Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bir sorum var (1 Kullanıcı)

mesra

Kayıtlı Kullanıcı
RE: bir sorum var

yakalzey yazdı:
s.a. kardeşim.bende annemi kaybedince namaza başlamıştım ve ozaman açıktım...5 yıl da başım açıktı ama 5 vaktimi kıldım inşallah.sonrada amcamın vefatında kapandım.yani her hayırda bir şer,her şerde bir hayır vardır derler ya,ben bu iki şerde böyle hayırlar buldum.namaz bizim borcumuz namaza başlamak için kapanmayı beklememek lazım.tabi kapalı da olsanız daha güzel olur mutlaka ama kapanmadan namaz olmaz diye rahatsız olmayan.devam edin inşallah.rabbim kapanmayı da nasip eder inşallah.yeterki gönülden isteyin.rabbim mutlaka bi vesile verir hayırlısıyla.rabbim yolunuzdan ayırmasın.selam ve dua ileB)

Çook teşekkür ederim özellikle sizin yazınız beni çok umutlandırdı çok sağol arkadaşım

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı

inşallah kapanırsın kardesim ve inan o eşarbı basına taktıgında ve rabbım emrttıgı yapmak o kadar insana bi lezzet veriyoki benim daha 1 sene bıle olmadı o gün hiç unutamıyorum insallah kardesim sende kapanırsın ve güzelliği ibadetınle yasarsın sana duam bunları söyledıgım dıye kırılmazsın belkı bana düşmez ama müslüman kardesımın o güzelliği yasassın isterım B)

mesra

Kayıtlı Kullanıcı

Teşekkür ederim yorumlarınıza açığım neden kırılayım ki.Güzel temenniler bunlar.

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı

mesra yazdı:
yakalzey yazdı:
s.a. kardeşim.bende annemi kaybedince namaza başlamıştım ve ozaman açıktım...5 yıl da başım açıktı ama 5 vaktimi kıldım inşallah.sonrada amcamın vefatında kapandım.yani her hayırda bir şer,her şerde bir hayır vardır derler ya,ben bu iki şerde böyle hayırlar buldum.namaz bizim borcumuz namaza başlamak için kapanmayı beklememek lazım.tabi kapalı da olsanız daha güzel olur mutlaka ama kapanmadan namaz olmaz diye rahatsız olmayan.devam edin inşallah.rabbim kapanmayı da nasip eder inşallah.yeterki gönülden isteyin.rabbim mutlaka bi vesile verir hayırlısıyla.rabbim yolunuzdan ayırmasın.selam ve dua ileB)

Çook teşekkür ederim özellikle sizin yazınız beni çok umutlandırdı çok sağol arkadaşım
sende saol kardeşim sen bismillah de bi başla şevkin kırılmasın sakın.inşallah hayırlısyla kapanmakta gelir içinizden rabbim içinize versin,bizede dua edin namazlarınızda olurmu?selametleB)

mesra

Kayıtlı Kullanıcı

Çok sağol çok ihtiyacım var kafam çok karışık.Ayrıca namaz kılmayı da bilmiyorum.Hata yapmaktan korkuyorum.Devamını getirememekten korkuyorum.İşyerinde kılamadığım zamanlar ne olacak?Çok sorular var beynimde.Birde ortopedik engelliyim yani herşey o kadar zor görünüyor ki.Ama oturarak kılınabileceğini biliyorum sadece.

mesra

Kayıtlı Kullanıcı

Sayın ishak bey o taktirde bizi direk cehennemlik yaptınız.Türbanlı olmamakla zinayı aynı kefeye koyduğunuz için sizi şiddetle kınıyorum.Hoşcakalın

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı

mesra yazdı:
Çok sağol çok ihtiyacım var kafam çok karışık.Ayrıca namaz kılmayı da bilmiyorum.Hata yapmaktan korkuyorum.Devamını getirememekten korkuyorum.İşyerinde kılamadığım zamanlar ne olacak?Çok sorular var beynimde.
hiç korkma zaten bi başla bidaha bırakamassın ki.o haz hiç bişeyde şimdiye dek bulamadığın bi haz.öyle bi huzur bulucaksınki bak gör.iş yerinde kılamamak falan şeytanın vesvesesi...öylede bi fırsat buluyosunki,yani kardeşim sen bi başla nefes almak kadar yerleşicek hayatına namaz inan buna.hele ilk kıldığın zamanda yaşadığın o tedirginlik okadar tatlı ve keyifliki nedemek istedimi kılmaya başlayınca anlıyacaksın inşallah.kılamadığın zamanlarıda akşam evde kaza yaparsın.dinimiz kolaylık dini korkulacak hiiiiç bişi yok çok güzelllB);)

e_m_i_n

Kayıtlı Kullanıcı

mesra yazdı:
Başı açık bir insan olarak namaz kılmak istiyorum.Yani türbana girmeden de namaz görevimi ifa etmemde bir sakınca varmıdır?

Merhaba ;

Bence hem başı açık hemde namaz kılmayan biri olmaktansa başı açık ama namaz kılan biri olmak daha iyidir!
Kısacası zararın neresinden dönerseniz kardır!

selamlar !

mesra

Kayıtlı Kullanıcı

Sağolun ama ishak bey bizleri zinacılarla aynı kefeye koydu bile.Sanırım bu tip düşünceler yüzünden senelerdir dine yaklaşmaya korkuyoruz.Canı sağolsun..

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

ishakyakub yazdı:
mmhn yazdı:
ikiside ayrı konular birini yapamıyosak digerlerini neden yapmıyalım ki sonuçta her ibadetin sevap ve günahları ayrı ne kadarını yapabiliyorsk yapalım islamda zorlama yok.
lütfen sallamıyalım
la ikraha fiddin. yani dinde zorlama yok.: kafirleri islama girme hususundadır
müslümanları namaza,cihada,zekata,tesettüre, zorlamak islamda vardır
içki içmenin, zina etmenin, namazı terk etmenin de islamdacezaları vardır.

ikiside ayrı konular diyorsunuz: pekala buna binaen şöyle bir soru soruyorum:
örneğin: ben içki içen ve bazen zina eden bir adamım(haşa ve kella) ama namaza başlamak istiyorum ne dersiniz
lütfen cevaplarmısınız.....

S.A. KARDEŞLERİM,
BÖYLE BİRBİRİNİZE TAŞ ATARAK BİR YERE VARAMAZSINIZ, KALDIKİ BURADA GÖRÜŞÜLEN KONU FARKLI, BUNA RAĞMEN İSHAKYAKUP KARDEŞİM İNŞALLAH SENİN SORUNA CEVAP VERMEYE ÇALIŞAYIM.

ŞİMDİ KONUYU İYİ DEĞERLENDİRMEK LAZIM.
ŞİMDİ BİR KİŞİ DESEKİ BAŞÖRTÜSÜ FARZ DEĞİLDİR,(HAŞA) BANA NAMAZ YETER DESE, BU SENİN DEDİĞİN GİBİ KABUL EDİLEBİLİR BİR DURUM DEĞİLDİR, YANİ BUNU SÖYLEYEN KİŞİ ZAHMET EDİPTE NAMAZ KILMASIN ÇÜNKÜ DİNDEN ÇIKMIŞ OLUR Kİ , DİNDEN ÇIKMIŞ BİR KİŞİNİNDE İBADETLERİNİN HİÇ BİR HÜKMÜ YOKTUR. (ALLAH C.C. MUHAFAZA BUYURSUN)
AMA KİŞİ BAŞÖRTÜSÜNÜN FARZ OLDUĞUNA İMAN EDER VE ÇEŞİTLİ SEBEBLERDEN DOLAYI ÖRTÜNMEZ AMA GÜNAHA GİRDİĞİNİDE BİLİR, VE NAMAZINIDA USULÜ ERKANINA GÖREE KILARSA BİZ BU KİŞİYE NAMAZIN KABUL OLMAZ DİYEMEYİZ, KALDIKİ BİZLER FETVA MAKAMIDA DEĞİLİZ. SADECE SAĞLAM BİLDİKLERİMİZİ BURADA YAZARIZ, ŞÜPHELİ OLAN ŞEYLERDENDE KAÇINIRIZ Kİ BURADA BUNU OKUYAN KİŞİLER YANLIŞ BİLGİLENMESİN.
İNŞALLAH SENİNLE AYNI YERE GELDİĞİMİZ KANAATİNDEYİM.
BU ARADA DİNDE ZORLAMA YOK KONUSUNDAKİ GÖRÜŞLERİNİZEDE KATILDIĞIMI BİLDİRMEK İSTERİM. AMA MÜSLÜMANA YAPILACAK ZORLAMADA VE YAPTITIRMLARDA İSLAM DEVLETİ OLURSA OLUR. YANİ ŞU ORTAMDA KALKIPTA MAALESEF MÜSLÜMAN OLUPTA GEREKLERİNİ YERİNE GETİRMEYENLERE BİR YAPTIRIM YAPMA DURUMU MEVCUT DEĞİL.
K.S.EO

mesra

Kayıtlı Kullanıcı

Verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim amacım tartışma başlatmak değildi.Sadece nacizhane derdimi anlattım.Ama bu tarz bir yaklaşımı şiddetle kınıyorum.Zinacıların örnek verilmesini kendime hakaret olarak algılıyorum ve çok üzüldüm.

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

mesra yazdı:
Verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim amacım tartışma başlatmak değildi.Sadece nacizhane derdimi anlattım.Ama bu tarz bir yaklaşımı şiddetle kınıyorum.Zinacıların örnek verilmesini kendime hakaret olarak algılıyorum ve çok üzüldüm.

S.A. ABLAM,
NE ÖZÜRÜ KARDEŞİM, ÖZÜR DİLEYECEK BİR DURUM YOK. SİZ KENDİ DERDİNİZ AÇTINIZ YARDIM İSTEDİNİZ, AMA YANLIŞ ANLAŞILMADAN DOĞAN BİR DURUM VAR ORTADA, ASLINDA HERKES AYNI ŞEYLERİ SÖYLÜYORDA ANLATIM FARKLILIĞI VAR. BUDA HAYATIN GERÇEĞİ DEĞİLMİ ZATEN. DOLAYISIYLA SİZ DOĞRU BİR ŞEYE NİYET ETTİNİZ İNŞALLAH. NİYET HÂYIR, AKIBET HÂYIR. BU YOLDAN DÖNMEK YOK ARTIK. KALDIKİ KARDEŞİM BUNU DEĞİŞİK BİR MİSALLE ANLATMAK İSTEMİŞTİ. ODA GERÇEK SÖYLEMEK İSTEDİĞİNİ ŞİMDİ SÖYLER.
K.S.E.O

mesra

Kayıtlı Kullanıcı

mtekik yazdı:
mesra yazdı:

S.A. ABLAM,
NE ÖZÜRÜ KARDEŞİM, ÖZÜR DİLEYECEK BİR DURUM YOK. SİZ KENDİ DERDİNİZ AÇTINIZ YARDIM İSTEDİNİZ, AMA YANLIŞ ANLAŞILMADAN DOĞAN BİR DURUM VAR ORTADA, ASLINDA HERKES AYNI ŞEYLERİ SÖYLÜYORDA ANLATIM FARKLILIĞI VAR. BUDA HAYATIN GERÇEĞİ DEĞİLMİ ZATEN. DOLAYISIYLA SİZ DOĞRU BİR ŞEYE NİYET ETTİNİZ İNŞALLAH. NİYET HÂYIR, AKIBET HÂYIR. BU YOLDAN DÖNMEK YOK ARTIK. KALDIKİ KARDEŞİM BUNU DEĞİŞİK BİR MİSALLE ANLATMAK İSTEMİŞTİ. ODA GERÇEK SÖYLEMEK İSTEDİĞİNİ ŞİMDİ SÖYLER.
K.S.E.O

ZATEN BENİ KAFAMA KOYDUĞUM YOLDAN DÖNDÜRMEYE BU TARZ DÜŞÜNENLERİN GÜCÜ YETMEZ ALLAH BANA YETER.SADECE ÇOK ÜZÜLDÜM VE ÇOK SİNİRLENDİM.BENİ SİNİRLENDİREN OLAY TÜRBANSIZ NAMAZ OLMAZ DEMEYE GETİRMESİ DEĞİLDİR BEYEFENDİNİN.YAPTIĞI ÇİRKİN BENZETMEDİR.YİNEDE VERDİĞİNİZ DEĞERLİ BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

ishakyakub yazdı:
mtekik yazdı:
ishakyakub yazdı:
mmhn yazdı:
ikiside ayrı konular birini yapamıyosak digerlerini neden yapmıyalım ki sonuçta her ibadetin sevap ve günahları ayrı ne kadarını yapabiliyorsk yapalım islamda zorlama yok.
lütfen sallamıyalım
la ikraha fiddin. yani dinde zorlama yok.: kafirleri islama girme hususundadır
müslümanları namaza,cihada,zekata,tesettüre, zorlamak islamda vardır
içki içmenin, zina etmenin, namazı terk etmenin de islamdacezaları vardır.

ikiside ayrı konular diyorsunuz: pekala buna binaen şöyle bir soru soruyorum:
örneğin: ben içki içen ve bazen zina eden bir adamım(haşa ve kella) ama namaza başlamak istiyorum ne dersiniz
lütfen cevaplarmısınız.....

S.A. KARDEŞLERİM,
BÖYLE BİRBİRİNİZE TAŞ ATARAK BİR YERE VARAMAZSINIZ, KALDIKİ BURADA GÖRÜŞÜLEN KONU FARKLI, BUNA RAĞMEN İSHAKYAKUP KARDEŞİM İNŞALLAH SENİN SORUNA CEVAP VERMEYE ÇALIŞAYIM.

ŞİMDİ KONUYU İYİ DEĞERLENDİRMEK LAZIM.
ŞİMDİ BİR KİŞİ DESEKİ BAŞÖRTÜSÜ FARZ DEĞİLDİR,(HAŞA) BANA NAMAZ YETER DESE, BU SENİN DEDİĞİN GİBİ KABUL EDİLEBİLİR BİR DURUM DEĞİLDİR, YANİ BUNU SÖYLEYEN KİŞİ ZAHMET EDİPTE NAMAZ KILMASIN ÇÜNKÜ DİNDEN ÇIKMIŞ OLUR Kİ , DİNDEN ÇIKMIŞ BİR KİŞİNİNDE İBADETLERİNİN HİÇ BİR HÜKMÜ YOKTUR. (ALLAH C.C. MUHAFAZA BUYURSUN)
AMA KİŞİ BAŞÖRTÜSÜNÜN FARZ OLDUĞUNA İMAN EDER VE ÇEŞİTLİ SEBEBLERDEN DOLAYI ÖRTÜNMEZ AMA GÜNAHA GİRDİĞİNİDE BİLİR, VE NAMAZINIDA USULÜ ERKANINA GÖREE KILARSA BİZ BU KİŞİYE NAMAZIN KABUL OLMAZ DİYEMEYİZ, KALDIKİ BİZLER FETVA MAKAMIDA DEĞİLİZ. SADECE SAĞLAM BİLDİKLERİMİZİ BURADA YAZARIZ, ŞÜPHELİ OLAN ŞEYLERDENDE KAÇINIRIZ Kİ BURADA BUNU OKUYAN KİŞİLER YANLIŞ BİLGİLENMESİN.
İNŞALLAH SENİNLE AYNI YERE GELDİĞİMİZ KANAATİNDEYİM.
BU ARADA DİNDE ZORLAMA YOK KONUSUNDAKİ GÖRÜŞLERİNİZEDE KATILDIĞIMI BİLDİRMEK İSTERİM. AMA MÜSLÜMANA YAPILACAK ZORLAMADA VE YAPTITIRMLARDA İSLAM DEVLETİ OLURSA OLUR. YANİ ŞU ORTAMDA KALKIPTA MAALESEF MÜSLÜMAN OLUPTA GEREKLERİNİ YERİNE GETİRMEYENLERE BİR YAPTIRIM YAPMA DURUMU MEVCUT DEĞİL.
K.S.EO
s.a.~mtekik kardeşim ne demek istediğimi gercekten iyi anlamışsın size müteşekkirim
ve yukarıda yazdıklarınızın tamamına katılıyorum. zaten benim yaptırım yaptığım yok sadece tebliğ ediyorum....

bişey daha söylemek istiyorum
~mtekik kardeşim hemen hemen bütün mesajlarının sonuna K.S.EO yazıyosun kusuruma bakma bitürlü anlayamadım ve merak ediyorum lütfen açılımını yazarmısın
selam ve dua ile

S.A. KARDEŞİM,
ALLAH C.C. RAZI OLSUN, GÜZEL BİLGİLER VERİYORSUN, YUKARIDADA DEDİM YA , FARK SADECE ANLATIMDAN GELİYOR.
İMZA MESELESİNE GELİNCE
K.S.E.O. (KALBİNİN SAHİBİNE EMANET OL)

mesra

Kayıtlı Kullanıcı

Allah tan da yaptırım güçünüz yok sayın ishak beyefedi.Yoksa bizleri yargılamadan infaz ederdiniz.Ayrıca tebliğ ederken karşınızdaki insanı zina yapan biriyle karşılaştırmanız kanımca tebliğden çok hakaret ve önyargıyla bağdaşıyor.Allah a şükürler olsun ki onun ceza yöntemide affediliciliğide sonsuz.Biz insanlar gibi acımasız değil.

AMA YİNDE EN AZINDAN ÖYLE DEMEK İSTEMEDİM DEMENİZ BİLE TAKTİRE ŞAYAN.HERŞEYE RAĞMEN TEŞEKKÜR EDERİM.UMARIM ALLAH BANADA DOSDOĞRU YOLU NASİP EDER.TÜRBANA GİRMEYİ DÜŞÜNMEMEMİN NEDENİ ASLA ONUN DOĞRULUĞUNU KABUL ETMEMEM DEĞİLDİR.SADECE ÇEVRESEL NEDENLER VE BASKILARDIR.AMA EMİNİM BUNLARDA BİRGÜN GEÇECEKTİR.VE İNSANLAR İŞ VEYA ÇEVRE NEDENLERİNDEN ÖTÜRÜ SEÇİM YAPMAK ZORUNDA BIRAKILMAYACAKLARDIR.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Değerli kardeşim,yorum yazan bazı kardeşlerim gerçektende güzel şeyler yazmışlar fazlada birşey demeye gerek yoktur.Dinimizde namaz tesettür oru vb.ibadetlerimiz zaruri mecuren yapmak durumunda olduğumuz ibadetlerdir.Yapıldığı zaman sevabını alacağımız yapmadığımız zaman ise sonucuna katlanacağımız ibadetlerimiz siz namazınızı kılın kardeşim şartlarınız her ne olursa olsun kılın Rabbimize namaz borcunuz olmasın tesettür konusuna gelincede namaz kılan bir kardeşimin örtünemediğinden dolayı üzüntü içinde olduğunu hissediyorum.Rabbimin izni ilede inş en kısa zamanda tesettürede girersiniz kardeşim.Mevlam yar ve yardımcınız olsun.Dualarınızda bizlerede yer verirseniz seviniriz kardeşim.SELAM VE DUA İLE

cengo571

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMÜN ALEYKÜM
birçok kez karşılaşmışımdır bazı kesimler ramazan ayında namaz kılmazsan tuttuğun orucun bir hükmü kalmaz diye telkinlerde bulunuyorlar buna kesinlikle karşıyım. evet ibadetler bir bütün olarak yapıldığı zaman misli misli bereket katmer katmer rahmetle buluşur. fakat herhangi birini yapmadığınız zaman bir diğeri kabul görmez geçerli olmaz diye birşey söylemek zinhar sakıncalı vehatta günah boyutundadır. inanan kardeşlerim ben bu sitede yeniyim fakat hiçkimse alınmasın bu sitede çok fazla tartışma ve tartışarak öğrenme göremedim ki bence bu çok daha bilgi verici ve akılda kalıcıdır. gördüğüm birçok forumda tartışmaya açık konuda verilen cevapların büyük bir çoğunluğu teşekkür etmekten ibaret kalmış. lütfen istirham ediyorum cevaplarınızı yahut zıt görüşlerinizi çekinmeden açıklayınız. kimse sizi kınamayacaktır, küçümsemeyecektir. hamdolsun ki gördüğüm kadarıyla seviyeli ve kültür seviyesi yüksek olan insanların bulunduğu bir site burası. hiç kimsenin niyetinin hırgür çıkarmak ortamın huzurunu bozmak olacağını tahmin etmiyorum. saygılarımla
YARADAN YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...

cengo571

Kayıtlı Kullanıcı

MESRA KARDEŞİM;
SEN BAŞI AÇIK BİR KARDEŞ OLABİLİRSİN. KİMSE SANA BU KONUDA BASKI YAHUT YARGIDA BULUNAMAZ. ÇÜNKÜ İMAN İÇERDEDİR DIŞARDA DEĞİL DEMEK İSTEDİĞİM ŞU Kİ; KİMSE TESETTÜRÜNÜZ YOK DİYE SİZE İMANI ZAYIF MUAMELESİ YAPAMAZ YAPMAMALI DİNİMİZCE. HE BEN BUNU DİYORUM DİYE SİZİN AÇIK ŞEKLİNİZE DESTEKTEMİ BULUNUYORUM,ASLA. ŞÖYLE Kİ KAPANMANIN FARZ OLDUĞUNU UZUN UZADIYA ANLATMAMNI GEREKLİ OLDUĞUNU GÖRMEDEN GEÇİYORUM FAKAT BU VECİBE YAPILMASI VE UYGULANMASI GEREKEN BİR HALDİR. SAKIN AMA SAKIN KENDİNİ HAZIR HİSSETMEZKEN O OLGUNLUĞA ERİŞMİŞ GÖRMEZSEN ANİ BİR KARARLA KAPANMA. AYNI HIZLA GERİ AÇILIRSIN Kİ BU AÇILMA DAHA KÖTÜ BOYUTLARDA OLABİLİR MAAZALLAH. YERİ VE ZAMANI GELDİĞİNDE KENDİNİ HAZIR HİSSETTİĞİNDE İNANIYORUM Kİ KAPANIRSIN. FAKAT YERİ VE ZAMANI DERKEN BUNA BİRAZDA SEN ÇABALAMALISIN. YANİ ETRAFIMDAN TEPKİ ALIRIM YADA ÇEVREMDE BÖYLE BİR DURUMA TEPKİ GÖSTERİRLER DEYİP BİR ÇABADA BULUNMAZ ÖRTÜNME İSTEĞİNDE ISRAR ETMEZSEN NEFSİNE HİÇBİRZAMAN YENEMEZSİN NEFSİNİ. BİRAZDA SENİN ELİNDE BAZI ŞARTLARIN HIZLI VEYA YAVAŞ OLGUNLAŞMASI. SAYGILARIMLA...

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı

mesra yazdı:
Sayın ishak bey o taktirde bizi direk cehennemlik yaptınız.Türbanlı olmamakla zinayı aynı kefeye koyduğunuz için sizi şiddetle kınıyorum.Hoşcakalın
güzel kardeşim bu konu çok hassas size kısadan bir hisse sunmak isterim kabulünüzse tabi inşallaani bu durumun ehemmiyeti burdaki kardeşlerimiz çok güzel anlattı bu bir h dikkate alırsınız:
okuduğum bir meczudur bu
cahiliye devrine bir hanım kardeşimiz eğer çocuğum olursa bende zina yapacağım dile bir adak mı desem bilemiyorum ama bir istekte bulunmuş ve bu hanım kardeşimizin çocuğu olmuşçaklına verdiği söz gelmiş ve peygamber efendimize gidip gayet utana sıkıla bir ifadeyle YARESULALLAH ben böyle böyle bir istekte bulundum ne yapmam gerek diye sormuş.peygamberimiz namahreme saçından 7 tel göster zina yapmış kadar olursun.bu mevzuyu burdaki kardeşlerim çok güzel anlatmışlar ma abu peygamber sözü ve herşeyi daha da açıklıyo.
selametle mevzuda yanlışlık varsa hakkınızı helal edin

cengo571

Kayıtlı Kullanıcı

YANLIŞ KELİMELER YANLIŞ ANLAŞILMALARA YER VERİYOR . ŞÖYLEKİ ZİNA NIN TEK BİR ÇEŞİDİ YOKTUR. VE ZİNA DEMEK SADECE İLK AKLIMIZA GELEN DURUM GELİYOR HALBUKİ ŞU ŞEKİLDE AÇIKLAMAMIZ LAZIM MESRA KARDEŞİMİZE BUNU ; ZİNA DERECE DERECEDİR EN KÖTÜSÜ VE RECM İLE YANİ TAŞLANARAK ÖLDÜRÜLME CEZASINA ÇARPTIRILAN DURUM İLK AKLIMIZA GELEN ZİNA TÜRÜDÜR. FAKAT BUNUN HARİCİNDE GÖZ İŞİTME SÖZ VE DÜŞÜNCE GİBİ ÇEŞİTLERİDE VARDIR. MESRA KARDEŞİMİZDEKİ DURUM GÖZ ZİNASINA SEBEBİYETTEN DOLAYI GÖZ ZİNASINA GİRER Kİ BUNU BİLİNEN ZİNA GİBİ YARGILAMAYA ÇALIŞILMASI ÇOK AMA ÇOK YANLIŞTIR VE YANLIŞ ANLAŞILMALARA SEBEBİYET VERİR. SAYGILARIMLA

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt