Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bir soru. (1 Kullanıcı)

nun vakti

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle selamünaleyküm arkadaşlar. Bu olay anlatılır mı anlatılmaz mı bilmiyorum çünkü anlatılamaycağını duymuştum. Ama sormak istiyorum. Bir keresinde rüyamda hz muhammed efendimiz s.a.v ile konuşmuştum. Fakat yüzünü göremedim yalnızca konuştuk. Efendimizi rüyadayüzünü görmeden onunla konuşmak bir anlam ifade eder mi? Bu konuda beni biraz bilgilendirebilir misiniz???

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı
Anlam ifade etmezmi kardeşim tabiki eder
Tam olarak bu konularda bi bilgim yok
Ama Efendiler Efendisiyle(s.a.v) konuşmak görmek kadar güzel bir şeydir
Rabbim herkese nasip etsin

nun vakti

Kayıtlı Kullanıcı
Anlam ifade etmezmi kardeşim tabiki eder
Tam olarak bu konularda bi bilgim yok
Ama Efendiler Efendisiyle(s.a.v) konuşmak görmek kadar güzel bir şeydir
Rabbim herkese nasip etsin

teşekkür ederim bana iyi bir müslüman olacaksın demişti gerçi anlatılmaması gerekiyomuş ama sırf merakımdan sordum. Allah razı olsun.

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
:a45: :a45: :a45:

Of, rüya ile peygamberimiz... İki kelimeyi aynı cümlede kullanınca ağlamam için sebep yok...

Uzun zamandan beridir tek isteğim... Ama yok işte, göremiyorum. Uykum geldiği anda bile zaten O'nu rüyada görmeyi düşünüyorum, her gece aklımda sadece bu var... Ama neden olmuyor ? İyi biriysem neden gelmiyor, kötü biriysem beni neden uyarmıyor ? :a45:

Bu düşündüklerimin 100'de 1'i bile olamaz, içimdekileri tamamıyla dökemiyorum ki...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Kıymetini bilmek ve daim layık olarak kalmak gerek...
Anlatıp anlatmama önemli değil...Yeter ki doğru adres ve doğru görüş olsun
Yeter ki layık olalım...
Allah C.C. hiç kimseyi unutmaz ...
Anlatmanız bir şey değiştirmez...

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı

Of, rüya ile peygamberimiz... İki kelimeyi aynı cümlede kullanınca ağlamam için sebep yok...

Uzun zamandan beridir tek isteğim... Ama yok işte, göremiyorum. Uykum geldiği anda bile zaten O'nu rüyada görmeyi düşünüyorum, her gece aklımda sadece bu var... Ama neden olmuyor ? İyi biriysem neden gelmiyor, kötü biriysem beni neden uyarmıyor ? :a45:

Bu düşündüklerimin 100'de 1'i bile olamaz, içimdekileri tamamıyla dökemiyorum ki...

Böyle düşünme sedacım belki bir vakti vardır
Herkese nasip olmuyor malesef böyle bir rüya
Üzülme sen onu anmaya devam et :)

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı
Maşallah ne güzel ...Kıymetini bilmek ve daim layık olarak kalmak gerek...
Anlatıp anlatmama nız önemli değil...
Biliniz ki bir daha aynı şekilde görülmez...Her zaman yeni görme ve yeni tanıma ...yeter ki layık olalım...
Siz unutmaz hiç merak etmeyin...Denilenlere de bakmayın...
Anlatmanız bir şey değiştirmez...Hatta daha güzel olur...Her kes istifade eder...
Selamlar...

Yakais hocam bende bir rüyamı paylaşmıştım sizin görüp yorum yapmanızı çok istemiştim
Okursanız çok sevinirim :)

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı

Böyle düşünme sedacım belki bir vakti vardır
Herkese nasip olmuyor malesef böyle bir rüya
Üzülme sen onu anmaya devam et :)

Ya dayanamıyorum, dökeceğim içimi. :)

Şu rüya konusunda aklıma o kadar çok şey geliyor ki... Bugün acaba gereksiz bir rüya mı göreceğim, yoksa bugün rüyamda peygamberimiz mi olacak diye düşünüyorum her zaman... Gece yatağıma geçiyorum, karanlıkta duvara bakıp içimden konuşuyorum. Seda sen göremiyorum diyorsun da, belki Allah ona en mükemmel anı tercih etti, belki de ben birden patlayacağım o gün hacet namazları salavatlar ard arda gelecek, görmek için her şeyi yapacağım ( bu komik oldu biraz :D ) diye düşünüyorum, kocaman bir tebessüm oluşuyor yüzümde tabii...

Salavat çekmek, aklıma geldiğinde okuyorum tabii, artık 100'den fazla okuyorum hergün... Sünnete uymak, her gün farklı bir şey öğrenip hayatıma ekliyorum en azından... Namazlarımı vaktinde kılmak dersek, namaz kılmak öyle hoşuma gidiyor ki ezan hemen okunup bittiği gibi kılıyorum, en geç ezan okunduktan 5 dakika sonra... Neden diye soruyorum ? Belki hak etmiyorumdur... Ablam da zaten bana onu herkes göremez deyip moralimi bozuyor. Madem kötü biriyim, uyarsa ne olurdu ki, daha iyi bir insan olmaz mıydım ?

Gerçekten aklıma ''peygamberimizi rüyada görmek'' gelince hemencecik duygulanıyorum. Anında gözlerim doluyor. Burada okuyorum görenleri, mutlulukla herkese anlatanlar, saklayayım diye sadece gördüğünü söyleyenler... En yakın arkadaşımla da (sanal arkadaşım, ama o benim her yerde en iyi arkadaşım oldu) böyle tanıştık... O peygamberimizi gördüğünü söylemişti, öyle bir şaşırdım ki, aklıma öyle şeyler geldi ki 2 gün sonrasında en yakın arkadaşım oldu birden...

Arkadaşım da, rüyasında anne ve babasıyla bir yere gidiyormuş. Annesi ve babası gir demiş, o da bir yere girmiş. Yüzünü görememiş, ama başında sarık varmış. Peygamberimiz ona ''kardeşine selam söyle'' demiş, arkadaşım da tamam demiş... Rüya orada bitmiş hemen... O zaman Dilara arkadaşımın kardeşi yokmuş tabii... Bir yıl sonra ne görsün ? Bir kardeş. :a45: Bir yıl önce, daha annesi hamile olduğunu öğrenmeden o öğrenmiş bir kardeşi olacağını. Bunu duyup da birazcık düşünmemek mümkün mü ? Ne kadar güzel bir rüya, değil mi ? Hem de 2 kere görmüş O'nu rüyasında...

Ben neden göremiyorum ki ? :a45: Hangi gece aklıma gelse ağlıyorum, uzun uzun dualar okuyorum, ağlayarak dualar ediyorum. Her gece yattığımda bir hayal kırıklığı oluşuyor tabii. Sonra da aklıma şu geliyor : Belki bir vakti vardır, belki Allah kabul etti de o mükemmel ana daha gelmedik... Ama, her gece mutsuz olmak zorunda mıyım ? Buraya yazıyorum, hergün ne mutlu ne huzurluyum diye... Ama geceleri hep böyle bir mutsuzluk oluşuyor, ben hergün ağlamaktan sıkıldım ama... Uyumaktan, uyanmaktan sıkıldım bunun yüzünden.

Geceleri hayalini kuruyorum, acaba görürsem şöyle mi görürüm ? Ay keşke O'nu görseydim rüyam da şöyle olsaydı. Acaba sesi nasıldır, belki çok güzel bir yüzü vardır... Gerçekten sıkıldım, sıkılmaktan sıkıldım. :a45:

Belki saçmalıyor bu kız diyeceksiniz ama, içimden geçenlerle şuan söyleme şeklim çok farklı tabi... Ne yapayım, geceleri ağlıyorum, sonra ağlamayı bırakıp gülümsemeye çalışarak uyuyorum işte, başka değişen bir şey yok...

sumisalisi

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle selamünaleyküm arkadaşlar. Bu olay anlatılır mı anlatılmaz mı bilmiyorum çünkü anlatılamaycağını duymuştum. Ama sormak istiyorum. Bir keresinde rüyamda hz muhammed efendimiz s.a.v ile konuşmuştum. Fakat yüzünü göremedim yalnızca konuştuk. Efendimizi rüyadayüzünü görmeden onunla konuşmak bir anlam ifade eder mi? Bu konuda beni biraz bilgilendirebilir misiniz???
maşaALLAH mübarek olsun efendimizi görmeklen şereflenmişsiniz Allahu alem rüyanıza göre efendimizden size bir görev verilecek değerli kardeşim .

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı

Bunun anlatılamayacağını kim söyledi ? Allah c.c. bizlerede nasip etsin inşallah. Anlamını düşünmene gerek yok kardeşim. İslam yolunda emin adımlarla bir mümin olduğunda anlamı senin karşına çıkacaktır. Mevlam yar ve yardımcın olsun.

nun vakti

Kayıtlı Kullanıcı

güzel kardeşim böyle düşünme ben de senin gibiydim nebimizle konuşmadan önce hatta çıldırcak gibi hissetmiştim kendimi acaba dedim kötü müyüm hatam mı var bir günahım var da Allah mı affetmiyo bi eksiğim mi var acaba felan diye düşünmüştüm.Ama herşeyi Allah bilir belki bir zamanı vardır. Belki de bir şeyleri bekliyodur rabbimiz. Ben de göremedim ona bakarsan ama konuştum. Allah herkese nasip etsin sana ve isteyen herkese sizler için dua edeceğim.:)

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
güzel kardeşim böyle düşünme ben de senin gibiydim nebimizle konuşmadan önce hatta çıldırcak gibi hissetmiştim kendimi acaba dedim kötü müyüm hatam mı var bir günahım var da Allah mı affetmiyo bi eksiğim mi var acaba felan diye düşünmüştüm.Ama herşeyi Allah bilir belki bir zamanı vardır. Belki de bir şeyleri bekliyodur rabbimiz. Ben de göremedim ona bakarsan ama konuştum. Allah herkese nasip etsin sana ve isteyen herkese sizler için dua edeceğim.:)

Ne güzel, ne güzel. Senin adına öyle sevindim ki bilemezsin :)

Dualarını eksik etme, olur mu ? Ayy bende görürüm belki de, etkisinden 1 ay çıkamam eğer görürsem... Öyle istiyorum ki... :)

nun vakti

Kayıtlı Kullanıcı
Ne güzel, ne güzel. Senin adına öyle sevindim ki bilemezsin :)

Dualarını eksik etme, olur mu ? Ayy bende görürüm belki de, etkisinden 1 ay çıkamam eğer görürsem... Öyle istiyorum ki... :)

Her zaman dua ederim. Bütün imanlıları inananları rabbim korusun. Ben yüzünü görmeden konuştum ama inş sen yüzünü görerek konuşursun isteyen herkese nasip etsin Allah'ım. Dualarım inanan herkesle. Sakın kalbini karartma. Bol bol salavat ve dua getir. İbadetlerini eksik bırakma ve umudunu sakın yitirme.:)

nun vakti

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar cümleten teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun. Yorumlarınızla umudum arttı ama tabi en doğrusunu rabbimiz bilir.Herkese tekrar teşekkürler.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. nu ve Habibini unutmayalım o size ve bize yeter...
Bana göre tavsiyem acizane olarak Hamd ve Şükrünüzü geliştirin...

umitbsr58

Kayıtlı Kullanıcı
Ya dayanamıyorum, dökeceğim içimi. :)

Şu rüya konusunda aklıma o kadar çok şey geliyor ki... Bugün acaba gereksiz bir rüya mı göreceğim, yoksa bugün rüyamda peygamberimiz mi olacak diye düşünüyorum her zaman... Gece yatağıma geçiyorum, karanlıkta duvara bakıp içimden konuşuyorum. Seda sen göremiyorum diyorsun da, belki Allah ona en mükemmel anı tercih etti, belki de ben birden patlayacağım o gün hacet namazları salavatlar ard arda gelecek, görmek için her şeyi yapacağım ( bu komik oldu biraz :D ) diye düşünüyorum, kocaman bir tebessüm oluşuyor yüzümde tabii...

Salavat çekmek, aklıma geldiğinde okuyorum tabii, artık 100'den fazla okuyorum hergün... Sünnete uymak, her gün farklı bir şey öğrenip hayatıma ekliyorum en azından... Namazlarımı vaktinde kılmak dersek, namaz kılmak öyle hoşuma gidiyor ki ezan hemen okunup bittiği gibi kılıyorum, en geç ezan okunduktan 5 dakika sonra... Neden diye soruyorum ? Belki hak etmiyorumdur... Ablam da zaten bana onu herkes göremez deyip moralimi bozuyor. Madem kötü biriyim, uyarsa ne olurdu ki, daha iyi bir insan olmaz mıydım ?

Gerçekten aklıma ''peygamberimizi rüyada görmek'' gelince hemencecik duygulanıyorum. Anında gözlerim doluyor. Burada okuyorum görenleri, mutlulukla herkese anlatanlar, saklayayım diye sadece gördüğünü söyleyenler... En yakın arkadaşımla da (sanal arkadaşım, ama o benim her yerde en iyi arkadaşım oldu) böyle tanıştık... O peygamberimizi gördüğünü söylemişti, öyle bir şaşırdım ki, aklıma öyle şeyler geldi ki 2 gün sonrasında en yakın arkadaşım oldu birden...

Arkadaşım da, rüyasında anne ve babasıyla bir yere gidiyormuş. Annesi ve babası gir demiş, o da bir yere girmiş. Yüzünü görememiş, ama başında sarık varmış. Peygamberimiz ona ''kardeşine selam söyle'' demiş, arkadaşım da tamam demiş... Rüya orada bitmiş hemen... O zaman Dilara arkadaşımın kardeşi yokmuş tabii... Bir yıl sonra ne görsün ? Bir kardeş. :a45: Bir yıl önce, daha annesi hamile olduğunu öğrenmeden o öğrenmiş bir kardeşi olacağını. Bunu duyup da birazcık düşünmemek mümkün mü ? Ne kadar güzel bir rüya, değil mi ? Hem de 2 kere görmüş O'nu rüyasında...

Ben neden göremiyorum ki ? :a45: Hangi gece aklıma gelse ağlıyorum, uzun uzun dualar okuyorum, ağlayarak dualar ediyorum. Her gece yattığımda bir hayal kırıklığı oluşuyor tabii. Sonra da aklıma şu geliyor : Belki bir vakti vardır, belki Allah kabul etti de o mükemmel ana daha gelmedik... Ama, her gece mutsuz olmak zorunda mıyım ? Buraya yazıyorum, hergün ne mutlu ne huzurluyum diye... Ama geceleri hep böyle bir mutsuzluk oluşuyor, ben hergün ağlamaktan sıkıldım ama... Uyumaktan, uyanmaktan sıkıldım bunun yüzünden.

Geceleri hayalini kuruyorum, acaba görürsem şöyle mi görürüm ? Ay keşke O'nu görseydim rüyam da şöyle olsaydı. Acaba sesi nasıldır, belki çok güzel bir yüzü vardır... Gerçekten sıkıldım, sıkılmaktan sıkıldım. :a45:

Belki saçmalıyor bu kız diyeceksiniz ama, içimden geçenlerle şuan söyleme şeklim çok farklı tabi... Ne yapayım, geceleri ağlıyorum, sonra ağlamayı bırakıp gülümsemeye çalışarak uyuyorum işte, başka değişen bir şey yok...

ablacım sen gercekten 11 yasında mısın ?
bu nedir böyle
maşAllah sana
kendimden utanmaya basladım
helal olsun...

nun vakti

Kayıtlı Kullanıcı
Konuşmanızı fazla dikkate alıp ta kibir 'e girmeyin zarar görürsünüz...
Ses yanıltıcı olabilir haberiniz olsun...
Sezgilerim sanki havaya girdiniz gibi geldi haberiniz olsun..
Peygamber Efendimizi görmek duymak ...O 'nun Nur'unun eseri iledir...Haberiniz olsun...Kendinizde bir şey var sanmanız yanlış olur...
Allah C.C. nu ve Habibini unutmayın o size ve bize yeter...

niye böyle dediğinizi anlayamadım. ben bunu her yerde anlatmam. nefsime yenilmemek için kaç kereler dua ettiğimi bilmem. hatta yazdım farkındaysanız en doğrusunu rabbimiz bilir diye. havaya girmek isteseydim kalkıp sizler içn dua edeceğim demezdim. ses yanıltıcı olabilir evet bunu da kabul ederim. ama bu konuyu da zaten öğrenmek için araştırmak içn açtım buraya. havaya girseydim kalkıp peygamberimizle konuştum artık cennetliğim garabtiledim deyip sünnetleri farzları bir kenara bırakmam lazımdı. ben de peygamberimizle konuşan onu gören bir insan kadar sevindim ve sizlere danıştım hepsi bu. neyse yanlış anlaşıldım sanırım.hatta konuya bakarsanız anlatılmasının uygun olup olmadığını bile sordum. bunu bile tam olarak bilmediğimi belirttim. neyse hakkınızı helal edin.

nun vakti

Kayıtlı Kullanıcı
Neyse konuma cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Ama anladım ki bu tür olayları insan anlatmamalıymış. Bundan sonra bu olay bende bir sır olarak kalacak. Rabbim herkesin gönlüne göre versin.

nun vakti

Kayıtlı Kullanıcı
Konuşmanızı fazla dikkate alıp ta kibir 'e girmeyin zarar görürsünüz...
Ses yanıltıcı olabilir haberiniz olsun...
Sezgilerim sanki havaya girdiniz gibi geldi haberiniz olsun..
Peygamber Efendimizi görmek duymak ...O 'nun Nur'unun eseri iledir...Haberiniz olsun...Kendinizde bir şey var sanmanız yanlış olur...
Allah C.C. nu ve Habibini unutmayın o size ve bize yeter...

Ben de size küçük bir öneride bulunayım sezgiler önyargılara yol açar siz de sezgilerinizi kontrol altına alıp insanları ona göre değerlendirmeye çalışın. Saygılar.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt