Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir gece muhasebesi (1 Kullanıcı)

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Bu gece çoğumuz güvenlikteyiz.Hala çocuklarından ayrı babaların dağlarda veya babalarından ayrı çocukların yıkıntılar arasında kavuşmayı bekledikleri Çeçenistan'da yaşamıyoruz.Bizim yaşadığımız ülkenin karanlık gecelerinde parçalayıcı bombaların kimi ne zaman ölüme götüreceğinin korkusunu yaşıyor değiliz.Belki de bizim şehrimizde,dondurucu gecelerin sabahlarında evlatlarına ekmek yedirip onları okula gönderebilmek için birazcık daha ucuz ekmek almak uğrunda saatlerce bekleyen anne bizim annemiz değildir ve belki de şimdilik o çocuklardan biri de biz değiliz.

Yani çok güvenlikteyiz; evimiz soğuk değil , soframız ekmeksiz değil.

Belki henüz insanlığın isyanının bedelini ödeyenlerden değiliz.

Ama biz aynı Adem ve Havva'nın çocukları olarak , dünyanın farklı köşelerindeki kardeşlerimiz için acı çekiyoruz.

Zulüm nerede ve kime karşı olursa olsun reddediyoruz.

Bu ortamda hem acı çekenler için daha çok dua etmeli , hem içinde yaşadığımız güvenliğin bedelinin daha çok çalışma , daha çok şükür olduğunun idrakinde olmalı ve hem de bu gecelerin sabahına varmadan ebediyete davet edilebileceğimizin idrakinde yaşayabilmeliyiz.

Muhammed Bozdağ

Zeki.42

Kayıtlı Kullanıcı
Allah herşeyi gören ve bilendir bunu unutmayalım biz dualarımız ollayalım gerisini Allah a bıraklaım elimizden geleni yapalım sagolun yazı için Allah c.c Razı olsun.

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Allah herşeyi gören ve bilendir bunu unutmayalım biz dualarımız ollayalım gerisini Allah a bıraklaım elimizden geleni yapalım sagolun yazı için Allah c.c Razı olsun.

Yüceler yücesi Rabbimiz cümlemizden razı ve hoşnut olsun inşaAllah Zeki kardeş.
Dualarımızda daha şuurlu ve gayretli olabilmek temennisiyle ...

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm..
Muhammed Bozdağ hocamızın çok güzel bir yazısıymış, Sayenizde okumuş olduk.
Acaba bir kitabından alıntı mı? Okuduğum kitapların tarzı farklı olduğu için böyle bir yazıyı hatırlamadım.
Allah razı olsun.
Selam ve dua ile..

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm..
Muhammed Bozdağ hocamızın çok güzel bir yazısıymış, Sayenizde okumuş olduk.
Acaba bir kitabından alıntı mı? Okuduğum kitapların tarzı farklı olduğu için böyle bir yazıyı hatırlamadım.
Allah razı olsun.
Selam ve dua ile..

Ve Aleyküm selam Muhterem kardeşim..

Hocamızın değerli yazılarını bende beğeni ile okurum.
Bu yazı Senai demirci üstadımızın ''hergüne bir dua'' kitabının 321 sayfasında
yer almaktadır. Rabbimiz cümlemizden razı olsun.Selametle kalınız...

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Ama biz aynı Adem ve Havva'nın çocukları olarak , dünyanın farklı köşelerindeki kardeşlerimiz için acı çekiyoruz.

Allahcc yar ve yardımcınız olsun gönüldaş.
Allahcce emanet olasınız.
O EN GÜZEL VEKİLDİR.
BESMELE.SELAM.DUA.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Bu gece çoğumuz güvenlikteyiz.Hala çocuklarından ayrı babaların dağlarda veya babalarından ayrı çocukların yıkıntılar arasında kavuşmayı bekledikleri Çeçenistan'da yaşamıyoruz.Bizim yaşadığımız ülkenin karanlık gecelerinde parçalayıcı bombaların kimi ne zaman ölüme götüreceğinin korkusunu yaşıyor değiliz.Belki de bizim şehrimizde,dondurucu gecelerin sabahlarında evlatlarına ekmek yedirip onları okula gönderebilmek için birazcık daha ucuz ekmek almak uğrunda saatlerce bekleyen anne bizim annemiz değildir ve belki de şimdilik o çocuklardan biri de biz değiliz.

Bu ortamda hem acı çekenler için daha çok dua etmeli , hem içinde yaşadığımız güvenliğin bedelinin daha çok çalışma , daha çok şükür olduğunun idrakinde olmalı ve hem de bu gecelerin sabahına varmadan ebediyete davet edilebileceğimizin idrakinde yaşayabilmeliyiz.

Muhammed Bozdağ

selamun aleykum erdal abim..
küre-i arzda , islam cografyasında ve ülkemizde ve hatta mahallemizde,
beton yıgınları arasındaki abartmanlarımızda ve hatta hanemizde
(belki) ; eza gören , acı çeken , hakksızlıga ugruyan, hor görülen, aç, fakir sahipsiz .. yıyıgınla insanlar var..

ama biz pembe boyalı cam fanuslarımızın içinden dünyaya bakamıyoruz ki .. ,ya uyku mahmurlugu oluyor( taki biz uyandırılana kadar !), yada pırıltılı,ışıltılı oyuncaklar gözümüzü alıyor..

digergamlık olmadan olmuyor, gerçke manada üzülmeden ,yanmadan olmuyor..

ALLAH cc razı olsun

daha çok şükür olduğunun idrakinde olmalı ve hem de bu gecelerin sabahına varmadan ebediyete davet edilebileceğimizin idrakinde yaşayabilmeliyiz. inşaALLAH RABBİM GAFLETE DÜŞÜRMESİN BİZLERİ..
SELAM VE DUA İLE HAYIRLI GÜNLER ABİ ..

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm değerli abim
Allah razı olsun güzel bir yazıydı beğeniyle okudum emeğinize sağlık,
Öyle bir uykudayız ki bilmiyorum daha ne zaman uyanacak ve çevremizde olan bitenden haberdar olacağız.Rabbim bizleri gaflete düşmekten korusun inşaALLAH..
Müslüman , komşusu aç iken kendisi tok yatamaz...Acaba kaç kişi komşusuna nasıl olduğunu, halini hatrını soruyor bu zamanda?
Her akşam yatağımıza uzandığımzda kendimizi muhasebe edelim. Bugün ne yaptım, kime iyiliğim ve kime zararım dokundu veya bugün Allah için ne yaptım? gibi sorularla ..

Rabbim daima şükredenlerden olmayı nasip etsin bizlere..Amin
Hayırlı ve bereketli cumalar..
selam ve dua ile...

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

Allahcc yar ve yardımcınız olsun gönüldaş.
Allahcce emanet olasınız.
O EN GÜZEL VEKİLDİR.
BESMELE.SELAM.DUA.

Yüceliklerin en yücesi Rabbimiz bütün kardeşlerimizin yardımcısı olsun.Bizlere acısın ve çalışma gayretlerimize keremiyle lütfeylesin İnşaallah.
selametle kalasın...

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum erdal abim..
küre-i arzda , islam cografyasında ve ülkemizde ve hatta mahallemizde,
beton yıgınları arasındaki abartmanlarımızda ve hatta hanemizde
(belki) ; eza gören , acı çeken , hakksızlıga ugruyan, hor görülen, aç, fakir sahipsiz .. yıyıgınla insanlar var..

ama biz pembe boyalı cam fanuslarımızın içinden dünyaya bakamıyoruz ki .. ,ya uyku mahmurlugu oluyor( taki biz uyandırılana kadar !), yada pırıltılı,ışıltılı oyuncaklar gözümüzü alıyor..

digergamlık olmadan olmuyor, gerçke manada üzülmeden ,yanmadan olmuyor..

ALLAH cc razı olsun

daha çok şükür olduğunun idrakinde olmalı ve hem de bu gecelerin sabahına varmadan ebediyete davet edilebileceğimizin idrakinde yaşayabilmeliyiz. inşaALLAH RABBİM GAFLETE DÜŞÜRMESİN BİZLERİ..
SELAM VE DUA İLE HAYIRLI GÜNLER ABİ ..

Ve Aleyküm selam Sivaslı kerimemiz...

Zayıfları kuvvetlilerin şerrinden himaye eden hikmet sahibi Rabbimiz,
bizlere gerçek manada feraset versin ki ;
kimsesizlere yardımı , el açanlara hamiyeti , gidilemeyen yerlere gidebilmeyi , tebliğde izzeti yaşayabilmeyi tadabilelim.
Yüce rabbimizden en güzel hasletleri diliyoruz.Gönül güzelliklerimizin artmasını istiyoruz.Çok çok şükretmeyi , kendisine gideceğimiz yolda koşabilmeyi , tut ellerimizden Rabbimiz raddesine gelebilmeyi.
Gaflete düşmeden , dalalete sapmadan O 'na varmayı bizlere
yüceler yücesi rabbimiz nasip eylesin İnşaAllah...

selam islama tabi olanların ve yaşayanların üzerine olsun...

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm değerli abim
Allah razı olsun güzel bir yazıydı beğeniyle okudum emeğinize sağlık,
Öyle bir uykudayız ki bilmiyorum daha ne zaman uyanacak ve çevremizde olan bitenden haberdar olacağız.Rabbim bizleri gaflete düşmekten korusun inşaALLAH..
Müslüman , komşusu aç iken kendisi tok yatamaz...Acaba kaç kişi komşusuna nasıl olduğunu, halini hatrını soruyor bu zamanda?
Her akşam yatağımıza uzandığımzda kendimizi muhasebe edelim. Bugün ne yaptım, kime iyiliğim ve kime zararım dokundu veya bugün Allah için ne yaptım? gibi sorularla ..

Rabbim daima şükredenlerden olmayı nasip etsin bizlere..Amin
Hayırlı ve bereketli cumalar..
selam ve dua ile...
Ve Aleyküm selam Gülsengül Kardeşimiz...
Bende okuyunca beğendiğim için kardeşlerimizin istifadesine sunmak istedim.Memnuniyetinize sevindim.Yüceler yücesi Rabbimiz bizlere feraset lütfetsin , gaflete düşürmesin inşaAllah.
''Ölmeden önce ölenlerden'' olabilmek temennisiyle Allah'a emanet olunuz...

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı

Muhammed Bozdağ

selamunaleykum erdal abımız
emeğıne sağlık
hepımız farklı mekanlarda olsak bıle yaşadığımız acıları paylaşabılıyorsak,tanımadığım kımselere dua edebılıyorsak ne mutlu bızlere

annem dua ederken şöyle söyle ve bu benım cok hoşuma gıder
duasında ALLAH IMönce komşularıma müslümanlara evlatlarıma sonra bana der
ne kadar güzel değil mi
önce başkalarına dua etmek

allaha emanet olun
cok mutlu kalın

.SukûT.

Kayıtlı Kullanıcı
Ama biz aynı Adem ve Havva'nın çocukları olarak , dünyanın farklı köşelerindeki kardeşlerimiz için acı çekiyoruz

müthiş bir yazı..
emeğinize sağlık olsun..
ALLAH razı olsun..
dua ile..

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum erdal abımız
emeğıne sağlık
hepımız farklı mekanlarda olsak bıle yaşadığımız acıları paylaşabılıyorsak,tanımadığım kımselere dua edebılıyorsak ne mutlu bızlere

annem dua ederken şöyle söyle ve bu benım cok hoşuma gıder
duasında ALLAH IMönce komşularıma müslümanlara evlatlarıma sonra bana der
ne kadar güzel değil mi
önce başkalarına dua etmek

allaha emanet olun
cok mutlu kalın

Ve Aleyküm selam Gülnisa Hocamız...
Katılımınız için teşekkür ediyorum.Ellerinize vede yüreğinize sağlık...
Bize öğretilen ''önce ben '' dememek...Önce başkaları sonra ben...enelik yok bizim kültürümüzde.
Rabbimiz akibetimizi hayr eylesin...
Başka mekanlarda da olsak , başka kimlikte de olsak düşünülen noktalarda bizleri odaklanabilmeyi mevlamız nasip eylesin...
selametle kalınız.....

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Ama biz aynı Adem ve Havva'nın çocukları olarak , dünyanın farklı köşelerindeki kardeşlerimiz için acı çekiyoruz

müthiş bir yazı..
emeğinize sağlık olsun..
ALLAH razı olsun..
dua ile..

Dünyanın en ücra köşesinde dahi acı çeken kardeşlerimizin acısını hissedemiyorsak,kendimizi sorgulamalıyız.
-Ben nasıl bir imana sahibim diye ?

Bu hissiyatta olabilmeyi Rabbimiz bizlere lütfetsin ve bize acısın ,bizi korusun.
selametle kalınız...

arifyavuz

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH Razı Olsun. Selam ve dua ile din kardeşlerim.

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm allah razı olsun...::)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt