlerde, Kuranın, kendisini okuyan ve buyruklarına göre yaşayan kimselere sağlayacağı büyük imkândan söz eden Efendimiz (sas) şöyle buyuruyor: Kıyamet gününde, Kur`an-ı Kerîm ile Onun buyruklarını tutup yasaklarından kaçan mü`minler ortaya getirilecekler. Kuran`ın önünde en uzun iki sûresi, Bakara ile Âl-i İmrân bulunacak. O sırada bu iki sûre, iki bulut gibi görünecek veya aralarında bir nur bulunan iki siyah gölgeliği andıracaklar, yahut bu iki sûre, kıyamet gününde sahiplerini savunmak üzere saf bağlayıp kanat germiş iki kuş sürüsü gibi gelecekler. (Müslim, Müsâfirîn 253; Tirmizî, Fezâilül-Kuran 5).

alıntı

RABBİM KUR'AN 'ın ŞEFAATİNDEN MAHRUM BIRAKMASIN ....İNŞALLAH...

(izinsiz ekledim özürdilerim...isterseniz silebilirim....)

Kaan Erdem

Yönetici

amin.konuya olan ilgi,alaka ve önem'den dolayı ALLAH cc razı olsun.değerli katkınız için t.ederim.selam ve dua ile kalın selametle.hayırlı ve bereketli sabahlar inşaALLAH.

Ebû Hüreyre Hazretlerinin, Kur´an okuyanların kazanacağı mânevî derecelerle ilgili olarak Peygamber Efendimiz`den rivayet ettiği şu hadîsi şerîf, mü`min gönüllerin heyecanla tutuşmasına vesile olacak güzelliktedir: Kıyamet gününde Kur`an-ı Kerîm gelecek ve ALLAH Teâlâ`ya: Ya Rabbî! Kur´an okuyan kimseyi şeref süsüyle süsle!diyecek; bunun üzerine Kur´an okuyan kimse şerefle süslenecek.

Yine Kur`an-ı Kerîm: ALLAH`ım! Ona şeref elbisesi giydir! diyecek; hemen o zâta elbiselerin en değerlisi giydirilecek. Sonra Kur`an: Rabb`im! Ona şeref tacı giydir! diye niyâz edecek; o kimseye şeref tacı giydirilecek. Sonunda Kur`an-ı Kerîm: Yâ Rabbî! O kulundan razı ve hoşnut ol! Senin hoşnutluğundan üstün bir şey yoktur. diyerek Kur`an okuyan kimseyi mânevî mertebelerin en yükseğine ulaştıracak (Tirmizî, Fezâilül-Kuran 18; Dârimî, Fezâilül-Kuran 1).

Yüce Kitab`ımızın, kendisini okuyanlara kazandırdığı güzelliklerin haddi hesabı yoktur. Mahşerde, güneşin tepeye dikildiği, herkesin kan ter içinde çırpındığı o dehşetli saatlerde, Kuranın, kendisini okuyan ve buyruklarına göre yaşayan kimselere sağlayacağı büyük imkândan söz eden Efendimiz (sas) şöyle buyuruyor: Kıyamet gününde, Kur`an-ı Kerîm ile Onun buyruklarını tutup yasaklarından kaçan mü`minler ortaya getirilecekler. Kuran`ın önünde en uzun iki sûresi, Bakara ile Âl-i İmrân bulunacak. O sırada bu iki sûre, iki bulut gibi görünecek veya aralarında bir nur bulunan iki siyah gölgeliği andıracaklar, yahut bu iki sûre, kıyamet gününde sahiplerini savunmak üzere saf bağlayıp kanat germiş iki kuş sürüsü gibi gelecekler. (Müslim, Müsâfirîn 253; Tirmizî, Fezâilül-Kuran 5).

alıntı

(izinsiz ekledim özürdilerim...isterseniz silebilirim....)

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim bende çok şükür kuran öğrenmeye başladım aslında utanıyorum keşke daha küçükken öğrenseydim ama nerde alkolik bir babanın kızı olunca ilkokulu bitirir bitirmez verdiler çalışmaya evleninceye kadar çalıştım ailemde ne namaz kılan ne kuran okuyan yoktu açık saçık geziyordum daha sonra evlendim eşim çok kıskanç olduğu için beni kapattı kendi işyerim vardı orada çalıştığım için çalışmama izin verdi hep çalıştım eski yokluk günlerin acısını çıkarırcasına hırsla çalıştım içimde hep çalışma ve para kazanma hırsı vardı ama bir yandanda hep dinimi öğrenmek istiyordum ama çalışmam engeldi 3 ay önce ani bir kararla çalışmayı bıraktım ve kuran öğrenmneye ve sohbetlere gidiyorum şu an o kadar huzurluyumki çok şükür rabbime doğru yolu buldum neyse çok uzattım dua ile kalın

berat05

Yönetici

alıntı

YARABBİM SEN BİZİ KUR'ANIN GÜZELLİKLERİNDEN MAHRUM BIRAKMA.
OKUMAYI-ANLAMAYI-YAŞAMAYI NASİP EYLE....

nihalim kardeşim yazı çok güzeldi ALLAH(C.C.) RAZI OLSUN
İNSAN ÜRPERİYOR İNANIN.

Allah(c.c.) 'a emanet olunuz:H

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam değerli büyüğüm mevlam sizi daha iyi etsin inşaALLAH.ALLAH cc yar ve yardımcınız olsun.bu yolda daim ve sabit olun inşaALLAH.selam ve dua ile kalın selametle.

selamün aleyküm kardeşim bende çok şükür kuran öğrenmeye başladım aslında utanıyorum keşke daha küçükken öğrenseydim ama nerde alkolik bir babanın kızı olunca ilkokulu bitirir bitirmez verdiler çalışmaya evleninceye kadar çalıştım ailemde ne namaz kılan ne kuran okuyan yoktu açık saçık geziyordum daha sonra evlendim eşim çok kıskanç olduğu için beni kapattı kendi işyerim vardı orada çalıştığım için çalışmama izin verdi hep çalıştım eski yokluk günlerin acısını çıkarırcasına hırsla çalıştım içimde hep çalışma ve para kazanma hırsı vardı ama bir yandanda hep dinimi öğrenmek istiyordum ama çalışmam engeldi 3 ay önce ani bir kararla çalışmayı bıraktım ve kuran öğrenmneye ve sohbetlere gidiyorum şu an o kadar huzurluyumki çok şükür rabbime doğru yolu buldum neyse çok uzattım dua ile kalın

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
YARABBİM SEN BİZİ KUR'ANIN GÜZELLİKLERİNDEN MAHRUM BIRAKMA.
OKUMAYI-ANLAMAYI-YAŞAMAYI NASİP EYLE....

nihalim kardeşim yazı çok güzeldi ALLAH(C.C.) RAZI OLSUN
İNSAN ÜRPERİYOR İNANIN.

Allah(c.c.) 'a emanet olunuz:H

selamünaleyküm...Berat 05...ablacığım ALLAH c.c. sizden de razı olsun...
AMİN...AMİN...AMİN...
evet geçenlerde bir sitede okumuştum ...sizlerle de paylaşmak istedim...
ayrı konu olarak açacaktım buraya daha uygun olur diye düşündüm...
ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...selametle İNŞALLAH...

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com

amin.konuya olan ilgi,alaka ve önem'den dolayı ALLAH cc razı olsun.değerli katkınız için t.ederim.selam ve dua ile kalın selametle.hayırlı ve bereketli sabahlar inşaALLAH.

selamünaleyküm...ALLAH c.c. sizden de razı olsun...
rica ederim...elimden geldiği kadarıyla.............
İNŞALLAH tekrar katkıda bulunacağım...hayırlı akşamlar...
ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile....selametle İNŞALLAH............

Kaan Erdem

Yönetici

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Oku-okut..

Oku-okut..

attachment.php

EsSelamuAleyküm KAAN Kardeşim..

Bizim Furkan'ınımız da öyle olur inşaAllah..yani alıntı bir resimdir Kardeşim..
Allah(CC) razı olsun..Kitab-ı Mübin o zor günümüzde şefaatçimiz olsun inşaAllah..
(Cevapla butonuna basmadan açıldı..yazıyı eklemek durumunda kaldım..)

afakisevda

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm hayırlı akşamlar kardeşim öncelikle güzel duanıza AMİN diyorum RABBİM razı olsun VEDUD olan RABBİME hamdü senalar olsun ki her günüm KUR'AN la geçiyor bana böyle bir kapı açtığı için güzel ALLAHIMA ne kadar şükretsem azdır dilerim ki yolundan hizmetinden ayırmasın

SELAM ve DUA ile kalın ALLAHA EMANET OLUN

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam kıymetli abim.cevap için ALLAH cc razı olsun.inşaALLAH.amin diyorum.selam ve dua ile kalın selametle abim.hayırlı ve bereketli geceler olsun.

attachment.php

EsSelamuAleyküm KAAN Kardeşim..

Bizim Furkan'ınımız da öyle olur inşaAllah..yani alıntı bir resimdir Kardeşim..
Allah(CC) razı olsun..Kitab-ı Mübin o zor günümüzde şefaatçimiz olsun inşaAllah..
(Cevapla butonuna basmadan açıldı..yazıyı eklemek durumunda kaldım..)

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam kıymetli kardeşim.ALLAH cc daha iyi etsin daim ve sabit kılsın inşaALLAH.amin diyorum yürekten duanıza.selam ve dua ile kalın ALLAH cc emanet olun selametle.hayırlı ve bereketli geceler olsun.

Selamün Aleyküm hayırlı akşamlar kardeşim öncelikle güzel duanıza AMİN diyorum RABBİM razı olsun VEDUD olan RABBİME hamdü senalar olsun ki her günüm KUR'AN la geçiyor bana böyle bir kapı açtığı için güzel ALLAHIMA ne kadar şükretsem azdır dilerim ki yolundan hizmetinden ayırmasın

SELAM ve DUA ile kalın ALLAHA EMANET OLUN

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
Kur’an dinliyor muyuz?

Kur’an dinliyor muyuz?

Kur’an dinliyor muyuz?

Kur’an’ı okumak kadar dinlemek de önemlidir. Kur’an-ı Kerim’i hem okuma hem de dinleme mevzuunda değişik seviyeler, farklı duyuş ve hissedişler vardır. Hak rızasına ulaştıracak bir okumada, okuyan insan her şeyi nazarından silip sadece Allah’a müteveccih olmalı; dinleyenler de, ses ve nağme kime ait olursa olsun, Kur’an’ın kendisini, İlahi kelamın mana ve muhtevasını dinlemeye çalışmalıdır.
Okunan, Allah’ın kelamıdır; onu ruhanîler de dinler, melekler de. Kur’an’ı istenen seviyede dinleyebilmek için de, okuyan kim olursa olsun, önce onu zihnen ortadan kaldırmak ve tamamıyla okunan ayetlere, Allah’ın kel----- yönelmek gerekir. Peygamber Efendimiz, kendisine okuyan Cibril-i Emin de olsa, o hava içerisinde ve bütün bütün mana ve muhtevaya müteveccih olarak ta’zimle ve saygıyla dinlerdi.
Bizler de kulaklarımızın farklı seslerle kirlendiği günümüzde Kur’an’ın her bir harfinin içimizdeki bir karanlığı aydınlatacak mumlar misali olduğunu düşünelim; onu dinlerken manevi yaralarımızdan şifa bulduğumuz hissi ve heyecanıyla dinleyelim. Evimizde, arabamızda, teybimizin haznesinde her daim bir Kur’an kaseti bulunduralım. Arabamızı çalıştırdığımızda yola Kur’an’la çıkalım, evimize girerken de bizleri Kur’an nağmeleri karşılasın..

ALINTI

Kaan Erdem

Yönetici

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
ELHAMDÜLİLLAHİRABBİLALEMİN.
BUGÜN KURAN_I KERİM OKUDUM.PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
SELAM VE BAKİ DUALARIMLA..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt