Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bir soru. (1 Kullanıcı)

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum,
Yola çagrı gibi düşünebiliriz, bende gencken görmüştüm yüzünü görmeden ,İnanırdım ama adım atmadan ...tabiki etkisi adım atmama vesile oldu..
Hac ta , çok üzülmüştüm naşının yerini bulamamıştım, giremedim içeri o kadar üzüntü içinde idim ki...
Otele döndüm o üzüntü ile uyumak istedim gözlerimi kapatır kapatmaz yeşiller giymiş 3 kişi ravzanın üstünde duruyordu, görmek istemiyorum Rabbim bu ne ?? diye korktum (çünkü bende görüntü çoktu)sonra öğrendim yerini gösteriyormuş, o kadar sevindim ki artık
yaşıyormuş gibi gidip gelirken yönümü dönüp selam veriyordum, 'geldim Şahit ol Ya Rab 'diyordum kendimce hergün biat ediyordum
'geldim , inandım sen Resulsun' diyordum..
Bunu sormak istedim insanlar beni birşey zanneder diye sustum çünkü bu günahkar olmadıgınızı göstermez, aslında kendini göstermesi
sevgimin çoğalmasına vesile oldu...Ya Rab' görmüş gibi sevmeyi nasip et' diye hep dua ederdim ve onu başkasına bakarken gördüm, sanki oymuş gibi ...insanlara baktım, hizmet edenin en iyisi oydu.. en anlayışlı insan, en hoşgörülü, en dayanıklı, en hoş, en edepli, en ahlaklı...
tüm enleri toplayan.. işte bunları düşünürken bende hayranlık oluştu, gösteren Rabbe şükürler olsun...
İnanan yolundan gelsin...
Burda bulundugum yerde rüya da gördüm diyenlere baktım , yaşları ileri olmasına ragmen , namaz, ve diger ibadetler yoktu.. demek çağırıyor inananı ama çağrıya uyan yok ..inşallah anlarlar...

nun vakti

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum,
Yola çagrı gibi düşünebiliriz, bende gencken görmüştüm yüzünü görmeden ,İnanırdım ama adım atmadan ...tabiki etkisi adım atmama vesile oldu..
Hac ta , çok üzülmüştüm naşının yerini bulamamıştım, giremedim içeri o kadar üzüntü içinde idim ki...
Otele döndüm o üzüntü ile uyumak istedim gözlerimi kapatır kapatmaz yeşiller giymiş 3 kişi ravzanın üstünde duruyordu, görmek istemiyorum Rabbim bu ne ?? diye korktum (çünkü bende görüntü çoktu)sonra öğrendim yerini gösteriyormuş, o kadar sevindim ki artık
yaşıyormuş gibi gidip gelirken yönümü dönüp selam veriyordum, 'geldim Şahit ol Ya Rab 'diyordum kendimce hergün biat ediyordum
'geldim , inandım sen Resulsun' diyordum..
Bunu sormak istedim insanlar beni birşey zanneder diye sustum çünkü bu günahkar olmadıgınızı göstermez, aslında kendini göstermesi
sevgimin çoğalmasına vesile oldu...Ya Rab' görmüş gibi sevmeyi nasip et' diye hep dua ederdim ve onu başkasına bakarken gördüm, sanki oymuş gibi ...insanlara baktım, hizmet edenin en iyisi oydu.. en anlayışlı insan, en hoşgörülü, en dayanıklı, en hoş, en edepli, en ahlaklı...
tüm enleri toplayan.. işte bunları düşünürken bende hayranlık oluştu, gösteren Rabbe şükürler olsun...
İnanan yolundan gelsin...
Burda bulundugum yerde rüya da gördüm diyenlere baktım , yaşları ileri olmasına ragmen , namaz, ve diger ibadetler yoktu.. demek çağırıyor inananı ama çağrıya uyan yok ..inşallah anlarlar...

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Ben de namaz kılmıyorken görmüştüm ama onu gördükten sonra yaklaşık bir ay sonra kadar namaza başladım fakat rüya için değildi bunu rabbim biliyor. Namaza başladım ve diğer ibadetlerimi yerine getirmeye çalışıyorum Allah kabul ederse. Benim merak ettiğim de buydu bu rüyada bana bir uyarı mı vardı yoksa olumluya gideceğimi söylemesi güzel bir şey miydi? Bu yüzden açmıştım bu konuyu ama yanlış anlamalar oldu. Yalnızca bu tip rüyaları iyi yorumlayabilen bir arkadaşımız kardeşimiz varsa anlatmasını rica ettim çok şükür arkadaşlar yorumlarını esirgemediler Allah hepsinden ve sizden razı olsun.Yoksa kalkıp Allah beni seviyor yerimi garantiledim rüyasında efendimizi gören cennetliktir deyip böbürlenmek amacıyla değil. Hatta burası bu konuyu açtığım tek yer internette reelde de bir hocama danışmıştım.Neyse tekrardan herkese teşekkürler Allah hepinizden razı olsun.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Tamam yorumumu geri alıyorum...

nun vakti

Kayıtlı Kullanıcı
Tamam yorumumu geri alıyorum...

Özür dilerim sert çıkıştıysam. Ama havalanmak deyimi biraz canımı sıktı. Ben sırf bunun için bile kaç gece dua ettim kibirlendirme rabbim diye. Hiç bir müslüman kardeşimi kırmam bilirsin sen de üç günden fazla küs durmak haramdır islamda. Ama lütfen önyargılarla hareket etmeyelim. Eğer bu yorumunuzu kızgınlıkla yazdıysanız hakkınızı helal edin. Ben sizden kendi adıma özür dilerim. Kızgınlık gibi durumlar hiç bir müslümana yakışmaz. :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt