Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir Gencin Tövbesi.. (1 Kullanıcı)

• Konuyu başlatan Goldenrose
  • Başlangıç tarihi
G

Goldenrose

Allahü teâlâ, peygamberi Musa aleyhisselâma hitap edip:

"(Ey Musa! Filân mahallede, bizim dostlarımızdan biri vefât etti. Git onun işini gör. Sen gitmezsen, bizim rahmetimiz onun işini görür) buyurdu.

Hazret-i Musa, emir olunduğu mahalleye gitti.

Oradakilere:

-Bu gece, burada, Allahü teâlânın dostlarından biri vefât etti mi? diye sorunca:

-Ey Allahın peygamberi! Allahü teâlânın dostlarından hiç kimse vefât etmedi. Ama, filân evde zamanını kötülüklerle geçiren fâsık bir genç öldü. Fıskının çokluğundan, hiç kimse onu defnetmeye yanaşmıyor, dediler.

Musa aleyhisselâm:

-Ben onu arıyorum, buyurdu. Gösterdiler.

Hazret-i Musa, o eve girdi. Rahmet meleklerini gördü. Ayakta durup, ellerinde rahmet tabakları olup, Allahü teâlânın rahmet ve lütfunu saçıyorlardı. Hazret-i Musa, yalvararak münacaat etti:

-Ey Rabbim! sen buyurdun ki, o ''Benim dostumdur.'' İnsanlar ise fâsık olduğuna şahitlik ediyorlar. Hikmeti nedir?

Allahü teâlâ:

(Ey Musa! İnsanların onun için fâsık demeleri doğrudur. Ama, günahından haberleri var, tövbesinden haberleri yok. Benim bu kulum, seher vakti, toprağa yuvarlandı ve tövbe etti. Bizim huzurumuza sığındı. Ben ki, Allah'ım! Onun sözünü ve tövbesini kabul ettim. Ona rahmet ettim ki, bu dergâhın ümitsizlik kapısı olmadığı anlaşılsın!) buyurdu.

...​

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum,
Allah razı olsun kardeşim,emeğinize, yüreğinize sağlık.
Selam ve Dua ile

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbimin rahmeti, azametini geçmiştir. Şükürler olsun rabbime, tevbeyi yaratmasaydı tevbe edemeseydik, duayi yaratmasaydı dil ile ona icabet etmseydik, bizleri kendine muhattap etmeseydi ne olurdu halimiz. Şükürler olsun rabbim verdiğin/vereceğin, aldığın/alacağın, bildiğimiz/bilmediğimiz bütün nimetlerin için sana sonsuz defa hamdu senalar olsun.

Paylaşım için teşekkürler. Allah razı olsun arkadaşım.

G

Goldenrose

Rabbimin rahmeti, azametini geçmiştir. Şükürler olsun rabbime, tevbeyi yaratmasaydı tevbe edemeseydik, duayi yaratmasaydı dil ile ona icabet etmseydik, bizleri kendine muhattap etmeseydi ne olurdu halimiz. Şükürler olsun rabbim verdiğin/vereceğin, aldığın/alacağın, bildiğimiz/bilmediğimiz bütün nimetlerin için sana sonsuz defa hamdu senalar olsun.

Paylaşım için teşekkürler. Allah razı olsun arkadaşım.

Çok güzel şeyler yazmışsınız. Bir kere daha farkında olmamızı sağlıyor.Amin. Allah sizden de razı olsun.

MéRDoCaN

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razı OLsun

Allah hepımıze bırgün tövbe etmeyı nasıp eder ınşallah

allaha emanet

nuuur

Kayıtlı Kullanıcı
günaydın çok tşk bunu bizlerle paylaştıgın için ...
RABBİM gerçekten çook büyük şüphesizki afeden bağışlayandır bunu bu konudada anlıyoruz değilmi arkadaşlar:)

dogru yoldan din iman yolundan sapmayalım hiç bir zaman............

G

Goldenrose

günaydın çok tşk bunu bizlerle paylaştıgın için ...
RABBİM gerçekten çook büyük şüphesizki afeden bağışlayandır bunu bu konudada anlıyoruz değilmi arkadaşlar:)

dogru yoldan din iman yolundan sapmayalım hiç bir zaman............

Selamun aleyküm
size de günaydın :)
amin ihşallah....

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim

Ancak tevbe edenler, (kendilerini) ıslah edenler ve (indirileni) açıklayanlar (a gelince); artık onların tevbelerini kabul ederim. Ben, tevbeleri kabul edenim, esirgeyenim. (Bakara 160)

gulsemiha

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun rabbım ınsallah bızlerı amellerımızle degıl,
merhametıyle yarıglasın merhametı sonsuz allahım.

eee87

Kayıtlı Kullanıcı
YÜCE RABBİM hepimizin tevbelerini kabul etsin.Şaşırtmasın bir daha.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt