Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir Gencin Tövbesi.. (1 Kullanıcı)

• Konuyu başlatan Goldenrose
  • Başlangıç tarihi
G

Goldenrose

rica ederim kardeşim. Allah hepimizden razı olsun ihşallah. Allah'a emanet olun. Selam ve dua ile

_ilknur_

Kayıtlı Kullanıcı
allah bizi tövebeleri kabul edilenlerden eyelesin....

BİRDÜNYAUMUT

Kayıtlı Kullanıcı
Ben de bir yerlerde bir hikaye okumuştum. Hz. Musa(A.S.) Tur Dağına giderken bir adam yoluna çıkar ve Rabbime sor ben cennetlik miyim yoksa cehennemlik mi? diyericada bulunur. Hz. Musa (A.S.) Tur dağına çıkar. ve gereken emirleri aldıktan sonra Rabbine niyaz eder. Allah 8C.C.) ''Kuluma söyle! der. O çok günahlar işledi. Cehennemlikler arasındadır. Hz. Musa (A.S.) geri gelir. Adama gelir ve Rabbim ne buyurdu ? diye soran adama: Kula Söyle! der demez adam ağlayıp feryad etmeye başlar ve Hz. Musa (A.S.) ın sözünü tamamlamasına fırsat vermez. Rabbim bana Kulum dedi mi? Rabbim bana kulum mu dedi? diye defalarca sorarve gerisini öğrenmek istemez! Yeterki Rabbim bana kulum desin isterse Cehenneminde yaksın. Der. Hz. Musa (A.S.) Rabbi ile tekrar görüşmeye gittiğinde Rabbül Alemin bu sefer o zatın Cennetlik olduğunu müjdeler. ve Der ki: ''Kulum benim ona kulum diye hitabına sevindi. Bana olan sevgisinden dolayı onu affettim.'
Rabbim Bize de kulum der misin? Kulluğa bizi de kabul eder misin?
Lebbeyk diye koşsak kabul eder misin?

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir paylaşım bizede gercek tövbe etmek nasip olur inş...
ALLAH razı olsun kardeşim

mina44

Kayıtlı Kullanıcı
tüylerim diken diekn oldu Rabbimizin rahmeti ne büyük... paylaşım için tşk ler

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm canım Allah razı olsun emeklerinize gönlünüze sağlık.

**RaNa**

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bi paylaşım Allah razı olsun...
Ben tövbe hiç almadım Alıcamı her düşündügümde ya aynı hatayı tekrar yaparsam diye korkuyorum

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt