Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bu Kez de CUMA GECELERİ İslamiyet.gen.tr Tek Yürek (1 Kullanıcı)

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
sealmün aleyküm kardeşim
tabii ki fikir beyan edebilirsiniz ...önceki sistemde belirli rakam vardı evet ona odaklanıyorduk ama bu şekilde de çeşitlilik arttı..mesela arkadaşlar listede olmayan sureleri de okuyabiliyor..

rakam konusu sınırlama olmadığı için istediğiniz kadar okuyabilirsiniz...siz yazın biz gereken değerlendirmeyi yaparız:a12: sayı yoksa yıldız var;)

hayırlı güzler kardeşim

hapı aralanmışken söyleyeyim o zaman :a35:

mesela her hafta b dilek hatta yoğunluk olursa iki dilek duası okuyabiliriz..mesela bi niyet belirleriz herkes için ortak tek bi niyet.mesela rızık kapısı için hayırlı rızık kapılarının açılması için.diye niyetleniriz ve hepimiz tek bir dilek duasına yöneliriz ama bu bu hafta için.ikinci hafta farklı bi dilek duasıyla devam ederiz.yada yoğunluğa göre haftada tek niyet iki adet dilek duası okuruz.

1.hafta diyelim=4444 tefriciye,niyet = hayrlı rızık kapısı için
2.hafta diyelim=70 RAHMAN SURESİ = hayırlıı evlik için
3.hafta diyelim= 41SAFFTA SURESİ = .....kötü ahlaklarımızdan kurtulmak için
4.hafta diyelim=70.bin tevhit = ......islam dininde sabit kalmak için

vs vs vs vs vs böyle işte.her hafta birde yanlarına 313 ayetel kürsi ekleriz.bunlar misadi.ben çok fazla anlatmam düşüncelerimi ma inşALLAH demek istediğimi anlayabilmişssindir kardeşim.hayırlı günler

bide bunları ortak tek bi saatte okursak oooo

her hafta bir dilek duası bir adette 313 ayetel kürsi okuduğumzu düşünelim.dilek duasını hafta içinde uygun olduumuz zamandaa,313 ayetel kürsiyide cemaatin toplandığı ortak bi saatte belirlediimiz niyet üzerine okuyalım.öyle işte.daha da geliştirebilirsin kardeşim.üzerinde oynama hatta değiştirme yapılabilir :a12: selametle :a14:

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
hapı aralanmışken söyleyeyim o zaman :a35:

mesela her hafta b dilek hatta yoğunluk olursa iki dilek duası okuyabiliriz..mesela bi niyet belirleriz herkes için ortak tek bi niyet.mesela rızık kapısı için hayırlı rızık kapılarının açılması için.diye niyetleniriz ve hepimiz tek bir dilek duasına yöneliriz ama bu bu hafta için.ikinci hafta farklı bi dilek duasıyla devam ederiz.yada yoğunluğa göre haftada tek niyet iki adet dilek duası okuruz.

1.hafta diyelim=4444 tefriciye,niyet = hayrlı rızık kapısı için
2.hafta diyelim=70 RAHMAN SURESİ = hayırlıı evlik için
3.hafta diyelim= 41SAFFTA SURESİ = .....kötü ahlaklarımızdan kurtulmak için
4.hafta diyelim=70.bin tevhit = ......islam dininde sabit kalmak için

vs vs vs vs vs böyle işte.her hafta birde yanlarına 313 ayetel kürsi ekleriz.bunlar misadi.ben çok fazla anlatmam düşüncelerimi ma inşALLAH demek istediğimi anlayabilmişssindir kardeşim.hayırlı günler

bide bunları ortak tek bi saatte okursak oooo

her hafta bir dilek duası bir adette 313 ayetel kürsi okuduğumzu düşünelim.dilek duasını hafta içinde uygun olduumuz zamandaa,313 ayetel kürsiyide cemaatin toplandığı ortak bi saatte belirlediimiz niyet üzerine okuyalım.öyle işte.daha da geliştirebilirsin kardeşim.üzerinde oynama hatta değiştirme yapılabilir :a12: selametle :a14:

listedeki not;)

ÖNEMLİ: Değerli kardeşlerimiz burada yapmış olduğumuz programın amacı cuma gecemizi acizane değerlendirebilmek ve cemaat ruhu ile lezzetine lezzet katmak.İlla hepsinden okuyacaksınız diye bir kaide yok..herkes gücü yettiğince katkıda bulunur;) bu anlamda hiçbir sıkıntı yok.
duadan maksat ibadet değil mi;)

Kördüğüm kardeşim ben yazın derken ne kadar ve ne okuduysanız onu yazın babında demiştim bu şekilde de fikrinizi öğremiş olduk :)

hımm gelelim isteğe; yukarıdaki notta da geçtiği gibi amacımız geceyi değerlendirmek kuran vs.. ile.
dilek konusu, zaten duamızda geçiyor bütün dilekler.dediğiniz gibi programlar dua sayfaları, bayaa bi yoğun sitede.
bu anlamda da şahsi fikrim Allah rızası için kuran okumak zaten duamızı ediyoruz sonunda..hem insanın istek ve arzularının bir sonu yoktur hep ister(bu sözümü yanlış anlamayın genel anlamda dile getiriyorum ;) ) o sebepten önce kendimize dönüş dolayısıyla Alla'a dönüş en güzeli fazla da bişeye de gerek kalmıyor zaten ..
umarım açıklayıcı olmuştur kardeşim:a12: biz okumaya devam edelim gecemizi ziyadesiyle değerlendirelim;)

hayırlı geceler

ilave olarak da şu duayı ekliyorum bu kâfi değil mi sizce :a26:
Alıntı:
GEVHER
Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd ; Resul-i Zişan Efendimize , âl ve ashabına salat ve selam olsun.

Allah’tan başka ibadete layık ilah yoktur. O tektir. O’nun ortağı yoktur. Mülk O’nundur. Hamd O’nadır. O her şeye kadirdir.

Allah’ım ! Sen, benim Rabbimsin. Senden başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın; ben, Senin kulunum .Gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediğim kötülüklerin şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim. Beni bağışla. Zira günahları bağışlayan ancak Sensin.

Ey bütün ihtiyaçları karşılayan ; Ey bütün belâları def eden ; Ey her duâya icâbet eden ; ey merhamet edenlerin en merhametlisi olan Rabbimiz! Rahmetinle, merhametinle duâlarımızı kabul eyle!

Sen bizleri kendine layık Kul , Habibine layık Ümmet eyle.
Bizlere verdiğin dünya hayatlarını , Kur’an-ı Kerim ve Efendimizin Sünnetleri doğrutusunda yaşayarak , Senin rızanı kazanmayı nasip et.
Rabbim , Senden ,biz kullarına hem dünyada hem de ahirette tüm sevdiklerimizle beraber Cennet hayatını yaşatmanı diliyoruz.
Tüm insanlığı lütfunla hidayet etmeni , Sana Kul olma şerefini tüm insanlara bahşetmeni diliyoruz.

Bizlere , ailemize , İslamiyet.gen.tr ailesine , tüm Müslüman alemine Şefkat ve merhametinle muamele et ; bizleri Senden başka kimselere muhtaç etme ; sağlık ve afiyet nasip et ; hayırlı rızık kapıları aç ve helal rızkı kolaylıkla kazanmayı nasip et , rızkımıza bereket ihsan et, verdiğin mal-mülk ile Sana layık kul olma şerifini bahşet .

Ailelerimize huzur ve mutluluk ver , Senin sevgin ile anlam kazanan yuvalarda yaşamayı nasip et .

Evli kardeşlerimizin yuvalarına Senin muhabbetinden yağdır , çocuk isteyenlere hayırlı ve sağlıklı çocuklar nasip et , tüm aile bireylerine Senin rızanı kazanacak ameller işlemeyi nasip et.

Bekar kardeşlerimize ,eğer haklarında hayırlı ise Senin sevdiğin ve razı olduğun kullarla evlenmeyi , Senin hükmünün geçtiği yuvalar kurmayı , Efendimizin rehberliğinde bir aile hayatı yaşamayı nasip et.

Hastalarımıza şifa ver , dertlilerimize deva ver.

Bizleri yoklukla , sıkıntıyla , hastalıkla , yalnızlıkla imtihan etme Rabbim.
Biz kulların zayıfız ; zorluklar karşısında isyan edebilir , nefsimize uyup Hakk yoldan her an çıkabiliriz. Sen bizleri nefsimizle bir an olsun yalnız bırakma Rabbim.

Tasadan ve hüzünden Sana sığınırız ; acizlikten ve tembellikten de Sana sığınırız ; korkaklıktan ve cimrilikten yine Sana sığınırız ; borca mağlub olmaktan ve düşmanların kahrından da yine Sana sığınırız .

Dünyanın dört bir köşesinde senin yardımına muhtaç ve yardımı yalnız Senden isteyen kulların var. Sen tüm kullarının imdadına yetiş.
Efendimizden öğrendik ki : '' Kendi nefsi için istediğini , din kardeşi için de istemeyen bizden değildir.''
Bu nedenle kendimiz için istediğimiz tüm güzellikleri , adını bilmediğimiz- yüzünü görmediğimiz dünyanın dört bir yanında ki tüm din kardeşlerimiz için de istiyoruz ve biliyoruz ki Senin hazinen sonsuzdur .

İlmimizi artır ve bizlere hidayet verdikten sonra kalplerimizi bir daha kaydırma.

Senden sürpriz hayırlar diler ve beklenmedik şerlerden Sana sığınırız.
Allahım, Senden, imanda sıhhat, güzel ahlâkla bezenmiş iman, arkasından felah gelecek bir başarı, katından rahmet ve afiyet ; nezdinden mağfiret ve niyaz istiyoruz.

İmanı bize sevdir ve onu kalblerimizde tezyin et; küfrü, fıskı ve isyanı bize çirkin göster ve bizi rüşde erenlerden eyle.

Senden, Seninle doygunluğa ulaşmış, Seninle karşılaşacağına inanan, kazana razı ve verdiğine kanaat eden bir nefis istiyoruz.

Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doymayan nefisten ve icabet edilmeyen duadan Sana sığınırız.

İşlediğimiz ve işlemediğimiz amellerin şerrinden ; bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sana sığınırız.

Nimetinin zevalinden, afiyetinin değişmesinden, azabının ansızın gelip çatmasından ve gazabına sebeb olacak şeylerden Sana sığınırız.

Bizleri yücelt, eksikliğimizi gider, rızık ihsan et, salih amellere ve güzel ahlâka ilet; zira bunların salih olanına ancak Sen ulaştırır, kötülerinden de ancak Sen alıkoyarsın.

Sen adı anılmaya en lâyık olansın; ibadet edilmeye ancak Sen lâyıksın.
Sen, yardım istenilenlerin en çok yardım edeni, güç ve saltanat sahiplerinin en şefkatlisi; kapısında birşeyler dilenilenlerin en cömerdi ve verenlerin en eli açığısın.

Dualarımızı kabul et , isteklerimizi en güzel şekilde bizlere nasip et.

AMİN…

malik80

Kayıtlı Kullanıcı
bşy söyleyemilirmiyim.eleştirilmeden gelişemeyiz değil miii ;) şimdi bu sistem güzel de öncei sistem daha güzeldi sanki bi rakam belirliyorduk ve o rakama ulaşmak için daha çok yoğunlaşıyordk şimdi bir adet okusak bitiyor böyle olunca.yanı benım için öyle.bu şekilde mi devam edeceğiz.
ama sistem nasıl olursa olsun bu gruum içinde olmak güzel :)

Selamüaleyküm ve Rahmetullahi ve Bereketuhu

Evet haklisiniz.verilen sayilara ulasmak icin caba gösteriliyordu.

Birde söyle düsünelim :

Orada listede adi gecen birimiz, ´´ben su kimseden fazla okudum´´ diye,
Bir gurur veya kibir hali olursa halimiz nice olur.

Allaha Emanet Olunuz.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
bu hafta onur konuğumuz vardı Mürmüdük abimiz :) ona da var ödül tabii kiB)
dua1xz0dk2.jpg

(aslında her hafta bi konuk mu davet etsek hımm fena fikir değil:) )
Es Selamun Aleyküm gönüldaşımız...
Allahcc razı olsun,onurlandırdınız,gururlandırdınız...
Kardeşlerimin dua birlikteliği ne güzel..
YER GÖK DUA İLE DURURya...
DUANIZ OLMASA NEYE YARARSINIZ buyuruluyorya...
DUA MÜMİNİN SİLAHIDIRya...
Sevgili kardeşim ,bütün namazlarımda sizlere dua ettim..
Ben biçareyi de dualarınızdan eksik etmeyin inşaALLAH...
Allahcc kabul buyursun inşaALLAH...
Allahcc yar ve yardımcınız olsun...
Rabbimize emanetsiniz inşaALLAH....
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
eller%20dua.jpg

Besmele...Selam...Dua..

kardelen1711

Kayıtlı Kullanıcı
selamu aleyküm
Yasin-İhlas-amenerrasulü-rahman-İnşirah-Cuma-Vakıa-Mülk surelerini okumaya başladım
selam ve dua ile

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Es Selamun Aleyküm gönüldaşımız...
Allahcc razı olsun,onurlandırdınız,gururlandırdınız...
Kardeşlerimin dua birlikteliği ne güzel..
YER GÖK DUA İLE DURURya...
DUANIZ OLMASA NEYE YARARSINIZ buyuruluyorya...
DUA MÜMİNİN SİLAHIDIRya...
Sevgili kardeşim ,bütün namazlarımda sizlere dua ettim..
Ben biçareyi de dualarınızdan eksik etmeyin inşaALLAH...
Allahcc kabul buyursun inşaALLAH...
Allahcc yar ve yardımcınız olsun...
Rabbimize emanetsiniz inşaALLAH....
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
eller%20dua.jpg

Besmele...Selam...Dua..

amin..amin...
Aleyküm selam abisi;)

asıl siz bizi onurlandırdınız her zaman bekleriz ve her zaman duamızdasınız inş..(listeye ekliyorum ;) )
siz yeterince emek veriyorsunuz çaktırmasakta takipteyiz ;)

Allah'a emanet olun..ne zaman isterseniz de buyrun:a12:

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Yine haftaya cuma gecesi için okuyacaklarımız ve katılımcılarımız..
unutmayın ne okuyacağınızı bildiriyorsunuz ...biz de çalışkan katılımcılarımızı yıldızla belirtiyoruz ödüllendiriyoruz..bakalım ilerde daha neler olur bilinmez ;)

ÖNEMLİ: Değerli kardeşlerimiz burada yapmış olduğumuz programın amacı cuma gecemizi acizane değerlendirebilmek ve cemaat ruhu ile lezzetine lezzet katmak.İlla hepsinden okuyacaksınız diye bir kaide yok..herkes gücü yettiğince katkıda bulunur;) bu anlamda hiçbir sıkıntı yok.

Katılımcı listemiz

Su-Eda
Deniz yıldızı
Ceylantur
Nisan21
Tek dileğim(okumaya başladı bile)
Malik80 (okumaya başladı bile)
Beyaz glayör
Bir_umut
Kardelele
Kardelen1711 (okumaya başladı bile)
Nazar57
Serap8191 (okumaya başladı bile)
Mavci
Kördüğüm
Ebuzer25
Gevher
Arzu74
Semabrk
Zühre(okumaya başladı bile)
Fatoss
Mutlu-kul
Mürmüdük

YASİN **
FETİH *
VAKIA *
CUMA *
MÜLK*
NEBE *
İNŞİRAH*
AMENERRASULU**
AYETEL KÜRSİ **
KADİR *
İHLAS *
FATİHA *
KEVSER *
KEHF
RAHMAN
DUHAN *
HUVALLAHÜLLEZİ*

Tesbihlerimiz

Estağfirullah el aziym ve etübü ileyh *

Sübhânallâhi vebi hamdihî sübhânallâhil azîm *

salavat
Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed *

Kelimei tevhid
Lâ ilâhe illâllah Muhammedün rasûlüllah *

beyaz glayör

Kayıtlı Kullanıcı
Tesbihlerimiz

Estağfirullah el aziym ve etübü ileyh *

Sübhânallâhi vebi hamdihî sübhânallâhil azîm *

salavat
Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed *

Kelimei tevhid
Lâ ilâhe illâllah Muhammedün rasûlüllah *

tesbihatlardan aldım umut eklersin;)
ALLAH kabul etsin...

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
vay glayör uğrarmıydın sen buraya yahu :)

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
değerli kardeşlerim,

öncelikle zamanında haber veremediğim için her birinizden ayrı ayrı özür dilerim. Kayınpederim, 1 haftadır kalp rahatsızlığı nedeniyle hastanede yatıyor, dün anjiyo yapıldı, bir damarın altı %90 darlaşmış, üstü ise genişlemiş :(
doktorlar kesin ameliyat yapılacak diyor. Biz de eşimle annesinin yanında kalıyoruz, göçebe gibiyiz, hem iş hem ev hem hastane derken ne yaptım inanın vallahi bilemiyorum. Hafta içerisinde sitemizden aldığım ödevler ile kardeşlerimize okuyacağımız duaları ve okuduğum tüm dualar ile tesbihatları defterime düzenli not alıyordum, ama bu hafta çok kontrol edemedim, hafta sonu düzenleyeceğim. Bu hafta düzenli olarak Mevlid Kandiline yetişecek cüzlerimi bitirmeye gayret ettim. Eğer eksiklerim varsa haftasonu tamamlarım, hakkınızı helal edin lütfen :a45:

selam ve dua ile, hayırlı Cumalar herkese, hepiniz Allah'a cc emanet olun güzel kardeşlerim

RABBİM inşallah çok acil şifalar versin kardeşim.çok kolay geçsin inşallah ameliyat.dualarım sizinle .ALLAHA emanet olun

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
bence şimdiki sistem çok güzel kardeşlerim .hem tüm dualardan okuyabiliriz istediğimiz kadar rakamlara takılmadan.ALLAHA emanet olun

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
listedeki not;)

Kördüğüm kardeşim ben yazın derken ne kadar ve ne okuduysanız onu yazın babında demiştim bu şekilde de fikrinizi öğremiş olduk :)

hımm gelelim isteğe; yukarıdaki notta da geçtiği gibi amacımız geceyi değerlendirmek kuran vs.. ile.
dilek konusu, zaten duamızda geçiyor bütün dilekler.dediğiniz gibi programlar dua sayfaları, bayaa bi yoğun sitede.
bu anlamda da şahsi fikrim Allah rızası için kuran okumak zaten duamızı ediyoruz sonunda..hem insanın istek ve arzularının bir sonu yoktur hep ister(bu sözümü yanlış anlamayın genel anlamda dile getiriyorum ;) ) o sebepten önce kendimize dönüş dolayısıyla Alla'a dönüş en güzeli fazla da bişeye de gerek kalmıyor zaten ..
umarım açıklayıcı olmuştur kardeşim:a12: biz okumaya devam edelim gecemizi ziyadesiyle değerlendirelim;)

hayırlı geceler

ilave olarak da şu duayı ekliyorum bu kâfi değil mi sizce :a26:
Alıntı:
GEVHER
Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd ; Resul-i Zişan Efendimize , âl ve ashabına salat ve selam olsun.

Allah’tan başka ibadete layık ilah yoktur. O tektir. O’nun ortağı yoktur. Mülk O’nundur. Hamd O’nadır. O her şeye kadirdir.

Allah’ım ! Sen, benim Rabbimsin. Senden başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın; ben, Senin kulunum .Gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediğim kötülüklerin şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim. Beni bağışla. Zira günahları bağışlayan ancak Sensin.

Ey bütün ihtiyaçları karşılayan ; Ey bütün belâları def eden ; Ey her duâya icâbet eden ; ey merhamet edenlerin en merhametlisi olan Rabbimiz! Rahmetinle, merhametinle duâlarımızı kabul eyle!

Sen bizleri kendine layık Kul , Habibine layık Ümmet eyle.
Bizlere verdiğin dünya hayatlarını , Kur’an-ı Kerim ve Efendimizin Sünnetleri doğrutusunda yaşayarak , Senin rızanı kazanmayı nasip et.
Rabbim , Senden ,biz kullarına hem dünyada hem de ahirette tüm sevdiklerimizle beraber Cennet hayatını yaşatmanı diliyoruz.
Tüm insanlığı lütfunla hidayet etmeni , Sana Kul olma şerefini tüm insanlara bahşetmeni diliyoruz.

Bizlere , ailemize , İslamiyet.gen.tr ailesine , tüm Müslüman alemine Şefkat ve merhametinle muamele et ; bizleri Senden başka kimselere muhtaç etme ; sağlık ve afiyet nasip et ; hayırlı rızık kapıları aç ve helal rızkı kolaylıkla kazanmayı nasip et , rızkımıza bereket ihsan et, verdiğin mal-mülk ile Sana layık kul olma şerifini bahşet .

Ailelerimize huzur ve mutluluk ver , Senin sevgin ile anlam kazanan yuvalarda yaşamayı nasip et .

Evli kardeşlerimizin yuvalarına Senin muhabbetinden yağdır , çocuk isteyenlere hayırlı ve sağlıklı çocuklar nasip et , tüm aile bireylerine Senin rızanı kazanacak ameller işlemeyi nasip et.

Bekar kardeşlerimize ,eğer haklarında hayırlı ise Senin sevdiğin ve razı olduğun kullarla evlenmeyi , Senin hükmünün geçtiği yuvalar kurmayı , Efendimizin rehberliğinde bir aile hayatı yaşamayı nasip et.

Hastalarımıza şifa ver , dertlilerimize deva ver.

Bizleri yoklukla , sıkıntıyla , hastalıkla , yalnızlıkla imtihan etme Rabbim.
Biz kulların zayıfız ; zorluklar karşısında isyan edebilir , nefsimize uyup Hakk yoldan her an çıkabiliriz. Sen bizleri nefsimizle bir an olsun yalnız bırakma Rabbim.

Tasadan ve hüzünden Sana sığınırız ; acizlikten ve tembellikten de Sana sığınırız ; korkaklıktan ve cimrilikten yine Sana sığınırız ; borca mağlub olmaktan ve düşmanların kahrından da yine Sana sığınırız .

Dünyanın dört bir köşesinde senin yardımına muhtaç ve yardımı yalnız Senden isteyen kulların var. Sen tüm kullarının imdadına yetiş.
Efendimizden öğrendik ki : '' Kendi nefsi için istediğini , din kardeşi için de istemeyen bizden değildir.''
Bu nedenle kendimiz için istediğimiz tüm güzellikleri , adını bilmediğimiz- yüzünü görmediğimiz dünyanın dört bir yanında ki tüm din kardeşlerimiz için de istiyoruz ve biliyoruz ki Senin hazinen sonsuzdur .

İlmimizi artır ve bizlere hidayet verdikten sonra kalplerimizi bir daha kaydırma.

Senden sürpriz hayırlar diler ve beklenmedik şerlerden Sana sığınırız.
Allahım, Senden, imanda sıhhat, güzel ahlâkla bezenmiş iman, arkasından felah gelecek bir başarı, katından rahmet ve afiyet ; nezdinden mağfiret ve niyaz istiyoruz.

İmanı bize sevdir ve onu kalblerimizde tezyin et; küfrü, fıskı ve isyanı bize çirkin göster ve bizi rüşde erenlerden eyle.

Senden, Seninle doygunluğa ulaşmış, Seninle karşılaşacağına inanan, kazana razı ve verdiğine kanaat eden bir nefis istiyoruz.

Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doymayan nefisten ve icabet edilmeyen duadan Sana sığınırız.

İşlediğimiz ve işlemediğimiz amellerin şerrinden ; bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sana sığınırız.

Nimetinin zevalinden, afiyetinin değişmesinden, azabının ansızın gelip çatmasından ve gazabına sebeb olacak şeylerden Sana sığınırız.

Bizleri yücelt, eksikliğimizi gider, rızık ihsan et, salih amellere ve güzel ahlâka ilet; zira bunların salih olanına ancak Sen ulaştırır, kötülerinden de ancak Sen alıkoyarsın.

Sen adı anılmaya en lâyık olansın; ibadet edilmeye ancak Sen lâyıksın.
Sen, yardım istenilenlerin en çok yardım edeni, güç ve saltanat sahiplerinin en şefkatlisi; kapısında birşeyler dilenilenlerin en cömerdi ve verenlerin en eli açığısın.

Dualarımızı kabul et , isteklerimizi en güzel şekilde bizlere nasip et.

AMİN…

bu duanın kabuli içn mi okuyoruz dualarımızııı :a08:

ben bu duayı okuduğumda dier sayfamızda saten çok duygulanmıştım.bu dua herşeye yeter.taam okuduklarımızı bu duanın kabulü için diyerek hepimizi adına bağışlarım inşALLAH.ben öyle kendime göre tolu bi dua edip bağışlıyordum.tamam tmam böyle devam ediyoruz inşALLAH

1 FETİH SURESİ BU DUANIN HEPİMİZ İÇİN KABULÜNE VESİLE OLMASI İÇİN BAĞIŞLANMIŞTIR.AMİN AMİN AMİN

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
rahmanla kadir sureside okudum onları okumamıştım cumaya kadar okuyabildiğim kadar okumaya çalışacağım.ALLAHA emanet olun

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
bu duanın kabuli içn mi okuyoruz dualarımızııı :a08:

ben bu duayı okuduğumda dier sayfamızda saten çok duygulanmıştım.bu dua herşeye yeter.taam okuduklarımızı bu duanın kabulü için diyerek hepimizi adına bağışlarım inşALLAH.ben öyle kendime göre tolu bi dua edip bağışlıyordum.tamam tmam böyle devam ediyoruz inşALLAH

1 FETİH SURESİ BU DUANIN HEPİMİZ İÇİN KABULÜNE VESİLE OLMASI İÇİN BAĞIŞLANMIŞTIR.AMİN AMİN AMİN

Kördüğüm kardeşim beni de düğümlediniz:)
duayı eklememin nedeni hani hepsi geçiyor zaten duamızda ve özellikle belirttim amaç cuma gecesini değerlendirmek diye..ve MALİ80 abimizin de dediği gibi çoğunlukla arkadaşlar o düşüncede..
öyle böyle dua edin diye bişey yok önemli olan içten ve smimi
ben de samimiyetinize inandığım için uzun bi açılama yaptım
umarım anlaşılmıştır ;) hayırlı geceler kardeşim

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
dualarımı okumaya devam ediyorum.allaha emanet olun.selametle kalın.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt