Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bu Ramazan Miladımız Olsun Mu? (1 Kullanıcı)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Elveda-Ramazan.jpg

mir_erhan

Moderator
içinde tevbelerimizin çok çok olduğu bir Ramazan...
Ardından gittiklerimizin boş olduğuna kanaat ketirdiğimiz ve kendimize geldiğimiz bir Ramazan...
Yaratılış Özümüze döndüğümüz, Arındığımız bir RAMAZAN...
İmanımız adına Bir geçmiş kapatıp MİLADIM diyebileceğimiz bir RAMAZAN olsun inşallah...

Selam ve dua ile

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
içinde tevbelerimizin çok çok olduğu bir Ramazan...
Ardından gittiklerimizin boş olduğuna kanaat ketirdiğimiz ve kendimize geldiğimiz bir Ramazan...
Yaratılış Özümüze döndüğümüz, Arındığımız bir RAMAZAN...
İmanımız adına Bir geçmiş kapatıp MİLADIM diyebileceğimiz bir RAMAZAN olsun inşallah...

Selam ve dua ile

Amiin, inşaAllah..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
images

Sahura kalktığımızda teheccüd namazlarımızı da kılalım.. Gecenin feyzinden, Rabbimizden rahmetinden nasibimizi alalım inşaAllah..

mir_erhan

Moderator
645841-ramazan%20y.jpg

Es selamu aleykum ve rahmetullah..
Yine bir Ramazan ayının arefesindeyiz.. Çok heyecanlıyız.. Bizleri Ramazana (İnşaAllah. Çünkü 1 gün var daha) kavuşturan Rabbimize binlerce kez hamdolsun.. İlk teravimiz bu gece.. İlk sahurumuzu bu gece yapacağız İnşaAllah.. (İlk davul sesini duymak beni çok etkiliyor ( : ) Hepimizin evinde ayrı bir heyecan.. Ramazanın o anlatılmaz manevi atmosferinin doyumsuz heyecanı.. Ramazanın bereketine hepimiz ortak olalım.. Diyorum ki bu Ramazan yeni bir başlangıç olsun hepimiz için.. Bu Ramazan Miladımız olsun.. Nefsimize söz geçiremedğimiz, yapmak isteyip de yapamadığım her ne varsa, bu Ramazanda yapalım inşaAllah..
Bu ayı fırsat bilip, elimizden geldiği kadar amellerimizin sayısını arttırıp, Rabbimizin razı olacağı işler yapalım inşaALLAH..

Son günlerde kapanmak isteyip de kapanamayan arkadaşlar.. adlı konumuzun MaşaAllah SubhanaAllah aktifliği, kapanmak istreyen kardeşlerimizin sayısının artması hepimizi çok mutlu ediyor.

Kapanmak isteyen kardeşlerimizin örtü nuruyla nurlanmaları ne güzel bir başlangıç olur.. ( :

Namaz kılmıyorsak, namaz.. (Vakit namazlarımız, teraviler, teheccüd namazı, evvabin, kuşluk ...)

Kur'an'ı Kerim'e daha fazla zaman ayırmak..(Kur'an'ı Kerim hatimleri, mukabeleler, tefsir, meal )

Yardıma muhtaçlara yardım elimizi uzatmak.. (Yardım, Sadaka, fitre ayrıca zekat...)

Teheccüd na
mazına başlayıp, inşaAllah Ramazandan sonra da devamını getirmek..
(Sahur için kalktığımızda teheccüd namazımızı kılıp, ardından yemeğimizi yemek..)

Birbirimiz için dua etmek.. (Kişisel dua isteyen kardeşlerim isimlerini yazıp, istedikleri duaları yazabilirler)

Bunlar benim şimdilik aklıma gelenler..

İmam-ı Rabbani hazretleri de buyuruyor ki:

Mübarek Ramazan ayı, çok şereflidir. Bu ayda yapılan, nafile namaz, zikir, sadaka ve bütün nafile ibadetlere verilen sevap, başka aylarda yapılan farzlar gibidir. Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir oruçluya iftar verenin günahları affolur. Cehennemden azat olur. O oruçlunun sevabı kadar, ayrıca buna da sevap verilir. O oruçlunun sevabı hiç azalmaz.

Şimdiden Hepimizin Ramazan-ı Şerif'i Mübarek, hayırlara vesile olsun inşaAllah..

Bu konu şuan en çok güncel olmayı hakediyor..
Haydi ya ALLAH diyelim.
şöyle bir silkelenip kendimiz toparlayalım.
En güzel başlangıç için
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM deyip başlayalım..

SElam ve dua ile

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı

Bu konu şuan en çok güncel olmayı hakediyor..
Haydi ya ALLAH diyelim.
şöyle bir silkelenip kendimiz toparlayalım.
En güzel başlangıç için
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM deyip başlayalım..

SElam ve dua ile
Aynen kardeşim..
Seneler geçiyorrr.. Bir ramazan başlıyor ve hüzün ile aramızdan çabucak ayrılıyor..
Ramazan, kendimize güzel ve hayırlı bir başlangıç yapmamız için çok güzel bir vesile..
Ramazanın nurundan, feyzinden,rahmet ve bereketinden hepimizin nasibimizi almamız duasıyla..

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim bir ramazana daha kavuşturdu bizleri bu güzel ramazan ayını layıkıyla geçirmemizi nasip etsin:)

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Yıllar Ramazanlar gelip geciveriyor ömür su gibi akıyor

mir_erhan

Moderator
Selamün Aleyküm.
Hamd olsun. bu gün 2.gün. Teravihleri çok seviyorum. çok güzel gidiyor.
Allah cc. bizler yardım eylesin. çok zor geçyor belki ama. güzelliği sevabı hayrıda zorluğundadır.
Bu Ramazanda en çok SUSMAYA çalışıyorum..
İnşallah bunu sonuna kadar hayırlı bir şekilde götürürüz. amin.

Selam ve dua ile

mir_erhan

Moderator
Oruç tutan müminin susması tesbih, uykusu ibadet, duası müstecap ve amelinin sevabı da çoktur.
Deylemi

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt