Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bir sorum var (3 Kullanıcı)

cengo571

Kayıtlı Kullanıcı
RE: bir sorum var

ishakyakub yazdı:
cengo571 yazdı:
YANLIŞ KELİMELER YANLIŞ ANLAŞILMALARA YER VERİYOR . ŞÖYLEKİ ZİNA NIN TEK BİR ÇEŞİDİ YOKTUR. VE ZİNA DEMEK SADECE İLK AKLIMIZA GELEN DURUM GELİYOR HALBUKİ ŞU ŞEKİLDE AÇIKLAMAMIZ LAZIM MESRA KARDEŞİMİZE BUNU ; ZİNA DERECE DERECEDİR EN KÖTÜSÜ VE RECM İLE YANİ TAŞLANARAK ÖLDÜRÜLME CEZASINA ÇARPTIRILAN DURUM İLK AKLIMIZA GELEN ZİNA TÜRÜDÜR. FAKAT BUNUN HARİCİNDE GÖZ İŞİTME SÖZ VE DÜŞÜNCE GİBİ ÇEŞİTLERİDE VARDIR. MESRA KARDEŞİMİZDEKİ DURUM GÖZ ZİNASINA SEBEBİYETTEN DOLAYI GÖZ ZİNASINA GİRER Kİ BUNU BİLİNEN ZİNA GİBİ YARGILAMAYA ÇALIŞILMASI ÇOK AMA ÇOK YANLIŞTIR VE YANLIŞ ANLAŞILMALARA SEBEBİYET VERİR. SAYGILARIMLA

YARADAN YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...

s.a. yazımın tamamını okursanız ve formun kalanınada bir göz atrsanız sevinirim....

A.S YAPICI OLALIM YIKICI DEĞİL O İNSANA YAPTIĞININ YANLIŞLIĞINIDA ANLATALIM TABİKİ FAKAT TAMAMİYLE BUNA ODAKLANIP KARŞI TARAFI RENCİDE EDERSEK ONUN DÜZELME VE DOĞRU YOKA KAVUŞMA ARZUSUNU ÖLDÜRÜRÜZ. Kİ BU DOĞRU DEĞİLDİR. YANLIŞIN BOYUTUNU DOĞRU OLARAK BELİRTTİKTEN SONRA DÖNÜLMEZ BİR YANLIŞ OLMAYACAĞINI VE BU DURUMDAN DOĞRU YOLA GEÇMENİN ZOR OLMADIĞI ÜSTÜNDE DURULMASI LAZIM GELİR

YARADAN YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

Ravza_Nur yazdı:
Değerli kardeşim,yorum yazan bazı kardeşlerim gerçektende güzel şeyler yazmışlar fazlada birşey demeye gerek yoktur.Dinimizde namaz tesettür oru vb.ibadetlerimiz zaruri mecuren yapmak durumunda olduğumuz ibadetlerdir.Yapıldığı zaman sevabını alacağımız yapmadığımız zaman ise sonucuna katlanacağımız ibadetlerimiz siz namazınızı kılın kardeşim şartlarınız her ne olursa olsun kılın Rabbimize namaz borcunuz olmasın tesettür konusuna gelincede namaz kılan bir kardeşimin örtünemediğinden dolayı üzüntü içinde olduğunu hissediyorum.Rabbimin izni ilede inş en kısa zamanda tesettürede girersiniz kardeşim.Mevlam yar ve yardımcınız olsun.Dualarınızda bizlerede yer verirseniz seviniriz kardeşim.SELAM VE DUA İLE
s.a ablama katılıyorum.
tesettürlü olmamak namaza engel değil. bende tesettürlü değilim. ama rabbime şükürler olsunki bu sene namaza da başladım.yanlış kılarım diye korkma, kıla kıla öğrenirsin.inşallah.
rabbim yar ve yardımcınız olsun.B)

mesra

Kayıtlı Kullanıcı

cengo571 yazdı:
MESRA KARDEŞİM;
SEN BAŞI AÇIK BİR KARDEŞ OLABİLİRSİN. KİMSE SANA BU KONUDA BASKI YAHUT YARGIDA BULUNAMAZ. ÇÜNKÜ İMAN İÇERDEDİR DIŞARDA DEĞİL DEMEK İSTEDİĞİM ŞU Kİ; KİMSE TESETTÜRÜNÜZ YOK DİYE SİZE İMANI ZAYIF MUAMELESİ YAPAMAZ YAPMAMALI DİNİMİZCE. HE BEN BUNU DİYORUM DİYE SİZİN AÇIK ŞEKLİNİZE DESTEKTEMİ BULUNUYORUM,ASLA. ŞÖYLE Kİ KAPANMANIN FARZ OLDUĞUNU UZUN UZADIYA ANLATMAMNI GEREKLİ OLDUĞUNU GÖRMEDEN GEÇİYORUM FAKAT BU VECİBE YAPILMASI VE UYGULANMASI GEREKEN BİR HALDİR. SAKIN AMA SAKIN KENDİNİ HAZIR HİSSETMEZKEN O OLGUNLUĞA ERİŞMİŞ GÖRMEZSEN ANİ BİR KARARLA KAPANMA. AYNI HIZLA GERİ AÇILIRSIN Kİ BU AÇILMA DAHA KÖTÜ BOYUTLARDA OLABİLİR MAAZALLAH. YERİ VE ZAMANI GELDİĞİNDE KENDİNİ HAZIR HİSSETTİĞİNDE İNANIYORUM Kİ KAPANIRSIN. FAKAT YERİ VE ZAMANI DERKEN BUNA BİRAZDA SEN ÇABALAMALISIN. YANİ ETRAFIMDAN TEPKİ ALIRIM YADA ÇEVREMDE BÖYLE BİR DURUMA TEPKİ GÖSTERİRLER DEYİP BİR ÇABADA BULUNMAZ ÖRTÜNME İSTEĞİNDE ISRAR ETMEZSEN NEFSİNE HİÇBİRZAMAN YENEMEZSİN NEFSİNİ. BİRAZDA SENİN ELİNDE BAZI ŞARTLARIN HIZLI VEYA YAVAŞ OLGUNLAŞMASI. SAYGILARIMLA...

Sağolun efendim ama inanın bana asla kendimi hazır hissetmeden böyle bir işe kalkmam.Kapandığım anda da ölsemde açılmama.Çabalama konusuna gelince beni korkutan asla insan tepkisi değil,dışlanmakta değil.Allah bana yeter çünkü.Korkum daha çok işim ile ilgilidir.Ama sevabını azaltırda deseler de ben en büyük görevimi ifa etmek için adım atacağım.Umarım en kısa zamanda bu adımı atmaya gücüm yeter.Yanlış yapmaktan korktuğumu belirtmiştim,daha doğrusu namazı kılmaya başladıktan sonra düzenli kılamamaktan işten dolayı aksatmaktan çekincem.Şuan namaz nasıl kılınır ile ilgili yazılar okuyorum.Şartlarını öğreniyorum.Oturarak kılan kişileri izliyorum.Umarım en kısa zamanda da görevimi ifa etmeye başlıyacağım.

gulen

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM

ALLAH'LA KUL ARASINA HİÇ KİMSE GİREMEZ. İMAN YÜREKTEDİR VE KALPLERİ SADECE SAHİBİ BİLİR. TÜM VARLIKLARIN SAHİBİ DE ALLAH TIR.
HİÇ BİR KUL BİR BAŞKA KULU RENGİNDEN, GİYİNİŞİNDEN, SEÇİMLERİNDEN, İBADET BİÇİMİNDEN DAHA BİR ÇOK ŞEYDEN YARGILAYAMAZ.
YARGILAMA, ALLAH A AİTTİR.
İNSANLAR TOPLUMA BİR FİTNE SOKMUŞ O FİTNE BİZLERİ YILLARDIR YİYOR.
SEN AÇIKSIN
SEN KAPALISIN
SEN ALEVİSİN
SEN SÜNNİSİN
SEN ŞÖYLESİN SEN BÖYLESİN.....

YA BİZ BİRİZ, BİZ MÜSLÜMANIZ, BİZ ADEM A.S VE HAVVA ANNEMİZİN ÇOCUKLARIYIZ, BİZ TÜRKÜZ.

EN ÖNEMLİSİ DE BİZ ALLAHIN KULLARIYIZ.

HEPİMİZDE KARDEŞİZ.

PEYGAMBERİMİZ HİÇ BİR KAVME HİÇ BİR ŞAHSA DİNE DAVETTE ZORLAMA YAPMAMIŞ.
ANLATMIŞ, ÖĞRETMİŞ VE DAVET ETMİŞ SONRASINI DA TERCİHLERİNE BIRAKMIŞ.
GELENLERE KUCAK AÇMIŞ, AÇTIRTMIŞ.
GELMEYENLERE SABIRLA MUAMELE ETMİŞ, ZORLAMAMIŞ,BASKI YAPMAMIŞ.
ÇÜNKÜ HER ŞEY GÜZELLİKLE OLUR.
OLUR DA ONLAR SONRADAN ANLAR VE BİZLERE KATILIRLAR, DOĞRUYU, GÜZELİ GÖRÜRLER DİYE.

BASKI, HER ZAMAN TERS TEPKİ YAPAR VE İNSANLAR BAZI ŞEYLERİ İSTEDİKLERİ HALDE YAPAMAMA DURUMUNA GELİR.
HEM ÜRKER HEM TEREDDÜT EDER.
O YÜZDEN BİZİM DİNİMİZDE KESİNLİKLE BASKIYA YER VERİLMEMİŞTİR.

BİZ BURADA DUALARIMIZI, BİLGİLERİMİZİ VE KARDEŞ SEVGİMİZİ PAYLAŞIYORUZ.

BAZI MESAJLARDAKİ İÇERİKLERE ÇOK ÜZÜLDÜM.

BEN KAPALI KARDEŞLERİ Mİ DE ÇARŞAFLI KARDEŞLERİ Mİ DE SEVİYORUM AYIRT ETMİYORUM. ÇÜNKÜ HEPİMİZ ALLAH DİYORUZ ÇOK ŞÜKÜR.

YOKSA BİZLER SEVİLMİYOR MUYUZ:(:(:(

İNANIN ÇOK ÜZÜLDÜM:(:(

BU SİTEYE HERKESE AÇIK OLDUĞUNU DÜŞÜNEREK ÜYE OLMUŞTUM.:(:(:(

hilye

Kayıtlı Kullanıcı

Sel.al.kardeşim belli ki sorunun cevabını aldın ama istedim ki bende bişiler yazım.Evet her ibadetin yeri ayrıdır ve bir insan ben açık geziyorum namazım kabul olmaz dememeli..Bir adım atarak bir ucundan başlamalı..Kişi işe bir ucundan başlar ve hiç anlamaz bir anda o iş bitmiştir.Sen de inşaallah namaz ile başla Mevla T.elbette sana bunun güzel sonucunu verecektir.Hakkıyla kılınan namaz insanı bütün kötülüklerden alıkoyar.Namaz kılmayı tam bilmediğini söyledin bildiğin kadarıyla başla ve erteleme bence ama sakın bununla yetinme ve hemen bir namaz hocası alarak namazı tam olarak kılmayı öğrenki hakkıyla yerine getirdiğin namaz sana daha başka güzelliklerde sunacaktır.Yusuf Tavaslı'nın namaz hocasını alıp okuyabilirsin.Bir de örtü konusuna değincek olursak ben Elhamdülillah örtülü olmama rağmen halen örtü konusunda kitaplar okumaya devam ediyorum.Geçenlerde bir kitap okudum ve sana tavsiye etmek isterim Feyzullah Birışık= Bir Bayan Niçin Örtünmek İstemez.Bu kitapta çok güzel sebepler ve açıklamaları var inşaallah okursan kendine görede bir bölüme ratlayacağını düşünüyorum.Allah T.hayırlı kapılar açsın inş.ve asla Allah'ın emretmiş olduğu konularda bir başkasının ne der acaba nasıl tepki verir acaba gibi tavır ve düşüncelerini umursama çünkü o ne der bu ne der diye düşünürken maalesef ki acaba Mevla ne der diye düşünemiyoruz.Asıl O'nun dediklerini yapmaz ve yasakladıklarından kaçmazsak O ne der diye düşünmeliyiz.Bazı şahısların sevgisini kaybedeceğiz diye aman aman Mevla'nın sevgisini kaybetmeyelim.Bize dünyadada ahirettede lazım olan Mevla'nın sevgi ve rızasıdır.Allah'a emanet ol kardeşim attığın her adımda O'nun seni gördüğünü unutma..Selametle..Allah yardımcın olsun..

mesra

Kayıtlı Kullanıcı

Güzel temennileriniz,açıklamalarınız,yorum ve dualarınız için çok teşekkür ederim.
Sevgili HİLYE kitap tavsiyelerin için sağol hemen inceliyeceğim.

nurefsann

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm
kardeşim sen namazına başla bir an önce!!!! başın açık olması namazını engellemez her amel bır bırınde ayrıdır yanı sen başın açık dıye ayrı sorgulanacaksın namaz kılmadığın için ayrı anlamışsındır inşallah.zamanla rabbım razı olacağı şekıldede kapandın mı mükkemmel olur selametle cankardeş.......B)B)B)

cengo571

Kayıtlı Kullanıcı

mesra yazdı:
cengo571 yazdı:
MESRA KARDEŞİM;
SEN BAŞI AÇIK BİR KARDEŞ OLABİLİRSİN. KİMSE SANA BU KONUDA BASKI YAHUT YARGIDA BULUNAMAZ. ÇÜNKÜ İMAN İÇERDEDİR DIŞARDA DEĞİL DEMEK İSTEDİĞİM ŞU Kİ; KİMSE TESETTÜRÜNÜZ YOK DİYE SİZE İMANI ZAYIF MUAMELESİ YAPAMAZ YAPMAMALI DİNİMİZCE. HE BEN BUNU DİYORUM DİYE SİZİN AÇIK ŞEKLİNİZE DESTEKTEMİ BULUNUYORUM,ASLA. ŞÖYLE Kİ KAPANMANIN FARZ OLDUĞUNU UZUN UZADIYA ANLATMAMNI GEREKLİ OLDUĞUNU GÖRMEDEN GEÇİYORUM FAKAT BU VECİBE YAPILMASI VE UYGULANMASI GEREKEN BİR HALDİR. SAKIN AMA SAKIN KENDİNİ HAZIR HİSSETMEZKEN O OLGUNLUĞA ERİŞMİŞ GÖRMEZSEN ANİ BİR KARARLA KAPANMA. AYNI HIZLA GERİ AÇILIRSIN Kİ BU AÇILMA DAHA KÖTÜ BOYUTLARDA OLABİLİR MAAZALLAH. YERİ VE ZAMANI GELDİĞİNDE KENDİNİ HAZIR HİSSETTİĞİNDE İNANIYORUM Kİ KAPANIRSIN. FAKAT YERİ VE ZAMANI DERKEN BUNA BİRAZDA SEN ÇABALAMALISIN. YANİ ETRAFIMDAN TEPKİ ALIRIM YADA ÇEVREMDE BÖYLE BİR DURUMA TEPKİ GÖSTERİRLER DEYİP BİR ÇABADA BULUNMAZ ÖRTÜNME İSTEĞİNDE ISRAR ETMEZSEN NEFSİNE HİÇBİRZAMAN YENEMEZSİN NEFSİNİ. BİRAZDA SENİN ELİNDE BAZI ŞARTLARIN HIZLI VEYA YAVAŞ OLGUNLAŞMASI. SAYGILARIMLA...

Sağolun efendim ama inanın bana asla kendimi hazır hissetmeden böyle bir işe kalkmam.Kapandığım anda da ölsemde açılmama.Çabalama konusuna gelince beni korkutan asla insan tepkisi değil,dışlanmakta değil.Allah bana yeter çünkü.Korkum daha çok işim ile ilgilidir.Ama sevabını azaltırda deseler de ben en büyük görevimi ifa etmek için adım atacağım.Umarım en kısa zamanda bu adımı atmaya gücüm yeter.Yanlış yapmaktan korktuğumu belirtmiştim,daha doğrusu namazı kılmaya başladıktan sonra düzenli kılamamaktan işten dolayı aksatmaktan çekincem.Şuan namaz nasıl kılınır ile ilgili yazılar okuyorum.Şartlarını öğreniyorum.Oturarak kılan kişileri izliyorum.Umarım en kısa zamanda da görevimi ifa etmeye başlıyacağım.

değerli kardeşim nefis öyle bir olgudur ki insanın içinde kimi zaman somut bir biçimde çıkar karşımıza özellikle namaz gibi günlük ibadetlere yeni başlayan insanlarda ciddi rahatsızlıklar verir caydırmak için eminimki sendede bazı rahatsızlıklar vermiştir forumlara şimdi kendi hayatımdaki yakınlarımda gördüğüm bir kıssayı ekleyeceğim baş koyduğun yoldan dönmemen dileğiyle
selam üzerinize olsun

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

mesra yazdı:
Başı açık bir insan olarak namaz kılmak istiyorum.Yani türbana girmeden de namaz görevimi ifa etmemde bir sakınca varmıdır?
ÖNCELİKLE KARARINIZDAN DOLAYI TEBRİK EDİYORUM VE RABBİM DEVAMINI DA NASİB ETSİN DİYORUM..BİLDİĞİM KADARIYLA O ŞEKİLDE OLMUYOR AMA DETAYLI OLARAK ARAŞTIRMAK GEREK..RABBİM KABUL ETSİN

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt