Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİR (lik) OLALIM...! (1 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamûaleykum...Hayırlı Cumalar...

Beni öldürmek için elini bana uzatsan bile,seni öldürmek için elimi kaldırmayacağım;çünkü ben alemlerin Rabbi olan ALLAH'TAN korkarım.

Allah Celle Celalühu razı olsun kardeşim...
" Mü'minler ancak kardeştir."

mavci

Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

ahmet_demir_hat_sanati_3_1242969812.jpg

Resulullah (sav) buyurdular ki:

"Kim haksız olduğu bir münakaşayı terkederse kendisine cennetin kenarında bir ev kurulur. Haklı olduğu bir münakaşayı terkedene de cennetin ortasında bir ev kurulur."

(Ravi:Ebu Ümame, HadisNo:1157)

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
[resulullah (sav) buyurdular ki:

"kim haksız olduğu bir münakaşayı terkederse kendisine cennetin kenarında bir ev kurulur. Haklı olduğu bir münakaşayı terkedene de cennetin ortasında bir ev kurulur."

emeğinize sağlık selamlar

gullere-vurgun

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun böyle yönlendirmelere ihtiyacımız oluyor çoğu zaman .... :))

mavci

Yönetici
[resulullah (sav) buyurdular ki:

"kim haksız olduğu bir münakaşayı terkederse kendisine cennetin kenarında bir ev kurulur. Haklı olduğu bir münakaşayı terkedene de cennetin ortasında bir ev kurulur."

emeğinize sağlık selamlar

Allah razı olsun böyle yönlendirmelere ihtiyacımız oluyor çoğu zaman .... :))

Allah Celle Celalühu cümlemizden razı olsun kardeşim...
Hayırlı Kandiller...

leyla-1

Altın Üye
Gelin dostlar BİR olalım...
Gelin kardeşlerim BİRLİK olalım...

Allahımız CC. BİR...
Peygamberimiz SAV. BİR...
Kıblemiz BİR...
Dinimiz BİR...
Vatanımız BİR...
...
...
...
Bu kadar BİR varken...
BU husumet niye?
Bu kin niye?
Bu kavga niye?
Bu saygısızlık niye?
Bu çekememezlik niye?
Bu sevgisizlik niye?

Gelin Kardeşlerim BİR(LİK) Olalım...
:a12:

mavci

Yönetici

"Kim haksız olduğu bir münakaşayı terkederse kendisine cennetin kenarında bir ev kurulur. Haklı olduğu bir münakaşayı terkedene de cennetin ortasında bir ev kurulur."

Y

YAGMURBEY

Gelin dostlar BİR olalım...
Gelin kardeşlerim BİRLİK olalım...

Allahımız CC. BİR...
Peygamberimiz SAV. BİR...
Kıblemiz BİR...
Dinimiz BİR...
Vatanımız BİR...
...
...
...
Bu kadar BİR varken...
BU husumet niye?
Bu kin niye?
Bu kavga niye?
Bu saygısızlık niye?
Bu çekememezlik niye?
Bu sevgisizlik niye?

:a12:

Böyle tutumlar olduğu sürece biz birlik olamayız..

burası islami bir site paylaşımlara bakarsın hata varsa o kişileri silersin veya banlarsın olur biter..

birlik olmak için kardeşimi yeğenimi üye yapıyorum siteye paylaşımlar olumlu bence sizce bilmem..

İP adreslerimiz aynı diye bir görevli çıkıyor üçünüz aynı adamsınız diyor...kardeşim biz burada kadın (allah affetsin ) peşinde veya şan söhret peşinde değiliz..

insanca bilgilenmek ve paylaşımda bulunmak için buradayız...

çıkıpta bir forumda beni ve kardeşimi yeğenimi kimse rencide edemez..

eden o arkadaşımızı mübarek akşamda ALLAH a havale ediyorum ve kendisinden her daim davacıyım o kendini bilir..

biz hiç bir zaman BİRLİK olamayız...bu kıskançlık bu kibir olduğu müddetçe..

mavci

Yönetici
Böyle tutumlar olduğu sürece biz birlik olamayız..

burası islami bir site paylaşımlara bakarsın hata varsa o kişileri silersin veya banlarsın olur biter..

birlik olmak için kardeşimi yeğenimi üye yapıyorum siteye paylaşımlar olumlu bence sizce bilmem..

İP adreslerimiz aynı diye bir görevli çıkıyor üçünüz aynı adamsınız diyor...kardeşim biz burada kadın (allah affetsin ) peşinde veya şan söhret peşinde değiliz..

insanca bilgilenmek ve paylaşımda bulunmak için buradayız...

çıkıpta bir forumda beni ve kardeşimi yeğenimi kimse rencide edemez..

eden o arkadaşımızı mübarek akşamda ALLAH a havale ediyorum ve kendisinden her daim davacıyım o kendini bilir..

biz hiç bir zaman BİRLİK olamayız...bu kıskançlık bu kibir olduğu müddetçe..

Oluruz inşallah kardeşim...
Her insan hata yapar...
Rabbim bizleri affetsin inşallah...

Y

YAGMURBEY

Oluruz inşallah kardeşim...
Her insan hata yapar...
Rabbim bizleri affetsin inşallah...

eyvallah

kardeşim üye olurken sana bilgilendirmek adına açıklamalar yapmıştı bende okudum onları..

yapılanlar büyük haksızlıktır....YUSUF arkadaşımızdan konu ile ilgili açıklama bekliyorum..

inatla söylüyorum biz birlik olamayız...

nedenmi gösteriş ve kıskançlık çekememezlik had safhada burada..

emeği geçen ve bu kadar site için çabalayan arkadaşlarıma teşekkür ederim hayırlı cumalar olsun

berat05

Yönetici
Esselamu aleyküm

Esselamu aleyküm

Bizler de kardeşiz.....

Aramızda kin...husumet yok.....

Hepimiz BİR'iz..... BİRLİK İÇİNDEYİZ.......

Her birimiz ALLAH Celle Celaluhu için buradayız....

Bu yüzden BİRLİK İÇİNDE OLMALIYIZ...

Mesajlarımızı ALLAH c.c. rızasını düşünerek yazmalı....kalp kırmamalıyız....

mavci

Yönetici

şu mübarek günde benim ve kardeşimin kırılan kalbini kim onaracak..

soruyorum size ve cevap bekliyorum sizden...

bizler dilenciyiz bize gidecek kapı çok KARDEŞ..

Ama itham ettiği şey çok ağır....

bu arkadaşımızı ALLAHa havale ediyorum o kadar..

ve bu konu hakkında daha yorum ve cevap yazmayacağım.. çünkü burada ben hariç herkes haklı ALLAHa emanet olun..

eyvallah

kardeşim üye olurken sana bilgilendirmek adına açıklamalar yapmıştı bende okudum onları..

yapılanlar büyük haksızlıktır....YUSUF arkadaşımızdan konu ile ilgili açıklama bekliyorum..

inatla söylüyorum biz birlik olamayız...

nedenmi gösteriş ve kıskançlık çekememezlik had safhada burada..

emeği geçen ve bu kadar site için çabalayan arkadaşlarıma teşekkür ederim hayırlı cumalar olsun

Velev ki haklı olalım....:a03:

mavci

Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

38599_413298127637_89361212637_4858729_3431796_n.jpg

Memleket İsterim...
Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun;
Kardeş kavgasına bir nihayet olsun.

Cahit Sıtkı Tarancı

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Çanakkaledeki,Sarıkamıştaki Dedelerimiz bir
Birlik Olalım
:)

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamunaleyküm abicim..
Birlik olalım elbette..
peygamberimiz dinimiz Allahımız bir.. müminlere de bir olmak yaraşır..
Birlik zamanı.. mümin kardeşlerimizi her zaman kollayalım ..üzülenle üzülelim..
Ütopyadan ibaret saymayalım bunları inşallah.

Y

YAGMURBEY

Biz Yumurtanın İçindeki Civciv Gibiyiz

Bu alemdeki durumumuz aynen yumurta içindeki civcivin hali gibi. Yumurtanın içindeki civcive "Dışarıda bir dünya var" deseniz o inanmaz, "Hadi be sen de!" der. Biz de onun gibi ahireti hesap edemiyoruz. İnsan bir bilebilse, "Bir ömür boyu dişimi sıkıp keşke daha fazlasına katlansaydım." diyecek; ama bunu ötede derse, iş işten geçmiş olacak. Burada her bir gayret, orada inkişafa vesile olur. Zaten İnsan burada meşru daire ile iktifa etse bir mahrumiyet yaşamış olmaz. Herkes bulunduğu konumun hakkını vermeye çalışmalı. Bütün mesele bu…

M. Fethullah Gülen

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

Çanakkaledeki,Sarıkamıştaki Dedelerimiz bir
Birlik Olalım
:)

Esselamunaleyküm abicim..
Birlik olalım elbette..
peygamberimiz dinimiz Allahımız bir.. müminlere de bir olmak yaraşır..
Birlik zamanı.. mümin kardeşlerimizi her zaman kollayalım ..üzülenle üzülelim..
Ütopyadan ibaret saymayalım bunları inşallah.

Y

YAGMURBEY

Ne Kusursuz İnsan Ara, Ne de İnsanda Kusur

[FONT=times new roman,serif]Günün birinde yolu bir dergâha düsen kendi halinde bir adam, dergâhta, bir Mevlevi ile bir Bektaşi”nin sohbet ettiklerini görünce yanlarına yaklaşır. Kendini tanıtır ve dergâhı merak ettiğini, nasıl zikir edildiğini izlemek için geldiğini söyler.[/FONT][FONT=times new roman,serif]Erenler başlar adama çeşitli nasihatlerde bulunmaya, her biri kendi yolunu mümkün olan en tatlı dille anlatmaya çalışır.[/FONT][FONT=times new roman,serif]Adam bir yandan onları dinlerken, bir yandan da gözleri onların giysilerine takılır.[/FONT][FONT=times new roman,serif]Mevlevi’nin giydiği kıyafette kollar o kadar geniş ve uzundur ki hem içine üç kişinin birden kolu sığabilir, hem de uzun olduğu için yalnızca kolları değil, elleri de kapatmaktadır.[/FONT][FONT=times new roman,serif]Bektaşi’nin kıyafetinde ise tam tersi bir durum vardır.[/FONT]
[FONT=times new roman,serif]Elbisenin kolu daracıktır, neredeyse tene yapışmıştır; üstelik kısa olduğu için, eller ta bileklere kadar açıktır.[/FONT][FONT=times new roman,serif]Bu duruma hayret eden adam, sebebini öğrenmek ister.[/FONT][FONT=times new roman,serif]Büyük merakla, önce Mevlevi’ye sorar:[/FONT][FONT=times new roman,serif]“Pirim, kıyafetinizin kolları neden o kadar geniş ve uzun; bunun özel bir sebebi var mı?”[/FONT][FONT=times new roman,serif]Mevlevi hiç beklemediği bu soru karşısında oldukça şaşırır.[/FONT][FONT=times new roman,serif]İki kolunu da biraz yukarıya kaldırır, sonra ellerini birleştirerek kollarını daire sekline getirir ve şöyle der:[/FONT][FONT=times new roman,serif]“Evet, özel bir sebebi vardır. Çünkü biz insanların günahlarını, ayıplarını, kusurlarını örteriz. Başkaları görmesin diye üzerini kapatırız.”[/FONT][FONT=times new roman,serif]Yanıttan oldukça hoşnut olan adam ayni merakla bu kez Bektaşi”ye döner:[/FONT][FONT=times new roman,serif]“Peki ya siz, pirim? Sizin kıyafetinizin kolları neden bu kadar dar ve kısa?[/FONT][FONT=times new roman,serif]Siz insanların günahları ve ayıplarını örtmez misiniz?”[/FONT][FONT=times new roman,serif]Bektaşi kendi kollarına bakar, birkaç saniyelik bir dalgınlıktan sonra gülümser ve adama bakarak şöyle der:[/FONT][FONT=times new roman,serif]“Biz mi? Bizim geniş kıyafetlere ihtiyacımız yoktur.[/FONT][FONT=times new roman,serif]Çünkü biz insanların günahlarını ve kusurlarını görmeyiz.”[/FONT]
[FONT=times new roman,serif]Ne kusursuz insan ara, ne de insanda kusur.[/FONT]
[FONT=times new roman,serif]Birincisini zaten bulamazsın, ikincisin de ise, bulduğun her kusur, öğrendiğin her ayıp sahibini değil, seni çirkinleştirir.[/FONT]
[FONT=times new roman,serif]Her ikisi de seni mutsuz eder.[/FONT]
[FONT=times new roman,serif]Birincisini bulamadığın için, ikincisini ise bulduğun için mutsuz olursun…[/FONT]

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt