Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bir zamanlar çocuktuk (2 Kullanıcı)

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı

Günah nedemekti anlayamazdık..
Kötülük vardı etrafımızda ama okadar masum ve saftık ki o bile utanırdı yaklaşmaktan.
Hiçbirşey bilmemek,hayatı tanımamak ne güzelmiş çocukken.
Öğrendiğimiz çok az şey vardı ama belkide en güzel şeylerdi.
Mesela en büyük derdimiz oyundu,en çok sevdiğimiz şey arkadaşlıktı.
Bizi mutlu etmeye bir çikolata, bir sakız yada bir dondurma bile yeterdi..
Birzamanlar çocuktuk melekler kadar masum ve günahsız.
Birimiz yere düşsek,
Birazdan geçer derlerdi.
Gerçektende geçerdi unutulurdu o yaralar.
Ağlamaktan sırılsıklam olan yüzler hemen toparlanır tebessümle bakardı etrafa.
Evet birzamanlar çocuktuk düşe kalka büyüyen ama yüreğine acı değmemiş çocuklardık.
En ufak şeylerle bile mutlu olabilen çocuklardık.
Adını bilmediği günahlarla dolu dünyada yaşayan ama günahların değemediği çocuklardık.
Birzamanlar çocuktuk
Keşke hep öyle kalsaydık..

(bana aittir)

MELEK DİLBER

Kayıtlı Kullanıcı
[sıze=3]
günah nedemekti anlayamazdık..
Kötülük vardı etrafımızda ama okadar masum ve saftık ki o bile utanırdı yaklaşmaktan.
Hiçbirşey bilmemek,hayatı tanımamak ne güzelmiş çocukken.
öğrendiğimiz çok az şey vardı ama belkide en güzel şeylerdi.
Mesela en büyük derdimiz oyundu,en çok sevdiğimiz şey arkadaşlıktı.
Bizi mutlu etmeye bir çikolata, bir sakız yada bir dondurma bile yeterdi..
Birzamanlar çocuktuk melekler kadar masum ve günahsız.
Birimiz yere düşsek,
birazdan geçer derlerdi.
Gerçektende geçerdi unutulurdu o yaralar.
Ağlamaktan sırılsıklam olan yüzler hemen toparlanır tebessümle bakardı etrafa.
Evet birzamanlar çocuktuk düşe kalka büyüyen ama yüreğine acı değmemiş çocuklardık.
En ufak şeylerle bile mutlu olabilen çocuklardık.
Adını bilmediği günahlarla dolu dünyada yaşayan ama günahların değemediği çocuklardık.
Birzamanlar çocuktuk
keşke hep öyle kalsaydık..

(bana aittir)
[/sıze]

ablacım yine döktürmüşüz:)cocukkendi güzel olan hersey hersey o zaman anlamlıydı simdi diceksiniz ki sen hala kücüksün
değilim!
Hayat beni olgunlaştırdı...ama yine de içimde cocukluk var kimse alamaz onu bnden...
Selam ve dua ile

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
MELEK DİLBER;ablacım yine döktürmüşüz:)cocukkendi güzel olan hersey hersey o zaman anlamlıydı simdi diceksiniz ki sen hala kücüksün
değilim!
Hayat beni olgunlaştırdı...ama yine de içimde cocukluk var kimse alamaz onu bnden...
Selam ve dua ile

canım kardeşim daha önce kendi yazdığım şiirlerimi paylaşmamıştım sadece yorumlarım vardı ama çok teşekkür ederim.. anladım ben senin ne demek istediğini çok olgunsun yaşının gerektirdiğinden de çok daha fazlasını düşünebiliyorsun inan kendime benzettim bende senin gibi derdim hep yaşım küçüktü ama çok erken olgunlaşmıştım içimde hep çocukluk var zaten yakınımdaki herkes öyle bilir beni :)ama burada biraz farklı duruyorum

MELEK DİLBER

Kayıtlı Kullanıcı
melek dilber;ablacım yine döktürmüşüz:)cocukkendi güzel olan hersey hersey o zaman anlamlıydı simdi diceksiniz ki sen hala kücüksün
değilim!
Selam ve dua ile

canım kardeşim daha önce kendi yazdığım şiirlerimi paylaşmamıştım sadece yorumlarım vardı ama çok teşekkür ederim.. Anladım ben senin ne demek istediğini çok olgunsun yaşının gerektirdiğinden de çok daha fazlasını düşünebiliyorsun inan kendime benzettim bende senin gibi derdim hep yaşım küçüktü ama çok erken olgunlaşmıştım içimde hep çocukluk var zaten yakınımdaki herkes öyle bilir beni :)ama burada biraz farklı duruyorum

bazen hayat büyük insanı kücük,kücük insanı ise büyük düşündürüyo bu da bnde ve sende var sinem ablacım:)
eski cocukluk zamanlarını özledim ama acıkcası tadı yuzu yokki zamanın artık be abla..
Burada bende farklı durabilirim normalde daha canlıyımdır;)
selam ve dua ile ablam...:):):)

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
nekadar güzel yazmışsın kardeşim çok doğru.evet doğru artık çocukluğun tadı yok daha doğrusu çoğu şeylerin tadı yok. bende çok özledim eski çocukluk zamanlarımı o heyecanla beklediğimiz bayramlarımızı ama çok gerilerde kaldı maalesef.
bence normalde çok canlı enerjik tatlı sempatik güzel ve neşelisindir:)

MELEK DİLBER

Kayıtlı Kullanıcı
Tesekkür edrim ablacım
yaniiii bilemiyorm genel de öyle derler hanii:):):)
eskiden kıyafetleri heyecan içinde hazırlar ertsei baayrama giyerdik güzeldi ama şimdi yok:(

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
evet o kıyafetleri giymek için sabırsızlanır uyuyup hemen uyanmak isterdik sabah ilk iş onları giymekti:)

MELEK DİLBER

Kayıtlı Kullanıcı
:)sonra el öper para beklerdk bir de şeker toplama vardı tabi:)

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
evet doğru tatlım:)ne güzel günlerdi... çocukluk başka işte en güzel yılları insanın..

umut_çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
Maşallah :) Sen mi yazdın bunu ya Maşallah:) Çok beğendim diline,yüreğine, kalemine sağlık canım benim:) Devamını isteriz:)

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
Maşallah :) Sen mi yazdın bunu ya Maşallah:) Çok beğendim diline,yüreğine, kalemine sağlık canım benim:) Devamını isteriz:)

evet kardeşim bana ait.kendi yazım.çok sağolasın kardeşim beğenmene sevindim uzun yıllardır yazıyorum bişeyler kendimce.inşallah kısmet olursa yine paylaşırım yazdıklarımı.

mrv111

Kayıtlı Kullanıcı
Yüreğine sağlık ablacım,Allah razı olsun hislerime tercüman oldun..
Ve sanırım bir ortak yönümüzde var ablam bende hala çocuğum yerine göre oturup kalksamda içimde hep bi çocukluk,çocukluk yıllarımda bastırılmış duyguların ezikliğini taşıyıp her fırsatta yaşayamadığım çocukluğumu hatırlar hüzünlenirim ama yinede mutlu olmaya çalışırım işte,gelecek günlere umutla bakabilmek için :)

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
mrv111
Yüreğine sağlık ablacım,Allah razı olsun hislerime tercüman oldun..
Ve sanırım bir ortak yönümüzde var ablam bende hala çocuğum yerine göre oturup kalksamda içimde hep bi çocukluk,çocukluk yıllarımda bastırılmış duyguların ezikliğini taşıyıp her fırsatta yaşayamadığım çocukluğumu hatırlar hüzünlenirim ama yinede mutlu olmaya çalışırım işte,gelecek günlere umutla bakabilmek için :)

canım benim sağolasın allah sendende razı olsun.seninde hislerine değinebildiysem ne mutlu bana.mutlu ol hayat çok kısa akıp gidiyor ömrümüz.elinden geldiğince mutlu olmaya çalış neyi seviyorsan onu yap.erteleme artık.zaten yeterince ertelenmiş mutlulukların dediğine göre.sıkıntılarında kurtulmanı dilerim inşallah hayatın yoluna girer.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt