Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bu özel bir durum ama sanırım sizde benim bir ailemsiniz,belkide tek ailem.. :( (2 Kullanıcı)

mrv111

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahıym,öncelikle tüm islam aleminin ramazanı mübarek ve herkesin bu ayda yaptıkları ibadet olsun inşallah..

Selamun Aleyküm;
Ben 17 yaşında sağlık meslek lisesinde 3. sınıf hemşirelik okuyacak bir öğrenciyim bunun yanında elimden geldiğince dinimize göre bir müslüman nasıl olur sorusunu cevaplayıp uygulamaya çalışıyorum inşallah,yaşıma rağmen bazı sorunlarve sıkıntılar yaşayıp hayata farklı bir pencereden bakan ve olgun düşünen biri haline geldim,hamd olsun..
Kendime göre hatalarım oldu bu site sayesinde bazı şeylerin farkına vardım,yine bu sitedeki tüm mümin kardeşlerimden Allah razı olsun sayelerinde tesettürümü aldım,namazlarımı kılıyorum,dualarımı hep ediyorum ve salih ameller işlemeye çalışıyor başta belirttiğim sorunun cevaplarını anlayıp,yaşamaya ve yaşatmaya çalışıyorum.
Dediğim gibi bazı yaşadığım talihsizlikler ve yaptığım hatalar gerçeği bulmama vesile oldu ve bende hayatıma 2 amaç koydumilki Rabbime,peygamberimizin ümmetine hayırlı bir kul,ümmet olmak ve güzel ahlakla yaşabilmek diğeri biraz daha dünyevi ama :) tıpı kazanmak istiyorum;
Sizlerden yardım etmenizi çok istiyorum,buna ihtiyacım var..
1-2gün önce babamın annemi aldattığını öğrendim..Annem ev hanımı ama dininide yaşayan bir hanımefendi,babam çok değişti namaz kılmaz oldu annemi çok kıran ve beğğenmeyen biri oldu bu durumu annem bilmiyorum ben şöyle düşündüm 2-3 sene snra mesleğimi elime alp çalşacağm ve anneme bakarım inş ayrrılmalarını istiyorum anneme yapılan bu haksızlığa tahammülüm kalmıyor,ama yuva yıkmakta çok kötü Rabbimizin hiç sevmediği bir şey ama bu yuva da ne kadar hayırlı olur bilmiyorum evde babaannemde var oda biliyormuş ama tabi kimse benim bildiğimi bilmiyor bende sabrediyorum ama elimden başka bir şey henüz gelmiyor,babamla gerekmedikçe konuşmamaya çalışıyorum,ama bilmiyorum kalbim,ruhum sıkıntı içinde bide şu varki dedim ki,,
Rabbime ' Allahım ben tıp okumak istiyorum bana bir ilham var hayata tutunup çaba göstererek hakederek bu tıppı kazanayım diye bunu öğle namaznda demiştim ve ikindiye doğru gerçeği öğrendim... Kafam karışık .
Sizleri bir aile gibi görüp bu sıkıntımı paylaşmak istedim,Rabbim yorulan gözlerinize şifa ve durguunluk versin inşAllah..
Şimdiden herkesten Allah razı olsun..

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
amin güzel kardeşim teşekkürler seninde ramazanın mübarek olsun.yazdıklarını üzülerek okudum.evladındanda utanmayan bir insana hala baba demek çok büyük bir erdem doğrusu.annene anlatamıyorsun bu çok acı birşey bir yandan bilmesini istiyorsun diğer yandan acı çekmesini istemiyorsun ama bunu annenin enkısa zamanda birşekilde öğrenmesi gerek bunu haketmiyor.babana bunu bildiğini direk söyleme ama farkında olduğunu hissettirebilirsin enazından rahat rahat yapmaktan azda olsa utanır belki ne diyim inşallah annen ve senin için hayırlısı olur allah yardımcınız olsun allaha sığın onu allaha havale et sakın okulunu aksatma böyle düşünmen nekadar güzel.ayaklarının üzerinde durmalısın.annenide kendinide kurtarmalısın.kimseye muhtaç olmadan yaşamak en güzeli ve tabiki o insandan anneni kurtarmak biran evvel.rabbim yardımcın olsun ben bir ablan olarak düşüncelerimi belirttim tabiki yine gerisi sana kalmış allah yardımcın olsun

mrv111

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun ablacım,öncelikle büyük bir içtenlikle okuyup cevap yazdığın için çok teşekkür ederim şuan annem hiç bir güvencesi olmadığı için mecburan ben okulumu bitirene kadar bu sır kalmalı sanırım anneannemlerde annemle pek ilgili değiller ne yazıkki kimsesi yok annemin benden ve kardeşimden başka kardeşimde 10 yaşında daha aklı eriyor diyemem inşAllah tıppı kazanıp anneme en iyi şekilde bakarım,Allah yar ve yardımcımız olsun ilgin için Allah razı olsun ablacım,teşekkürler :)

demirads

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
kulturelf.blogspot.com
Allah yardımcınız olsun. Ben şöyle düşünüyorum. Babanız aldatmaya devam ediyorsa, annenizin bilmesi gerek. Ama bir seferlik bir şeyse, daha yapmıyorsa boşuna annenize söyleyip kırmayın derim... Allah dualarınızı kabul etsin. İnşallah hedefinize ulaşırsınız... Çok şükür benim de hedeflediğim şeyler vardı... Uğraşıp-didinip hedeflerime ulaştım. İnsan isterse her şeyi yapabilir. Bunu da öğrenmiş oldum...

mrv111

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun benimde sizin anladığınızı anlamama az kaldı sanırım,söylemek zor da olsa denir ama annem çok zayıf bir yapıya sahiptir kendine zarar vermesinden korktuğum ve bir güvencemiz olmadığı için sabrediyorum..
Allah yar ve yardımcımız olsun inşAllah..

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
güzel kardeşim ne demek allah senden de razı olsun inan senin için hep dua edeceğim kendini üzme annenin ve kardeşinin daima yanlarında ol.
inşallah kazanırsın canım daha yolun var sabırlı ol pes etme sakın allah yardımcın olsun

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun benimde sizin anladığınızı anlamama az kaldı sanırım,söylemek zor da olsa denir ama annem çok zayıf bir yapıya sahiptir kendine zarar vermesinden korktuğum ve bir güvencemiz olmadığı için sabrediyorum..
Allah yar ve yardımcımız olsun inşAllah..

sabret kardeşim anneni sen daha iyi tanırsın doğru kararı en iyi sen verebilirsin.bizler sana elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz elbette gönül isterki annen bu durumu bilsin fakat sonuçları ağır olur diyorsun seni yanlış yönlendirmeyelim kardeşim bu büyük vebal olur ben sana söyle yada söyleme diyemiyorum sen daha iyisini bilirsin o durumu yaşıyan sensin annemin kimsesi yok diyorsun sende kardeşinde daha küçüksünüz annenin maddi imkanı yok seni nasıl okutur kardeşine nasıl bakar çok zor bi durum rabbim yardımcın olsun

mrv111

Kayıtlı Kullanıcı
Çok sağolasın ablacım,iyiki bu siteye vee sizlere güvenerek paylaşmışım ben dualarımda sizleri eksik etmeyeceğim niş...İyi geceler.

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
Çok sağolasın ablacım,iyiki bu siteye vee sizlere güvenerek paylaşmışım ben dualarımda sizleri eksik etmeyeceğim niş...İyi geceler.

güzel yürekli kardeşim iyi geceler istersen mail de atabilirsin ablan olarak yanında olmaya çalışırm üzme kendini allaha emanet ol iyi geceler

mrv111

Kayıtlı Kullanıcı
ablacım nasıl nerden atılıyor bilmiyorum pek baya bir süredir bilgisayarlarla ilgim yok ta yardımcı olursan çok sevinirim.

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim benim profilime gir oradan al

mrv111

Kayıtlı Kullanıcı
ablacım anladım ama bnm e-mail hesabı kullanmıyorum nasıl yapsak burdan mesaj atamıyormuyuz brbrmze

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyna ve aleyküm selam.
bir takım sınavlardan geçiyor insan ve bu insanı ister istemez olgunlaştıveriyor
herkesin bir imtihanı olacak.
sen şimdi bu imtihana tabi tutuluyorsun ama gelecekte çok güzel bir yaşam vardır belki sana(inşaAllah)
bunun için dua etmek Allah dan gelen her seyde bir hayır düşünmek en güzeli.
muhakkak bi imtihan olacak insan.
belki bu olmasa sevdiklerini kaybedecektin, Allah en sevdiğine hastalık verecekti de sen birşey yapamayacaktın, ya da eşinle sorunların olacaktı, evladın hayırsız olacaktı....gibi gibi bir sürü imtihana tabi tutulabilirdin.
ama senin ki buymuş canım.şimdi çekip sabredip bi ömür mutlu olacaksındır belki.
onun için sabret canım kardeşim.
şu an seni en iyi anlayanlardanım buna emin olabilirsin.
neden iyi anladığımı da anlamışsındır herhalde.
dua edeceğim inşaAllah
Allah babana hidayet ,ailenize mutluluk ve huzur nasip etsin kardeşim.
Allah a emanet olasın

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
canım yok burdan burdan konuşulmuyo diye biliyorum.

canfeda

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKÜM MRV KARDEŞİM..
ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN İNŞALLAH..
Allah babana hidayet versin.Annen için çok zor bi durum.Sende yaşına göre olgunluk ve sorumluluk sahibi birisin belliki.İnşallah isteklerine hayırlısıyla ulaşırsın
Selam ve dua ile...
Not:buraya üye olmak için verdiğin hotmail adresini verebilirsin sinem kardeşimize:)

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKÜM MRV KARDEŞİM..
ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN İNŞALLAH..
Allah babana hidayet versin.Annen için çok zor bi durum.Sende yaşına göre olgunluk ve sorumluluk sahibi birisin belliki.İnşallah isteklerine hayırlısıyla ulaşırsın
Selam ve dua ile...
Not:buraya üye olmak için verdiğin hotmail adresini verebilirsin sinem kardeşimize:)

canfeda kardeşim msn kullanmıyomuş o kardeşimiz

mrv111

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam; hepinizden Allah razı olsun inşallah :) Orucun gelmesiyle sabırın önem ve hidayetini daha iyi anladım gerçekten sizleri düşünüp öenmseyip paylaştım çünkü hepimiz din kardeşiyiz ve hepinizden Allah razı olsun inşALLAH... Dualarımız,kalbimiz bir :) Selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt