Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir Hadis-i Şerif'i PAYLAŞIN ! (1 Kullanıcı)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Lezzetleri yok eden ölümü sıkça anın.

Tirmizi;2409,İbn Mace;4258,4265, Nesei; 1824

Tevhid Davası

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tevhidvesunnet.com
Abdullah Bin Ömer (r.a)
Nebi(s.a.v)den şöyle işittim;
Benim emrine muhalefet edenlerin üzerine zillet ve küçülmüşlük yazıldı(İmam Ahmet Hadis no:5115)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Ebu Hüreyre radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

“Yararlı işler görmekte acele ediniz. Zira yakın bir gelecekte karanlık geceler gibi birtakım fitneler ortalığı kaplayacaktır. O zamanda insan, mü’min olarak sabahlar, kâfir olarak geceler; mü’min olarak geceler, kâfir olarak sabahlar. Dinini küçük bir dünyalığa satar.”

Müslim, Îmân 186. Ayrıca bk. Tirmizî, Fiten 30, Zühd 3; İbni Mâce, İkâme 78

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Eğer siz, öküzlerin kuyruğuna yapışır, hile-i şer’iyeli alış veriş yapar ve cihadı da terkederseniz, üzerinize öyle bir zillet vurulur ki, cihada dönmedikçe ve tövbe etmedikçe bundan kurtulamazsınız.Râmuzu’l-Ehâdis

Kemahlı_24

Kayıtlı Kullanıcı
"Ey ALLAH'ın Resulü, bana İslam hakkında öyle bir bilgi ver ki, bana yetsin ve sizden başka kimseye İslam'dan sormaya hacet bırakmasın" dedim. Şu cevabı verdi: "ALLAH'a inandım de, sonra da dosdoğru ol" buyurdu.”

(Kütub-u Sitte 25. Hadis)

Kemahlı_24

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

Hz. Peygamber (sav) şöyle buyuruyor:

"Kim ALLAH için sever, ALLAH için buğzeder, ALLAH için verir, ALLAH için vermezse imanını kemale erdirmiştir."

(Kütub-u Sitte 31. Hadis)

Kemahlı_24

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

(Mümin) kardeşine tebessüm etmen sadakadır. İyiliği emredip kötülükten sakındırman sadakadır. Yolunu kaybeden kimseye yol göstermen sadakadır. Yoldan taş, diken, kemik gibi şeyleri kaldırıp atman da senin için sadakadır.

Hz. Muhammed (asm)

(Tirmizî, Birr, 36)

Kemahlı_24

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah (s.a.v) şöyle buyurmuştur:

"Göklerin rahmet kapısı dört yerde açılır: Yağmur yağarken, çocuk anne ve babasının yüzüne bakarken, Kabe kapısı açılırken ve nikah kıyılırken."

Bihar'ul-Envar, c. 103, s. 221

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı
SLM (Hakiki zenginlik, mal coklugundan degildir
(Hakiki zenginlik ancak nefis zengiligi (kanaat etmek)dir Allaha emanet olun

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah (s.a.v) şöyle buyurmuştur:

"Göklerin rahmet kapısı dört yerde açılır: Yağmur yağarken, çocuk anne ve babasının yüzüne bakarken, Kabe kapısı açılırken ve nikah kıyılırken."

Bihar'ul-Envar, c. 103, s. 221
çocuk anne babasının yüzüne bakarken çok ilginçmiş çok hoşuma gitti ne mutlu bizlere önemli hissettim kendimi :) Allah razı olsun

Kemahlı_24

Kayıtlı Kullanıcı
Ebu Hureyre ve İbnu Ömer (radıyallâhu anhümâ) anlatıyor:

“Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: “Ahir zamanda, dinle dünyayı taleb eden insanlar zuhur edecek. Bunlar, insanlar(a iyi görünüp, onları aldatmak) için öyle bir yumuşaklığa bürünürler ki koyun postu yanlarında kaba kalır. Diller de baldan daha tatlıdır. Ancak kalbleri kurtlarınkinden vahşidir. Cenâb-ı Hakk (bunlar için) şöyle diyecektir: “Beni aldatmaya mı çalışıyorsunuz, yoksa bana karşı cürete mi yelteniyorsunuz? Zât-ı Akdesime yemin olsun, bunlar üzerine, kendilerinden çıkacak öyle bir fitne göndereceğim ki, içlerinde halim olanlar bile şaşkına dönecekler.”

Tirmizi, Zühd 60, (2406, 2407).

Herşeye_Rağmen

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamber Efendimiz Aleyhisselam Buyuruyor ki:

"Ekmeğe hürmet ediniz.Çünkü ekmek semavet ve arzın bereketindendir. Kim sofradan düşen kırıntıları yerse affolunur."

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Ebu Hüreyre (Radıyallahu anh)'dan;

Rasulü Ekrem (Sallallahu aleyhi ve sellem):
- Müflis kimdir, bilir misiniz? diye sordu.
Sahâbeler:
- Bizce müflis; hiçbir parası ve hiçbir eşyası kalmamış olan kimse demektir, dediler. Bunun üzerine,
Resûlüllah (Sallallahu aleyhi ve sellem):
- Benim ümmetimden müflis şu kimsedir ki; kıyâmet gününde namaz, oruç ve zekâtla gelir. Ama, şuna sövmüş, buna iftira etmiş, onun malını yemiş, bunun kanını akıtmış, diğerini de dövmüş olarak gelir. O kimsenin sevâbından bir kısmı şuna, bir kısmı buna verilir. Eğer onun üzerinedeki kul hakları ödenmeden önce hasenatı tükenirse, onların günâhlarından alınıp bunun üzerine yüklenir. Sonra da cehenneme girer" buyurdular.
[Müslim, Birr 59]

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Rasulü Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki :

İbn Ömer'in (r.ahm.) rivayet ettiğine göre: Hz. Peygamber (a.s.), kardeşine utanma nasihati vermekte olan bir adamı duyunca "utanmak imandandır" buyurdu.

Müslim, İman, 59 (l, 63)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
“Ölümü çokça anın; zira o, günahları temizler ve gönlü dünyadan uzaklaştırır.”
Sehâvî, el-Mekâdisü’l-Hasene, 1/143; İbn Tûlûn, eş-Şezre, 1/132; Zebîdî, İthaf, 14/19. Beyhakî Şuabu’l-İmânda Hz. Peygamberin kahkaha atarak gülen bir topluluğun yanına uğradıktan sonra, “Lezzetleri yakıp yok eden ölümü çokça anın” hadisini nakleder; bkz: a.g.e. nr. 826.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt